PostNL kargoda bir sıkıntı mı var? 2 Eylül'de Türkiye'ye doğru yola çıkan kargo halen varamadı. Uçakla geliyorsa bu kadar sürmemesi gerekiyor diye düşünüyorum ama. Var mı yurtdışı gönderisi PostNL'den gelecek olan arkadaş?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Normal hocam birde direkt uçuşla gelmiyorlar bir uçak merkez olan bir aktarma havalimanına bırakıyor orada bazen 3 gün bazen 1 hafta kargolar bekliyor sonra başka uçak alıp geliyor falan bu posta kargo işinin lojistiği çok karışık 😀

  Birde işin Türkiye ayağı var uçak Türkiye'ye geldikten sonra gümrük kaydına yansıması 1 haftayı bile bulabiliyor maalesef.

 • bi adam @biadam

  İşin garibi YANWEN ile gelen kargo geldi, Türkiye'ye giriş yaptı. Ama PostNL hala yerinde sayıklıyor.

Bulaşık makinemin bardakları çizmesi, tabakları kırması ve pis şekilde bulaşıkları çıkarması üzerine yeni bulaşık makinesi arayışı içine girdim.

3-4 gündür kapsamlı araştırma yapıyorum. Ürün yorumlarına bakıyorum. Şikayetvar'dan milletin dertlerini okuyorum. Makinelerin üretim yerine varıncaya kadar bakıyorum. Ama sorunsuz bir marka/model bulamadım desem yeridir. En sonunda ne çıkarsa bahta deyip gözümü kapatıp 2-3 model arasında seçmece yapacaktım. Ama sizlere de danışayım dedim arkadaşlar.

Sizce hangi marka model bulaşık makinesi alınmalı? 3. çatal/kaşık rafı gerekli mi? Yerli üretim mi yoksa yabancı menşeili mi? Çok kararsızım, bu belirsizlik beni öldürüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27
 • bi adam @biadam

  Parlatıcıyı en sonda ve en azda denedim. Su sertlik ayarını en hafifte ve orta modda denedim. Tuz ayarını bilmiyorum, aldığı kadar koydum onu sadece. Muhtemelen bana kaçacak bir şeyler var gibi.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Tuz ayarı bizim beko makine için sol tarafta yuvarlak bir yer var orada penny ile çevirerek yapılıyor, kılavuzunda da yazıyor ve aynı zamanda yine dijital ekrandan bir ayar daha yapılıyor.
   Sizin makinenin de benzeri ayarlarının hepsine detaylı baktınız mı ?
   Sadece makineden böyle bir sorunun ekseriyetle devam etmesii, bir çok şey denemenize rağmen normal gelmedi.
   Nedeni ise şu, bizim makineyi biz söktük sonra topladık, aşırı komplike bir yapı değil, su ısıtıcısı, pompalar, tuz ve parlatıcı kutusu var yapı olarak.
   Bunların direkt olarak bu kadar tabak kırması garip.
   Umarım çözüm bulursunuz, vestel grup makineler en ucuz galiba, sonrasında koç grubu var benim bildiğim ama fiyatlar biraz afaki artabiliyor.
   Diğer markaları pek bilemiyorum ancak bosch veya simens gibi makinelere ben çok para vermeyi doğru bulmuyorum zira pek bir fark vaat etmiyor bence.

  • bi adam @biadam

   @mr-bell Baktım. Benimki de Vestel grubu. Farklı tuşları kombine edip basarak su sertlik ayarına ulaşılıyor. O şekilde ayarladım.

  • prometrik @prometrik

   @biadam O marka.... neyse. ben tercih etmem. Eskiden bosch vardı avrupa üretimi. Arızada yeni bulaşık makinesine yakın para çıkınca yeni alırım dedim. Kur nedeniyle arızada çok can yakabilir. Aynı gruptan Profilo aldım. Bir sıkıntı yok şimdilik. baktığım dönemden hatırladıklarım: Alt tabanı plastik olmasın dikkat edin. Profilo, altus veya arçelik bakın. Ben mağazada da bakmıştım ve bunlar dikkatimi çekmişti. Malzeme kaliteleri iyi duruyordu. Regal gördüm ki daha kapağı bile kağıt gibiydi. Kemal Sunal filmini hatırlattı. Hani reklam filmi çekerken buzdolabı elinde kalıyor, kapıdan geçmediği için sökmüşler diyorlardı.

   Neyse uzattım. Turuncu sitede bu tip ürünlerle ilgili iyi bilgisi olanlar oluyor genelde. Karar verirken oradaki yorumlara da göz atarım ben olsam.

 • Johan @johan28

  Bu suyun sertliğinden ve deterjanın iyi çözünemesinden kaynaklı olabilir mi acaba. Su için test yaptınız mı sertlik testi

 • Noisecash @noisecash

  Elde yika bütün bu dertlerden kurtul

 • Hardes @hardes

  Bizdeki su çok kireçli değilmiş, hatta bilinenin aksine tuz çoğu zaman gerekli olmuyormuş. Belki o çiziklerin sebebidir. Finish quantuma geçmeden önce de kir bırakıyordu makine o da sorunsuz şu an. Arçelik 6588 model kullanıyoruz tavsiye edebilirim.

Aliexpressteyken yaptığım alışverişin sevkiyat kısmında TC kimlik numaramı da istediler. Ben de son hanesini bilerek yanlış girdim. Fakat meğerse orada,

"Sağlanan bilgiler gümrük tarafından doğrulanacaktır, lütfen doğru olduğundan emin olun."

diye bir ibare varmış. Ben de artık iptal etmekle falan uğraşmadım siparişi. Sizce bir sıkıntı yaratır mı bizim gümrükte?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LG televizyonla alakalı aşırı ilginç bir problem var. Televizyon bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bazen açılıyor 30 dk. çalışıp kapanıyor. Bazen 3 saat çalışıp kapanıyor. Bazen hiç açılmadığı da oluyor. Işık bile gelmiyor, o derece. Televizyoncuya götürmüş babam. Adam sapasağlam demiş. Nitekim evde çalışmayan haldeyken götürülen TV orada gümbür gümbür çalışmış. Hemen hemen 1 saat beklemişler kapanmamış hiç. Ama eve getirildiğinde yine bir süre çalışıp kapanmaya geri dönmüş. Televizyoncuda aynı kablolarla denenmiş. Buradan kablolarda sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Televizyoncunu içini açıp anakartına falan bakmış, onlarda da hiçbir sorun yokmuş. Sadece bir iki lehim atmış sanırım bazı şeyleri sağlamlaştırmak için. Gayet çalışır halde imiş yani televizyoncuda. Ama eve geldiğinde çalışmıyor. Çalışsa da 3 dakikaya ya da 3 saate ya da 5 saate gidiyor, şak diye kapanıyor. Sorun nerede olabilir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 48
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Fişi prize ters takmayı denediniz mi?

 • CKabil @moshck

  Kendi yaşadığım bir problem vardı ondan bahsedeceğim size. Bendeki LG tv de sizdeki gibi çalışırken kapanıyor ve bazen hiç açılmıyordu. Servise götürdüm kartı detaylıca incelediklerini söylediler ama sorun olmadığını ve düzgün çalıştığını belirttiler (ki gerçekten de öyle oldu kısa bir süre).

  Ekrana telefonun ışığını tuttum ve aslında ekran çalışıyordu. Yani görüntü var ama LED'ler çalışmıyor. Benim TV'nin garantisi bitti o yüzden söktüm tamamen. LED'leri süren devreyi araştırdım ve netten TV'ye ait devre şemalarını buldum ve inceledim. Sonra servisin görmediği bir devre elemanı gördüm. Eleman tamamen yanmış ama dışarıdan bakınca normal gözüküyor. Multimetre kullanarak elemanın kısa devre yapıp yapmadığını test ettim. Test sonucunda anladığım kadarıyla arada bir kısa devre yapıp sonra çalışıyordu (yani bu da görüntünün gidip gelmesi olayı). Elemanın lehimlerini tamamen söktüm ve orayı temizledim. Bu arada devrenin üzerinde yazan değerden yola çıkarak elemanın sigorta olduğunu buldum.

  Bu kısmı kısa devre yaparak TV'yi çalıştırmayı denedim ve gerçekten de sorunsuz olarak ilk seferde çalıştı. Devreyi tamamlamayı kesince görüntü tekrar gitti ve çalışırken tekrar tamamladım geri geldi.

  Yani kısacası Led sürücülerine giden sigorta yanmıştı TV'de. Şuan halen daha kenarda bekliyor. Sebebi de bir türlü sigortayı sipariş edemedim. Y.dışından gelmesi gerekli ama ben unutuyorum almayı 😀

  Biraz karışık oldu ama durum böyle 😀

  • bi adam @biadam

   Detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim. Şu an ailemin yanında değilim ama gittiğimde dediğiniz şekilde bakayım, belki de kapanmıyor da dediğiniz şekilde ektan ledi sönüyordur. Olabililrliği var.

 • bi adam @biadam

  @biadam besleme kartındaki kapasitör ölçülmüş, hiçbir sıkıntı yokmuş.

  • bi adam @biadam

   En son tekrardan yerel televizyon tamircisine gitmiş televizyon. Adam dikkatli bakınca besleme kartında lehimlenen bir şeyin lehiminin sağlam olmadığını fark etmiş. Onu yeniden lehimlemiş. Şu an 3 gündür herhangi bir sorun olmadan çalışıyormuş. Yani daha önceki ara ara çalışmalarının sebebi lehimi zayıf elemanın şans eseri besleme kartına sorunsuzca dokunabilmesiymiş.

Turk Telekom altyapısını kullanan ve fiber internet sağlayan bir firmaya geçiş yapmam lazım. Oris ve Millenicom gözüme çarptı. Sizce hangisi? Bir de bu ikisi gibi başka uygun fiyatlı firma var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 29

İyi akşamlar. Anneme 3000-3200₺ bandında bir telefon almayı düşünüyorum. Kadıncağız 4 yıldır falan General Mobile 4G kullanıyor. İllallah etmiş iyice. Bu fiyat bandında Mi 9T dikkatimi çekti, daha iyisi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Balıkesirden İzmire geçmek isteyen bir yaşlı çift var. İzmire geçerken Bergamadaki Kozak Yaylasını kullanacaklar. Acaba Kozak Yaylası kapalı mıdır, polisler çevirmişler midir? Umarım öyledir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap