Elektirik faturalarınız ne durumda acaba ? Geçen ay 400 bu ay 500 geldi. Bu ay çok sıcaktı 3 tane vantilatör çalıştı devamlı onun farkı desek faturalar şu an için ''normal'' mi ? Herkeste durum bu mu yoksa bana özel bir şey mi onu anlamaya çalışıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Çok saçma bir o kadar da kafa yemeli bir sorunla karşılaştım. Ekran görüntüsünde görüleceği üzeri görev yönetici ile 3.part yazılımlarla gözüken CPU kullanımı aynı olmuyor. Bu arada sadece MSİ üzerinden değil process explorer üzerinden de kontrol ettiğimde aynı sorunu yaşıyorum. Görev yöneticisinden kaynak izleyicisini açtığımda maksimum CPU frekansı %137 gözüküyor CPU kullanımı da %137 kadar çıkıyor. Bu sebepten oyuna girdiğimde CPU kullanımı 3.part yazılımlarında %60-70 arası değişirken Görev yöneticisi %100 gözüküyor ve GPU kullanımı düşüyor ve dar boğaza sebep oluyor. Bu arada windows 11 windows 10 olmak üzeri 4 defa format attım. BİOS son sürüme çektim ama olay yine devam ediyor. Bu arada sorunu sadece ben değil başka insanlarda yaşamış ama çözüm yok. Örnek bir konu başlığı
https://community.spiceworks.com/topic/2271260-microsoft-taskmanager-show-wrong-cpu-usage
#windows11 #windows10 #windows

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam yedeklemesini kullanan var mı ? 55 GB oyunun dosyalarını yedeklemek için 42 dk süre veriyor. Ben zaten bunla uğraşmak yerine indirmeye kalksam 1 saat civarı indiriyorum. Neden bununla uğraşayım ? Bir taraf da hata mı yapıyorum daha hızlı yedek alma yöntemi var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

Yakın zaman da trafik sigortası yaptıran oldu mu ? Geçen sene 1700 TL yaptığım sigorta %15 indirimli hali 3800 TL olmuş. Sigortam.net yaptığım sorgulamalarda ya hiç teklif alamıyorum yada 1-2 firma teklif veriyor. Durumlar nedir bu sigorta firmalarında acaba ?
#trafiksigortası #sigortam.net

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

RX 6650XT ile RTX 3060 arasında kaldım AMD tarafı daha güçlü olsa da 3060 tarafında fazladan 4Gb ve fazladan veri yolu olması yanında en önemlisi DLSS teknolojisi çok iyi duruyor ve fps çok arttırıyor. AMD bunun karşılığı FSR var deniliyor ama arada gerçekten çok fark var FSR daha emekleme aşamasında siz olsanız hangi kartı tercih ederseniz ? Bu arada gtx1060 dan geçiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 30
 • Gio @gio

  performansı iyi olanı al amd uzun süredir üzmüyor bizde ve çevremde

 • N Ziya Çeliksu @ziya95_1996

  1080p için dlss falan kullanmadan ikiside saf güç olarak yeterli performansı sağlıyor hatta amd çok daha iyi, ama ray tracing tarafında nvidia üstün. Uzun süre kullanacağım dlss veya fsr önemli dersen şu an için 1080p de dlss daha iyi, yüksek çözünürlüklerde fark çok az ama 1080p de fark daha bariz, iki teknolojide gelişiyor orası ayrı mesele, kısaca öncelik belirlemek lazım, ucuzluk mu önemli, saf güç mü? ray tracing mi? Yoksa dlss veya fsr mı? 1080p üstü çözünürlükte fsr da gayet başarılı seviyelere geliyor haberin olsun.

 • KeLBoY @kelboy

  Dostlar, bu AMD VS Nvidia konusunda.. Doksanlı yıllardan beri neredeyse her sezon gerek Nvidia gerekse AMD ekran kartı alan ve o zamanlardan beri oyun oynayan birisi olarak söylemem gerekiyor ki; Ne AMD tarafında ne de Nvidia tarafında hatırladığım kadarıyla büyük bi sorun yaşamadım.. Ya yeni çıkan oyunlardaki uyumsuzluklar yada her kartta olabilecek güncelleme ile düzelebilecek sürücü hataları nadiren oluyordu.. Yau senelerdir AMD çok ısınıyo diyenler, ATi sürücü yapamıyo diyenler, ürünleri kullanıyoruz, biliyoruz, işimiz gereği de habire donanımın içindeyiz ve sistem topluyoruz vs. Şu anda da çıktığından beri AMD RX6800 kullanıyorum, neredeyse her gün zaman ayırıp eski yeni karışık oyunlar oynuyorum, bir sorun yaşamadım. Ondan önce de GTX 1070 kartım vardı, onda da sorun yaşamadım.. Genelde sistemin diğer bileşenlerinden ve güç kaynağından oluşan sorunlar her donanım için olabiliyo.. Yani demem o ki, f/p hangi kart işinize geliyorsa onu alın geçin.. Ben eski kafa bi oyuncu olduğum için ne DLSS ne de FSR açıyorum, oyunun kendi ham grafikleriyle oynamayı ve göz yanılgısı yapan teknolojileri sevmiyorum. Ham performans benim için daha önemli.. Bu dönemde AMD 6000 serisi kartların f/p oranı daha yüksek.. AMD bu işi beceremeyecek olsa milyonlarca PlayStation, XboX içinde yer alıyor olur muydu? Nvidia'da gerçekten çok kalite ve güzel ürünler yapıyo, sektörü peşinden sürüklüyo ama bu demek değildir ki AMD çok kaka çok kötü.. Hangisi kesenize uygunsa, onu alın geçin, keyfinize bakın, iyi oyunlar..

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   şimdi adam rx 6700 alıyor ve 500 watt psu bağlıyor. artı bu psu vasat bir psu oluyor genelde. limitte çalışan bu vasat psu maalesef istenen akım ve voltaj değerlerini tutturamamaya başlıyor. bu durumdan sistem içinde en çok akımı çeken ekran kartı etkileniyor. çat diye bilmem ne hatası diye oyundan atıveriyor veya donuyor, mavi ekran basıyor falan filan.

   bilmiyorkar ki o ekran kartı, cpu dediğiniz şeyler çok ince bir çizginin üzerinde çalışıyor. istedikleri akım ve voltaj hiç farkedilmeyecek kadar dalgalansa bile sistem hata verebiliyor.

   benim en dikkat ettiğim şey,

   1. psu'nun gücü ve kalitesi.
   2. anakartın üzerinde kaç tane faz olduğu.
   3. kasa içi soğutma.

   bunların hiç birisine dikkat etmiyorlar. sonra da oyun oynarken sistem hata veriyor, suçlu ekran kartı. yok maalesef suçlu her zaman ekran kartı değil.

   birinci madde de seasonic 850 watt gold psu kullanıyorum.

   ikinci maddeyi bütçe dolayısı ile uygulayamadım ve milli anakart almak zornda kaldım. en kısa sürede de değiştireceğim. gerçi bu anakartta şaşırtıcı şekilde stabil.

   üçüncü madde, kasanın önünde 200mm, yan kapakta 2x120, arkasında 1x120, tepesinde 2x120 fan var. ayrıca cpu soğutucu kulesine de 2x120 fan takılı.

   bu şekilde bu yaz sıcağında oyun oynarken gpu (rx 590) 65 dereceyi, cpu (ryzen 1800x) 55 dereceyi geçmiyor. gelecekte yan kapaktaki ve üstteki 120 likleri yüksek cfm'li fanlarla değiştireceğim. böylece gpu büyük ihtimal 60 derecelerde gezecektir.

   kasanın içi sıcak değilse, bileşenler mutlu mesut çalışıyorlar.

  • KeLBoY @kelboy

   @ronniejamesdio Katılıyorum hocam, ben de sistemimde SilverStone Moduler PSU kullanıyorum ve 7 sene filan oldu, ne ekran kartlarımda ne de diğer donımlarda sorun yaşamadım.. Anakartım B450i, hem CPU hem de GPU'ya yeri geliyo overclock yapıyorum, bu ufacık kasanın içinde sorunsuz çalışıyorlar:

 • reducto @protego

  3070Ti kullanıyorum, FSR 2.0 ve DLSS'i birlikte destekleyen bazı oyunlarda baktım arada fark göremedim. FSR artık emekleme aşamasında değil. Ona bakarak almayın bence. Zaten konsollara da FSR geldiği için birkaç yıl içinde DLSS aynı g-sync gibi kaybolup gidecek muhtemelen

AVM'de maske zorunluluğu ne durumda acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar alınır mı dram yokmuş sanırım pek incelemede bulamadım.
https://www.itopya.com/gigabyte-1tb-nvme-m2-ssd-2500mb-okuma-2100mb-yazma_u14189

GIGABYTE 1TB NVMe M.2 SSD (2500MB Okuma / 2100MB Yazma)| ITOPYA.COM

GIGABYTE 1TB NVMe M.2 SSD (2500MB Okuma / 2100MB Yazma) en iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile GP-GSM2NE3100TNTD ITOPYA.COM'da seni bekliyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Demin YouTube eski bir şarkıya dinlerken kendi yazdığım yorum önüme çıktı yanında 12 yıl önce yazıyor. 12 yıl ne abi ? Yorumu okuyunca sanki 2 sene önce yazdım gibi geldi. 29 yaşında yaşlanmaya başlıyor gibi hissetmeye başladım....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En para gibi günlük faiz veren banka var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap