merhaba arkadaşlar. bu ay içinde Ankara'nın Yenimahalle, Çankaya veya Altındağ ilçelerinden birine taşınma durumum var. Ankara'da oturan ya da bu ilçeler hakkında bilgisi olan arkadaşlar öneride bulunursa çok memnun olurum. En önemli kriterim ulaşım ve kira bedellerin uygun olması. şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

merhaba arkadaşlar. adobe premiere programından pek anlamam ve bir konuda takıldım. mavi çizginin olduğu yerden 3.mp4 videosunu kestim daha da buna benzer işlemler yaptım ama en son aşamada fark ettiim ki mavi çizginin olduğu yerdeki kesiği gereksiz yere yapmışım. şimdi ben mavi çizginin sağındaki ve solundaki 3.mp4 videosuna ait parçaları timeline üzerinde birleştirmek istiyorum. nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • Player 1 @player-1

  @master Hiçbir sistem mükemmel değildir.
  Facebook, Twitter gibi mecralar hayat görüşleri yakın kişileri biraraya gitiriyor, diğer görüşleri senden uzaklaştırıyor.
  Wikipedia sistemi de siyasi başlıklarda, marka fan boylarının, haterlerın olduğu başlıklarda sağlıklı veri girişi imkanı her zaman sağlayamıyor.

  Ama bu demek değil ki bu yanlışlarından dolayı bu mecraların üstünü çizelim, artılarını görmezden gelelim. Daha sağlıklı bir sistem kurabileceğini vaad eden varsa, buyursun kursun. Eğer gerçekten daha iyiyse, daha kusursuz ise zaten kullanıcılar tarafından kolaylıkla kabul edilecektir.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Daha önce bir başlıkta anlatmıştım benzer olaylar üzerinden Osmanlı ve Atatürkü farklı göstermecabası vardı gene bazı başlıklarda. Vikipedia Fransa, İngiltere ve Ştalya ile hemen görüşüp sorun çözerken Türkiyeye diretmesi hoş değil. Ayrıca engellemeye, sansüre karşıyım ama o kadar değiştirme çabalarına rağmen bariz belli olan yalan bilgilerin durmasına göz yummak hoş değil. Bende kısa sürede açılmasını bekliyorum, istiyorum.

  Daha önce yazmıştım silinmiş Osmanlıyı sanki insanları köle eden satan gibi gösteren bir başlıkla Atatürkü dinsiz gösteren sözlerinin olduğu bir başlığı değiştirmek istedik resmi kaynak göstermemize rağmen ısrarla modlar sildi.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Dezenformasyon dolu bir Tweet serisi. Wiki'deki Censorship of Wikipedia ve Internet Watch Foundation and Wikipedia maddelerinden neyin ne olduğu okunabilir. "Amarüga da gabatıyo" diye bir savunma olamaz. Ülkeye safsata kılavuzu dağıtmak lazım.

 • Hami Özgüroğlu @yolgezer

  vikipedia sitesini çok iyi bilirim. bi zamanlar ben de yazarlık yapmıştım. evet önüne gelen bi şeyler karalayabiliyor. çok çok azı filtreleniyor.
  birilerinin değiştirmesi o kadar rahat ki.
  yani siz girip düzeltseniz bile buırda abartıldığı gibi öyle engellemeye gidilmese bile adam senin yazdıklarını bi çırpıda silip eski metni tekrar kopyala yapıştır yapıyor.

  bensize şöyle diyeyim.
  apo nun babasının adının osman soy adının ise türk olduğu yazıyordu bi ara. böyle saçma sapan bilgileri olan bi site olduğunu farkettiğim gün yazarlığını da bıraktım girip okumayı da.

  çünkü ben o sayfaya girsem ve zerzevatın asıl geçmişini falan yazsam, kiminle nasıl düşüp kalktığını yazsam bile zaten benim sayfadan çıkışımdan 1 hafta sonra yazılarımın silinip yine aynı safsataların yazılacağına emin olduğum için uğraşmadım. vikipedia bi şeyleri yazıyor ama ne oylama sistemi ne birilerinin değiştirmesini engelleme sistemi koymuyor. tabii bu dediğim 10 yıla yakın bi süre önce idi. şimdiki halini bilmiyorum.

tuskilidi paylaştı.

GM5 Plus telefonumda telefon uygulamasında favoriler (yıldızlı kişilerden bahsediyorum) altında sıralanan sık iletişim kurulan kişiler bir süredir siliniyor. Pek önemsemedim ama dün blackberry (android) kullanan bir arkadaşım böyle birşey olmaya başladı diye bana sordu. Var mı benzer bir durum yaşayan? Görebildiğim kadarıyla bir ayarı yok bunun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Excel ya da google earth gibi programlarda böyle yırtılmalar oluyor. Sebebi ne olabilir? Ekran kartını güncelledim ama düzelmedi. https://youtu.be/wgNkbhb5Rs8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günün anlam ve önemine binaen

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

merhaba arkadaşlar. aşağıdaki programı nasıl kurabilirim? birçok yerden bir şeyler indirdim ama sağ alt tarafa ya da denetim masasına bu uygulamayı getiremedim. eskiden bilgisayarda kuruluydu ama zamanla ne olduysa şimdi lazım oldu ama iki gündür uğraşmama rağmen yapamadım.

anakartım intel dh57dd eski bir anakart

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

bu gün televizyon kumandasını alıp tvyi açtığımda kumandada bir sıcaklık hissettim ve elimi pil yuvasına dokundurduğumda aşırı bir sıcaklık olduğunu fark ettim. kumanda yuvasını kokladığımda plastik kokusu da vardı. hemen mermer üzerinde pili yuvadan çıkarttım ve pillerlerden biri tutulamayacak kadar sıcaktı. pili çıkartırken zemine çarptığında içinden duman çıktığını gördüm. böyle bir şey ilk defa başıma geldi, pilin kumandayı eritip yakacak kadar etkili olabileceğini bilemiyorum ama anladığım kadarıyla ucuz kurtulmuşuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap