"Nefes alış-verişlere odaklanmak; özellikle de depresyon, anksiyete ve obsesif-kompulsif bozukluk çeken bireyler için kullanışlı bir strateji olabilir. Çünkü bu vakalar, kişinin, zihinsel kontrol kapasitesini bozabilen vakalardır. Her ne kadar birkaç dakikadan daha fazla sürdürebilmek için bir eğitim ve pratik gerektirse de bu strateji evde kolaylıkla uygulanabilecek bir yöntemdir. Nefes alış-verişler, istenmeyen düşüncelerin baskılanmasında tek yöntem değildir. Yapılan diğer araştırmalar; bahçe işleriyle uğraşmak, egzersiz yapmak, sanatla ilgilenmek ya da el işleriyle uğraşmak gibi dikkat dağıtıcı aktivitelerin de olumlu sonuçlar oluşturabildiğini ortaya koyuyor. Bazı terapistler, bu istenmeyen düşüncelerin ertelenmesinin –o gün ya da haftada zihinsel olarak onunla uğraşmaya 30 dakika ayırmak gibi– de yardımcı olabileceğini ileri sürüyor."
Kaynak: https://bilimfili.com/akla-gelen-istenmeyen-dusuncelerden-nasil-kurtulabiliriz

Akla Gelen İstenmeyen Düşüncelerden Nasıl Kurtulabiliriz? »

Zihinlerimiz tamamen kontrolümüz altında değildir. Dostoyevski, “Yaz İzlenimleri Üzerine Kış Notları” kitabında ünlü kutup ayısı gözleminden bahsederken bu duruma dikkat çekmişti.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Can sungur cold brew kahve tarifi vermiş, youtube ta verilen tariflerden biraz farklı. Doğru yöntem nedir evde en basit şekilde nasıl yapabalirim 😃
#coldbrew #kahve
https://youtu.be/YCbUKsutymY

Muhteşem Kahve -Can Sungur

Yayının tamamı için: https://www.twitch.tv/videos/268645334
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

Ha şöyle 😀 üşenmeyin arkadaşlar BTK sitesinde hangi sms kodu hangi firmanın dökümanı var. Spam sms alırsanız anında benzer bir maili çakın çıkın listelerinden. #spam #spansms

Mail:
Firmanız B101 sms kodu ile hiçbir şekilde iznim ve bilgim dahilinde olmayarak Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un “Ticari elektronik ileti gönderme şartı” başlıklı 6’ıncı maddesine aykırı biçimde tarafıma spam sms göndermektedir. Numaramın veritabanızdan silinmesini ve spam sms, bilgilendirme mesajı, e-mail vb. mesajların bir daha tarafıma gönderilmemesini aksi taktirde gönderilmesi durumunda gerekli yasal yollara başvuracağımı bilgilerinize rica ederim.

Telefon numaram: 05

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

GM5+ kullanıyorum. Pek memnun değilim. Memnun olmadığım noktalar;
1. Şarjı biraz oynarsan günü çıkarmıyor,
2. Navigasyon doğru düzgün çalışmıyor. Oğlumun 400 liralık samsungu veya eşimin galaxy 3 telefonu daha doğru navigasyon yapıyor. Sanırım GPS bulmakta zorlanıyor.
3. Çok fazla kilitleniyor. Bazen gelen aramayı cevaplıyamıyorum, telefonu yeniden başlatmam gerekiyor.
Bunlar belki benim telefona has hatalar olabilir ancak oğlumda da GM4 var, o da navigasyonda sıkıntılı. Ben çok memnun kalmadım açıkçası. Kimseye de tavsiye etmem. Saf androidde benim gibi kullanıcılar için çok iyi bir şey değilmiş
EDİT: Çekimi de zayıf. Annemin casper via v3 ünün çektiği köyde benim tel çekmiyor. İkisinin hattı da vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22

İngilizce çalışma ya da geliştirme için tavsiye isteyen arkadaşlara faydalı olacağını düşündüğüm bir kanal. Başka dizilerle olan videolar da var.
https://www.youtube.com/watch?v=Nm_VZfo9fxA

Learn English with the Big Bang Theory - The Bullies

Enjoy learning this way? We have lots of cool lessons in our free mini course, http://reallifeglobal.com/join-tv-english-milk-dud/ Awww yeah!!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/9_rMDLG6iNM
Deneyelim bakalım fıtık için iyi geliyormuş.

[TAKTİK] Omurga Sağlığı İçin 3 Egzersiz! Bel Ağrısını Önle!

Curl Up! Omurga sağlığı için karın ve bel kaslarını çalıştıran, her gün yapman gereken 3 egzersiz! McGill's big 3! Bel ağrısı ve bel fıtığını önle! TOP 5 SUP...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sıkça kullandığımız Excel tarzı uygulamaların ilk nasıl geliştirildiğini merak ediyorsanız bu TED konuşmasını kaçırmayın. Fikir Dan Bricklin'in aklına yaklaşık 40 yıl önce gelmiş ve o zamandan beri temel mantık pek değişmedi.

Meet the inventor of the electronic spreadsheet

Dan Bricklin changed the world forever when he codeveloped VisiCalc, the first electronic spreadsheet and grandfather of programs you probably use every day like Microsoft Excel and Google Sheets....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • rugudesign @rugudesign

  Excel kullanırken hep aklıma gelmiştir.

 • Tegin @tegin

  Okulun bilgisayar laboratuvarında (neden öyle deniyordu acaba) yeşil DOS ekranında Lotus 123 ile tabloyu verilerle doldurup sonuçlar ile pasta ve çubuk grafikler çizdirdiğim günler aklıma geldi.

 • tachyon @tachyon

  Hesap tablosu programlarının PC dünyasındaki atası Lotus 123'tür. Sonra Quatro Pro gelir. En son Excel çıktı ama hepsini alt etti. Bana göre Excel (hesap tablosu) bilmeyen adam bilişimciyim falan demesin. Çünkü en temel problem çözme uygulamasıdır. Yapabildikleriniz sınırı yok.

 • aegeus @aegeus

  90'lı yıllarda DOS, GW Basic, Lotus 123 öğrenerek başladık bilgisayar işine. O zamanın Levent Pekcan'ı, PC World dergisinin editörü Volkan Ersoy'du, birbirlerine de benziyorlar zaten; kim bilir ne yapıyordur şimdi? Byte dergisini takip eder Jerry Pournelle okurduk; adam bilgisayarlarına insan ismi koyar, ha bire upgrade ederken sorun yaşar, Visual Basic ile basit programlar yazar, aynı zamanda bilim kurgu yazarı olduğu için mutlaka yeni kitabı ve editörü ile ilgili bir muhabbet ile yazısını tamamlardı. Hey gidi, ne günlerdi.