Genelgede kronik hastalıklar deyip bir sürü hastalığı sayıp diyabeti saymamışlar. Yani diyabet yok mu? https://www.icisleri.gov.tr/65-yas-ve-ustu-ile-kronik-rahatsizligi-olanlara-sokaga-cikma-yasagi-genelgesi

65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara 21 Mart saat 24.00’dan sokağa çıkmalarını yasaklandı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
bi adam paylaştı.

hesap güvenliğinde iki adımlı şifreleme için neden SMS onayı değil de doğrudan Authenticator uygulaması ve hatta donanımsal güvenlik anahtarı (Yubico Yubikey, Google Titan vs) kullanılması gerektiğinin kısa özeti gibi bir haber bu, iyi okuyun ve önleminizi buna göre alın.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yenicag-yazarlarina-e-operasyon-269224h.htm

üstelik mevcut hack yöntemi öyle yeni bir şey de değil. özellikle doğu ve güneydoğu bölgesindeki gerekli yetki seviyesine sahip abone merkezi gsm bayileri yıllardan beri bu tip suistimallere konu oluyordu zaten, bunu daha ziyade kimlik bilgilerini ele geçirdikleri kişilerin kripto para hesaplarının patlatılması için kullanıyorlardı ve fakat ben özellikle kanlı canlı bir İran örneği de gözümüzün önünde olduğu için bunun ülke siyaset arenasına sıçramasının an meselesi olduğunu biliyordum; nihayetinde yaşanmış.

Yeniçağ yazarlarına e-operasyon

Yeniçağ gazetesi yazarları Murat Ağırel ve Batuhan Çolak'ın twitter ve hesabın bağlı bulunduğu mail hesapları, yaptıkları Libya paylaşımı sonrasında şüpheli bir şekilde ele...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rozabay @rozabay

  Sms ile aktivasyon tam anlamıyla yeterli sayılmaz. Fakat google titan gibi ürünler Türkiye'de satılmıyor ve google tarafından desteklenmiyor. Satılsa bile 400-500 TL den aşağı olmaz. Çok gerekmedikçe son kullanıcı uğraşmaz bunlarla.

 • demigod @demigod

  yahu arkadaş gözünüzle okuyun, SMS ile aktivasyonun zaten güvenilir olmadığını ve bunun yerine Authenticator uygulamalarına ve daha da iyisi fiziksel anahtarlara geçilmesi gerektiğini söylüyorum.

  subay25m@mynet.com şeklinde e-posta adresi olan boş insana güvenlik müvenlik gerekmez zaten. lakin finans ve sigorta işiyle uğraşanlar, gazeteciler, hukukçular, coin mevzuları kovalayanlar (birikim yapan ya da coin borsalarında çapraz işlem kovalayan al satçılar) ve e-postası ile ilintilediği ürün ve hizmetlerde (buna bankaların web portallarından netflix, spotify vs gibi katma değerli çevrimiçi hizmetler de dahiller) haklı bir güvenlik endişesi taşıyanlar yönelmeliler. öyle atla deve bir fiyatı da yok fiziksel anahtarların, abartmayalım.

100 liraya kadar, kulakiçi fakat ucu silikon olmayan kablolu kulaklık arıyorum. Var mı önerebileceğiniz kaliteli bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

10 Ocakta Hong Kong'tan çıkan gönderim 15 Ocakta Türkiyeye geliyor. Ama ne hikmetse 5 günde TR'ye gelen kargo, 21 günde ancak İstanbuldan İzmire gelebiliyor. Çünkü mevcut vergi uygulamasından dolayı vergilendirme işlemi 18 gün sürüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tüketici Hakem Heyetine gönderilen dosyalarda karşı taraftan savunma geldikten sonra heyet kararı ne zaman veriliyor? Tecrübesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  15 günde 1 toplanıyor heyet. Senin dosyaya ise sırayla bakıldığından sıradaki dosya sayısına göre değişir.

 • Orcun @orcun

  Karşı tarafın cevap hakkı 1 ay galiba ondan sonra o cevabın gelmesi içinde 1 ay daha beklenebiliyormuş, akabinde cevap geldi gelmedi vs thh 1 ay içinde toplanıp heyet kararı veriyor ya da bilir kişi atıyor inceletip ona göre karar veriyor. Kaymakamlıkta sormuştum bana böyle dediler ama hani dahada detayını bende bilmiyorum. Tabi yoğunsa mesela uzayabilir. Bana heyet haftada bir toplanıyor dediler o gün de kararlar veriliyormuş sırasına göre vs. o aradan senin kararda çıkabilir çıkmazsa haftaya kalır vs. ama işte başvurdun diyelim başvurduktan sonra 6 ay içinde karar çıkması gerekiyor. 6 ay toplam süresi var.

 • Gözlüklü Şirin @gozluklusirin

  Bende 5 gün sonra karar çıktı. Ek bir işlem gerekmiyorsa çok uzun sürmüyor.

Dikkat! Yüzünüzde gülümseme ve kotanızda 5 MB oyuk açar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

21 Aralıkta Türkiye gümrüğüne giriş yapan ürünüm için hala vergi hesaplanmadı ve başka hareket olmadı. Normalde 1-2 gün içinde vergi hesaplanır, hareket devam ederdi. Sıkıntı mı var? Başka sorun yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İzmirde Canon yazıcımı verebileceğim Canon yetkili servisi yok mu? Resmi garanti altında ama görünene göre sadece İstanbul, Ankara ve Antalyada var gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar."

Gâzi Mustafa Kemal Atatürk | Cumhuriyet Bayramı açılış konuşmasından, 1933

BeğenFavori PaylaşYorum yap