Normalde korsan içerikle alakalı paylaşımlar yapmak yasak biliyorum ama bazen insanın korsan dışında çaresi kalmıyor . Bir türlü bulamadığım bir programlama kitabını az kalsın Amazon'dan 40(tam 120 lira gün itibariyle) dolara alıp gelmesini bekleyecektim .Öğrenci adamım bütçeme yük olucaktı . Şansıma Reddit'te Google üzerinden çalışan bir custom arama motoru buldum aradığım kitabı bulup indirmek 2 dakikamı almadı . Buyrun sizde kullanın . Bu konuda ban yersem kırılırım sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz , bilgiye erişimimiz bazen kısıtlı ve pahalı . #akış
https://cse.google.com/cse/home?cx=000661023013169144559:a1-kkiboeco

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paralelport @paralelport

  Nerede öğrencisiniz? Ve aradığınız kitap ne idi?
  Öğrenciyim bütçeye yük olacaktı mazereti haklı ama cevap yanlış. Kütüphaneniz rezil olsa bile TR'de bu kitabı bulunduran herhangi bir kütüphaneden getirtebilirdiniz.

  • Papa Emeritus @pope

   Learn Sprite Kit for iOS Game Development ve iOS Game Development by example . Bu kitapların TR'de herhangi bir üniversitede olmadığına eminim . Design Patterns yada Refactoring gibi herkesin okuması gereken kitaplardan olsa kesin bulunurdu fakat çok az kişinin ilgilendiği bir alan olunca kaynaklar biraz eski oluyor . En yeni iOS oyun geliştirme kitabımız 2014 eylül fakat Sprite Kit'i kapsamıyor.

  • Paralelport @paralelport

   İTÜ kütüphanesine baktım; elektronik erişim alınmış, bu kitabı da Springer üstünden indirebiliyorlar gözüküyor.

   Sizin üniversite de almış olabilir; kontrol edin. Eskiden bu tarz abonelikler ortak alınıyordu, indirim olsun diye.

   Kütüphaneler arası kitap paylaşımında fiziksel olmayan sayısal ürünler için nasıl bir politika var bence bir sorun. İTÜ'den bir öğrenciden de isteyebilirsiniz; sonuçta bu kitaplara bizim paramız ödeniyor.

  • Papa Emeritus @pope

   Safari Online Books'tan çalışıyordum fakat bu aralar saldırılar yüzünden VPN'de bir sorun var bir türlü Safari Online Books'a okulun hesabıyla giremiyorum . Yurtta kalsam bu sıkıntı olmazdı ama evde kalıyorum . Fakat şu açıdan bakalım . Zaten erişime hakkım var fakat erişemiyorum bu kitabı indirmek hakkım olmaz mı ?

 • ilker @gilker

  ebook ları normal kitap fiyatına kakalamaya çalışırlarsa bunlar normal.