Boğulmak Üzere Olan Sahibi İçin Patisinden Geleni Yapan Kedi 😀

#Kedi #Kediseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15

Merhaba arkadaşlar, elimdeki fazla #Kingston #HyperX #Impact #4GB 1600MHz #DDR3 #Notebook #Ram vi satıyorum. 1.35V bellek CL9-9-9 geçirme değerine sahip. Belleği yaklaşık iki sene önce 2.el olarak @vigilante vden satın almıştım. Yerine 2x4GB 1600Mhz Samsung aldığımdan bellek boşa çıktı. Aklımdaki fiyat 130tl. #ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ufak bir dert dökme seansı için izninizi istiyorum.

Hayatımda ilk defa kendi bilgisayarımın sahibi oldum. Oynamak istediğim oyunları oynayabiliyorum, istediğim uygulamayı fazla performans sorunu olmadan açabiliyorum. (4. Nesil i5 ile ne kadar oluyorsa artık.) Güzel bir hismiş.

Konu hakkında pek duygusal olmak istemesem de komşu çocuklarının konsollarına, oyunlarına falan baktıkça hissettiğim kıskançlığı anlatmak, içimi dökmek iyi gelecek gibi. Yaşım 22, çocukluğu geçtim sayılır. Maddiyat ve aile cahilliği problemleri yüzünden herkesin popüler kültürde tükettiği şeyleri ikinci elden okuyarak, başkalarının deneyimlerini dinleyerek öğrendim.

İlkokuldayken harçlıklarımı biriktirip almak istediğim CHIP dergisini annemin “Onun yerine yiyecek bir şeyler al oğlum, n’apacaksın dergiyi” azarıyla yerine koymuştum.
Tüm arkadaşlarım bilgisayar sahibiydi, bizimkileri de ağabeyimle derslere lazım oluyor diye ikna edip bilgisayar aldırmaya ikna ettik bir şekilde.
Sonra biriktirdiğim paraları ortaya koydum, o zaman 2005 civarıydı 100 lira falan biriktirmiştim, o zaman hayatımda gördüğüm en büyük paraydı. Ağabeyimle bize bir bilgisayar buldular. Çok kötü, sürekli bozulan ve yavaş bir şeydi. Komşuyla ortak internet kullanıyorduk zaten kota 2GB mı neydi hemen bitiyordu. Büyük kardeşlerimin oldu o bilgisayar sonra, ben pek söz sahibi olamamıştım. Ben oyunların sadece oynanmadığını, üstlerinde değişimler yapıldığını, hatta çok uğraşırsam kendim bile programlar yazabileceğimi öğrenmiş ve keşfetmiştim.
Bu ‘yazılım işlerini’ kullandığımda “Bilgisayar yavaşlıyor, açılmıyor” diye onların bilmediği şeyler yüklemem yasaklanmıştı.
Günün çoğu saatinde onlar kullanıyordu, ben de bilgisayarı kaçak göçek bir şekilde kurcalıyordum. İlk dilimi öğrendiğimde 14 yaşında falandım.

Bir arkadaşımla kafayı kırmıştık. oyun yapacaktık. Hikayeler yazıyor, programcılıkla ilgili her şeyi tüketmeye çalışıyorduk. Şirket kurup zengin olma hayallerimiz de vardı. Daha çok da bir şeyler yaratma isteğim yüzünden heyecanlanıyordum.Hiçbirini yapamadık, arkadaşımla kavga ettik ve bayağıdır görüşmüyoruz. Sonra bilgisayarımız hepten bozuldu büyük ağabeyim sadece kendisi kullansın diye bir bilgisayar aldı eve. CRT mönitörü çöpe attık LCD monitöre geçtik. Ağabeyimin aldığı bilgisayar daha hızlı, daha iyi ve daha iyi görünen bir şeydi. Ona Visual Studiolar, sanal makinede çalışan Linuxlar kurunca e tabii arada yavaşlamaya başladı. Sonra ilk oyunumu bir şekilde yaptım, basit Mario çakması bir şeydi. Gururla babama gösterdim. O da “Böyle şeylerle uğraşacağına azıcık derslerinle uğraşsan ya” dedi. O zamana kadar eksiksiz tüm karnelerimde Takdir Belgesi getirmiştim. Sonra bunun hiçbir değeri olmadığını anladım, derslerim kötüleşmeye başladı. Karnem zayıfladı, sınıfımı zar zor geçmeye başladım. Bilgisayarı bozuyorum diye bilgisayar kullanmam komple yasaklandı. Windows’a parola koyuldu. Aylarca ailem görmeden USB’den çalışan Windows ve Linux ile gizlice bilgisayar kullanmaya çalıştım.

Ergenliğe geçtikten sonra ailem daha az karışık oldu aldıklarıma. Harçlıklarımı biriktirip oyun, bilim ve teknoloji dergileri başladım. Bilgisayar forumlarına giremiyor, yeni çıkan video oyunlarını oynayamıyordum. Bari oyun incelemeleri, teknoloji ürünü incelemelerini okuyarak açlığımı gidereyim dedim. Uzun süre devam etti bu. Sonra eski bir CRT monitör ile 10 yıllık işlemci anakart vs bulup bir sistem topladım. Windows XP’yi zar zor açıyordu, ömrü bir iki ay oldu.

Sonra abim yeni bilgisayar aldı, onun bilgisayarından arta kalanlarla Frankenstein’in canavarı gibi bir şey yapıp kasa topladım. Onun da ömrü çok uzun olmadı. Bu saçma sapan yarak kürek bok gibi yaşantılar arasında hiç istediğimi yapamadım. Öyküler anlatmak isteyen bir çocuktum, çok güzel resimler çizebiliyordum. Bilgisayar üzerinden hikaye anlatabileceğim şeylerden en iyisi video oyunları olduğu için video oyunu yapma hayalim hep sulara gömüldü. Ne resim yeteneğimin üstüne gidebildim ne de bilgisayar eğitimimi tamamlayabildim. Şimdi resmim de köreldi, bildiğim bilgisayar programlarını da unuttum. Liseyi zar zor sınıfta kalmadan bitirdim, üniversite sınavında sayısal sınavından barajı geçemedim. Yabancı dilime güvenip Almanca bölümü yazdım üniversite tercihlerinde. Kazandım. Çocukluk hayallerimin hiçbirini gerçekleştiremedim. Sigaraya başladım. Ailemden tutun arkadaşlarıma kadar binbir türlü yakınımdan binbir türlü kösteğe maruz kaldım.

Hiçbir şey için geç değil biliyorum. Yeniden her şeye başlayacağım, çocukluğumu yarıyolda bırakmayacağım. Yine de zamanında köstek değil de destek olunsaydı bazı şeylere, belki şu an bu öğrenci evinde boş bir şekilde gereksiz şeylere hüzünlenmezdim.

TL;DR
Demek istediğim, siz büyürken ailenizin kim olduğu çok önemli. Çocuklarınız varsa ve iyi bir şeyler yapmak istiyorlarsa bırakın yapsınlar, düzgün şekilde yetişsinler yeter ki. Aklı çalışan çocuklarınızı boş şeyler için üzmeyin. Onları destekleyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Recep ivedikten başka birşey izlemeyen eşime shutter island izlettim beyni yandı saf saf bakıyo 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#canvas #tablo #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Nasıl olsa kırılacak o hayaller

HAYAL KURARKEN DİNLENECEK ŞARKILAR

Eskitilmiş Yaz - Geceler Şimdi 00:00 - 03:25 Bize Denk Gelmez - Gün Yüzü 03:26 - 07:25 Modern Zamanlar - Bünye Kaldırmadı 07:26 - 10:43 Enes Kalem - Benzinli...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel
Merhaba arkadaşlar elimde İhtiyaç fazlası Samsung 250 gb 850 evo ssd var Garantisi hala devam etmekte olup, İhtiyacı olan arkadaşa son fiyat 300 ₺ bırakabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap