İstanbul Üniversitesi 1928 - 1942 yılları arası gazeteleri erişime açmış.

"Proje kapsamında, günlük erişilebilir şekilde ve OCR metodu ile 1928-1942 yıllarını kapsayan yaklaşık 688 cilt, 55 başlık ulusal ve yerel gazeteden 581106 sayfa görüntü taranmış ve elektronik ortama aktarılmış durumdadır, çalışma devam etmektedir."

http://nek.istanbul.edu.tr:4444/ekos/GAZETE/

#HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce izlediğimiz videoların üzerinde "daha önce izlendi" tarzında bir işaret koyma ayarı ya da bununla ilgili bir eklenti var mı? #YouTube

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ücretsiz 5 TB'lık Microsoft (OneDrive, Office) Hesabı Alma

Herhangi bir konuma VPN ile bağlanıyoruz. (Amerika, Avrupa fark etmez. Gizli sekme açarak Opera VPN'i kullanabilirsiniz)

Kaynak: muskafa.tk

Bu siteden geçici mail adresimizi alalım. Sağ üstteki düzenleme sembolünden istediğiniz bir isimde mail adresi alabilirsiniz.

Oluşturulan mail adresini kopyalayalım. Microsoft'un bu sitesinde ki mail alanı kısmına yapıştıralım ve Get Started diyelim.

Öğrenciyim seçeneğine tıklayalım.

Hesap oluşturma kısmına bilgilerimizi girelim ve mail adresimize gelen doğrulama kodunu ilgili alana girelim. Başlat'a tıklayalım ve davet kısmını atlayalım.

Ve 5 TB'lık Microsoft hesabımız hazır. Güle güle kullanın.

Kaynak: muskafa.tk
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 33

Wikipedia yasağı kalkacak deniyor ama zaten beni gram etkilememişti. Çünkü VPN ile filan uğraşmadan direkt Wikiwand'ı kullanıyordum. Wikipedianın daha güncel modern bir arayüzle çalışan hali. Ve bunu kullanmak wikipedia'dan daha keyifli.

#akış #wikipedia #teknoseyir

http://www.wikiwand.com

Wikiwand

Wikiwand is the world's leading Wikipedia reader for web and mobile.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Lütfen SSD Kullanıcı anketine katılın, süpriz indirimler kazanın! Anketimize katılmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz . Üst banner alanından ulaşabilirsiniz .
https://bilendenal.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

165 liraya SSD aldım incehesap sitesinden boşa çıkacak HDD için n11 sitesinden DVD okuyucu yerine takılan HDD aparatindan aldım. fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaptirayim diyorum leptop 4 yıl oldu alalı ama aklımda tek soru bunları bozmadan yapacak PC den anlayan var mı. ?
Bizim ilçede ben yapamam umarım paramla rezil olmam 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 17

The Man in the High Castle'ı izleyen varsa, birkaç gün önce yayımlanan son sezon acayip olmuş. 9. bölüm özellikle. Edgar Hoover'ı böyle kullanmaları çok zekice ve cesurca olmuş. İzlemeyen herkese tavsiye ederim. 2. Dünya Savaşı'nı Japonya ve Nazilerin kazandığı, Amerika'nın işgal edildiği bir gerçekliği anlatıyor. Bilimkurgu da var. Amazon'un en iyi işi bence. #Dizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Uzun bir aradan sonra mgm-radar aracıma yeni versiyon çıktım. 0.3.0 sürümü yayında. Bu sürümde yeni bir alt komut ekledim: "rapor". Artık belirli bir meteoroloji radarının tüm ürünlerinin görüntülerini tek bir resimde birleştirebiliyoruz. Örneğin:
mgm-radar rapor --il-kodu 35 komutu çalıştığında çıktı ekran görüntüsündeki gibi oluyor.

Kullanan arkadaşlardan geri bildirim bekliyorum. Bir sonraki versiyonda buradan bir arkadaşında istediği varsayılan il kodu ve ürünü belirleme özelliğiyle birlikte birkaç başka özellik de ekleyeceğim.

GitHub Deposu: https://github.com/erenhatirnaz/mgm-radar
Blog yazısı: https://teknoseyir.com/blog/mgm-radar-meteorolojik-radar-goruntusu-indirme-araci

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Photoshop a baya yaklaşmış online bir editör 🙂 beğendim..
https://www.photopea.com/

Photopea | Online Photo Editor

Open and edit PSD, XCF, Sketch (Photoshop, Gimp and Sketch) or any other image files. Inspect PSD and Sketch files. Convert Sketch to PSD. Apply photo effects and filters. A perfect alternative to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap