Arkadaşlar iyi İngilizce öğrenmek için çalışma şekli nasıl olmalıdır.Duolingo gibi uygulamalar falan var ama düzen tutturamıyorum.
Dökümanları eksiksiz okuyabilecek ve konferansları rahatça dinleyebilecek şekilde İngilizce öğrenmek istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Mi6 ya Android pie güncellemesi geldi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • merakli @merakli

  Bunu yapınca TWRP gidiyor değil mi?

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @never119 Telefona haricen yüklenen bootloader. "Bilgisayarın BIOS'u gibi" diyerek basitleştirilebilir sanırım.

  • Batuhan @achfighter

   Bu kararlı sürüm. Bunu yapınca bootloader falan kapanır.

   Custom recovery ile beta sürüm kullanabilirsiniz ama bootloader açıkken kararlı sürüm kullanamazsınız. Kurmaya kalkarsanız bootloader'ı da kitler, twrp yerine kendi recovery yazılımını da yükler. Eğer daha önce IMEI atılmış bir cihaza bunu yaparsanız IMEI de uçar. Yapmadan önce IMEI'sini yedeklemelisiniz. EFS klasörü ve başka bileşenleri de vardı sanırım IMEI'nin.

  • merakli @merakli

   @achfighter TWRP üzerinden ROM mu kurayım yani? Nereden indirebilirim?

  • Batuhan @achfighter

   @merakli Xiaomi'nin (developer)beta romları TWRP üzerinden kurulabiliyor. Üstelik kurduktan sonra twrpye ya da Magisk'e müdahale etmiyor. Yalnız bu romları kullanmak için önce kararlı sürümdeyken beta sürüme geçmeniz gerekiyor.

   Telefonunuz mi6 diye varsayıyorum. Bu linkten developer romları telefonunuza indirip ayarlardaki güncelleme kısmından yükleyebilirsiniz. Telefon sıfırlanacak ve bütün veriler silinecektir. Ona göre işlem yapmadan yedeklerinizi alın. Nasıl yükleyeceğim diyorsanız da bu linkte anlatılmış.

   (Developer)Beta romları yükledikten sonra bootloaderı açmak için xiaomi'den izin almak, sonra fastboot üzerinden twrp kurmak diye gidiyor.

   Telefonun ayarlar menüsündeki rom kurma aracı miui tabanlı diğer custom romlarla çalışır mı bilmiyorum. Custom rom kurma amacınız varsa TWRP yükleyebilirsiniz. Beta romdan başka rom kullanmayacağım zaten diyorsanız bootloader yüklemeye de gerek olmuyor. Yalnız Gcam, root gerektirdiği için yapmak isteyebilirsiniz belki.

   Forumlarda Xiaomi artık camera2api ve gcam için root gerektirmeyecek diyorlardı ama şu an ne aşamada bilmiyorum. Bir kodla aktif edileceği söyleniyordu.

  • merakli @merakli

   @achfighter Benim şu anda tek istediğim. TWRP üzerinden güncelleme yapmak ve TWRP'nin gitmemesi. Telefon zaten unlock durumda (mi 6) o da kapanmasın.

  • Batuhan @achfighter

   @merakli o zaman sen zaten kararlı sürüm değil başka bir rom kullanıyorsundur. Miui beta romlarda android 9'a geçti. Onları deneyebilirsin.

   Ben miui.EUrom beta 9.7.18 kullanıyorum. Her cuma buraya: https://xiaomi.eu/community/ güncelleme geliyor. Telefona OTA olarak da geliyor ama ben magisk kullandığım için twrp üzerinden yüklüyorum.

 • arandur @arandur

  Mi5'in gözü yaşlı, güncellemeleri unuttuk biz bir senedir 🙁

Abi bu nedir haberin yoktur diye tahmin ediyorum 🙂 @mesutcevik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Bunu biliyor muydunuz ? Cidden gurur verici

https://twitter.com/MevlanaM/status/1136335106782715906?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube'da videoya altyazı ekleme herkese açılmış Teknoseyir'e yardım etmek isteyen İngilizce kurtları destek olsa fena olmaz #youtube

BeğenFavori PaylaşYorum yap