Bluetooth kulaklıkğı laptopta kullandığım da cılk, culk, lıklık... vs sesler geliyor. Ancak telfonda kullandığım da hiç böyle bir problemle karşışamadım neden olabilir.?

Eklemeyi unuttum, kulaklığı ilk aldığım da böyle problemler yoktu son günlerde oluştu...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mesele Büyük !

Sorum şu 28 yaşıma adım attım ve hiçbir siyasi partiye ne sempati duydum nede oy verdim. Ancak işler bu saatten sonra benim için değişti, hem ticaretle uğraşıyor oluşum hemde işlerin daha da kötü olacağı düşüncesi beni iyiden iyiye kaygılandırıyor.

Daha önceden oy vermediğim için iktidar kim olursa kullanılmayan oylar da iktidarın hanesine yazılıyor diye bir durum gerçekten var mı ben bunun matematiksel hesabını yapacak güçte değilim ancak ikna da olamıyorum bu duruma.

Kullanılmayan oylar ne oluyor?

Türkiye de kullanılmayan oy sayısı o kadar çok ki iktidarı belirleyecek göçte olduğunu biliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20
 • Gardırop Fuat @gardirop-fuat

  Bende nefret ediyordum ama kısaca şöyle açıklayayım. isviçrede,norveçde v.s değil, işid kafalıların yoğun olduğu,rönesans ve reform yaşamamış ortadoğuluların arasında yaşıyorsun. Birilerinin embesil veletleri,kıçına giyecek donu yokken 1 sene içinde ferrarilerde,kollarında rolexlerle,Euro milyoneri oluyor çalarak,lüks araçlarında pudra çekip,pudra şekeriydi diyip,salınıyor. Boğaziçi öğrencileri anayasal haklarını kullanmaya çalışırken,anayasa karşı gelinerek tutuklanıyor,işkence,zulüm ve şiddete maruz kalıyorlar. Nezarethaneye atılıyorlar. Hapis istemiyle yargılanıyorlar. Ona göre karar senin. Artık işin b. çıktı yani. Katolk kilisesinden beter hale getirdiler.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Sandalye dağılırken oy arttıkça diğer tarafa pay azalır mantık bu. Eğer iktidara en yakın olan dışında herhangi birine oy verirsen iktidara yakın olana yaramaz. Yani rekabete nispeten açık sistem ama şu da var ki adil değil çünkü baraj gibi faktörler yüzünden örneğin en çok sandalye alandan sonra geriye kalan oylar adil şekilde dağılmaz
  Temsil gücü çoğunlukta, çeşitlilikte değil

 • Erdinç B. @erdincb

  Boş oyun iktidarın hanesine falan yazıldığı yok. Yani yasal olarak yok. Boş oy boş oydur kimseye yazılmaz. Çalınma, el altından mühür basma gibi yasadışı olayları saymıyorum. Mantık olarak boş oy iktidara yarıyor. Çünkü mevcut iktidarı beğenmediği halde kendi kaderini, hayat şeklini, ekonomisini belirleyecek tek gücü olan oy hakkını kullanmamış oluyor. Bu da aslında mevcut hükümete destekten başka bir şey değil. Aşırı islamcıya, aşırı solcuya ve hatta terörist propogandası yapan partiye bile oy atana saygı duyarım ama boş oy atana, oy vermeyene saygı duymam. Hele hele işin ucu artık bana da dokunuyor bundan sonra ben de oy vereceğim diyene, boş oy atan kadar bile saygı duymam.

  • giohid @dgn5401

   Sen anladığım kadarıyla oy veriyorsun peki niye veriyorsun amacın ne? Herkese ucu dokunduğun dan oy veriyor, sen de geleceğin için menfaatlerin için oy vermiyormusun? Ben hayatım boyunca hiçbir şeye pragmatik yaklaşmadım bu zamana kadar. Sorgulamadan da bir işe kalkışmadım.

   Sorarım size madem; tanımaığın birine rey vermek bu kadar kolay olabilir mi? seçim yapmak 2 ayakkabıdan birini seçmek bile zorken iktidara getireceğin sistemi, adamı, programı vs içine girmeden tanımak mümkün mü. Eğer oy veriyorsan ve verdiğin oydan dolayı sorumluluğun oluşmaz mı? Hatta bunun örneği çok değil mi? Diktatörler bile kendini yeri geldiğinde seçtirte biliyor...

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @dgn5401 KÖtünün iyisine veriyorsun çünkü siyaset kötü.

  • giohid @dgn5401

   @ufkabakan kelimelerin manasını bile yanlış kullanıyoruz aslına bakarsak. Siyaset arapça kökenli seyis kökünden gelir, atları ehlileştiren manasında, aynı şekilde program, adam veya sistemler ehlileştire bilir... Burda doğru kelime ise politikadır. Poli de Yunancada çoğunluğu çok yüzlülüğü temsil eder. Bizim ülkemizde ben siyaset yapana rastlamadım ama politikaçı çok.

   Hep bir maske birkaç yüz çıkıyor altların dan bıktık usandık artık. Ben bazı inlanların ellerinden oy haklırının alınmasını istiyorum ve oy vermenin kriterini değiştirlmesini, eğitimsizlerden alınmasını diliyorum...

  • Erdinç B. @erdincb

   @dgn5401 Agresif yazdığım halde seviyeni bozmadığın için teşekkürler. Ben asla kendi çıkarıma göre oy vermedim. Bir keresinde 12 ay silahla çatıştığıım kişilere oy atmak zorunda kaldım. Ülkem için doğrusu buydu, asla benim görüşümü temsil etmeyen, taban tabana zıt olduğum bir partiydi.
   Oy atarken tamamen senin görüşlerini temsil eden bir parti olamaz. Senin taleplerini yerine getirebilme ihtimali en yüksek partiyi tercih etmek durumundasın. Parti programlarını okuyorum ve ne vaad ettiklerine bakıyoırum. Görüşüm değişmediği halde 4 - 5 farklı partiye oy verdim.

  • Serhan @babazula

   @erdincb Bu kadar emin konuşmamanızı öneririm çünkü geçersiz oylar büyük partilerin lehine işler çünkü bu ülkemizdeki seçim sistemidir. Ülkemizde kullanılan D'hondt seçim sistemi nedeniyle etkisiz tabir edilen(meclise giremeyen, boş, geçersiz) oylar o şehirdeki milletvekili çıkaran partilere bu sistem çevresinde dağıtılır bu oylar tek bir partiye gider. Genelde artık oy o şehirde en çok oy alan partinin lehine işler.

  • Erdinç B. @erdincb

   @babazula Bunu gösteren resmi bir yazı gösterir misin?

 • Serhan @babazula

  Evet dedikleri doğru. Bu sisteme D'hondt sistemi denir. Ülkemizde de uygulanan budur. Meclise giremeyen partilere verilen oylar, boş oylar,geçersiz oylar iktidarın hanesine yazılır ve bedavadan ekstra milletvekili çıkarmalarına sebep olur.

500 tl param var ANC özellikli hangi kulaklığı tavsiye edersiniz. Kablosuz 1. öncelik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

200 bin tl paranız olsa hangi arabayı alırdınız.? Toyota love. ❤️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 58

Hp 1100 yazıcıdan çıktı alırken önce ekrandaki yazı çıkıyor sonra kendi kendine yazıcının serisini yazan bir kağıt çıkarıyor. Bunu neden yapar acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

m2 ssd ye erfi etmek için 500 tl bütçe oluştrdum ne önerirsiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Arkadaşlar selam öncelikle konu sormak istediğim soru araç piyasası hakkında ve bekletilerle alaklaı bilgi almak; belirlediğim bir araçve model var ancak selbest piyasada araba ederinin çok üstüne fiyatlara satılıyor,kabaca 50 bin tl fazla... Acaba bu arabaya bu paralar verilir mi yoksa biraz daha bekleyip düşmesi beklenir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  ikinci eli sıfırdan yüksek araç almayın aman da. Bir de arada gerçekten düzgün ve ucuza araç satılıyor ama saniyesinde kapılıyor. Milletin amacı satmak falan değil artık zaten satanların çoğu galerici falan oldu. 50ye alıp 150ye satarım kafasında herkes.

 • kolcu @kolcu

  Belli bir araç çevresinde sabitseniz uygun fiyat bulmanız zor. Mevcut ilanlara erinmeyin teklifte bulunun. %10 kadar düşük fiyat alınabiliyor.

 • kolcu @kolcu

  Uygun fiyat araç alayım derseniz araştırmacı olmalısınız. Güzel araçlar iyi fiyatlara denk geliyor ve 1 2 günde satılıyor.

 • kolcu @kolcu

  Genel fiyatlara dönecek olursak Haziran ayına göre %15 artmış durumda fiyatlar. Ekim ayına göre ise %10 düşmüş halde. Bu şekilde de devam eder pek aşağı salacağını düşünmüyorum. Borç harç alan çok az, kolay kolay kimse malını zararına satmaz.

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-watch-46mm-android-ve-iphone-uyumlu-gumus-sm-r800nzsatur-samsung-turkiye-garantili-pm-HB00000DIQEK

Bu saati almayı planlıyorum, ancak wpc endüktif kablosuz şarj özelliğinden bahsediyor. Bu saatin yanında çıkan kablosuz şarj standı dışında herhangi bir kablosuz stand ile şarj edebilir miyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • sawgent @sawgent

  Hayır. Sadece Samsung telefonlar ve Samsung'un kendi şarj aparatları ile edebilirsin.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Örneğin, kullanmakta olduğum Galaxy Sport kablosuz taşınabilir şarj pilleri ile şarj olmuyor, Apple Watch da şarj olmuyor.

 • Omer @omerf97

  Zor. Ben kullaniyorum oylesine bir qi sarj aleti aldim calismadi bobini buyuk geldi. Cok hassas bir sekilde kenarina koyarsam bazen calisiyor.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Şarj konusunu bilmiyorum, ben bu marka ile saat yüzünden nasıl davalık olduğumu anlatayım ona göre alma kararı ver. S2 sport ilk çıktığı zamanlardı aldım bir tane 2019 yılına kadar da çok memnun bir şekilde kullandım. 2019 da saatin bataryası değişmesi gerektiği için yetkili servise götürdüm, saat serviste bir süre durdu sonra tamir etmeden bana geri verdiler. Öyle böyle derken bir yıl boyunca uğraştım ve Ankara'da gitmediğim yetkili servis kalmadı, hiçbirinde tamir ettiremedim. En son zar zor öğrendim bu marka Türkiye'ye akıllı saat yedek parçası getirmemiş, arıza diye garanti dışı gelenlere yüksek fiyat çekip yolluyorlarmış. Elimde bozuk saatle kaldım, sonrasında da dava açtım şu an dava devam ediyor.