Eğer bilmeyen varsa, GTA 5 için Türkçe yama mevcut. Technogame ekibi çevirmiş.Epic sürümüyle de uyumlu çalışıyor az önce denedim. Online hariç tüm her şeyi çevirmişler. Aslında online'ı da çevirmişler ama Rockstar izin vermemeye başlamış o duruma. Hikaye, menüler falan her şey Türkçe.

https://technogame.net/gta-v-turkce-yama/

Şu sitenin anlatım kısmı daha güzel göründü gözüme, aynı yama: https://gtatr.com/gta-5/turkce-yama/

#gtav #epic #epicgames #epicstore #gta5 #türkçe #türkçeyama

Grand Theft Auto V: Türkçe Yama • GTA TR

Grand Theft Auto V'in keyfini Türkçe oynayarak çıkarın! GTA 5'in tüm metinlerini kapsayan, GTA TR tarafından kurulum yaması hazırlanan Türkçe çeviri yaması.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftanın İçerik Önerileri ( t.me/cengturkey ) -
Harvard University ÜCRETSİZ 14 Online Veri Bilimi Kursu sunuyor
https://online-learning.harvard.edu/catalog

https://www.pluralsight.com/ Ay sonuna kadar tüm kurslar ücretsiz

Oracle Sertifikalı Kursları Ücretiz Erişime Açtı - https://learn.oracle.com/ols/user-portal

Bir seyler gelistircem ama su bu ucretli bahanesine gerek yok https://free-for.dev

Google 126 online eğitimini ücretsiz erişime açtı- Eğitimlerin sonunda resmi Google sertifikası verilmektedir:
https://learndigital.withgoogle.com/digitalgarage/courses

MIT'in Deep Learning Kursları
Ders 1:
youtu.be/njKP3FqW3Sk
Ders Websitesi:
http://introtodeeplearning.com

Online Courses

Browse the latest online courses from Harvard University, including "CS50's Introduction to Game Development" and "CS50's Web Programming with Python and JavaScript."
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Yıl 2019 ve halen giremediğimiz wikipedia ve imgur tarzı siteler var malumunuz. Bunları VPN kurmadan, sadece DNS veya Chrome eklentisi ile aşabileceğimiz bir çözüm var mı acaba? Uydunet kullanıcısıyım bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Çok güzel proje oldu.

3d model için
https://www.thingiverse.com/thing:3271933

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Online fax gonderimi ile alakali bi gonderi vardi sanki.Hatirlayan var mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

excellent

parallax.js

Simple, lightweight Parallax Engine that reacts to the orientation of a smart device
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde korsan içerikle alakalı paylaşımlar yapmak yasak biliyorum ama bazen insanın korsan dışında çaresi kalmıyor . Bir türlü bulamadığım bir programlama kitabını az kalsın Amazon'dan 40(tam 120 lira gün itibariyle) dolara alıp gelmesini bekleyecektim .Öğrenci adamım bütçeme yük olucaktı . Şansıma Reddit'te Google üzerinden çalışan bir custom arama motoru buldum aradığım kitabı bulup indirmek 2 dakikamı almadı . Buyrun sizde kullanın . Bu konuda ban yersem kırılırım sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz , bilgiye erişimimiz bazen kısıtlı ve pahalı . #akış
https://cse.google.com/cse/home?cx=000661023013169144559:a1-kkiboeco

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paralelport @paralelport

  Nerede öğrencisiniz? Ve aradığınız kitap ne idi?
  Öğrenciyim bütçeye yük olacaktı mazereti haklı ama cevap yanlış. Kütüphaneniz rezil olsa bile TR'de bu kitabı bulunduran herhangi bir kütüphaneden getirtebilirdiniz.

  • Papa Emeritus @pope

   Learn Sprite Kit for iOS Game Development ve iOS Game Development by example . Bu kitapların TR'de herhangi bir üniversitede olmadığına eminim . Design Patterns yada Refactoring gibi herkesin okuması gereken kitaplardan olsa kesin bulunurdu fakat çok az kişinin ilgilendiği bir alan olunca kaynaklar biraz eski oluyor . En yeni iOS oyun geliştirme kitabımız 2014 eylül fakat Sprite Kit'i kapsamıyor.

  • Paralelport @paralelport

   İTÜ kütüphanesine baktım; elektronik erişim alınmış, bu kitabı da Springer üstünden indirebiliyorlar gözüküyor.

   Sizin üniversite de almış olabilir; kontrol edin. Eskiden bu tarz abonelikler ortak alınıyordu, indirim olsun diye.

   Kütüphaneler arası kitap paylaşımında fiziksel olmayan sayısal ürünler için nasıl bir politika var bence bir sorun. İTÜ'den bir öğrenciden de isteyebilirsiniz; sonuçta bu kitaplara bizim paramız ödeniyor.

  • Papa Emeritus @pope

   Safari Online Books'tan çalışıyordum fakat bu aralar saldırılar yüzünden VPN'de bir sorun var bir türlü Safari Online Books'a okulun hesabıyla giremiyorum . Yurtta kalsam bu sıkıntı olmazdı ama evde kalıyorum . Fakat şu açıdan bakalım . Zaten erişime hakkım var fakat erişemiyorum bu kitabı indirmek hakkım olmaz mı ?

 • ilker @gilker

  ebook ları normal kitap fiyatına kakalamaya çalışırlarsa bunlar normal.

SDR / Software Defined Radio (Yazılım Tabanlı Radyo) « Murat Çileli

Elektroniğe olan ilgim bir zamanlar Arduino ile başlayıp bir kaç hafta sürmüş ve kısa sürede bitmişti. Bugünlerde keşfettiğim RTL-SDR (Software Defined Radyo) yani Yazılım Tabanlı Radyo, gerçek anlamda ilgimi çekti. Hala SDR ile ilgili çeşitli makaleler okuyor ve araştırmalar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AliExspress'ten alışveriş yapan arkadaşlar için doğru düzgün çalışan takip sitesi.. Genelde her türlü kod çalışıyor.. #akış
Site: http://global.cainiao.com/ #YararlıSiteler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bugüne dek oynadığım en güzel oyunları sorsanız, pek çok oyun listelerim. "Ama Steam kütüphanende sadece birini bırakacağız" deseniz, muhtemelen Skyrim derim.

Kendisi ömrümden o kadar süre çalmıştır ki, oyunu o denli sevmişimdir ki, hızımı alamayıp içindeki tüm kitapları okumuştum, hatta daha da hızımı alamayıp, hoşuma giden kitapları ayırıp, onları 2. PC'den baka baka tek tek elle yazmıştım ekşi sözlüğe. Buradan:

https://eksisozluk.com/entry/44335380

Hikaye içinde hikaye, oyun içinde oyun. Uçsuz bucaksız bir masal. %100 Türkçe yamasının olmasının da etkisiyle bizzat ana dilinizde, anlayarak yaşayabileceğiniz bir dünya. Sınırlarına ulaşmayı başarmanın hayli zor olduğu dünya. Tüm görevleri bitirmek? Öyle biri doğmadı. Zira kelimenin gerçek anlamı ile "bitmeyen görevler" var. Sonsuza dek devam eden görevler. Kaldı ki bunlar olmasa bile tüm görevleri bitirmek pek mümkün görünmüyor.

Oyunun ana hikayesine "bu neymiş ki" dedirtecek kadar güzel yan görevler var. Yani çok keyifli görevler. Tamamen sizin isteklerinize göre oluşturduğunuz karakteriniz, tamamen sizin ilerleyişine göre şekillenen dünyada, sizin seçtiğiniz şekilde arkadaşlar edinip, sizin seçtiğiniz amaca doğru gidebiliyor. Bu amaç, oyuna ikinci bir kayıt açıp başlayışınızda tamamen görünmez hâle gelebiliyor, zira ilk kaydınızda hiç görmediğiniz mekânları görüp, hiç tanışmadığınız insanlarla tanışmanız, ilk kayıttaki ile tamamen âlâkasız şekilde ilerlemeniz mümkün.

Oyunda mod desteği aşmış durumda. O denli aşmış ki, artık bu oyuna basit bir şekilde mod kurabilmek için özel bir program yazılmış durumda, Nexus Mod Manager. Kendi sitesinden modları tek tıkla indirip kurabiliyorsunuz, ayrıca pek çok modun da Türkçe yaması var. Türkçe yamayı etkilemeyen modlar da var. Ayrıca akla hâyale sığmayacak derecede oyunu değiştiren modlar da var. Tüm Skyrim'i yaz, yeşillik, kumsal ve sıcak havaya çevirdiğim olmuştur.

Ne kadar yazsam bitmeyeceğini fark ettim zira üstteki cümleyi bitirince aklımda sıralanmış onlarca şey olduğunu fark ettim. Oyunu duymayan pek azdır ancak oynamanız şiddetle tavsiye olunur.

Manzaraları enfestir ayrıca. Önerilir.

Ne kadar önerilir peki? Oyunun simgesinin kolyesini yapmışlar ve şu an o kolyeyi takıyorum. O kadar diyeyim.

http://store.steampowered.com/app/72850/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31