Vaka sayısı haftalık 226.000’e çıkmış resmi verilerde bile. 7.000 altına düşünce giden toplu taşıma maske yasağı, resmi verilerde bile limitin 32 katına çıkılmasına rağmen geri gelmiyor. Devlet bunu bile geri getirmeyip benim vergimi sağlığa harcayamaz, millet maske takmayıp fır fır gezerken üçüncü dördüncü enfeksiyonunu geçirecek ve ben bunların ileride oluşacak problemlerine sponsor olacağım? Yok öyle bir dünya. Sigara içenden en azından deli miktarda vergi alınıyor, o sağlık sistemine sponsor oluyor. Düzgün maske takmayıp gezenden neden ekstra vergi alınmıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Geçenlerde burada üst kattan gelen gürültü şikayeti mesaj okumuştum, şimdi bulamıyorum
Başka bir arkadaş da çözüm olarak şirket avukatına hazırlattığı bir gürültü şikayet dilekçesini savcılığa yollamış.
Polis de savcılığa yazılı başvuru olduğu için durumu daha iyi sonuçlandırmış

Bana da o veya benzeri bir şikayet dilekçesi örneği konusunda yardımcı olacak var mı?

nasıl yazılmalı
savcılığa nasıl verilmeli
takibi nasıl yapılmalı gibi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft posts instructions for upgrading to Windows 11 on unsupported PCs -...

A new Microsoft support article includes instructions on upgrading incompatible PCs to the company's new Windows 11 operating system.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

Türk çocuğun cevabı efsane. #Lmao Tüm video izlenmeye değer.
https://youtu.be/djzamG6HoJ8

1958 Foreign exchange: Thailand, Malaya, Philippines, Iceland, Turkey, Greece....

Greece and Turkey join at 10:00.If anyone in the community would like to help making translated subtitles you can do so at this link: https://amara.org/en/vi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biontech aşısı olanlar 2.randevuyu hemen alabildiler mi ? Babam aşıyı bugün oldu ama 2. doz için randevuyu vermiyor. Erkenden alıp randevu sorunu çekmek istemiyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

#Covid19 aşı sıramız gelmiş. #Biontech için yarına randevu aldım bakalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Covid19 aşımı vuruldum. Biontech seçmiştim. 4 saat geçti herhangi olumsuz bir şey hissetmiyorum. 1 haftalık vs. diye süreçleri yazarım bu gönderi altında. Tez zamanda herkesin sırasının gelmesi dileğiyle. Hoş sırası gelip "abi kısır yapıyormuş yeaaa" diyen tipleri gördük hemen etrafımızda 😃🤦🏻‍♂️ Umarım böyle cahil cuhela takımına maruz kalmıyorsunuzdur.

16:10 10.04.2021 - Aşı vuruldum. Hiçbir ağrı sızı hissetmiyordum. Akşam saat 22.00 civarı kolumda hafif ağrı başladı ama ciddi bir şey değil.
13:00 11.04.2021 - Uyandığımda kolumda aşı bölgesinde hafif acı hissi vardı. Ciddi bir şey değil yine de. Aşıdan sonra olan ufak etkiler olarak devam ediyor. Hiçbir aktivitemi engelleyebilecek bir şey değil.
18:00 12.04.2021 - Kolumda hiç ağrı hissetmiyorum. Farklı bir sıkıntı da hissetmiyorum. Herhangi bir şey çıkmadıkça güncelleme yapmam artık.

https://teknoseyir.com/durum/1403203

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

NYPD nin Müdürüymüş Türk abimiz 🙂

NEW YORK`UN iLK TÜRK EMNiYET MÜDÜRÜ iLE SOHBET

Arka Mahalle de New York`un ilk Türk Emniyet Müdürü ile sohbet ediyoruz. Lütfen bu sohbetimizi bütün tanıdıklarınızla paylaşın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

#Biontech #aşı #Covid19 #CoronaVirus #Aşırandevusu #diabettip1
Diabet tip 1 hastası olarak dün taksim ilkyardım hastanesindeki randevuma gittim .Saat 14: 30 da olan randevuma gittiğimde aşılar geç geldiğinden yoğun bir kalabalık vardı hastane içinde .. Görevli arkadaşlar sıranın 1-2 saate anca geleceğini söyleyince hastaneden risk nedeniyle 2 saat sonra dönmek üzere ayrıldım (eşimle). Eşiniz yada bir yakınınız refakat edebiliyor sıkıntı olmuyor. Saat 16:40 civarı tekrar geldiğimizde sırada 5 kişi vardı.Güvenlik barkodu soruyor randevunuzun.. üst kata çıkınca sıraya girmeden bir form veriliyor .. Kabul ettiğinize dair bilgilendirme ve imzanızı atıyorsunuz..
Aşı için formu memur doktora veriyorsunuz.Size soruyorlar rahatsızlığınızı eğer isterseniz konuşabiliyorsunuz kısaca.. Ağrı olursa PAROL kullanabilirsiiiniz dedi..
Daha sonra 10 adet oda dan herhangi birine sıraya giriyorsunuz kapıları açık (sıra derken en fazla 2 kişi oluyor yani kontrollu sıra ).Ben 2 kişi bekledim..
Sıra gelince içeri girip sol kolumu sıyırıp oturdum ,hemşire hanım bir iki evrak doldurup aşıyı ayarladı Aşıyı insülin olmuş gibi rahatça oldum..
Bu gün henüz 24 saat olmadı ..
Olduktan 6-7 saat sonra sol kolum da ağrı başladı fakat öyle korkulacak bir ağrı değil içeriden sanki kemiklerinizin üstünde kaslardan bir ağrı dokununca ağrımıyor fakat birkaç hareketi yapamıyorsunuz acıyor.. Eğer işe gidecekseniz ağrıyı unutmayın el kol koordinasyonunuzu etkileyebilir..Ateş halsizlik vb. sıkıntılarım olmadı bende sadece kol ağrısı ..
şimdilik bu kadar gelişme olursa yazarım..
Aşı olacak arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Erhan M. @erhanm

   yemliyor musun ciddi misin emin olamadım 😃

  • @Guccifer2_021 @guccifer2_021

   @gugukkusu parayla karşılaştırmak bence yanlış .. Hayatı kurtulan ve aşı olmadığı için ölen insanları düşünürsek para böyle büyük bir gerçekliğin en basit adımı olarak kalır..
   Ülkelerin siyasetçileri ,politikacıları tarihte 10 yılda unutulurken .. Bu fotoğraftaki insanlar yüzyıllarca konuşulacak.. Tıpkı insülinin bulunmasının asla unutulmayacağı gibi...
   Bir kez daha buradan sayende bulan ,araştıran veya sebep olan herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum..
   Her iğnemi vurulduğumda kendilerine dua ediyorum.. Hayatı kurtulan milyonlar adına da

   İnsülin :
   1869 yılında Berlin'de bir tıp öğrencisi olan Paul Langerhans, mikroskopla pankreasın yapısını incelerken, pankreasın dış salgı (ekzokrin) dokusunun içinde yayılmış ve daha önce belirlenememiş hücre kümelerine rastlamıştır. Bir süre sonra Eduard Laguesse, daha sonraları "Langerhans adacıkları" diye adlandırılacak olan ve o dönemde işlevleri bilinmeyen bu hücreler için, sindirimde rolü olan bir salgı üretiyor olabilecekleri fikrini öne sürmüştür.

   İnsülin kristalleri
   1889'da Polonya asıllı Alman tıp doktoru Oscar Minkowski, Joseph von Mehring ile birlikte yürüttükleri bir çalışmada, pankreasın sindirim üzerindeki bu öngörülmüş rolünü gösterebilmek için sağlıklı bir köpeğin pankreasını çıkarmıştır. Bundan birkaç gün sonra, Minkowski'nin hayvan bakıcısı tarafından köpeğin idrarının üzerinde sineklerin uçuştuğunu fark edilmiş ve köpeğin idrarı test edildiğinde de içinde şeker olduğu ortaya çıkmıştır. Bu, pankreas ve şeker hastalığı arasındaki ilişkiyi ortaya koyan ilk bulgu olmuştur. 1901 yılında ise, Eugene Opie'nin Langerhans adacıkları ile şeker hastalığı arasındaki ilişkiyi "Şeker hastalığının nedeni, Langerhans adacıklarındaki harabiyettir ve yalnızca bu adacıkların kısmen ya da tamamen harab olmasıyla gelişir" cümlesi ile açıkça ortaya koymasıyla, bir başka önemli adım atılmıştır.

   Ondan sonraki 20 yıl boyunca, adacıkların salgılarını toplayıp, ilaç olarak kullanmak için birçok çalışma yapılmıştır. 1906 yılında, George Ludwig Zuelzer köpeklerin pankreas özütüyle iyileştirilmesinde kısmen başarı sağlamış, fakat çalışmalarını sürdürememiştir.

   1911'le 1912 yılları arasında, Chicago Üniversitesi'nden E. L. Scott sulandırılmış pankreas özütlerini kullanmış ve glikozüride hafif bir azalma gözlediğini not etmiştir ama şefini ikna edememiş ve araştırması da durdurulmuştur.

   1919'da ise Rockefeller Üniversitesi'nden Israel Kleiner benzer etkileri göstermiştir ama o da I. Dünya Savaşı nedeni ile kesilen çalışmalarına bir daha dönememiştir.

   Rumen Tıp Okulu'nda (en) fizyoloji profesörü olan Nicolae Paulescu, Fransa'da sürdürülüp Romanya'da da patenti alınmış benzer bir çalışmayı 1921'de yayımlamıştır ve o zamandan beri de Rumenler, insülini keşfeden kişi olma unvanının Nicolae Paulescu'ya ait olduğunu savunagelmişlerdir.

   Ancak, 1923'te Nobel ödülleri komitesi, insülinin elde edilmesine yönelik kullanışlı bir yöntem buldukları için Toronto Üniversitesi'nden bir ekibi ödüllendirmeyi uygun bulmuştur.

   Wikipedia(alıntı)

 • altalena @altalena

  Geçmiş olsun. Sinovac mı Biontech mi? Biontech etiketi girmişsiniz ama emin olmak için sordum.

Bugün annem ve babamın #Covid19 aşısı olabilmesi için hastaneye gittik. Randevu saati geldiği gibi içeri aldılar hiç beklemedik. #Biontech aşısı seçmiştik onu yaptılar o yok #Sinovac vereyim abime demediler (sadece Sinovac olsaydı onu da vurulurduk pek ayrım yapmıyoruz ama Biontech varsa o olsun demiştik). Zaten bu Biontech aşısını bugün yapmaya başlamışlar (en azından o hastanede öyle). -70 dereceyi nasıl koruyorsunuz diye sordum. Ellerinde kırmızı kan taşıma kutularından vardı aşıyı dolaptan çıkartınca onla odalara getiriyorlar. Dolaptan çıkınca 6 saat süresi varmış.

#Aşı vurulduktan sonra 15 ve 30 dakikalık bekleme sürelerinde bi yan etki görmedik. 13.43'te aşı vurulmuşlardı. Tam 2 saat geçmiş. Şimdilik bir yan etki yok. Umarım sonrasında da sıkıntı yaşamayız. 2. doz için 1-7 Mayıs tarihleri arasında yakaladığınız güne randevu alın dediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17