merhaba arkadaşlar. aşağıdaki programı nasıl kurabilirim? birçok yerden bir şeyler indirdim ama sağ alt tarafa ya da denetim masasına bu uygulamayı getiremedim. eskiden bilgisayarda kuruluydu ama zamanla ne olduysa şimdi lazım oldu ama iki gündür uğraşmama rağmen yapamadım.

anakartım intel dh57dd eski bir anakart

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

bu gün televizyon kumandasını alıp tvyi açtığımda kumandada bir sıcaklık hissettim ve elimi pil yuvasına dokundurduğumda aşırı bir sıcaklık olduğunu fark ettim. kumanda yuvasını kokladığımda plastik kokusu da vardı. hemen mermer üzerinde pili yuvadan çıkarttım ve pillerlerden biri tutulamayacak kadar sıcaktı. pili çıkartırken zemine çarptığında içinden duman çıktığını gördüm. böyle bir şey ilk defa başıma geldi, pilin kumandayı eritip yakacak kadar etkili olabileceğini bilemiyorum ama anladığım kadarıyla ucuz kurtulmuşuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gafebesi adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/gafebesi/status/1060932254183112704?s=09

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Okul müdürü belki anlarım diye beni çağırdı ama ben de pek anlamadım. Okula zil takmak istiyorlar. Ellerindeki donanım bu ve bilgisayara bağlamak istiyorlar. Tam olarak nasıl yapmamız gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Bir okulda çalışıyorum ve bizde de böyle bir sistem var. Bilgisayarla amfiyi bağlamak için 3.5 mm to 6.3 mm dönüştürücü kablo da kullanabilirsiniz. Bizim amfide tos girişi yok, bu nedenle o kısmı bilmiyorum. Bu kablonun 3.5 mm ucunu laptoba, 6.3 mm ucunu amfideki line girişlerinden birine takarak kullanıyoruz.
  Hoparlörü de anfinin çıkışına bağlamanız gerek. Çıkışların cinsine bir bakın(Büyük ihtimal arkada bulunurlar). Bizde çıkışlar da 6.3 mm jak kullanıyor ki %99 sizin anfide de öyledir. Linkteki gibi bir konnektör bulup hoplarlör kablosuna lehimlemeniz ya da 6.3 mm konnektöre bağlı bir kabloyu kesip uçlarını hoparlör kablosuyla birleştirmeniz gerekli:
  https://www.elektrikmarket.com.tr/63mm-Mono-Erkek-Metal-Konnektor-Gold-KS204,PR-40559.html

 • Kayrakli @kayrakli

  öncelikle kesinlikle araya dönüştürücü takma hem ses düşüyor hem de yuvayı bozuyor,
  bilgisayar girişin 3,5luk diğer ucunuz 6.3luk (mikrofon girişinin altındaki girişler).

  bu sistemlerde esas sıkıntı şu oluyor anfi sürekli kaldığından ısınıyor ve sıkıntı çıkarmaya başlıyor. bunun için yapılan bir basit bir sistem var araya bir aparat takıyorlar bilgisayardan ses gelince anfiye elektrik yolluyor. burada da şöyle bir sıkıntı çıkıyor elektrik verip ses gelene kadar 1-2snlik kayıplar oluyor. bizde vardı ben iptal ettim her akşam kapayım sabah tekrar açıyorum amfiyi.

  zil programı olarak da Okul Zil Programı 5.5i kullanıyorum istersen mail ile yollarım.

 • Kayrakli @kayrakli

  tabi mantıklı çözüm, denemek gerek.
  ama yine ısınabilir biz 08-16 arası 8 saat açık bırakıyoruz bayağı bir ısınıyor.
  anfileri bilen biri olmadığımdan bu ısınma ne gibi hasar verir bilemiyorum.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   İlk mesajda bahsetmedim ama bizim anfide hiç ısınma yaşamadık hocam. Marka modelle ilgili bir durum mudur ya da bir arıza mıdır bilmiyorum. Biz boşuna elektrik çekmesin ve gece vakti cızırtı çıkarmasın diye zaman ayarlı priz kullandık.

 • Kayrakli @kayrakli

  olabilir bizimkiler baya bir eski.

merhaba arkadaşlar. gm5 plus telefonum bozulunca mecburen format atmam gerekti. bu gün uğraşıp telefonu çalışır hale getirdim fakat silinen fotoğraf ve videolarımı telefonu bilgisayara bağlayarak kurtarmak istiyorum. Recuva vb. kurtarma programları ile taratmak istediğimde benden C:\ D:\ vb. gibi FTP adresi istiyor fakat telefonum bilgisayara MTP olarak bağlanıyor ve doğal olarak kurtarma programına taraması için bir adres veremiyorum. Bu konuda deneyimi ya da fikri olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

farklı şarkıların aynı alt yapı ile söylendiği bir şarkıyı ilk defa dinledim. baya hoşuma gitti bu tarz.

https://www.youtube.com/watch?v=h6vj8Ryu0LI&t=1m08s

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee & Justin Bieber (SING OFF vs. Pixie...

🚨 NEW VIDEO HERE: https://youtu.be/duzclRjNRo4 🚨 STREAM GRENADE ON SPOTIFY: https://play.spotify.com/track/7v3BgTzIcSLtZYwBIWI6ip?play=true&utm_source=open.s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

aramızda bedelli askerliğe gidecek olan varsa orda lazım olabilir 🙂 https://twitter.com/sozelciyim/status/1019325083494572032

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 26 / 31

hepsiburada.com user mode on : güzel paketleme için teşekkürler.

https://twitter.com/TheScaryNature/status/1017967493032259584?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Birde dünyanın en iyi, testleri merak edilen ürünlerine kargo 3 gün geçikti diye tek yıldız verenler var. Üründen bahset ulan üründen. Kargodan şikayetin varsa firmaya mesaj at. Ürüne 100 tane yorum gelmiş ama 100üde kargo gecikti, hepsiburda süper, hepsiburda süper, he birde şey var ya hepsiburda süper, hepsiburda süper demişmiydim ve yorumlar bitti. Ürünle ilgili yapılan yorumlarda ürün süper den ibaret. Teknik veri veren yorum bulmak çok zor.

  • lterlemez @lterlemez

   Bence yanlış bir şey yok, derdini kargocuya anlatamazsan/kargocu anlamaz ise kargocu ile çalışana anlatırsın.

  • Gökhan @gokhans19

   @lterlemez Çalışana anlatmada sıkıntı yok. Sıkıntı olan şey anlatılan yer. Kargo sorunu varsa satıcıyla iletişime geçilir yorum bölümüne yazılmaz. Ürün yorumlarına bakmaya gidiyorum kargo sorunları veya hepsiburadaya teşekkürlerden başka birşey yok.

  • lterlemez @lterlemez

   @gokhans19; Satıcıyla iletişime geçilir, evet haklısınız ama Güzel Ülkemizde genelde ekstra baskı gerekir. Zaten sorunumuz bu değil mi, bir konu hakkında ortak hareket edememek. Yorumda yazdığın zaman diğer kullanıcıları da iteklemiş oluyor sunuz.

 • Nostromo @nostromo

  Ohaa, adamın penceresinde süper zehirli bir örümcek var ama gariban perde örümceğini görmüş gibi video çekiyor. Ben olsam nükleer seçenek dahil tüm ihtimaller masadaydı 🙂

Logitech K400r klavyenin tek pille çalıştığını fark ettim. mağaraya selam tarzında bir durum mu yaşıyorum bilmiyorum ama iki pil yuvası olup da tek pille çalışan bir şeyi daha önce görmemiştim.
videosunu da ekledim.
https://youtu.be/JcZStb5OnyU

Logitech K400r Tek Pille Çalışıyor

Logitech K400r Tek Pille Çalışıyor
BeğenFavori PaylaşYorum yap