Orta segmentte küçük ekranlı telefon bulmak neden bu kadar zor 🙁 Var mı önerebilceğiniz bir model

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-d-15-amd/

Bu arkadaşı nasıl bilirsiniz dostlar ? kullanan eden var mı, yapı kalitesi açısından nasıldır ? muadillerine göre uygun fiyatlı kalıyor da şüphelendim

HUAWEI MateBook D 15 AMD

HUAWEI MateBook D 15 AMD Ryzen 5 3500U işlemci tarafından desteklenen Radeon Vega 8 Grafik Kartı, geniş bellek kapasitesine sahip kompakt ve metalik olarak üretilmiş bir dizüstü bilgisayardır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlarım babam için kampta kullanılacak uygun fiyatlı bluetooth hoparlör önerileriniz var mı ? ben biraz araştırdım xiaomi falan var kalitesinden emin olamadım ben JBL Clip 2 kullanıyorum onun ayarında bir şey yeterli olacaktır sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Selamlar arkadaşlar, babama monitör arıyoruz.
HDMI ile notebook'unu bağlayarak kullanacak.
24" ideal. Ultra geniş ekranlılar da olabilirmiş.
900tl - 1000tl bütçesi var. 2 HDMI port'u olursa çok daha iyi olur.
İnce çerçeveli olması konusunda takıntılı 😀 daha modern duruyormuş onlar.
Yazılım yaparken kullanılacak ama yine de görüntü kalitesinin iyi olmasını ve IPS panelli olmaısnı istiyor.

Tavsiyelerinizi bekliyoruz 🙂 Şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Selam yakışıklılar nasılsınız, bu hafta yeni şirketimde işe başladım. Kendi kişisel bilgisayarımı götürüp çalışıyorum.

Çalışırken bir anda internet kesildi başta ne olduğunu anlamadım yeni olduğum için söylenmek gibi algılanmasın diye söyleyemedim de... Sonra baktım millet takır takır çalışmaya devam ediyor. İnternetim yok dememle bütün IT ekibi bir anda başıma üşüştü bilgisayarın çalıştırdığı uygulamalar arka plan işlemlerine vs. baktılar. Bilgisayarım şirketi ağı üzerinde çok fazla paket gönderip almış birşeyler olmuş ve güvenlik ekibi Wi-Fi erişimimi yasaklamış. Onlarda pusu kurmuş resmen şerefsizler internet yok diye kim ağlayacak onu beklemişler 😀 Kendi aralarında ingilizce konuşmuyorlar 🙁 o yüzden ne dediklerini de tam olarak anlayamadım açıkçası sorun ne onu bile zorla söylettim.

Geldiler incelediler bilgisayarı alıp gittiler geri geldiler bir şey bulamadılar :/ bir kaç arkaplan işlemini engellemişler falan ama tam olarak çözülememiş. Daha ikinci günümden rezil olduk anlayacağınız 🙁 Sizce bu durum neden kaynaklanıyor olabilir. Kendi kendime çözebilir miyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • FFE4 @0x41414141

  Baktilar networkte yeni bir cihaz var, domainde degil bir sey degil, ustunde edr yok bir de yetmezmis gibi veri trafigi var tabi ususurler basina. 😂

 • Türker Sezer @dirigeant

  Sisteminize wireshark tarzi bir yazilim kurup calisan uygulamalarinizi kapatin. Boylece istenmeyen trafigin kaynagini gorebilirsiniz.

 • Gio @gio

  yakışıklı mıyız gerçekten

 • prometrik @prometrik

  Yalnız IT ekibi pusu kuracağına işe başlarken wifi bağlantınızı yaparken zaten kontrol etmeleri gerekirdi. İçerideki ağ için tehdit oluşturmanıza yönelik önlemleri almalılardı. Onların ki biraz şov olmuş. Bakın çalışıyoruz gibi. Mesela ip tanımlası yapılmış ve sabit ip vermiş olmaları lazım ki her bilgisayarı takip edebilsinler. Ayrıca mac adresinizi kayıt etmeleri gerekirdi. Bunlar en temel şeyler. ISO 27001 bilgi güvenliği sertifikasına yönelik yapılan çalışmaların başlangıcı bu diyebilirim.

  Öncelikle kişisel bilgisayarınız olduğu için olduğu gibi onlara bırakmamanızı tavsiye ederdim. Ne işlem yapıyorlarsa sizin gözetiminizde olmalı. Bu hem sizin hem şirketin güvenliği için önemli bir konu. Eğer alıp işlem yapıyorlarsa teslim alma ve teslim etme evrakları doldurulmalı. Yapılan işlemleri de açık bir şekilde evrakta bildirmeliler. Bu eleştirilerim davranışları profesyonel gibi olduğu için. Gibi kısmı ile gerçek profesyonel ve kurumsal şirketi ayıran çizgiyi belli eder söylediklerim.

  Gelelim sizin interneti sömüren sisteminize. İnceleyip bir şey bulamamışlar dediniz. İlk aklıma gelen windows güncelleme. Otomatik güncelleme siz bir kaç yerden kapatsanız da güncelleme indiriyor. Siz fark etmeden büyük dosyalar inebilir. Öncelikle bunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sonrasında sistemdeki diğer uygulamaları takip edebilirsiniz.

  Aslında o pusucu IT ekibi dosyların enreden indiğini veya nereye yüklediğini takip edebiliyordur ki bu sayede aslında hangi işlem olduğunun tespiti kolaydır. Microsoft güncelleme sunucusundan veri çekiyorsa bunun güncelleme olduğunu zaten anlarsınız. Eğer bilinmeyen bir yer ise o erişim sağlanan yeri de bloklayabilirlerdi ancak risk almak istemişler. Bana daha çok yaptıkları iş yapıyoruz şovu, dikkatli olun aykarız göz dağı vermesi ve/veya işe hoş geldin şakası karışık bir durum gibi geldi. Siz yine de yeni biri olduğunuz için mesele ciddi yaklaşın derim.

  • Proton @proton

   Haklısınız ben şu an için kullanıcı adı ve şifremi henüz almadığım için misafir ağına bağlanıyorum. İleride asıl ağa bağlandığımda sorun olmasın diye bu kadar dert ettiler anladığım kadarıyla. Asıl ağda bu dediğiniz önlemleri aldıklarını düşünüyorum ben, tiplerinden belli adamların ciddiye alıyorlar yani 🙂

   200 kişi arasından üst kattaki adamların gelip bana şaka yapma olasılığı yoktur diye düşünüyorum 😀 Ama bilgisayarımı alığ gitmeleri konusunda haklısınız o konuda bende gerekli şikayette bulundum zaten 🙂

Selam millet nasılsınız? Dün yazdığım yazıyla alakalı böyle güzel bir habere denk geldim.

https://amp.theguardian.com/society/2019/may/02/end-to-aids-in-sight-as-huge-study-finds-drugs-stop-hiv-transmission#click=https://t.co/gqvio4OMre

End to Aids in sight as huge study finds drugs stop HIV transmission | Aids and...

Paper says risk between male partners is zero if virus fully suppressed by antiretrovirals
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • memedeath @memedeath

  İlk deneklerin (ya da takibi yapılanların diyeyim) böyle bir denemeye girişmeleri bana çok korkutucu geldi. Tamam ilaçla virüs baskılanabiliyor ama neden öyle bir riske gireyim? Belki de uzun süreli tedavinin sebep olduğu bir vurdumduymazlıktır.

Merhaba, bir sorum var. Telefonu whatsapp açıkken kilitliyorum ve kilidi açınca whatsapp değil de ana ekran gelsin istiyorum bunun samsung arayüzünde yapmanın bir yolu var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, erkek arkadaşımın okulu ders programını excel tablosu şeklinde vermiş. Kendisi bu tablodaki verileri alıp google takvimine vs. ekleyebilecek bir araç arıyor. Böyle bir şey var mı ? Şöyle olacka mesela Sütun A da ki tarihe B deki saate C deki dersin adını yazacak...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Resmi işlerde gerilme, korku hissi yaşamanın, birşey birşey fobisi diye bir adı var mı ? Bunun ciddi bir kaygı olduğunu düşünmeye başladım. Ne zaman resmi bir evrak vs. işim olsa Ya bir belge eksikse, ya suçlu sanarlarsa , bunu sorarsa ne diyeceğim ? ya sınırdışı edilirsem gibi düşünceler geliyo... Durum çok mu vahim sizce yoksa herkes yaşıyor mu bunu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6