Aliexpressteyken yaptığım alışverişin sevkiyat kısmında TC kimlik numaramı da istediler. Ben de son hanesini bilerek yanlış girdim. Fakat meğerse orada,

"Sağlanan bilgiler gümrük tarafından doğrulanacaktır, lütfen doğru olduğundan emin olun."

diye bir ibare varmış. Ben de artık iptal etmekle falan uğraşmadım siparişi. Sizce bir sıkıntı yaratır mı bizim gümrükte?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LG televizyonla alakalı aşırı ilginç bir problem var. Televizyon bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bazen açılıyor 30 dk. çalışıp kapanıyor. Bazen 3 saat çalışıp kapanıyor. Bazen hiç açılmadığı da oluyor. Işık bile gelmiyor, o derece. Televizyoncuya götürmüş babam. Adam sapasağlam demiş. Nitekim evde çalışmayan haldeyken götürülen TV orada gümbür gümbür çalışmış. Hemen hemen 1 saat beklemişler kapanmamış hiç. Ama eve getirildiğinde yine bir süre çalışıp kapanmaya geri dönmüş. Televizyoncuda aynı kablolarla denenmiş. Buradan kablolarda sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Televizyoncunu içini açıp anakartına falan bakmış, onlarda da hiçbir sorun yokmuş. Sadece bir iki lehim atmış sanırım bazı şeyleri sağlamlaştırmak için. Gayet çalışır halde imiş yani televizyoncuda. Ama eve geldiğinde çalışmıyor. Çalışsa da 3 dakikaya ya da 3 saate ya da 5 saate gidiyor, şak diye kapanıyor. Sorun nerede olabilir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 49
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Fişi prize ters takmayı denediniz mi?

 • CKabil @moshck

  Kendi yaşadığım bir problem vardı ondan bahsedeceğim size. Bendeki LG tv de sizdeki gibi çalışırken kapanıyor ve bazen hiç açılmıyordu. Servise götürdüm kartı detaylıca incelediklerini söylediler ama sorun olmadığını ve düzgün çalıştığını belirttiler (ki gerçekten de öyle oldu kısa bir süre).

  Ekrana telefonun ışığını tuttum ve aslında ekran çalışıyordu. Yani görüntü var ama LED'ler çalışmıyor. Benim TV'nin garantisi bitti o yüzden söktüm tamamen. LED'leri süren devreyi araştırdım ve netten TV'ye ait devre şemalarını buldum ve inceledim. Sonra servisin görmediği bir devre elemanı gördüm. Eleman tamamen yanmış ama dışarıdan bakınca normal gözüküyor. Multimetre kullanarak elemanın kısa devre yapıp yapmadığını test ettim. Test sonucunda anladığım kadarıyla arada bir kısa devre yapıp sonra çalışıyordu (yani bu da görüntünün gidip gelmesi olayı). Elemanın lehimlerini tamamen söktüm ve orayı temizledim. Bu arada devrenin üzerinde yazan değerden yola çıkarak elemanın sigorta olduğunu buldum.

  Bu kısmı kısa devre yaparak TV'yi çalıştırmayı denedim ve gerçekten de sorunsuz olarak ilk seferde çalıştı. Devreyi tamamlamayı kesince görüntü tekrar gitti ve çalışırken tekrar tamamladım geri geldi.

  Yani kısacası Led sürücülerine giden sigorta yanmıştı TV'de. Şuan halen daha kenarda bekliyor. Sebebi de bir türlü sigortayı sipariş edemedim. Y.dışından gelmesi gerekli ama ben unutuyorum almayı 😀

  Biraz karışık oldu ama durum böyle 😀

  • bi adam @biadam

   Detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim. Şu an ailemin yanında değilim ama gittiğimde dediğiniz şekilde bakayım, belki de kapanmıyor da dediğiniz şekilde ektan ledi sönüyordur. Olabililrliği var.

 • bi adam @biadam

  @biadam besleme kartındaki kapasitör ölçülmüş, hiçbir sıkıntı yokmuş.

  • bi adam @biadam

   En son tekrardan yerel televizyon tamircisine gitmiş televizyon. Adam dikkatli bakınca besleme kartında lehimlenen bir şeyin lehiminin sağlam olmadığını fark etmiş. Onu yeniden lehimlemiş. Şu an 3 gündür herhangi bir sorun olmadan çalışıyormuş. Yani daha önceki ara ara çalışmalarının sebebi lehimi zayıf elemanın şans eseri besleme kartına sorunsuzca dokunabilmesiymiş.

Turk Telekom altyapısını kullanan ve fiber internet sağlayan bir firmaya geçiş yapmam lazım. Oris ve Millenicom gözüme çarptı. Sizce hangisi? Bir de bu ikisi gibi başka uygun fiyatlı firma var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 30

İyi akşamlar. Anneme 3000-3200₺ bandında bir telefon almayı düşünüyorum. Kadıncağız 4 yıldır falan General Mobile 4G kullanıyor. İllallah etmiş iyice. Bu fiyat bandında Mi 9T dikkatimi çekti, daha iyisi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Balıkesirden İzmire geçmek isteyen bir yaşlı çift var. İzmire geçerken Bergamadaki Kozak Yaylasını kullanacaklar. Acaba Kozak Yaylası kapalı mıdır, polisler çevirmişler midir? Umarım öyledir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Genelgede kronik hastalıklar deyip bir sürü hastalığı sayıp diyabeti saymamışlar. Yani diyabet yok mu? https://www.icisleri.gov.tr/65-yas-ve-ustu-ile-kronik-rahatsizligi-olanlara-sokaga-cikma-yasagi-genelgesi

65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara 21 Mart saat 24.00’dan sokağa çıkmalarını yasaklandı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
bi adam paylaştı.

hesap güvenliğinde iki adımlı şifreleme için neden SMS onayı değil de doğrudan Authenticator uygulaması ve hatta donanımsal güvenlik anahtarı (Yubico Yubikey, Google Titan vs) kullanılması gerektiğinin kısa özeti gibi bir haber bu, iyi okuyun ve önleminizi buna göre alın.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yenicag-yazarlarina-e-operasyon-269224h.htm

üstelik mevcut hack yöntemi öyle yeni bir şey de değil. özellikle doğu ve güneydoğu bölgesindeki gerekli yetki seviyesine sahip abone merkezi gsm bayileri yıllardan beri bu tip suistimallere konu oluyordu zaten, bunu daha ziyade kimlik bilgilerini ele geçirdikleri kişilerin kripto para hesaplarının patlatılması için kullanıyorlardı ve fakat ben özellikle kanlı canlı bir İran örneği de gözümüzün önünde olduğu için bunun ülke siyaset arenasına sıçramasının an meselesi olduğunu biliyordum; nihayetinde yaşanmış.

Yeniçağ yazarlarına e-operasyon

Yeniçağ gazetesi yazarları Murat Ağırel ve Batuhan Çolak'ın twitter ve hesabın bağlı bulunduğu mail hesapları, yaptıkları Libya paylaşımı sonrasında şüpheli bir şekilde ele...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • UnicornKnight @unicornknight

  yahu arkadaş gözünüzle okuyun, SMS ile aktivasyonun zaten güvenilir olmadığını ve bunun yerine Authenticator uygulamalarına ve daha da iyisi fiziksel anahtarlara geçilmesi gerektiğini söylüyorum.

  subay25m@mynet.com şeklinde e-posta adresi olan boş insana güvenlik müvenlik gerekmez zaten. lakin finans ve sigorta işiyle uğraşanlar, gazeteciler, hukukçular, coin mevzuları kovalayanlar (birikim yapan ya da coin borsalarında çapraz işlem kovalayan al satçılar) ve e-postası ile ilintilediği ürün ve hizmetlerde (buna bankaların web portallarından netflix, spotify vs gibi katma değerli çevrimiçi hizmetler de dahiller) haklı bir güvenlik endişesi taşıyanlar yönelmeliler. öyle atla deve bir fiyatı da yok fiziksel anahtarların, abartmayalım.