Amazon.com.tr:Müşteri Yorumları: WİNDOWS 10 PRO 32/64 BİT 1 PC LİCANCE

Amazon.com.tr sitesinde WİNDOWS 10 PRO 32/64 BİT 1 PC LİCANCE ürünü için faydalı müşteri yorumlarını ve derecelendirmeleri bulabilirsiniz. Kullanıcılarımızın samimi ve tarafsız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkes openai'nin yazılımcıları işsiz bırakacağından bahsediyor.

Çarşamba gününden beri yazılım alanında ara ara kullanıyorum ve biraz yazılım bilginiz varsa gerçekten şuan harika bir yardımcı. Junior bir yazılımcı openai kullanarak inanılmaz kısa sürelerde inanılmaz işler yapabilir. Kendi tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki yazılım ekiplerini baya bir küçültebilir. Tek bir fullstack senior yazılımcı openai desteğiyle çok kısa sürede çok büyük projeler yazabilir. Junior biri de yine openai desteğiyle normalde yapamayacağı işleri yapabilir ve yapabileceği işlerde de süreyi yarıdan fazla kısaltabilir.

Tecrübelerime bakınca beni çok heyecanlandırıyor. Büyük bir ekip kurmak yerine mid seviye bir fullstack arkadaş openai yardımıyla bir ekip gibi çalışabilir.

Yazılımcı ihtiyacı ise girişimlerin artmasıyla pek azalmayacak bence. Hatta bir çok yazılımcı boş vakitlerinde openai ile kendi girişimlerini rahatça kurabilir.

Asıl soru Google'ın yerine geçebilir mi?

Geçen @robin chrome için bir openai eklentisi paylaştı. Google sayfasında arama yapınca sağda aynı aramaya openai cevabını gösteriyor. Denedim ve arama sonucunda hiç bir linke tıklamama gerek kalmadan cevabı aldım.

Not: Uzun cevaplarda sanırım karakter kısıtından dolayı cevabın yarısında duruyor. Bu durumlarda devam et yazarsanız kaldığı yerden cevaba devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • formulaz @formulaz

  Bu tarz projeler insanlığa yardımcı olur. Sadece front end gibi tasarım kodlaması gibi olayların artık yavaştan biteceğini düşünüyorum. İnsanlık kendini bir yapay zeka geliştirerek bitirmez, bitiremez. Sadece yeni meslekler gelişir. Mesela banka personeli azalır fakat atm yükü artacağı için atm personeli artar. Robotların yükselişi adlı kitabı tavsiye ederim bu konuda.

 • Çetin @zrrckkk

  AWS sertifakalarindan suan developer olanina calisiyorum. Sorulari secenekleri ile yazip veriyorum ve sonucunda yuksek bir dogruluk yuzdesi ile hangi secenegin neden dogru neden yanlis oldugunu acikliyor. Inanilmaz yarari oldu. Hatta ilk sertifika olan Cloud Practitioner sertifikasi icin olusturulmus bir testten %80 basari oraniyla gecmis mesela. Takdire sayan.

 • turker @turker

  Önce Debug yapsın sonra konuşuruz

 • Fikri @fikri

  Bence asıl sıkıntı yanlış cevap verdiğinde de doğru gibi bir izlenim oluşturması.

Translate den daha başarılı olduğu bilgisi geldi, var mı deneyen bilen tecrübe sahibi? Şu dil öğrenme işini tarihe karıştıracak başarımda araçlar çıksa keşke ya.

https://www.deepl.com/translator

DeepL Translate: The world's most accurate translator

Translate texts & full document files instantly. Accurate translations for individuals and Teams. Millions translate with DeepL every day.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Windows PC'mde Forza Horizon gibi yarış ve Mortal Kombat gibi dövüş oyunları için kullanageldiğim Xbox Series S/X gamepad'im (9. nesil de dedikleri) bir süredir kısmen sağ tarafta (gaz) ve fakat can sıkıcı raddede sol tarafta (fren) yer alan analog tetiklerde baş gösteren bastıktan sonra son noktada bir anlık yapışık kalma meselesi yüzünden epeyce canım sıkılmaktaydı.

Google amcaya aratınca gördüm ki tek değilmişim, yine en bilinen sorunlardan biri de buymuş. fakat çözümü de muazzam basitmiş. (tornavidayla falan girişen aveller var, aman o yola girmeyin!)

ürünün gövde bütünlüğüne ve kapakların iç taraftaki tutucu tırnaklarına zarar vermeyecek şekilde, üstelik hiçbir vidayı sökmeye de gerek kalmaksızın yan kapaklar gayet basit şekilde çıkarılıyorlar. bunun için kullandığım araçlar da ilk görselde mevcut. penaları araya girmek, diğer iki parçayı ise girdiğim kısımları açık/aralık bırakmak için kullandım.

açtıktan sonra tek yapılması gereken o açık haliyle basıldığında son noktada tetiğin yapışık kaldığı alt kısımda yer alan öyle sanıyorum ki bir nevi izolasyon malzemesi olan ince bantımsı şeridi ve tetiğin alt kısmında kalan karşılığını (üçüncü görselde kırmızı halka içinde dikkat çektiğim alan) IPA (izopropil alkol) bandırılmış kulak çubuğu ile nazikçe temizlemek. tabi tüm bu süreç dahilinde ürünün pillerini sökmeyi unutmamalı!

temizlik bittiğinde tekrar geri toplamadan önce tetikleri deniyoruz ve VOILA! artık "yabışmüyör" ehehe.

#TamiratTadilat #XboxGamepad #StickyTriggers

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni çıkartacağım trade and me uygulaması için bir fx hesabı açtım. Haftaya youtube yayınları başlayacak. Uygulama henüz yapım aşamasında ama şimdiden geçmişi oluşsun diye uygulamaya özel gerçek bir hesapta işlem girmeye başladım. Uygulama ilk çıktığında bu geçmiş işlemlerin de analizleri görünüyor olacak boş çıkmaması için. Ek olarak kullanıcıların zarar eden işlemleri silmediğimizden emin olmaları için hesabı mql5'in sitesine de sinyal hesabı olarak tanımladım. İyi, kötü bütün geçmiş performansını oradan doğru şekilde görebilecekler.

Takip etmek isteyen varsa https://www.mql5.com/en/signals/1581844 buradan görebilir.

Youtube yayınları da bu hesap üzerinden olacağı için geçen burada sormuştum ortalama ne kadarlık bir yatırım bütçesi olsun diye, en son 2.500 $'da karar kılmıştık. Swift masrafları vs için biraz fazla attım. 2.672 $'lık bir hesap ile götüreceğim uygulama + youtube'u.

Trading Signals for MetaTrader 4: Trade and Me App

Trade and Me App Trading Signal for MetaTrader 4: social trading, mirror trading, copy trading and account monitoring
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=lPJ4PhmbxO8

Küçük sineklerden bu yöntemle kurtuldum. 🙂 Sizede tavsiye ederim.
Evde ordu kuran zalım hayın malın sineklere son!!

Hatırlatma postu.

Not: Bardak yerine dondurma kaplarını kullanın. Çiçeğin yanına, televizyon ve dolap üstüne koyun kapları.
Banyoya 2 bardak olarak koyun. 1 2 haftada sinek derdiniz kalmaz.

Sineklerden kurtulmanın yolu! - En kolay ve doğal formül!

Sineklerden kurtulmak yazın herkesin çözüm aradığı bir sorun. Sineklerden kurtulmak için ne yapmalıyız? Küçük sineklerden kurtulmanın yolu sanılanın aksine ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap