10-15k alan sayısı ve junior sayısı baya fazla.
Junior ve mid yüzdesine de bakarsak, juniorlar 10-15, midler 20-25 arası alıyor gibi.

Yazılımcı Maaş Anketi

2023 yılı yazılımcılar için maaş oluşturuyoruz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Gündemlerde Adı Geçen Kitap, Dergi ve Çizgi Romanlar

Levent Bey'in gündem ve canlı yayınlarda bahis ettiği kitap, dergi, çizgi roman vb basılı yayınları burada listeleyebiliriz. Yorum olarak eklerseniz, ben de liste haline getiririm.

 

 1. Roket (Bilim Kurgu Öykü Dergisi - Düzensiz süreli yayın) - Kitapyurdu / Shopier
 2. Neuromancer - William Gibson
 3. Blood Sweat and Pixels - Jason Schreier - Amazon
 4. Press Reset - Jason Schreier - Amazon
 5. Dying Inside - Robert Silverberg
 6. Görevimiz: Uzay Boşluğu - Frank Herbert
 7. Old Man's War - John Scalzi
 8. https://www.halkkitabevi.com/kitap (üzerinden yazar araması) - Stefan Zweig
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

@pope dün EYT konusunda yazdıklarını okudum. SGK sistemine illa dahil olman gerekmiyor. Biraz dolambaçlı da olsa çok basit şekilde sistem dışında kalabilirsin. Ben de sistem dışındayım. Sadece zamanında yasa geliyor diye sigorta başlangıcı olsun diye 1 haftalık girip çıktım. 10 yıldır hep kendi şirketlerim oldu, şuanda da şirket sahibi ve ortağıyım ama toplam prim ödemem sadece o 1 haftalık giriş çıkış. Onun dışında devlete 1 kuruş SGK primi ödemişliğim yok.

Sisteme dahil olmak zorunda değilsin. Ben de açıkçası zerre güvenmiyorum ve mantıklı bulmuyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 26
 • Alpi Ironside @alpi350

  Sağlıktan yararlanma ve yaşlılıkta en azından akmasada damlayacak bir paranın her zaman işe yarayacağını düşünüyorum.

  • kolcu @kolcu

   Akan bir şelale olusturunca o damlamaya ve aylarca bekleten kalitesiz sağlık sistemine ihtiyaç kalmıyor.

  • Ali @norego

   Bunun için devlete alternatif daha iyi yollar var. Sağlıktan yararlanmak istiyorsan zaten devlet hastanesi denklemden çıkıyor bu arada. İstanbul'da devlet hastanelerinde sağlıktan yararlanamazsın, spor yaparsın anca git gel, o da randevu bulursan 😀

   Ben yada eşim en son devlet hastanesine ne zaman gittik hatırlamıyorum. Yakın zamanda dahiliye için bi randevu bakmıştım, 22 gün sonraya gün vardı İstanbul'da 😀 Özel doktora gittim yine. Alamadığım hizmetin parasını ödemenin gereği yok.

  • Alpi Ironside @alpi350

   @norego Özelde de sigortalı sigortasız ayrımı var. Sigortasız olanlar gözümün önünde benden daha çok ödüyor. Yanlışınız var.
   Devlet hastanesi zaten yok gözümde.

  • Ali @norego

   @alpi350 Özel hastane demiyorum, "özel doktor" diyorum. Özel hastaneler ticarethane. doktortakvimi.com'dan seçip özeş doktora gidiyorum. Doktorların çoğunun artık kendi ufak muayenehaneleri var. Ortalama 500-600 lira muayene ücretleri. Tahlil yada görüntüleme gerekirse de tıp merkezlerinde 50-100 liraya yapıyorlar.

   Özel hastanede senden daha fazla kazanmak için her şeyi yaparlar. Özel doktorda ise muayene ücreti belli, ekstra bir şey kazanma şansı yok senden. İyi hizmet veremez, derdine derman olamazsa başka doktora gidersin ve adama kötü yorum yapsr düşük puan verirsin. Onun için yeterince ilgileniyorlar.

  • AB9 @sqn

   @norego sistemin bug'ını bulmuşsun, her ay ödediğim 1908 tl gözüme batmaya başlamıştı benim de. yeni yılda da 5 puanlık indirimle 2952 TL olacakmış, aldığım sağlık hizmeti de yok, emeklilik desen zaten mümkün değil. hatta o primleri girdiğimden beri ödemeyip hisseye girmiş olsam şimdiye emekli aylığını temettü olarak alırdım bile.

  • Papa Emeritus @pope

   Bu sistemlerin hepsinde kepçeyle alınıp, kaşıkla geri veriliyor. Siz hadi 55 yaşında emekli olsanız 30 yıl maaşınızın %37’sini veriyorsunuz SGK’ya. Bunun karşılığı çok çok daha fazla olmalı normalde ve 65 yaşına kadar çalışmamak zorunda kalmalısınız. Sağlık kolay zaten GSS ile.

  • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

   @norego şahsi fikrim yanlış düşünce 🙂

 • Orkun @orkkoc

  Emeklilik kısmını bilemem ama sağlık noktasında maalesef SGK tek seçenek. Özel sağlık sigortaları önceden teşhis konan hastalıklarla ilgili rutin kontroller için bile destek vermedikleri için paşa paşa devlet hastanesine gitmek gerekiyor. Ya da parayla özele gitmek ki o da pek mümkün olamayacak maliyeti yüzünden zaten artık pek.

  • Ali @norego

   GSS o işi 200 küsür liraya çözüyor. İstanbul'da devlet hastanesinden hizmet almak imkansız. Özel doktorların muayenehanelerine gidiyorum ben doktortakviminden bakıp. Özel hastaneye göre çok daha ucuz ve çok daha doğru teşhis oluyor. Gerekli tahlil ve çekimleri de ufak tıp merkezlerinde çok ucuza yaptırıyprum.

 • Tarık @xahve

  Bu prim ödeme gününü nasıl öğreniyoruz ?

 • Papa Emeritus @pope

  Ben de şu ana kadar 1 gün bile ödemedim ama maaşlı çalışan değilim resmiyette. Maaşlı çalışanlar bildiğim kadarıyla çıkamıyor.

Müzikten anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Kendime yılbaşı hediyesi olarak aşağıdaki MIDI klavyeyi almak istiyorum fakat müzik bilgim tamamen sıfır. Bu aleti de öylesine YouTube'da gezerken görmüştüm ve ilgimi çekmişti. Pek bilgim yok yani, sadece ilgimi çektiği için heves ettim. Bunu alıp sonrasında müzik eğitimi (kurs, video vb.) gibi şeylerle kullanmaya başlayabilir miyim yoksa bu daha çok ileri seviye bir şey mi? Dediğim gibi tamamen sıfırım bu konuda.

https://www.amazon.com.tr/Akai-MPK-Mini-MK3-Klavye/dp/B0886ZPWC8

#TeknoYardım #midiklavye #müzik

AKAI Pro fessional MPK Mini MK3 – 25 tuşlu USB MIDI klavye denetleyici, 8...

AKAI Pro fessional MPK Mini MK3 – 25 tuşlu USB MIDI klavye denetleyici, 8 arkadan aydınlatmalı davul pedi, 8 ayar ve müzik üretim yazılımı : Amazon.com.tr: Müzik Enstrümanları ve DJ
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20

Şu an live gold'da bug var 3 kere 1 yıllık ucuza alıp gamepass'e dönüştürebiliyorsunuz 580 Liraya 2026'ya kadar gamepass yapıştırdım tek oyunun 1200 lira olduğu bu devirde çok iyi 3 oyun oynasan parasını çıkarır zaten. #GamePass

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 63

Türkiye'de iş yapmaya çalışmanın bedeli... Baya uzun bir yazı ama Türkiye'de çoğu girişimin çektiği sıkıntılardan bir örnek.

Durumu en baştan kısaca özetleyeyim...

Benim yaklaşık 7-8 yıl önce üzerinde çalışmaya başladığım ve 2019 aralık ayında yatırımcı bulmamla hayata geçen bir yazılım projem var. Proje statexpo.com.

Yatırımcının işin içine girmesiyle iş ciddiye binip hızlandı. 6 ayda yazılımı tamamladık. Tam pazarlama aşamasına geçtik ki yatırımcımız beklenmedik şekilde vefat etti ve bütün pazarlama işleri durup bütçe sıkıntıya girdi. Ardından ben kendi bağlantılarımla işi pazarladım ve anlaşmalar yapmaya başladım derken bu sefer de pandemi başladı ve yaptığım anlaşmaların tamamı iptal oldu. Pandemi biraz hafiflemeye başlayınca da pandemiden dolayı sektördeki bir çok firma battığı yada zora girdiği için yeni anlaşmalar olmadı. Bunun üzerine sektörün en büyük 2. firmasıyla yaklaşık 8 ay görüşerek yeniden prensip anlaşması yaptık ve anlaşma yazıya dökülmeden bu firmada battı. Bunun üzerine o firmanın yerini doldurmak için kurulan başka bir firma ile görüşmelere başladık, iyi niyet mektubu aldık, sözlü olarak her şeyde anlaştık ama günün sonunda adamlar baya dolandırıcı çıktılar ve patladık.

Bütün bunlar olurken de bir yandan ek yatırım görüşmeleri yürüttük bir çok büyük fon ve şirketle. Bunların çoğu henüz satış yapamadığımız için beklemeye aldı. Beklemeye almayan İsrailli bir fon ise yine pandemi yasakları ve İsraildeki ağır kapanmalardan dolayı patladı. En sonunda Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birinin yatırım fonuyla anlaşma sağladık ama resmi işlemlerin tamamlanmasına 1 ay kala holding tepesinden gelen bir kararla kalan bütçenin tamamı başka bir yatırım fonuna aktarıldı.

Bu süreç içerisinde projenin yazılım ekibi dağıldı. Yazılım teknoloji olarak eskidi ve kullanılamaz hale geldi güncellemeleri yapmadığımız için.

Sonunda 2 ay önce bir devlet kurumuyla anlaşmaya varabildik. Fakat o kadar ağır bir bürokrasi oldu ki sözleşmeyi anca geçen hafta çarşamba onaylatabildik ve daha da imzadan geçmesini bekliyoruz.

Bu arada tabii ki yazılımın komple elden geçmesi gerekiyordu ama sözleşme imzalanıp ödeme hala yapılmadığı için bütün riski benim alıp yeniden ekip kurmam gerekti. Apar topar 1 full time ve 2 part time olacak şekilde ekip kurup, bütün masrafları üstlenip yazılımı toparladık insan üstü bir mesai harcayarak.

Gel gelelim hizmet vereceğimiz tarih 5 Ocak ve hizmet verebilmemiz için 100 adet beacon'a ihtiyaç var. İş beaconları temin etmeye geldi fakat daha ödemenin yapılmasını geçtim imzalı sözleşme bize ulaşmadığı için bunun da bütün masrafını benim karşılamam gerekti. Hadi dedim onu da karşılayayım, yine son dakika golü yesek bile günün sonunda bunlar bize lazım.

Kullanacağım beaconların tanesi 12$, 100 tanesi 1.200 $ yani çok para değil. Ve ardından aşağıdaki mailleşmede görebileceğiniz süreç başladı. Bir kaç saat sonra vergi + kargoyla birlikte 1.200 $'lık ürün için toplam 3.000 $ ödeyip ürünleri FİNLANDİYA'ya sipariş vereceğim. Bana Türkiye'de lazım olan ürünleri Türkiye'deki gümrük sorunları için Amerika'dan Finlandiya'ya sipariş vermem gerekti evet. Arından teslimatın Finlandiya'ya zamanında yapılması için parmaklarımı çapraz yapıp bekleyeceğim ve mucize eseri zamanında teslimat yapılırsa da artık bilet ne kadar olursa olsun ilk uçağa atlayıp günü birlik Finlandiya'ya gidip beaconları valize atıp Türkiye'ye geri döneceğim ve bir de Türkiye girişinde belirsiz bir gümrük vergisi ve gümrük süreciyle uğraşacağım. Büyük ihtimalle de yaklaşık 1.500 - 2.000 $'da Türkiye'de gümrük ödeyeceğim.

Ha bir de bu arada kuruma verdiğimiz ve yönetim tarafından onaylanan fiyat son anda bakanlık bütçesi sorunu yüzünden %40 altına düşürüldü. Onu da son dakika ben bütün masrafları yaptıktan sonra soktular bana.

Bu işe 3 yılda yaklaşık 1.5 milyon harcadık. Son 45 günde ise ben şahsi olarak cebimden yaklaşık 70 bin lira daha harcadım ve önümüzdeki 15 gün boyunca da yine şahsi olarak cebimden yaklaşık 150 bin lira daha harcayacağım.

Şimdi gel gelelim bütün bu eziyetin ve bu eziyete katlanmamın asıl nedenine. İş kurumsal fuarlarda kapsamlı veri analizi yapmaya yarayan bir yazılım hizmeti. Türkiye'de ne olur ne kadar kazanır bilmiyorum ama Türkiye'de bunu cepten para harcayarak bile olsa 2-3 fuarda kullandırtabilip işlediğini ispat edebilirsek Almanya'da ki büyük fuarlardan alıcısı hazır bekliyor ve Almaya'da tek 1 fuar bile 5-6 günlük hizmet süresi içerisinde büyüklüğünden dolayı 2-3 milyon € kazandıracak. Türkiye'de şu kadar eziyet çektikten sonra Almanya'da tek bir anlaşma bile yapsam anında Almanya'ya şirket kurup bu işi ve aynı teknoloji alt yapısını kullanan bütün yan kollarını Türkiye'den çıkartıp bir daha da Türkiye'de iş yapmayacağım.

Türkiye'de şu işe harcadığım emeğin çeyreğini başka ülkede harcasaydım şimdiye zaten her şey bitmişti. Şuan bunun dışında devam eden 3 farklı işim daha var, 2'si zaten doğrudan yurt dışı odaklı, Türkiye'den isteseler de erişemiyorlar. Bu ve diğer 4. işi de ilk fırsatta ülkeden çıkartacağım.

Türkiye'de iş yapmaya çalışan herkese bol bol sabır ve kolaylıklar diliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

Bu aralar 3 yıllık Game Pass için en uygun yol hangisi? Uzun süredir takip etmediğim için şu an hiç bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En basit yerden başlayalım.

Ders: Borsa İstanbul 101
Konu: Hisse senetleri ve Vadeli Piyasalar

1. Konu: Hisse senetleri

Siz gittiniz koç holding (kchol) aldınız 27.00'dan bu sizin Hisse portföyünüz de 1 Lot olarak gözükür. Eski sisteme göre 1000 hisse olarak gözükür. Borsa istanbul'da 0,5 lot alnımaz alamazsınız. En düşük 1 lot alırsınız.

2. Konu vadeli piyasalar'da minimum teminat tutarı diye birşey yok. Ona başlangıç teminatı diyoruz. Borsa İstanbul'da başlangıç teminatlarına ayar çeker risklere ve hisse senetinin fiyatına göre değişiklik gösterir. Koç Holding (Kchol) örneğinden devam edelim.. Vadeli piyasalar da işlem fiyat ile spot fiyatta işlem gördüğü fiyat farklıdır. Adı üstüne (future) biz gelecek fiyatı satın almış oluyoruz. Örnek: Kchol Spot fiyat Alış: 28.60 Satış: 28.70 Vadeli piyasa (F_KCHOL0122 ~ F(future) 01_22 yazan kısım vadeli'nin ayını ve yılını gösterir yanii 01 2022 yani Ocak 2022 Vadeli diyebilirsiniz. Ocak Vadeli'de Alış: 28.91 Satış: 29.03 (bunun böyle olmaması lazım daha yüksek olmalı neyse). Diyorsunuz ki Kchol Ocak ayında 29.03 olur 1 kontratlık aldınız. Spot fiyatın 29.03 olacağını düşünüyorsunuz demektir. Spot fiyat 29.03 olur siz de girdersiniz. Kapatırsınız pozisyonunuzu.. Hoş istediğiniz fiyattan kapatabilirsiniz, alınan kontrat sayısına göre vs. değişiklik gösterir.

Ek bilgi: Eski'den IMKB'de (Bist) 01xx ~ 03xx ~ 06xx~ 09xx ve 12xx bir yıllık pozisyon açabiliyorduk. Daha sonra bunu değiştirdiler. Sadece 3 aylık yaptılar yani 01xx ~ 02xx ~ 03xx olarak işlem yapabiliyoruz. Her vadeli'nin sonun da bu bir sonra ki ay eklenir yani 01XX ay sonu geldiğinde bu sefer biz gideriz Şubat vadeli'den işlem yaparız. Borsa İstanbul bu sefer gider 04xx vadeliyi açar.

Güncel Başlangıç Fiyatı: (Kchol 365₺) diyelim bu şudur 365₺ ile 1 Kontrat işlem açabilirsiniz.

Hisse senedine göre hesaplaması: siz kchol alış yapacaksınız 100 Lot 28,70'den buda 2870₺ yapıyor değil mi ama ben vadeli piyasalar'dan 365₺ ye aynı pozisyonu açabiliyorum.

Şimdilik bu kadar yeterli 😀 bundan sonrasını discord yapar anlatırım. Sorularınızı direk sorun ekleme yapa yapa devam ederiz.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 20

64 GB'ların Savaşı! Piyasadaki yaygın 64 GB Micro SD ve Flash Belleklere bir bakış...

Samsung sd adaptör kendi kartı yerine Sandisk kart ile daha uyumlu (:

Yeni bir flash bellek veya micro sd kart alırken modellere baktığımda, çoğu zaman hiçbir teknik veri göremiyorum. Sadece 100 mb'a kadar hız gibi muallak ifadeler geçiyor.

Bende elimde çeşitli ürünler olduğu için hepsine topluca göz atıp sizlere sunayım istedim.

Başlamadan eskileri de bir yad edelim. (: 64 mb'tan 64 gb'a...

 

Samsung Fit Plus 3.1 64 GB Flash Bellek

Testimde 300/36 mb bir hız verdi. Malzeme kalitesi de oldukça güzel, metalik bir görünüme sahip, ince ve kibar bir model. 

ADATA uv350 64 GB Flash Bellek

Testimde 122/84 mb bir hız verdi. Malzeme kalitesi de oldukça güzel, metalik bir görünüme sahip, ince ve kibar bir model. Amazon üzerinden 55 liraya aldığımı da düşünürsek oldukça memnunum.

Toshiba u365 64 GB Flash Bellek

Testimde 219/21 mb bir hız verdi. Okuma olarak Adata'nın neredeyse 2 katı ancak yazmada oldukça geride. Malzeme kalitesi de zayıf, plastik sürgülü sahip ayrıca biraz kaba ve büyük. Kolay kaybolur bir yapısı da yok. Okuma konusunda memnunum yazmayı da öğretselermiş çok iyi bir ürün olabilirmiş.

Toshiba u301 64 GB Flash Bellek

Testimde 136/14 mb bir hız verdi. Okuma olarak Adata gibi ancak yazmada her iki modelden de geride. Görünüş olarak bu kasa yıllardır Toshiba adıyla usb 2.0 olarak piyasada olduğu için tanıdık gelmiştir.  Kioxia adını aldığında da kendisini pek geliştirmiş sayılmaz. Malzeme kalitesi de zayıf, beyaz plastik ucuz bir görünüme sahip ayrıca biraz kaba ve büyük. Arka tarafta Made in Japan ifadesi dikkat çekiyor. Yine bu üründe de okuması iyi ama yazmayı öğretmemişler maalesef. (:

KIOXIA Exceria 64 GB micro SD Kart

Testimde 96/36 mb bir hız verdi. Amazon üzerinden yakın zamanda 46 liraya aldığımı da düşünürsek f/p olarak oldukça memnunum. SD Adaptörle birlikte geliyor.

SANDISK Ultra 64 GB micro SD Kart (Kırmızı)

Testimde 47/14 mb bir hız verdi. Çok yaygın satılan bir model ama hız olarak çok başarılı değil. Sürekli okuma yazma yapılmayan cihazlarda kullanmak için uygun. SD Adaptörle birlikte geliyor. 

SANDISK Ultra 64 GB micro SD Kart (Beyaz)

Testimde 97/12 mb bir hız verdi. Çok yaygın satılan bir model (kırmızıyla karışabiliyor) okuma hızı kırmızıya göre çok daha iyi bir sonuç verdi bende ama yazma hızı olarak yine başarılı değil. SD Adaptör çıkmıyor kutusundan. (Neden?) Yine amazon üzerinden kampanya ile 40 lira civarına almıştım fiyatına göre tatmin edici. Kırmızıyla benzer fiyatlarda satılıyor genelde.

SAMSUNG Evo Plus 64 GB micro SD Kart

Testimde 97/69 mb bir hız verdi. Kullandığım micro sd kartlar arasında en başarılı olanı. 50 lira civarına bir kaç tane almıştım yakın zamanda. Sandisk ve Kioxia ile arasında bariz fiyat farkı yoksa buna yönelmenizi öneririm. SD Adaptörle birlikte geliyor. 

SanDisk Extreme UHS-I micro SD Kart 64GB

Testimde 97/70 mb bir hız verdi. Samsung Evo Plus ile aynı değerlere sahip. 64 liraya almıştım Amazon Prime indirimleri ile. Parasını eder ancak normal liste fiyatı 100 lira ve üzerinde. Bu durumda anlamsızlaşıyor açıkçası. Samsung Evo fiyat performans olarak öne çıkıyor. Kutudan SD adaptörde çıkmıyor. 

Farklı modeller aklıma gelirse buraya güncelleme olarak ekleyebilirim belki. Şimdilik bu kadar.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

İşinizi Kolaylaştıracak Bazı Tarayıcı Eklentileri

Chrome/Edge Eklentileri

uBlock Origin https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=tr

HTTPS Everywhere https://chrome.google.com/webstore/detail/https-everywhere/gcbommkclmclpchllfjekcdonpmejbdp

Dark Reader https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh

Proxy SwitchyOmega https://chrome.google.com/webstore/detail/proxy-switchyomega/padekgcemlokbadohgkifijomclgjgif

OneTab https://chrome.google.com/webstore/detail/onetab/chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall

Universal Bypass https://universal-bypass.org/install

Spydrop Fiyat Takip https://chrome.google.com/webstore/detail/spy-drop-fiyat-takip/cnkgefjeknjodlkfmfmjelgbmfbnkmma?hl=tr

Sponsorblock For Youtube https://chrome.google.com/webstore/detail/sponsorblock-for-youtube/mnjggcdmjocbbbhaepdhchncahnbgone

Save my Tabs https://chrome.google.com/webstore/detail/save-my-tabs/djadfifncobffjpicnkiegahdiobpaap

Tampermonkey https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo?hl=tr

Diğer Eklentiler - Extra

uAutoPagerize https://chrome.google.com/webstore/detail/uautopagerize/kdplapeciagkkjoignnkfpbfkebcfbpb

Live cat https://chrome.google.com/webstore/detail/live-cat/cofmpiaddiioohphmmgjnbcpfoiknnkh

Improve YouTube! https://chrome.google.com/webstore/detail/improve-youtube-open-sour/bnomihfieiccainjcjblhegjgglakjdd

SingleFile https://chrome.google.com/webstore/detail/singlefile/mpiodijhokgodhhofbcjdecpffjipkle

uBlacklist https://chrome.google.com/webstore/detail/ublacklist/pncfbmialoiaghdehhbnbhkkgmjanfhe

LastPass https://chrome.google.com/webstore/detail/lastpass-free-password-ma/hdokiejnpimakedhajhdlcegeplioahd

Decentraleyes https://chrome.google.com/webstore/detail/decentraleyes/ldpochfccmkkmhdbclfhpagapcfdljkj

Privacy Badger https://chrome.google.com/webstore/detail/privacy-badger/pkehgijcmpdhfbdbbnkijodmdjhbjlgp

Better History https://chrome.google.com/webstore/detail/better-history/egehpkpgpgooebopjihjmnpejnjafefi

Picture-in-Picture Extension (by Google) https://chrome.google.com/webstore/detail/picture-in-picture-extens/hkgfoiooedgoejojocmhlaklaeopbecg

Netflix 1080p Force https://github.com/DavidBuchanan314/Turbo-Recadmiumator

Boomerang for Gmail https://chrome.google.com/webstore/detail/boomerang-for-gmail/mdanidgdpmkimeiiojknlnekblgmpdll

WordPress Theme Detector and Plugins Detector https://chrome.google.com/webstore/detail/wordpress-theme-detector/jdflfokckhmchfpokjmpcoblghjngjja

uMatrix https://chrome.google.com/webstore/detail/umatrix/ogfcmafjalglgifnmanfmnieipoejdcf

xBrowserSync https://chrome.google.com/webstore/detail/xbrowsersync/lcbjdhceifofjlpecfpeimnnphbcjgnc

ClearURLs https://chrome.google.com/webstore/detail/clearurls/lckanjgmijmafbedllaakclkaicjfmnk

Google Search Filter: https://chrome.google.com/webstore/detail/google-search-filter/eidhkmnbiahhgbgpjpiimdogfidfikgf

GoFullPage - Full Page Screen Capture https://chrome.google.com/webstore/detail/gofullpage-full-page-scre/fdpohaocaechififmbbbbbknoalclacl?hl=tr

Imagus https://chrome.google.com/webstore/detail/imagus/immpkjjlgappgfkkfieppnmlhakdmaab?hl=tr

What Font - find font https://chrome.google.com/webstore/detail/what-font-find-font/djgfpbegnihdgbngpmhjnlchgglngcdn?hl=tr

Enable Right Click https://chrome.google.com/webstore/detail/enable-right-click-lock/diniibcebbibcfbfglpiecbadipmegmj?hl=tr

Super Simple Highlighter https://chrome.google.com/webstore/detail/super-simple-highlighter/hhlhjgianpocpoppaiihmlpgcoehlhio

Web Scraper https://chrome.google.com/webstore/detail/web-scraper/jnhgnonknehpejjnehehllkliplmbmhn

Automatic 4K/HD for Youtube https://chrome.google.com/webstore/detail/auto-quality-4khd/lagdcjmbchphhndlbpfajelapcodekll

Picture-in-Picture for Chrome https://chrome.google.com/webstore/detail/picture-in-picture-for-ch/ekoomohieogfomodjdjjfdammloodeih

Distill Web Monitor https://chrome.google.com/webstore/detail/distill-web-monitor/inlikjemeeknofckkjolnjbpehgadgge

Extension Control https://chrome.google.com/webstore/detail/extension-control/himccccaelhgphommckogopgpddngimf

CleanURLs https://chrome.google.com/webstore/detail/clearurls/lckanjgmijmafbedllaakclkaicjfmnk

Buster https://chrome.google.com/webstore/detail/buster-captcha-solver-for/mpbjkejclgfgadiemmefgebjfooflfhl

Media Helper https://chrome.google.com/webstore/detail/media-helper/albdnahmanonkmhoamgfjbjgbjabbiid?hl=tr

Copyfish 🐟 Free OCR Software https://chrome.google.com/webstore/detail/copyfish-%F0%9F%90%9F-free-ocr-soft/eenjdnjldapjajjofmldgmkjaienebbj

Project Naptha https://chrome.google.com/webstore/detail/project-naptha/molncoemjfmpgdkbdlbjmhlcgniigdnf

Tampermonkey Scriptleri

https://openuserjs.org/scripts/jscher2000/Google_Hit_Hider_by_Domain_(Search_Filter_Block_Sites)

https://greasyfork.org/en/scripts/8928-alternative-search-engines-2

https://greasyfork.org/en/scripts/7543-google-search-extra-buttons

https://github.com/adsbypasser/adsbypasser

https://wap.lfj.io/

https://greasyfork.org/en/scripts/405848-anti-adblock-killer-yes

https://greasyfork.org/en/scripts/369400-local-youtube-downloader

https://openuserjs.org/scripts/nokeya/Direct_links_out

https://greasyfork.org/en/scripts/390812-instagram-download-photo-video

https://greasyfork.org/en/scripts/381682-html5%E8%A7%86%E9%A2%91%E6%92%AD%E6%94%BE%E5%99%A8%E5%A2%9E%E5%BC%BA%E8%84%9A%E6%9C%AC

https://openuserjs.org/scripts/Patabugen/Always_Remember_Me

https://openuserjs.org/scripts/zachhardesty7/YouTube_-_Filter_Subscriptions_Page

https://openuserjs.org/scripts/jomifepe/Instagram_Source_Opener

https://openuserjs.org/scripts/j9b10/Optimizer_Loader_Browser

https://greasyfork.org/tr/scripts/6325-pinterest-without-registration

https://greasyfork.org/tr/scripts/4255-linkify-plus-plus

https://greasyfork.org/tr/scripts/14755-instagram-reloaded

https://greasyfork.org/en/scripts/28497-remove-web-limits-modified

https://greasyfork.org/en/scripts/24204-picviewer-ce

https://greasyfork.org/en/scripts/22590-%E4%B8%80%E9%94%AE%E7%A6%BB%E7%BA%BF%E4%B8%8B%E8%BD%BD

https://openuserjs.org/scripts/navchandar/Google_Image_Direct_View

https://openuserjs.org/scripts/thomper/Disable_Youtube_autoplay

https://greasyfork.org/en/scripts/10052-google-drive-direct-links

Reklam Engelleyici Filtreleri

Anti Adblock Killer https://github.com/bogachenko/fuckfuckadblock

Son Güncelleme: 27.01.2021

(+Yeni Chrome Eklentileri Eklendi)

(+Reklam Engelleyici Filtreleri Eklendi)

 

Bu liste istek/öneri ve taleplerinize göre güncellenebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 32