https://twitter.com/bilim_adami/status/1265002279662469122

Bu videoda adamın elbisesi güneş altında sarı gözüküyor ama gölgeye geçince turuncu gözüküyor. bunun teknik açıklaması konusunda arada kaldım. bunun nedeni videoyu çeken kameranın dinamik aralığının mı yetersiz kalması yoksa beyaz dengesinin mi doğru ayarlanamaması?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

merhaba arkadaşlar. gamepower medusa kulaklık var bende. bazen sol taraftan ses gelmiyor ama bu video ( https://www.youtube.com/watch?v=FnSL9EfXQr8 ) veya benzeri videoları açınca sanki tıkalı lavabo açılır gibi ses basamak basamak artmaya başlıyor ve kulaklığın sol tarafı çalışmaya başlıyor. ilk defa sesle açılan kulaklık görüyorum acaba buna benzer bir deneyim yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. Adobe Premiere ile görseldeki hareketi yapmanın yolunu bulamadım bir türlü. Zaman çizelgesinde istediğim alanı hızlıca seçebilmenin bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter'a mobilden girince şöyle bir uyarı geldi. Tabi hızlıca geçtim yanlışlıkla. Görsellerde buldum uyarının aynısını. #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. G sürununa kadar olan kısım tablonun orjinali oluyor, ben de eski verileri H sütuna ekleyerek karşılaştırmak istiyorum ama ilk bakışta aradaki farkın artı yönde mi yoksa eksi yönde mi değiştiğini ya da aynı mı kaldığını görmek istiyorum. bu yüzden orjinal tablodaki G sütunundaki verileri H sütunundaki verilerle karşılaştırıp, eğer performans artmışsa değerlerin olduğu satırı yeşile, eğer performans azalmışsa değerlerin olduğu satırı kırmızıya dönüştürecek ama eğer bir şey değişmemişse de beyaz kalmasını sağlayacak bir formüle ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

bu arada koşullu biçimlendirme kısmında yapmaya çalıştım ama yapamadım.

şimdi mesajı okurken fark ettim. eğer değerleri büyüklük küçüklük yönünden karşılaştırmak zor olacaksa, sadece eşit mi değil mi şeklinde bir karşılaştırma yaparak renklendirse de olur aslında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eayurdaer @eayurdaer

  G ile H sütunu mu kıyaslanacak yoksa H ile A-F arası mı kıyaslanacak tam olarak anlayamadım.

 • Equitatus @equitatus

  Koşullu biçimlendirme ile yapabilirsiniz. Hücreyi seçip koşullu olarak biçimlendire tıklayıp "küçüktür" biçimlendirmesini seçin. Açılan ekranda karşılaştırılacak olan hücreyi seçip, küçük olduğunda hangi renk olacağını seçin. Ardından aynı işlemleri bu sefer "büyüktür" biçimlendirmesi için farklı renk uygulayarak yapın.

 • tuskilidi @tuskilidi

  tam olarak şöyle olmasını istiyorum, mesela G2 hücresi değer olarak H2 hücresinden küçük olduğu için B2, C2, D2, E2, F2 kırmızı olmalı. benzer şekilde G3 hücresi değer olarak H3 hücresinden büyük olduğu için B3, C3, D3, E3, F3 hücreleri yeşil olmalı. G4 ve H4 eşit olduğu için hiçbir şey olmamalı.

  • eayurdaer @eayurdaer

   G3=Kötü, H3= İyi. Kötü İyiden nasıl büyük oluyor ben anlamadım 🙂 Ama anladığım kadarıyla sayı üzerinden değil metin üzerinden kıyaslama yapmak istiyorsunuz. Üst mesajımda dediğim gibi koşullu biçimlendirmeden "içerdiği metin" seçeneğiyle yapabilirsiniz bunu

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp gruplarında yazdığım mesajın kimlere ulaşmadığını görmemin kolay bir yolu var mı? Mesela bu 5 kişiyi kolayca nasıl görebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Anakartın pilini değiştirip tarih ayarı yapmak için açma tuşuna bastığımda kasa çalıştı ama ekrana görüntü gelmedi. Pili çıkarıp tekrar denedim ama sonuç aynı. Nerde hata yapmış olabilirim? Değiştirirken anakarta bir temasım olmadı bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Huawei y7 prime 2019 telefonda daha önce Mirror Share simgesi vardı ama artık gözükmüyor. Geri getirmenin bir yolunu bileniniz var mı? Sorun sadece yukardan inen menüde gözükmemesi değil aslında. Ayarlar kısmında da gözükmüyor. Ayrıca tüm uygulamalar kısmında da adı yok uygulamanın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap