Su 35 / F-16 Solotürk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

550 tlcik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 yıllık bilgisayar programcılığı okunabilir mi? Bana ne katar ? Yorumlarınız çok önemli 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3-4 yıl için her ay 1000 tl den yatırımda altın mı dolar mı euro mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

ANADOL İLE PONY’NİN SERÜVENİ

TÜRKİYE’nin otomobil üretim sevdası 50’lerde Devrim ile başladı. Ancak en kapsamlı girişim, merhum Vehbi Koç’un 1966’da kurduğu Anadol markası ile gerçekleştirildi. Reliant lisanslı otomobilin kaportası Cam elyafından üretilmişti. Şasi ile motor da Ford’dan alındı. Anadol artık klasik araba olarak varlığını sürdürüyor ama Anadolu’daki ‘keçiler, eşekler kemiriyor’ efsanesi hala sürüyor.
Bugün dünya otomobil üretimnde ilk 5’te olan Kore’nin otomobil macerası ise Hyundai Pony ile 1975’te başladı. Motoru Japon Mitsubishi’dendi. Pony’nin kaportası Kore’de üretiliyordu ve söylentiler konusunda en az Anadol kadar talihsizdi. En büyük söylenti, şirketin Ortadoğu liderlerine ‘Otomobilleri kullanın, beğenirseniz parasını ödeyin’ diyerek otomobil gönderdiğine dairdi. Bu şehir efsanesi bununla da sınırlı değildi. Söylentilere göre Anadol’u eşekler kemirirken, Pony de sıcaktan eriyordu. Ancak Hyundai’nin kaderi Anadol gibi olmadı. Bugün Pony’nin motorunu aldığı Mitsubishi dünya otomobil pazarında 10. sırada. Hyundai ise 5’ncilikten 4’ncülüğe terfi etmek üzere.
Peki nasıl? Yanıtı, sadece Hyundai için değil, Samsung, LG gibi küresel şirketleri de katarak Lee Jong-Rak ve Suk-In Chang veriyor: Şirketleri, işin felsefesine inanan CEO’lara teslim ettiler. Dünyadan mühendisler getirdiler. Ar-Ge’ye yatırım yaptılar. Eğitimde sessiz bir devrim gerçekleştirdiler. Üniversiteleri sanayi ile entegre ettiler. Sadece teknoloji öğrenmediler, o teknolojiyi geliştirdiler.

Yazının tamamı için: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/62-yil-once-aclikla-bogusan-guney-kore-bugun-dunyanin-11-inci-buyuk-ekonomisi-30149681

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu anda filmler ve filimler ekibi,kendi dizileri Hile'nin çekimi için canlı yayında bağış topluyorlar ve 40 saat sürecekmiş.

40 SAAT SÜRECEK HİLE ÖZEL BAĞIŞ YAYINI | ASYA KONUĞUMUZ

Multistreaming with https://restream.io/ Canlar... https://www.twitch.tv/sollasifox kanalına gelin... Samimi ve gerçek Filmler ve Filimler ailesi olarak sohb...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://ieft.com.tr
33. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları İstanbul’da Avrupa’nın En Büyük Kongre Merkezinin rahat, konforlu ve alt yapısı modern salonlarında düzenlenmektedir. 25 farklı ülkeden 200 civarında üniversite ve kolej ile stantlarında bire-bir görüşme fırsatı sağlandığı gibi ayrıca Kongre Merkezinin modern seminer salonlarında üniversite yetkilileri, ülke eğitim ataşelikleri ve danışman kurumlar tarafından verilen seminerleri takip edebilir ve sorular sorarak yurtdışı eğitim hakkında ilk elden bilgilere ulaşabilirsiniz.
İstanbul Avrupa Yakası yanı sıra, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara ve İzmir fuarlarında da fuara paralel olarak devam eden Yurtdışı Eğitim Seminerleri düzenlenmektedir. Öğrenciler etkinlik dışında da seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi, kariyer, yaşam konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabileceklerdir. Ülke, program, okul, burs, iş, vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek bilgilendirme seminerleri tüm fuar ziyaretçilerine açıktır.

IEFT

Yurtdışı eğitim fırsatlarından faydalanmak için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap