Hoparlörlerdeki Wat değeri tam olarak ne ifade ediyor anlayamadım. Mesela logitech s120 5w ama dinlediğimde 4w olan cretive a60 yanında sesi hiç hoşuma gitmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tozluraflar @tozluraflar

  Süpürge gibi. Güç yüksekse daha iyi gibi bir algı var. Kısmen doğru ancak tam olarak da öyle değil. Gücü yoksa yüksek seviyede iyi ses veremez. Gücü çoksa iyi ses veremeyebilir. Yüksek kalite ve yüksek ses için yüksek güç lazımken yüksek güç her zaman yüksek kalite anlamına gelmiyor.

  Telefonlardaki kameralar gibi. Yüksek megapiksel seviyesi her zaman iyi kamera demek değil.

 • ALIEN @alien

  Ses gücü watt olarak pazarlanıyor ama daha çok desibel olarak ölçülmeli.
  Ayrıca Watt olarak belirtilen değer üzerinde de firmaların farklı beyanları oluyor.
  Hiç bir ses sistemini üzerindeki watt değerine göre değerlendirmeyin.
  Kaliteli bir ses arıyorsanız ve iyi bir parayı gözden çıkardıysanız almadan önce mutlaka dinleyin ve kıyaslayın.

  Hoparlörlerin Güç Karakteristikleri
  Çalışma Gücü (Operating Power)
  Ölçülmesi, 100-4000Hz arasında yapılır. Hoparlör ekseninden 1 metre uzakta 12 mikrobarlık (96 desibel) veya 3 metre uzaklıkta 4 mikrobarlık (86 desibel) ses basınç şiddeti üretebilmesi için hoparlör ses bobinine uygulanan sinüzoidal elektriksel güç değerine çalışma gücü denir.

  Kapasite (Power Handling Capacity)
  Hoparlörün hasara uğramadan dayanabileceği sürekli güç değeridir. Yüksek güçlü olarak bilinen bas hoparlörlerin kapasiteleri : 10-250 W. arasındadır.

  Müzik Gücü (Musical Power)
  Hoparlör bobinine 25Hz den küçük, konuşma ve müziği temsil etmek üzere darbeli gerilim uygulanır. Hoparlörde uğultu ve cızırtının başlamadığı, distorsiyonun henüz gözlenmediği duruma gelinceye kadar, giriş elektriksel gücü arttırılarak müzikal güç bulunur.

  http://www.kameraarkasi.org/ses/aksesuarlar/hoporlor/gucu.html

Merhaba arkadaşlar. Sınıf için hoparlör bakıyorum bu aralar ama yorumlarını okuduğum bütün ürünlerde hep "yok baslar şöyle yok baslar böyle" şeklinde. Derste dinleyeceğimiz sesler genelde konuşma olacağından baslar benim için hiç önemli değil. İnsan sesini berrak sekilde yüksek sesle verecek ürün tavsiyelerinize ihtiyacım var. Sınıftaki bilgisayarın 5+1 destekleyeceğini sanmıyorum o yüzden alacağım hoparlör 2+1 ya da 2+0 da olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

İlk defa bir telefonumdan bu kadar uzun ekran süresi alıyorum. Xiaomi mi A3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi mi a3'te ekranı ikiye bölünce ortadaki ayar çizgisi sadece tam ortada kalıyor ve bir uygulamayı ekranda daha az yer tutacak şekilde ayarlayamıyorum . Başka bir yöntemi var mı ayarlamanın .

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. bu ay içinde Ankara'nın Yenimahalle, Çankaya veya Altındağ ilçelerinden birine taşınma durumum var. Ankara'da oturan ya da bu ilçeler hakkında bilgisi olan arkadaşlar öneride bulunursa çok memnun olurum. En önemli kriterim ulaşım ve kira bedellerin uygun olması. şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

merhaba arkadaşlar. adobe premiere programından pek anlamam ve bir konuda takıldım. mavi çizginin olduğu yerden 3.mp4 videosunu kestim daha da buna benzer işlemler yaptım ama en son aşamada fark ettiim ki mavi çizginin olduğu yerdeki kesiği gereksiz yere yapmışım. şimdi ben mavi çizginin sağındaki ve solundaki 3.mp4 videosuna ait parçaları timeline üzerinde birleştirmek istiyorum. nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23
 • Master @master

  @player-1 o zaman konu çok derinlere gidiyor Türkiye'de demokrasi var mı yok mu demokrasi çözüm mü sabaha kadar tartışır dururuz.

  Sosyal medyaya gelince; sahibindende mesajdaki telefon numaram silindiği gün, YouTube canlı yayın sohbetinde bana soft ban atıldığı gün, Facebook un bir tarih grubunda tamamen gerçek bir belge paylaştım diye grup yöneticisinin beni banladığı gün sosyal medyaya inancım yok oldu.

  Gerçek dünyaya dokunmayan bir sanal dünyada da gerçek aranılan özgürlüğün olduğuna inanmıyorum. Ne varsa eski usul mecralarda var onları rehabilite etmeye çalışmak sosyal medya uğruna gerçek dünyadan kopmamak lazım.

 • Player 1 @player-1

  @master Hiçbir sistem mükemmel değildir.
  Facebook, Twitter gibi mecralar hayat görüşleri yakın kişileri biraraya gitiriyor, diğer görüşleri senden uzaklaştırıyor.
  Wikipedia sistemi de siyasi başlıklarda, marka fan boylarının, haterlerın olduğu başlıklarda sağlıklı veri girişi imkanı her zaman sağlayamıyor.

  Ama bu demek değil ki bu yanlışlarından dolayı bu mecraların üstünü çizelim, artılarını görmezden gelelim. Daha sağlıklı bir sistem kurabileceğini vaad eden varsa, buyursun kursun. Eğer gerçekten daha iyiyse, daha kusursuz ise zaten kullanıcılar tarafından kolaylıkla kabul edilecektir.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Daha önce bir başlıkta anlatmıştım benzer olaylar üzerinden Osmanlı ve Atatürkü farklı göstermecabası vardı gene bazı başlıklarda. Vikipedia Fransa, İngiltere ve Ştalya ile hemen görüşüp sorun çözerken Türkiyeye diretmesi hoş değil. Ayrıca engellemeye, sansüre karşıyım ama o kadar değiştirme çabalarına rağmen bariz belli olan yalan bilgilerin durmasına göz yummak hoş değil. Bende kısa sürede açılmasını bekliyorum, istiyorum.

  Daha önce yazmıştım silinmiş Osmanlıyı sanki insanları köle eden satan gibi gösteren bir başlıkla Atatürkü dinsiz gösteren sözlerinin olduğu bir başlığı değiştirmek istedik resmi kaynak göstermemize rağmen ısrarla modlar sildi.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Dezenformasyon dolu bir Tweet serisi. Wiki'deki Censorship of Wikipedia ve Internet Watch Foundation and Wikipedia maddelerinden neyin ne olduğu okunabilir. "Amarüga da gabatıyo" diye bir savunma olamaz. Ülkeye safsata kılavuzu dağıtmak lazım.

tuskilidi paylaştı.

GM5 Plus telefonumda telefon uygulamasında favoriler (yıldızlı kişilerden bahsediyorum) altında sıralanan sık iletişim kurulan kişiler bir süredir siliniyor. Pek önemsemedim ama dün blackberry (android) kullanan bir arkadaşım böyle birşey olmaya başladı diye bana sordu. Var mı benzer bir durum yaşayan? Görebildiğim kadarıyla bir ayarı yok bunun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Excel ya da google earth gibi programlarda böyle yırtılmalar oluyor. Sebebi ne olabilir? Ekran kartını güncelledim ama düzelmedi. https://youtu.be/wgNkbhb5Rs8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günün anlam ve önemine binaen

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9