Selamlar,

İş gereği avrupa yakasından, anadolu yakasına taşınmak zorunda kaldım. Evimizi kiraya vericez, ordan gelen kirayla oturduğum evin kirasını ödeyeceğim o yüzden düzgün bir kiracı bulmak istiyoruz fakat bu işleri hiç yapamıyorum ya.

Evi ilana koydum mesaj atıyorlar ama insanlara mesleğiniz ne, kirayı düzgün ödeyebilecekmisiniz falan diye sormak beni utandırıyor açıkcası. Ne yapıcam bilmiyorum. Güzel bir aile bulsam indirim bile yapıcaz. Emlakçıya boş yere para vermesin insanlar diye kendim birilerini bulmaya çalışıyorum lakin işin içinden nasıl çıkıcam muamma.

Var mı tavsiye verecek bir arkadaş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 32
 • Burhan @epsilon

  Konudan bağımsız ama İstanbul'da millet kiralara nasıl o kadar ödeyebiliyor anlam veremiyorum. Ne kadar kazanıyorlar ki bu insanlar geçinebiliyor. En düşük kira asgari ücretin üzerinde, bir de düşük ücrete çalışıp hala İstanbul'da kalma inadında olanları hiç anlamıyorum. Sürü kalabalığının içinde rezil bir hayat süren insan dolu. Gerçi şu an her yerde kiralar çok fazla ve nerdeyse istanbuldaki bir evle küçük kıytırık bir ilçedeki kiralar bile yakın olmaya başladı.

 • Karamel Galaxy @karamel-galaxy

  Çok güzel tavsiyeler gelmiş, tek tek hepinize teşekkür ederim. Kafama tam uyan birileri gelene kadar vermemek en doğrusu gibi gözüküyor, aceleye gerek yok gibi. Evrak işlerini de not ettim sağolun tekrar.

 • Kaos @kaos

  Benim gozumdeki en kotu kombinasyona girmişsiniz. Hem ev sahibiyle hem kiraciyla muhattap olacaksiniz. Allah sabir ve şans versin. Umarim ikiside duzgun insanlar olur.

  Benim kisisel tavsiyem, insanlari tanimakta zorlaniyorsaniz araya iyi bir emlakci sokun. Emlakcilar yuzlerce insanla muhattap oldugundan daha cabuk analiz edebiliyorlar. Ha tabi emlakci da bazen keyfine gore sallayabiliyor. Bir an once kiraya vereyim de komisyonu alayim diyebiliyor. Veya portfoyu darsa musteri bulamiyor. İyi emlakci sart.

 • cgdincer @cgdincer

  Boş bırak daha iyi, ciddiyim. Uğraştığına değmeyecek. Alacağın para da tamir tadilat masrafına gidecek. Boya bile yaptırsan 15bin.

Selamlar,

PC'ye format atıcam, hazır atmışken gereksiz uygulamarın silindiği, performans ayarlarının yapıldığı windows 10 iso'su nerden bulabilirim?

Orjinal olacak crackli istemiyorum mümkünse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Millenicom taahhütsüz internet kullanıyorum, ihtiyacım kalmadığı için kapattırmak istiyorum ama yetkili birisine ulaşmak mümkün değil. Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum hiç bir şekilde. Edevletten iptal başvurusu için mobil imza istiyor, olmadığı için onu da yapamadım.

Nasıl iptal ettiricem ben bu interneti arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Selamlar,

Telefonda navigasyon kullanırken bazen saçmalıyor ve konumu düzgün göstermiyor. Benim olduğum yolda değil yan yolda görüyor falan gibi.

Navigasyonu etkileyen en önemli unsur Operatör mü, telefon kalitesi midir?

Telefon realme 8 kullanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • çöküş @noisecash

  Çipsetin içindeki GPS modülü ile de bağlantılı bu durum

 • Hadi @hadi

  kurduğum uygulamalara konum erişimi verirken bazen tam konum yaklaşık konum seçeneği çıkıyor ondan olmasın?

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Yolda çok sık yaşadığımız durumlardan biri, Üst yoldayken, yan yolda gösteriyor. Sağ şeritteysen, seni diğer yolda zannedip, rotayı yeniden hesaplıyor. Bunun yüzünden yanlış gittiğimizde oldu. İphone 14 ile bu sorunları yaşadık. Arabanın navigasyonu bir nebze daha iyiydi.

 • Rasko @rasko

  Yeterli sayıda GPS uydusuna bağlanamayınca isabet düşüyor. GPS'in operatörle bir alakası yok.
  Şayomide ben de yaşıyordum, ağaç altından geçerken bile sinyal gidiyordu. Telefonu rootlayıp gps config dosyasından Çin GPS havuzlarını silip avrupanınkileri yazınca düzeldi ama şayomi her güncelleme gönderdiğinde o dosya eski haline dönüp yine bozuluyordu (thanks şayomi). Sonra komple ROM değiştirip kurtuldum bu Çin işkencesinden.

Selamlar,

Kiraya verilecek bir ev var fakat sahibi tabiri caizse çok yufka yürekli biri. İnsanların dediklerini kolay kolay reddedemeyen birisi. Bu yüzden kiracının bu arkadaşa kira veya başka şeyler takıp gitmesi çok muhtemel. Kira ödemeyip eve çökmesi de bir ihtimal haberlerde okuduklarımdan sonra.

Sizce evi emlakçıya verip herşeyiyle sen ilgilen demesi daha mantıklı değil midir? Yoksa sağlam bir sözleşme işi çözer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
 • ofis @ofis

  Sağlam bir sözleşme, kefil ve tahliye taahhütnamesi alarak ipleri eline alırsa, karşı tarafta kendinden eminse zaten bunları kabul eder sıkıntılıysa bunların adını duyunca vazgeçer diye düşünüyorum.

  • ofis @ofis

   Kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak 6570 sayılı gayrimenkul kiraları hakkındaki kanunun 7. maddesi A bendi gereğince yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi boş ve sağlam olarak adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Kiracı düzgün de olsa eğer sorun yaşanırsa evden çıkartmak en az 1 yıl sürüyor. Tahliye taahhüdü de olsa bu kadar sürüyor. Mümkünse 12 aylık peşin kira alıp üstüne tahliye taahhüdü falan isteyip en azından 12 ay kafası rahat edebilir. Bir de evin konumu uygunsa yeniden kiralama yetkisi alıp evi AirBNB 'de değerlendiren ajanslarla da rahat edilebilir.

  Barınma problemini sıfırdan yaratarak ülkeyi çıkmaza sokanların yatacak yerleri yok, hergün daha kötüye gidiyor.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Emlakçı değilde, Avukat bu işi iyi çözer. Mümkünse evrakları avukata hazırlatın. Eğer daire sayısı fazla ise, direk avukat ile çalışsın. Alanya'da daire sayısı fazla olan kişiler, 1-2 kirayı(daire sayısına göre) gözden çıkarıp, bu işler ile avukatın ilgilenmesini sağlıyorlar. Kafaları rahat oluyor.

 • s1234 @s1234

  Kira sigortası gibi bir şeylerden bahsediyorlardı. Bir araştırın derim.

Selamlar,

İzindeyken akbank mobilden bi kredi kartı başvurusu yaptım tatildeyken gelsin alayım diye ama 1 haftadır basımdaydı bugün kuryeye verilmiş. İşin kötüsü ben evde olmayacam önümüzde ki hafta.

Evde ki başka birisi benim yerime imza atıp alabiliyor mu kartı? Yada bi banka şubesine falan bırakıyorlar mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#spor #antreman #vücutgeliştirme

Selamlar,

Bu zamana kadar kaç defa spor salonuna yazıp bıraktığımı ben bile hatırlamıyorum. 😀 Hazır yürüyüş ve diyete başlamışken ağırlık çalışmak mantıklı geldi.
Zamanında evde spor yapmak için aldığım seti yeniden kurdum. Bu elimde ki aletlere göre kilo verme ve güce yönelik çalışma yapılabilir mi? Yeterli olur mu?

Ayrıca bu spor ile uğraşan deneyimli arkadaş varsa şöyle bir başlangıç antreman programı önerse süper olur 🙂

Ayarlanabilir Bench sehpası
Ayarlanabilir Squat rack
Dumble seti
Döküm ağırlık seti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Battlefield 2042 de durumlar nasıl? Uzun zamandır fps oynamıyorum canım çekti. Ona göre gamepass alıp oynamak istiyorum. Hile var mı? yada kalktığımız gibi indiren sniperlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
 • Private Joker @stanleykubrick

  Bir aydır oynuyorum daha dün yeni denk geldim hileye. Onun dışında görmedim. Sınıflar anlamında oyunu "kıran" bir güç dengesizliği yok. Helikopterler en güçlü araçlar benim gördüğüm. Gamepass ile denenir bir ay. Ben de öyle yapıp sonra satın aldım. Oyun kendi eğlenceni yaratmana müsaade ediyor kendi tarzına göre. Ahım şahım bi tarafı yok, iyi BF oyunlarından sayılır mı ondan da emin değilim. Fakat çıkışındaki olmamışlıklardan çoğunlukla kurtulmuş.

 • Stroker @stroker

  Oyun güzel toparlamıştı her şey güzel gitmeye başlamıştı derken hileler ortaya çıkmaya başladı, adamlar hiç aldırış etmeden hiç çekinmeden göstere göstere hile ile oynuyorlar. Son günlerde çok fazla denk gelmeye başladı

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Hile var bencede. Hatta dün son oyunda @vizuvv kum tepesinin ardından vurulunca oyundan çıktı. Bir de cross platform olduğu için konsol oyuncularına aşırı derecede aim assist yapıldığından bahsediliyordu. Başka bir sıkıntı son 9-10 oyunu kazandırmadı bize, öyle kötü takımlara denk geldik ki farklı kaybettiğimiz oyunlar oldu yani. İki takım arasında denge kesinlikle yok şansına kazanan takıma düşüyorsun. Kazanan takıma düşmek niye önemli çünkü kötü bir takıma düşersen karşı takım üstüne öyle bir baskı kuruyor ki yerden kalkamıyorsun. Bir diğer sıkıntı zırhlı araçlara karşı yapabileceğin çok şey yok, roketatar var ama tanka vurduğun zaman tankın canı %20 falan anca düşüyor yani 5-6 roketle vurman lazım ama sen yanında 3 tane taşıyabiliyorsun. Hava aracı kullanayım diyorsan şimdiden unutabilirsin çünkü boşta araç alıp bulabilme imkanın yok. Tahmin ediyorum 70 saate yakın falan oynadım bir kere bile helikopter alamadım.

  • Batuhan @achfighter

   Araçların elden geçirilmesi lazım. C4le patlatanlar ve helikopterler olmasa tanklar haritada fink atacak. Helikopterler de piyadelerin üzerine dehşet kusuyor.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @achfighter helikoptere füze atıyorum ama karşı önlemi var bir şey olmuyor, ha vursam bile aynı tank gibi %20 canı gidiyor. 5 tane roketle düşer mi helikopter ya böyle bir saçmalık olabilir mi? Geçen YouTube'da izledim soflam ile işaretlenen helikoptere füze atarsan tek atıyordu o mantıklı öyle olması lazım onu kaldırmış geri zekalılar. Aynı şeyin tank için de geçerli olması lazım, soflam ile işaretlenen tankın kaçacak delik araması lazım.

 • reducto @protego

  Hile görmedim şimdiye kadar. Olduysa bile fark edebileceğim hile değildi. Yalnız şöyle bir şeyi hile zannedebiliyor insanlar; birden ölüyorsun ve öldükten sonra çook uzakta yere yatmış bi adamı gösteriyor sana killcam gibi, sana açısı da yok, arada tepeler vs. var sanıyorsun ki o adam vurdu. Bazı haritalarda bir masanın üzerinde kontrol çantası oluyor onun başına geçince kulalnabileceğin silahlı drone var. Adam aslında o drone'u kullanıyor 2km yukarıda tependen vuruyor o drone ve bunu farkedemiyorsun yukarı bakmadığın sürece. Ben bikaç kez hile sanmıştım sonra fark ettim böyle olduğunu.

  Oyun toparladı o kesin. Hata vs. yok artık. Sniper sıkıntısı var. BF'de hep vardı yine var. Ancak bazı modlarda sniper kullanımı pek olmuyor o modlarda oynarsan pek sniper derdi çekmiyorsun. Yine de bence sorun ama sniper'ları tamamen kaldırmadan da çözmenin yolu yok. Bi de bi tane operatör var yeteneği dağılan bomba atmak, bi atıyor üstüne eçvrene dağılıyor nereye kaçarsan kaç bombaya gitmiş oluyorsun ölüyorsun. Ona denk gelirsen biraz sinir krizi geçirtiyor 😀 Uçaklar baya etkisiz, tanklar etkili ama kolay patlıyor, 2 kişi roket ve c4'le anında indirebiliyor. Kimse tank patlatmaya yönelik cihaz almazsa tanklar ölüm kusuyor sonra millet ağlıyor. Anti tank cihazları alın kardeşim o zaman. Tersine tanklar BF3 Bf4 döneminde daha güçlüydü bu kadar çabuk yok edilmiyordu şimdi 2 c4'le havaya uçuyorsun. Bir tane helikopter var otomatik uçaksavar roketi kitlenemiyor, o helikopteri eğer kullanmayı bilen adam almışsa cehenneme çeviriyor ortalığı. Ama çok nadir çünkü helikopter kullanımı çok zor, mouse'la imkansız hatta. Helikopterler kullanmayı bilen adam bindiğinde çok güçlü, bilmeyen adam bindiğinde çok güçsüz. Aslında tanklar da öyle sayılır, iş tamamen şoföre kalıyor

  Genel olarak toparlayacak olursam insanı delirten bir iki dengesizlik var mı evet var ama oyunda çok eğlendiğin için umursamıyorsun