herkese selamlar. aşağıdaki hata ile ilgili bilgisi olan yazabilir mi lütfen. anladığım kadarıyla root erişimi sağlayamamış ama defalarca yeniledim, root checker ile kontrol ettim sorun yok görünüyor. ne yaptıysam çözemedim. her seferinde “dd: can’t open, permission denied” diyor. data bloğu ismi doğru, adb’de sorun yok. cygwin yüklü, busybox yüklü.
telefon: lenovo p1ma40

#akış #teknoyardım #ceptelefonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 23

beyler Cygwin nedir, nasıl kullanılır; fikri olan var mı?

şu rehberi uygulamam lazım, bunun için cygwin kurmam gerekiyor: https://forum.xda-developers.com/galaxy-nexus/general/guide-internal-memory-data-recovery-yes-t1994705

nedenine gelince. telefonu bağlayınca telefon olarak tanıdığı için, kurtarma programları disk olarak tanımıyor. dolayısıyla tarayamıyorum. bu rehberde telefon hafızasını nasıl sanal sürücü olarak tanıtılabileceği anlatılıyor. ama önce cygwin nedir onu çözmem lazım.

#akış #TeknoYardım #Windows #ceptelefonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hanımlar beyler çok uzatmak istemiyorum ama internetteki tek kişilik bir dolandırıcı şebekesinin akılalmaz dolandırma yönteminden bahsetmek istiyorum.

öncelikle sahte polis kimlikleri ile o kişinin kılığına bürünen şahıs sahibinden.com’da kısmen daha uygun fiyatlı sahte ilanlar açıyor, mesaj atanları da teker teker ağına düşürmeye çalışıyor. örneğin siz bi ekran kartına talip oldunuz piyasada 1000 lira, bu adam 800’den açmış ilanı. bi şekilde size güven aşılıyor, polis kimliklerine kadar gönderiyor. telefondan arıyor sesi güven veriyor. sonra siz parayı yatırmak için hesap numarası istiyorsunuz. işte olay tam burada ilginçleşiyor. bu şahıs bu sırada steam market itemi satan belli başlı satıcılara ulaşıyor ve item almak için hesap numarası istiyor. tabi önce parayı alacakları için bu item satıcıları durumdan şüphelenmeyip hesap numaralarını veriyorlar, bu şahıs da o hesap numarasını ekran kartı almak için mesaj atan kişiye veriyor. o da o hesaba parayı yatırıyor. sonrası ise malum, ekran kartı için para yatıranla ilişkiyi kesiyor, o sırada item satan kişiye dönüp parayı yatırdım diyor eşyayı alıyor.

peki bu şekilde neyi sağlamış oldu? şahsın ismi hiç bi yerde geçmiyor. kullandığı kimlik sahte, sahibinden profil ismi sahte, ekran kartı için mesaj atanın elinde item satıcısının hesap bilgileri var ve item satıcısının da hiç bi şeyden haberi yok. tabi bi süre sonra kapısına ifade almak için polislerden öğreniyor durumu. bu kişi de ben oluyorum. üzerinden bir yıl geçti, henüz savcılığa yeni gitmiş dosya. ben olabildiğince savunmamı verdim ama umarım bu item işlerinden anlayan biri konuyu ele alır ve bu adamın peşine düşer.

işin ilginç yanı bu adam hakkında bulabildiğim en eski dolandırıcı başlığı 2007 yılına ait. ve kullandığı nickleri bile çoğu yerde değiştirmeye tenezzül etmemiş. cep numarasını da pek değiştirmiyor, dolandıramadığını dolandırıcı diye ifşa ediyor falan.

burada da dolandırdığı kişilerle olan muhabbeti var ki akıllara zarar: vocaroo.com/i/s1LJ444QsBYS

malum forumda şahıs hakkında baya katılımlı bi başlık açmıştım vaktinde.
ses kaydında hayatını şeedicem dediği kişi de benim 🙂

uzun lafın kısası parayı önden aldım diye sorun yok demeyin, dikkat edin.

edit: 1 yıl önce olmuş olay için neden şimdi başlık açıyorsun derseniz, konunun baş kahramanı ben değilim bu dolandırıcı şahıstır. bu aralar haftada bir kaç kez şu kadar dolandırıldım diye başlıklar açılınca tekrar gündeme geldi.

#akış #steam #haber #KonuDışı #Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22

Yurtiçi Kargo ile kargolandığını görünce hayda demiştim ama #TeknoSeyirKupa siparişimi ilginç bir şekilde hemen ertesi gün kapıma getirdiler. Normalde imkansız, bi hafta bekleyen siparişim olmuştu. Şube ile aramda yarım saatlik mesafe var 20 dk da bu soğukta otobüs bekleme çilesi çekecektim, keşke hep böyle hizmet verseler.

Kullanmayı düşünmüyorum ama kupa gayet kaliteli, ne de olsa bir Murat Gamsız Adi Ortaklığı ürünü 😀

Sonraki kupa tasarımları için acaba bir yüzü logo diğer yüzü #ts olan bi kupa olsa mı diyorum.

#inadınayerlikupa #akış #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış cs:go dünya şampiyonası finalinde türkiye-arjantin maçı var. boşverin futbolu, 11-0’dan 14-16 yendik ilk mapi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış

burada diğer sitelerin ismini vermek doğru olur mu bilmiyorum fakat, başka bir forumun yaklaşık 10 yıllık aktif bir üyesiyim. buraya geçen sene üye oldum fakat yeni yeni kullanmaya başladım. henüz diğer site kadar büyük olmamasından mıdır bilmiyorum fakat çok daha samimi geldiğini söylemem lazım. özellikle incelemeleriniz ve lafınızı esirgemeyişiniz, önceden yazılmış yapay bir metin olmadığı hissini veriyor. başarılarınızın devamını dilerim, inşallah uzun ömürlü olur.

site yöneticilerinden tek isteğim düzgün bir ikinci el & dükkan sistemi yapmaları. (ama yaparken referans sisteminin iki taraflı olduğuna emin olun lütfen, diğer sitenin en büyük eksikliği) örn. teknoseyir bardakları da @teknoseyir kullanıcısının dükkanında olsun. bahsettiğim sitede 300’e yakın referansım var fakat halen dolandırıcılarla baş edemiyoruz. sanırsam gözüme çarpan tek eksik bu şimdilik. kolay gelsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#teknoyardım #yardım

herkese selam. asus laptopum var, harddiski sıfırlamıştım, sonra fark ettim ki dvd sürücü bozulmuş. 4 part recovery dvdsi mevcut. evde bir tane de masaüstü pc var. acaba diyorum, bu recovery dvdlerini kullanarak laptopa nasıl format atabilirim. veya masaüstündeki dvd sürücüyü laptopa bağlayabilir miyim, deneyen oldu mu. orijinal win 7 serialini bilsem hiç uğraşmaz usbden de atardım ama el mahkum. fikri olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Furkan Çelik @despdair

    Laptopun altında bi serial yazıyor, 4 usb’yi iso olarak pc’ye kaydedip sonrada usb’ye yazabilirsin sanırım, yada 5-10 liraya masaüstü dvd okuyucuyu usb’den bağlamaya yarayacak kablolardan alırsın

  • Orcun @orcun

    O dediğiniz masaüstündekini notebook’a bağlama malesef olmaz. Ha ama 5.25 lik usb kutuları var öyle alırsanız sürücüyü ona takıp usb’den takabilirsiniz. Veya usb dvd sürücü bulup yapabilirsiniz. Yada cihazınıza yeni sürücü takmanız lazım. Ha ama şöyle olabilir o disklerin .isosunu alıp usb’e yazdırabilirseniz, tabi bunun içinde 4 tane usb lazım olacak belki olabilir. + tabi birde cihazınınız usb’den boot olması lazım.

  • Cihan Çetinkaya @cetinkaya

    havada kalmasın, yeni laptopun dvd sürücüsünü söküp eskiye taktım, o şekilde reovery dvdleri ile laptopu sıfırladım. sonra eski dvdyi taktım ve ilginç bir şekilde çalışmaya başladı. sıkıntı yok şimdilik.