Microsoft pulls Windows 10 AMD driver causing PCs not to boot

Microsoft has pulled an AMD driver from Windows Update after numerous people reported that it prevents Windows 10 from starting and displays an "INACCESSIBLE BOOT DEVICE" error.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17

https://teknoseyir.com/durum/1404589

Sorunu nasıl çözdüğümü anlatayım arkadaşlar.
Konfigürasyonum Ryzen 5 + RX 6700 XT. Problemim oyun oynarken, hatta Zoom'da 3'lü konferans görüşmesi yaparken bile, birden ekranlar gidiyor, No Signal diyordu.

DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp, Radeon Adrenalin ile yeniden kurmam sorunu çözmedi.

Ama:

DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp, Windows aygıt yöneticisinden "sürücüyü bilgisayarımda ara" diyerek, Radeon sürücü dosyalarının yolunu göstererek yaptığım kurulum çözdü. Böylece Radeon'un kendi yönetim yazılımını kurmamış oldum.

Yani Radeon'un kendi yönetim yazılımı sorunun ta kendisi gibi görünüyor. Benzer sıkıntıyı yaşayanlara çözüm önerim budur.

Bilgisayar ekranları birden kapanıyor. Fanlar

Bilgisayar ekranları birden kapanıyor. Fanlar hala çalışmasına rağmen bilgisayar hiçbir tepki vermiyor. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Neden olabilir? :(
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Robottan çok robotçuyuz evellallah.
https://twitter.com/AyPera_official

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayar ekranları birden kapanıyor. Fanlar hala çalışmasına rağmen bilgisayar hiçbir tepki vermiyor. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Neden olabilir? 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

BlueStacks ya da LD Player gibi Android emülatörleri Mavi Ekran verdiriyor (CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT). Daha önce benzer sorun yaşayanınız var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Arkadaşlar, hepinize yardımları için teşekkür ederim. Ryzen 5 + RTX 6700 XT aldım. Olay bitti gitti, "keşke x alsaydın" tarzı yorumlara bakmayacağım 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23

Bugün Ümraniye ASUS teknik servisindeki dizüstümü alıp (benden anakart değişimi için 8000 TL istediler) Kadıköy'e onarıma götüreceğim. Data Service diye bir yerden bahsedenler olmuştu Anakart tamiri için. Bir de bilgisayar bakmak/toplatmak istiyorum. Nereyi tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

Görüntü işleme için güçlü GPU'dan vazgeçiyorum. Güçlü işlemcili, yüksek RAM'li ama ortalama GPU'lu masaüstü alacağım sanırım. Şöyle bir konfigürasyona ne dersiniz?

Planım: Bozulan ASUS ROG Strix'ten tüm HDD ve SSD'lerimi alıp buna aktarmak ve kullanmak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

Bir masaüstü satın alırken onun kaç adet SATA girişi olduğunu nasıl anlarız? Eski dizüstü bilgisayarımdaki SATA 2 SSD ve 1 HDD'yi direkt aktarabilir miyim? (imza: komple cahil)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

Sizce F/P açısından nasıl bir konfigürasyon?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 32
 • Temp @temp

  İşlemci baya sıkıntılı çalışıyor bu modellerde.
  Fan kafa ütülüyor günlük kullanımda bile.

 • ahmed @ahmed

  Hocam nasil birseye ihtiyacınız var tam olarak? Elimde bir kasa var 3-4 ay önce topladım eger işinizi görebilecek birseyse anlaşabiliriz.
  I7 10700kf
  Corsair 2x16 3600 mhz 32 GB Ram
  Msi z490 gaming edge WiFi anakart
  Samsung 970 evo 1 TB Ssd
  Xigmatek 750w bronze modüler güç kaynağı
  Cooler master mb511 4 fanli kasa
  Cooler master masterliquid 240l sivi soğutma
  Gigabyte Gt 1030 ekran kartı
  Konum: Ankara

  • ahmed @ahmed

   ekran kartı rx 6800 vardı mining mevzuları çıkınca çok oynamıyorum diyerek sattım 1030 bu sistemde sırf görüntü versin az çok oyun açsın diye var. İlerleyen zamanda ekran kartı takviyesi yapılırsa başka sorun çıkarmaz tahminimce

 • Mr.Bell @mr-bell

  Bence biraz yanlış sulardasınız.
  Özellikle driver desteği vs olarak bence tam olarak bitmiş ürünler değil, şahsen tavsiye etmiyorum ancak almak isteyenlere hayırlı olsun diyorum.
  Kasa kalitesi olarak vs mağazada inceleme şansınız vardı ancak korona sebebiyle en son tekrar kapanmıştı mağazaları müşteri ziyaretine.