Merhaba Teknoseyir ahalisi. Bir konuda bilginize danışmak isterim. Bugün bir tebligat geldi. Memleketteki evimizin bulunduğu apartman ve yanındaki bir kaç apartman, "taşınmaz kültür varlığını koruma alanı" olarak belirlenmiş. Ne anlama geliyor bu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Taahhüt Süresi Dolmadan İnternet Aboneliğini İptal Ettirmek

İnternet aboneliğiniz var ve iptal ettirmek istiyorsunuz. Ancak 2 yıllık taahhüt süresi dolmadı. İptal ettirmek istediniz servis sağlayıcı firma size ceza borcu çıkarttı.

Öncelikle kanunen müşteri yani siz haklısınız :

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Madde 52'nin 4. kısmına bakabilirsiniz.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Peki bana kesilen borcu nasıl sildirebilirim ? :

Abonelik 1 yılı dolduysa ceza ödemeden iptal edebilirsiniz. İptal için ceza kesen servis sağlayıcıları tüketici hakem heyetine vererek borcu sildirebilirsiniz. Ancak ilk kez internet bağlatıyorsanız servis sağlayıcı hat açma, kurulum vs gibi masraflar ekliyor sözleşmeye onları ödemek zorundasınız.

Ayrıca 1 yıldan önce iptal ettirmek isterseniz tüketici hakem heyetinin yapabileceği bir şey yok. O parayı ödemek zorundasınız. Hakem heyeti 1 yıldan fazlasına bakıyor. Tabi firma size 1 yıldan fazla ceza çıkarırsa hakem heyetine başvurabilirsiniz.
Gelen son faturayı ödemeyin zira tüketici hakem heyeti sizin tarafınıza karar verince parayı geri almak zor ve uğraştırıcı olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 35

Atatürk'ün sakallı ve bıyıklı olduğu nadir fotoğraflarından birisi. Siyah beyazken renklendirilmiş.

#MustafaKemalATATÜRK

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SPOILER #SPOILER #SPOILER

..............................
...
..
..

#GoT son bolum bana gore guzeldi keyifliydi yuruyen olulerin The Walkin' Dead setine geri gonderilmesi de guzel oldu simdi entrikalara ve taht savaslarina geri donmek guzel olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 33

TeknoSeyir Çekim Hataları 2018-2019

TeknoSeyir'in her sene Mart ayında yayınladığı çekim hatalarının yeni bölümü ile karşınızdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 107

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30

Tüketici Hakem Heyetine Nasıl Başvurulur ?

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım.

Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim. O yüzden ne nasıl yapılır size elimden geldiğince anlatacağım. Ki aklınızda bir soru olursa gene çekinmeden yorum üzerinden her zaman sorabilirsiniz.

Başımdan geçen olay bir elektronik bir üründü. Kutusundan sıfır aldığım ürün bayide kontrol ederken arızalı çıktı. Bayi ‘’ biz değiştirmiyoruz garantisine ver, onlar değişim yapar. ‘’ dediği için gittim. Aslında bayi birebir değiştirmek zorunda bunu sakın unutmayın. Bozuk çıktıysa şayet yapmak zorunda, ama bizde diyor ki git hakkını THH ile ara değiştirmiyorum ne yaparsan yap. Böyle bir durumda mecbur gideceksiniz.

O yüzden bende önce ürünün yetkili teknik servisine gidip kutusu aksesuarları ile birlikte 2 gün sonra verdim. Yenisi ile değişim istendim, ancak servis bana aradan 15 gün geçince yazılım attık geri yolladık vs. diye geri yolladı. 2. Kere gidip aldığımda ise gene aynı sorun cihaz açılıyor anında kapanıyor. 2. Kere aynı gün geri verdim. Gene yenisi ile değişim talep ettim. Ve bu sefer anakart değiştirildi. Sıfır aldığım cihazın için açılıp benden habersiz işlemler yapılıyor ki yasal hakkım direkt yenisi ile değişimi olduğu halde mağdur ediliyorum. 3. Kere gittim servise, cihazın kasasında açıklıklar yapıştırıcı izleri vs. bu haliyle tabi teslim almadım. Sizde uyarım olsun cihazı görmeden etmeden aldığınıza dair imzayı SAKIN atmayın. Önce bir bakın görün tamir edilmiş mi ? vs. ona göre teslim alır imzalarsınız.

Bu şekil de de olunca tabi 3. Kere oldu tekrar servis aynı gün değişim için verdim. Elimde de teknik servisin bana verdiği form var. Bundan sonra ben umudumu kestim tabi değiştirilmeyecek vs. akabinde THH araştırdım. Sorunumu yazıp hakem heyetine verdim. Yoğunluğa göre görevli 6 ay’a kadar sürebilir dedi. Ve tam 6 ay dolduğunda ise elime karar ptt ile geldi. Ürünün değişimi için ve elimdeki karar ile teknik servise gidip kararı onlara da verdim. Aradan 15 gün geçti ve sıfır kapalı kutu şeklinde ürünümü teslim aldım. Ve tabi aradan toplamdan 7 küsür ay vakit kaybım oldu. Ve haklılığımı ispat etmek için baya da uğraştım. Yasada evet açık açık yazıyor ama uygulama konusunda ve bizim bilinçli tüketici olmamız konusunda biraz sorun var. Aslında bütün tüketiciler mağdur oldukları şey en ufak bir şey bile olduğunda thh ile uğraşsa emin olun ki bayi firma satıcı tüketicilere böyle davranamayacak. Beni mesela en başından beri mağdur eden kişi satıcıydı. O yüzden kilit nokta tamamen biz tüketicileriz. Bilinçli olduğumuz müddetçe bize böyle davranan satıcılar teker teker azalacaklardır.

Başımdan geçen kabaca sorun buydu. Şimdi gelelim asıl rehberimize, tek tek resimlerini ekliyorum. Ve gereken bilgileri de altına yazacağım. Ki adım adım başvurunuzu yapın ve akabinde de THH gidip dilekçenizi teslim edin.

THH sonuçları şehrinize ve ilçeye bağlı olarak 1 hafta içinde de veya benim gibi büyük şehirdeyseniz 6 ay içinde de çıkabiliyor tamamen yoğunluğa bağlıdır. O yüzden sabretmeniz gerekiyor.

Başvuru için size burada örnek dilekçe çıktısını vermeyeceğim çünkü herkesin sorunu değişebilir. Ve THH heyetlerinin de başvuru için parasal bir üst limitleri vardır.

2019 yılı için parasal sınırlar:

Bu hükümler çerçevesinde, 2019 yılında tüketici hakem heyetlerine başvuruda dikkate alınacak limitler aşağıda yer almaktadır.

Buna göre, 2019 yılı Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda,

değeri 5.650 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,

Büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde 5.650 Türk Lirası ile 8.480 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 8.480 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 5.650 Türk Lirası ile 8.480 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevli olacak.

Öncelikle başvuru konusunda fatura ismi kimin adına ise o kişinin başvurması lazım. Anneniz babanız yada her kim olursa olsun. Fatura kimin adınaysa o başvuracak. Fatura kişinin adına bir edevlet hesabı gerekiyor.

Edevlet üzerinden ise adım adım anlatıyorum.

Önce https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden giriş yapılacak. HTTPS olmasına dikkat edin.

Giriş yapıldıktan sonra;

 

Sırası ile önce Kurumlar'a tıklıyoruz.

 

Sonra listenin üstünde T harfine tıklıyoruz.

Listeden Ticaret Bakanlığına tıklıyoruz.

 

Listeden Tüketici Hakem Heyetine Başvuru İşlemi yazan kısma tıklıyoruz. , Tüketici portalı tüketici şikayet uygulamasına giriyoruz.

Farklı bir adrese yönlendirecek asıl başvuru oradan yapacağız. Altta Uygulamaya git kısmına tıklıyoruz..

Tarayıcıdan yeni sekmeden https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/ adresine yönlendiriyor.

Bu adreste ise online olarak THH başvurumuzu yapmanız isteniyor. O yüzden başından dediğim gibi her hangi bir hazır dilekçeye gerek yok.

 

İlk adımda TÜBİS isimli bir uygulamadan https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr sitesine yönlendiriyor. Burada ilk sayfada bizim kişisel bilgilerimiz girmemiz gerekmektedir. Bilgilerin doğru ve güncel olmasına dikkat edin. Ben şahsi bilgilerim olduğu için karaladım. Ancak doğru bilgilerin girilmesi şart.

Sabit telefon, cep telefonu, eposta adresi, ve adrese ek olarak tebligat adresi istiyor. Bu tebligat adresi ise şu; THH kararı size posta ile iletiliyor. O yüzden bu adresin doğru olması fatura kimin adınaysa onun adresi olması lazım.

Bilgilerimiz doldu ve kaydet diyorsunuz.

2. adımda ise;

Sol taraftan Tüketici başvuru altından Yeni başvuru ‘a tıklıyorsunuz ve sizden bilgiler istenecektir. Firma bilgilerini istiyor. Firma ünvanı mutlaka yazılması lazım. Ancak şikayet edeceğiniz yerin adını yazacaksınız. Diyelim cep telefonu eğer sıfırı ile değişim istoyrsanız teknik servisin bilgileri yazılacak. Ama ben para iadesi istiyorum diyorsanız o zaman fatura hangi firmadan kesilmişse o firmayı yazacaksınız. Bu ayrıma mutlaka dikkat edin.

İşlemin yapıldığı yer kısmı var. Bu kısımda ise sizi mağdur ettiğiniz düşündüğünüz teknik servis yada firmanın adresini yazacaksınız. 2. Adımda böylece bitti.

3. adımda ise fatura tarihi yazıyor. Elinizdeki faturada yazan tarih ne ise onu yazıyorsunuz. Fiş fatura no ise gene faturada yazıyor eksiksiz yazmanız lazım.

Uyuşmazlık tutarı ise fatura’da yazan ürünün bedeli ne ise kuruşu kuruşuna onu yazmanız lazım. Misal 1000 lira diyelim ama kaç kuruşsa yada 1000.15 tl falan gibi faturada yazıyorsa o 15 kuruşu’da yazmanız lazım.

Talep türü ise gördüğünüz gibi seçebileceğiniz şeçenekler var. Bunları da size tek tek açıklıyorum.

Ayıp oranında bedel indirimi

( diyelim malın bir ayıbı var. Kutudan yamuk çıktı yada çizik hasarlı vs. Bu ayıp neyse onun bedelininin size indirim yapılmasını talep edebilirsiniz.)

Bedel iadesini içeren ve sözleşmeden dönme

( Bedel iadesi ise ürün bozuldu tamir etmiyorlar yada extra kendileri ücret çıkarttılar, sizde haklı olarak malın tamamen fatura tutarının iadesini isteyebilirsiniz. Diyelim bayiden tarifenize ek yada taahhütlü telefon vs. aldınız. Ürün bozuldu sizde iadesini istediniz hem tutar iade edilmesi için hem de var olan taahüdünüzü bozulması için bu seçeneği seçmeniz lazım. )

Diğer

( başka bir sorununuz varsa onunu için bunu seçebilirsiniz)

Malın yenisi ile değiştirilmesi yada hizmetin yeniden görülmesi

( diyelim sizi teknik servis 3-4 kere oyaladı yenisi ile değiştirmedi yada tamir ederken bozdu başak sorun çıktı. Bu gibi durumlarda malın yenisi talep etme hakkınız var. Yada yeniden ücretsiz tamir edilme durumu varsa bunu seçebilirsiniz)

Ücretsiz onarım

( Ürün bozuldu ama sizden kaynaklı olmayan bir nedenle, ancak firma size bu ürün böyle bozulmaz garanti dışı diyorsa ve ek ücret talep ediyorsa sadece ücretsiz onarımı seçebilirsiniz. )

Unutmayın ki bu seçenekleri seçtiğinizde THH bağlı Bilir kişi inceleyecek ve size ona göre sonucu verecektir. Yani haksız da olabilme durumunuz var ama bu oran çok düşük.

Geldik 3. Adıma, bu adımda ise sizden online olarak yükleyebileceğiniz bir pdf. Formatında belge istiyor. Bu belgeyi isterseniz yükleyebilirsiniz faturanın fotokopisi olabilir yada servisin size verdiği form yada garanti dışı kağıdı veya mağduriyetinizi size belirten servisin çıktısı olur. İsterseniz elinizdeki belgeyi hemen tarayıp yükleyebilirsiniz. Veya ben THH gidip öyle teslim edeceğim de diyebilirsiniz. Veya posta ile de yollayabiliyorsunuz. Veya belgeniz de olmayabilir. Seçenekleriniz bunlar.

4.adımda ise başvuru formunuzu altta gösterecektir. Bilgileri kontrol edip o belgeyi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Böylece THH gidip bu belge ile başvuracaksanız veya online olarak her şeyi hallettiniz. Ama gene de kontrol edin yanlışlık varsa geri dönüp düzeltebilirsiniz.

Ve son 5. adım Bize başından girdiğimiz bilgilere göre hangi THH’e gidip başvuracağımızı gösteriyor.

Adresi ve bilgileri yazıyor.

Online olarak yapabileceklerimiz buydu. Şimdi sırada elden nasıl başvurulur onu anlatacağım.

Elden başvuru ise gene yukarıda şekilde olabilir veya dilekçeyi elden sizde doldurup verebilirsiniz.

Elden başvuruda sizden;

2 adet kimlik fotokopisi

2 adet ürünün veya malın fatura fotokopisi

2 adet sorununuzu belirten dilekçenizin fotokopisi

Ve son olarak servisin verdiği yada firmanın size verdiği formun fotokopisi

Bunların hepsi tek tek ayrıca şeffaf dosya ile toplanıp ve 1 tane de telli klasöre konulup o şekilde başvurunuzu elden yapabiliyorsunuz.

Sizden bu başvuruda ıslak imza istenir. Islak imza nedir ? derseniz eğer, fatura tutarı ve şikayet sahibinin adı soyadı ve imzası dilekçede olmak zorundadır. Islak imza ise bu, ve olmadan işlem yapılmaz.

Tüm işlemler tamam sayılır. Başvuruyu yaptıktan sonra size görevli dosya numaranızı verecek ufak bir kağıtta vs. Bazı THH vermiyor arada gidip durumunu sormanız lazım. Çünkü her başvuru kabul edilecek diye bir şart yok.

Eğer elinizde dosya numarası varsa şehrinizin kaymakamlığının sitesinden kontrol edebilirsiniz. Diyelim elinizde dosya numarası yok. O zaman da edevletten zaten başvuru yaptıysak gerek yok. Edevletten durumunu kontrol edebilirsiniz.

Rehberim biraz uzun oldu J kusurabakmayın, aklınıza takılan bir soruyu, yada benim unutmuş olabileceğim şeyi sorabilirsiniz. Rehberimi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Takipte kalın yeni rehberlerde görüşmek üzere, hoşçakalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 37

Bir ara paylasilmisti , satici iptal etmis tartisma acip paranizi geri almayi unutmayin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri Eylül 2018 Tavsiyeleri

Fiyat konusunda eksen kayması yaşadığımız bir aya hoş geldiniz. Bu ay fiyatlarda dramatik artışlar yaşandığını göreceksiniz. Piyasada pek çok telefon satıştan kaldırıldı. Euro ve Dolar endeksli yürüyen sektör durma noktasına geldi.

Piyasa yerleşimini tamamlamış Huawei ve Samsung gibi sektöre kök salmış firmalar mümkün olduğunca zorluklardan az etkilendi. Lakin Samsung pazarda kan kaybetmeye devam ediyor radikal hamleler alınmaz ise uzun vadede sonları iyi olmayacak.

Meizu’nun fiyatlarını sabit tutmayı başaran tek firma olması gelecek adına umut verdi ve önermediğim cihazları bile mevcut durumda önerilebilir hale geldi. Honor markasının ise ürünleri ortadan kayboldu. Lenovo batan geminin malları dercesine elden kalan ürünleri can hıraş elden çıkarıp ülkeden çekilme planlarını hızlandırdı. Nokia ise eline geçen fırsatı tepmekle meşgul. Sony tek model ile piyasada tutunuyor ama sonları pek parlak değil. Apple makası açtığı fiyatlarıyla ve bir kesimin kendisine cephe alması yüzünden yeniden kendini piyasaya kanıtlaması gerekecek.

Yerli firmalar siyasi gerilimi fırsata çevirmeye çalıştı ama başarılı olamadılar. Ama Vestel belli bir kesime karşı kendini pozitif konuma getirmeyi başardı.

İktidarsızlıkla boğuşan Xiaomi markasına sahip ürünlerin fiyatında yaşanan agresif değişimler satış faaliyetlerini duraksattı.

1000TL Altı Telefonlar

• Vestel Venus 5580 ₺670
• Lenovo Moto G5 ₺780
• Alcatel Idol 5 ₺800
• Lenovo Moto G5s ₺900
• Meizu M6 ₺900

1000-1500TL Arası Telefonlar

• Xiaomi Mi A1 ₺1300
• Meizu M6 Note ₺1300
• Meizu M6S ₺1300
• Xiaomi Mi A2 Lite ₺1300
• Xiaomi Redmi 5 Plus ₺1400

1500-2000TL Arası Telefonlar

• Huawei P Smart ₺1550
• Meizu Pro7 ₺1600
• Lenovo Moto Z ₺1600
• Xiaomi Redmi Note 5 ₺1670
• Nubia Z17 MiniS ₺1830
• Huawei Mate 10 Lite ₺1900
• Huawei P20 Lite ₺1950
• Xiaomi Mi A2 ₺1950

2000-2500TL Arası Telefonlar

• Nokia 8 ₺2100
• Apple iPhone SE ₺2100
• Sony Xperia XZ1 ₺2300
• Xiaomi Mi Note 3 ₺2360
• Meizu Pro7 Plus ₺2450

2500-3000TL Arası Telefonlar

• Xiaomi Mi6 ₺2650
• Xiaomi Mi Mix 2 ₺2700

3000-3500TL Arası Telefonlar

• Samsung Galaxy S8 ₺3300
• Huawei P20 ₺3400
• Honor 10 ₺3450
• Xiaomi Mi8 ₺3400

3500-4000TL Arası Telefonlar

• Xiaomi Mi Mix 2S ₺3650
• Huawei Mate 10 Pro ₺3650
• Apple iPhone 7 ₺3800
• OnePlus 6 ₺3800
• Samsung Galaxy S9 ₺3950

4000-4500TL Arası Telefonlar

• Huawei P20 Pro ₺4400
• Apple iPhone 7 Plus ₺4400
• Samsung Galaxy Note 8 ₺4500
• Samsung Galaxy S9+ ₺4550

4500-5000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 8 ₺4800

5000-5500TL Arası Telefonlar

Bu fiyat skalasında önerilecek ürün bulunmamaktadır.

5500-6000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 8 Plus ₺5800
• Samsung Galaxy Note 9 ₺5900

6000-6500TL Arası Telefonlar

Bu fiyat skalasında önerilecek ürün bulunmamaktadır.

6500-7000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone X ₺6900

Fiyat Bandının Liderleri

• 1000TL altı : Vestel 5580 (ucuz)
• 1000-1500TL : Meizu M6 Note
• 1500-2000TL : Xiaomi Mi A2
• 2000-2500TL : Sony Xperia XZ1
• 2500-3000TL : Xiaomi Mi6
• 3000-3500TL : Xiaomi Mi8
• 3500-4000TL : Samsung Galaxy S9
• 4000-4500TL : Samsung Galaxy S9+
• 4500-5000TL : Apple iPhone 8
• 5000-5500TL : Yok
• 5500-6000TL : Samsung Galaxy Note 9
• 6000-6500TL : Yok
• 6500-7000TL : Apple iPhone X

 

İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama

 

Kamera :

500-1000TL arası : 1) Meizu M6 2) Lenovo Moto G5s 3) Alcatel Idol 5

1000-1500TL arası : 1) Meizu M6 Note 2) Xiaomi Mi A1 3) Xiaomi Mi A2 lite

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi A2 2) Lenovo Moto Z 3) Xiaomi Redmi Note 5

2000-2500TL arası : 1) Sony Xperia XZ1 2) Nokia 8 3) Xiaomi Mi Note 3

2500-3000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Xiaomi Mi Mix 2

3000-3500TL arası : 1) Huawei P20 2) Xiaomi Mi8 3) Samsung Galaxy S8

3500-4000TL arası : 1) Samsung Galaxy S9 2) OnePlus 6 3) Huawei Mate 10 Pro

4000-4500TL arası : 1) Samsung Galaxy S9+ 2) Huawei P20 Pro 3) Samsung Galaxy Note 8

Pil :

500-1000TL arası : 1) Meizu M6 2) Alcatel Idol 5 3) Lenovo Moto G5s

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi A2 Lite 2) Meizu M6 Note 3) Xiaomi Redmi 5 Plus

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 5 2) Huawei P20 Lite 3) Huawei Mate 10 Lite

2000-2500TL arası : 1) Xiaomi Mi Note 3 2) Sony Xperia XZ1 3) Meizu Pro7 Plus

2500-3000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Xiaomi Mi Mix 2

3000-3500TL arası : 1) Xiaomi Mi8 2) Huawei P20 3) Samsung Galaxy S8

3500-4000TL arası : 1) Huawei Mate 10 Pro 2) OnePlus 6 3) Xiaomi Mi Mix 2S

4000-4500TL arası : 1) Huawei P20 Pro 2) Samsung Galaxy S9+ 3) Apple iPhone 7 Plus

Ekran :

500-1000TL arası : 1) Vestel 5580 2) Alcatel Idol 5 3) Lenovo Moto G5s

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi A2 Lite 2) Xiaomi Mi A1 3) Xiaomi Redmi 5 Plus

1500-2000TL arası : 1) Lenovo Moto Z 2) Meizu Pro7 3) Xiaomi Mi A2

2000-2500TL arası : 1) Meizu Pro7 Plus 2) Nokia 8 3) Xiaomi Mi Note 3

2500-3000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Xiaomi Mi Mix 2

3000-3500TL arası : 1) Samsung Galaxy S8 2) Xiaomi Mi8 3) Huawei P20 / Honor 10

3500-4000TL arası : 1) Samsung Galaxy S9 2) OnePlus 6 3) Huawei Mate 10 Pro

4000-4500TL arası : 1) Samsung Galaxy S9+ 2) Samsung Galaxy Note 8 3) Huawei P20 Pro

Donanım :

500-1000TL arası : 1) Lenovo Moto G5s 2) Meizu M6 3) Vestel 5580

1000-1500TL arası : 1) Meizu M6 Note 2) Xiaomi Mi A1 3) Xiaomi Mi A2 Lite

1500-2000TL arası : 1) Lenovo Moto Z 2) Xiaomi Mi A2 3) Xiaomi Redmi Note 5

2000-2500TL arası : 1) Sony Xperia XZ1 2) Nokia 8 3) Xiaomi Mi Note 3

2500-3000TL arası : 1) Xiaomi Mi Mix 2 2) Xiaomi Mi6

3000-3500TL arası : 1) Xiaomi Mi8 2) Samsung Galaxy S8 3) Huawei P20 / Honor 10

3500-4000TL arası : 1) OnePlus 6 2) Xiaomi Mi Mix 2S 3) Samsung Galaxy S9

4000-4500TL arası : 1) Samsung Galaxy S9+ 2) Samsung Galaxy Note 8 3) Huawei P20 Pro

 

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümünde 4500TL üstüne listeleme yapılmamasının nedeni o kadar para verilen cihazların düzeyini kıyaslamak istemememden kaynaklanıyor. Bunun alt fiyatlar için daha önemli bir durum olduğunu düşünüyorum.

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” ve “Fiyat Bandının Liderleri” bölümü tavsiye edilen cihazlar içerisinden belirlenmektedir.

Not : Liste zaruri durumlar hariç ayda bir güncellenir. Tarih : 30.08.2018

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 44