merhaba arkadaşlar. fotokopi makinasına takıp çıktı almak için ikinci el flash bellek aldım. bilgisayara olan bağımı koparmak için bir ucu typeC olan modelden aldım ki işimi telefondan halledebileyim. flash belleği telefona takınca format atmak istedi ben de onayladım sonra çıktı almak istediğim belgeleri yükledim. daha sonra flash belleği fotokopi makinasına taktığımda bu defa da fotokopi makinası formatlamak istedi. neyse ona da tamam dedik tabi dosyalar silinince tekrar telefona taktım. anlamadığım bir biçimde telefon tekrar formatlamak istedi. bu döngüden de anlaşılacağı üzere çıktı alamıyorum 🙂 anladığım kadarıyla flash belleği hem telefonun hem de fotokopi makinasının kabul edeceği bir formatta düzenlemek lazım. ne yapmam gerektiği hakkında bir fikri olan varsa memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

merhaba arkadaşlar. turknet'e geçmeyi düşünüyorum. davet kodu vermek isteyen varsa beraber faydalanalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. izlemem gereken uzaktan eğitim videoları var. sağolsun @cenk_akay08 arkadaşımızın önerdiği eklenti ile videoları arka planda çalıştırabiliyorum. video hızlandırma eklentileri ile videoları 4x 8x gibi hızlara aldım ama sistem engellemese bile videoyu "izlendi" olarak işaretlemiyor. olmuyor yani. bu video izleme işi tamamen angarya. zaten sınava kitaptan hazırlanmamızı ve videoların içeriğinin kısıtlı olduğu söylenmesine rağmen videoların izlenmesi şartı var. bildiğiniz bir eklenti falan varsa çok makbule geçer videoları izlendi olarak işaretlemeye yarayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

anlatacağım şey "mağaradan selamlar" olabilir. latin müziğini çok seven bir arkadaşımızın doğum gününde tvde açmak için anı niteliği olan resimlerden oluşan 3-4 dakikalım bir video hazırlıyorum. müzik olarak da latin müziği falan eklerim diye düşündüm ve Despacito şarkısını dinledim ardından birkaç şarkı daha dinledikten sonra Enrique Iglesias - Bailando dinledim. Bir an için Despacito dinlemiş gibi hissettim. Ritimler ve normal şarkı söyleyen kısım ile rap bölüme geçilen kısımların zamanlaması neredeyse aynı gibi geldi. bir de baktım ki meğerse bu olay bayadır bazı kişiler tarafından gündeme getirilmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. 1366x768 çözünürlüklü ekranım 1 ay önce kırıldı. sipariş ettiğim https://www.trendyol.com/ramtech/pr-e190-19-60hz-5ms-hdmi-vga-fullhd-led-monitor-p-220674545 monitör bugün geldi ve takınca ekranın uzadığını ve bulanıklık olduğunu fark ettim. hemen paintte shift tuşuna basarak bir çember çizdim ve elips şekli oluştuğunu gördüm. yani monitör 16/9 oranında ama oluşan görüntü 16/9 oranında değil. ekran kartı 1650 super ve sürücüyü güncelledim ama düzelmedi. Önerilerinizle yardımcı olursanız çok memnun olurum.

RAMTECH Pr-e190 19 60hz 5ms (hdmı+vga) Fullhd Led Monitör Fiyatı, Yorumları...

RAMTECH Pr-e190 19 60hz 5ms (hdmı+vga) Fullhd Led Monitör yorumlarını inceleyin, Trendyol'a özel indirimli fiyata satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. type-c - type-a bağlantılarına sahip usb bellek arıyorum. bu ürün mantıklı gibi. yalnız ürün açıklamasında pilli olduğu yazıyor. usb bellekte pil ne alaka anlayamadım. aydınlatırsanız memnun olurum. google aramasından sonuç alamadım. bu arada bu ürün çok ısınıyormuş yorumlara göre. alternatif ürünler de önerebilirsiniz. 16 gb da olabilir sorun değil.

https://www.amazon.com.tr/SanDisk-Ultra-Dual-Drive-Type-C/dp/B0842NQJ9H/ref=mp_s_a_1_60?m=A1UNQM1SR2CHM&pscroll=1&qid=1653429955&refinements=p_6%3AA1UNQM1SR2CHM&rnid=15358539031&s=computers&sr=1-60&wIndexMainSlot=50

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Gio @gio

    hatalı açıklamadır. sandisk belleklerimde (3 adetinde) hep ısınma sorunu yaşadım, özellike minik boyutlu olanlarda ne yazık ki ama hepsinde olacak diye bir şey yok.

  • Orcun @orcun

    Bunların ısınmayanını bulman çok zor. Hem hız mevzusu var hem de 2 tipli yani normal. Birde usb bellek pazarı azalarak bittiği için eskisi gibi oczler işte corsairler sonyler şunlar bunlar yok. Bir kioxia ondan sonra kingston ve sandisk kaldı.

merhaba arkadaşlar. elektrik süpürgesi çalışmayınca kapağını söktüm. fişi prize takınca resimdeki kabloların her ikisinde de enerji var anladığım kadarıyla çünkü kontrol kalemi her ikisinde de yanıyor. bu normal değil sanki. yanılıyor muyum? sadece birinde kontrol kaleminin yanması gerekmiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. bilgisayar ile fotokopi makinesi arasında bir sebepten dolayı çıktı alamıyoruz. fotokopi makinesine usb bellek takıp çıktı alabiliyoruz. önce bilgisayarda çıktı alacağımız dosyayı oluşturup usb belleğe atıyoruz sonra da belleği fotokopi makinesine takıp işimizi hallediyoruz. peki bunu usb belleği aradan çıkararak şu şekilde yapabilir miyiz? bilgisayarı, fotokopi makinesine usb bellek gibi gösterebilen bir program var mıdırı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

çocuklar monitörün üzerindeki tuşlarla oynayarak ölçeklendirme ayarlarını bozmuşlardı. monitörün otomatik düzenleme fonksiyonunu denememe rağmen bir türlü doğru ölçeklendirme yapamadığını fark ettim. ya saatin sağındaki masaüstünü göster kısmını dışarı atıyordu ya da sol tarafı dışarı atıyordu. tema renklerini açık renk yapınca ölçeklendirmeyi doğru yaptı. windowsun karanlık teması aktifken ölçeklendirme yapamıyor benim monitör. ilginç bir deneyim oldu paylaşmak istedim. anladığım kadarıyla ölçeklendirme için kontras farkının olması gerekiyor. belki de yanlış düşünüyorumdur bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap