Arkadaşlar merhabalar, rahat bir çalışma sandalyesi arıyorum. Oyuncu/çalışma sandalyesi çok fark etmiyor yani beni rahat ettirsin, eğim/yükseklik ayarı, bel desteği vs. olsun yeterli. Son zamanlarda çalışırken belim ağrımaya başladı o yüzden bakınıyorum biraz da.

Oyuncu sandalyelerine baktım, tasarımı cafcaflı olmayan, sade tasarıma sahip birkaç model buldum ama yorumlara bakınca her ne kadar puanlar hemen hemen 4/5 olsa da birkaç kötü yorum veya Youtube incelemelerinden izlediğim kötü tecrübeler beni soğuttu.

1. XDrive Altay: https://www.xdrive.com.tr/xdrive-altay-profesyonel-calisma-koltugu-siyah
2. HAWK Future Coal: https://www.hawkchair.com/urun/future-coal-kumas-oyuncu-koltugu

Direkt IKEA'dan Markus alıp geçsem mi diye düşünüyorum? Sizce ne yapmalıyım? Kullandığınız, memnun kaldığınız bir çalışma/oyuncu sandalyesi var mı?

3. IKEA Markus: https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/70261150/markus-calisma-sandalyesi.aspx

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bankacılık uygulamalarında iPhone 13'üm hiçbir şekilde kimliklerimi, kartlarımı taramıyor. Aslında ekranda görünen taradığı ve %100 tamamlandığı yönünde, fakat en sonda hata uyarısı veriyor. Acaba sizde de böyle mi? Bir ayar falan mı yapmam gerekiyor bunun için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Merhabalar. Bir şey danışacaktım elektrikten anlayan arkadaşlara. Elimde bir USB kablo var. Prizi duvardan söktüm elimde yeşil, mavi, kırmızı kablo kaldı. Ben sadece bu üç kablo ile USB kablosuna güç verebilir miyim?

Düzeltme: Riske girmeye gerek olmadığı anlaşıldı. Tüm yorumlayanlara teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Merhabalar. Şu sıra fotoğrafçılık olayına merak saldım. E tabii biraz da video işim de olacak. Acaba yeni başlayan biri için Canon 250D mi yoksa M50 Mark II mi daha uygun olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Taşındığım yerde fiber olmadığı için VDSL’e geçiş yapacağım. Modem almam gerekiyor. Alacağım modemin de VDSL + fiber uyumlu olmasını istiyorum, geleceğe dönük olarak. Acaba var mıdır fiyat/performansı yüksek önerebileceğiniz bir model?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Serdar @seac

  Kiralamak zorunlu ancak az biraz karmaşık bir işlemden sonra pppoe kullanıcı adı ve parolasını bulmak mümkün. Sonra istediğiniz modemi kullanabiliyorsunuz.

 • Emre @emre64

  Fiber bağlantı alırsanız yanında geliyor genelde. Zaten ONT cihazı kendi başına modem, yanında gelen de router görevi görüyor. Ayrı ayrı gelmiyor onlar. O yüzden illa fiber destekli olması şart değil. Kendiniz alsanız da kullandırtmazlar zaten 😀

 • Emre @emre1393

  Tp link vr600 v3 (ac2100 diye de geçiyor)

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @rdr @serdaracikyol Türknette modem kirası ödemiyorum, başka bir opratörde olup cihazlara kira ödesem bile kullansam da kullanmasam da alınacak o para, atarım kenara cihazı kendi cihazımı kullanırım yine

  telekom fiberi üzerinden türknet kullanıyorum, eleman geldi kurdu gitti, arkasından söktüm onların routerı kendi cihazımı taktım tekrar kurdum, 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum

PostNL kargoda bir sıkıntı mı var? 2 Eylül'de Türkiye'ye doğru yola çıkan kargo halen varamadı. Uçakla geliyorsa bu kadar sürmemesi gerekiyor diye düşünüyorum ama. Var mı yurtdışı gönderisi PostNL'den gelecek olan arkadaş?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Normal hocam birde direkt uçuşla gelmiyorlar bir uçak merkez olan bir aktarma havalimanına bırakıyor orada bazen 3 gün bazen 1 hafta kargolar bekliyor sonra başka uçak alıp geliyor falan bu posta kargo işinin lojistiği çok karışık 😀

  Birde işin Türkiye ayağı var uçak Türkiye'ye geldikten sonra gümrük kaydına yansıması 1 haftayı bile bulabiliyor maalesef.

 • bi adam @biadam

  İşin garibi YANWEN ile gelen kargo geldi, Türkiye'ye giriş yaptı. Ama PostNL hala yerinde sayıklıyor.

Bulaşık makinemin bardakları çizmesi, tabakları kırması ve pis şekilde bulaşıkları çıkarması üzerine yeni bulaşık makinesi arayışı içine girdim.

3-4 gündür kapsamlı araştırma yapıyorum. Ürün yorumlarına bakıyorum. Şikayetvar'dan milletin dertlerini okuyorum. Makinelerin üretim yerine varıncaya kadar bakıyorum. Ama sorunsuz bir marka/model bulamadım desem yeridir. En sonunda ne çıkarsa bahta deyip gözümü kapatıp 2-3 model arasında seçmece yapacaktım. Ama sizlere de danışayım dedim arkadaşlar.

Sizce hangi marka model bulaşık makinesi alınmalı? 3. çatal/kaşık rafı gerekli mi? Yerli üretim mi yoksa yabancı menşeili mi? Çok kararsızım, bu belirsizlik beni öldürüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27
 • bi adam @biadam

  Parlatıcıyı en sonda ve en azda denedim. Su sertlik ayarını en hafifte ve orta modda denedim. Tuz ayarını bilmiyorum, aldığı kadar koydum onu sadece. Muhtemelen bana kaçacak bir şeyler var gibi.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Tuz ayarı bizim beko makine için sol tarafta yuvarlak bir yer var orada penny ile çevirerek yapılıyor, kılavuzunda da yazıyor ve aynı zamanda yine dijital ekrandan bir ayar daha yapılıyor.
   Sizin makinenin de benzeri ayarlarının hepsine detaylı baktınız mı ?
   Sadece makineden böyle bir sorunun ekseriyetle devam etmesii, bir çok şey denemenize rağmen normal gelmedi.
   Nedeni ise şu, bizim makineyi biz söktük sonra topladık, aşırı komplike bir yapı değil, su ısıtıcısı, pompalar, tuz ve parlatıcı kutusu var yapı olarak.
   Bunların direkt olarak bu kadar tabak kırması garip.
   Umarım çözüm bulursunuz, vestel grup makineler en ucuz galiba, sonrasında koç grubu var benim bildiğim ama fiyatlar biraz afaki artabiliyor.
   Diğer markaları pek bilemiyorum ancak bosch veya simens gibi makinelere ben çok para vermeyi doğru bulmuyorum zira pek bir fark vaat etmiyor bence.

  • bi adam @biadam

   @mr-bell Baktım. Benimki de Vestel grubu. Farklı tuşları kombine edip basarak su sertlik ayarına ulaşılıyor. O şekilde ayarladım.

  • prometrik @prometrik

   @biadam O marka.... neyse. ben tercih etmem. Eskiden bosch vardı avrupa üretimi. Arızada yeni bulaşık makinesine yakın para çıkınca yeni alırım dedim. Kur nedeniyle arızada çok can yakabilir. Aynı gruptan Profilo aldım. Bir sıkıntı yok şimdilik. baktığım dönemden hatırladıklarım: Alt tabanı plastik olmasın dikkat edin. Profilo, altus veya arçelik bakın. Ben mağazada da bakmıştım ve bunlar dikkatimi çekmişti. Malzeme kaliteleri iyi duruyordu. Regal gördüm ki daha kapağı bile kağıt gibiydi. Kemal Sunal filmini hatırlattı. Hani reklam filmi çekerken buzdolabı elinde kalıyor, kapıdan geçmediği için sökmüşler diyorlardı.

   Neyse uzattım. Turuncu sitede bu tip ürünlerle ilgili iyi bilgisi olanlar oluyor genelde. Karar verirken oradaki yorumlara da göz atarım ben olsam.

 • Johan @johan28

  Bu suyun sertliğinden ve deterjanın iyi çözünemesinden kaynaklı olabilir mi acaba. Su için test yaptınız mı sertlik testi

 • çöküş @noisecash

  Elde yika bütün bu dertlerden kurtul

 • Hardes @hardes

  Bizdeki su çok kireçli değilmiş, hatta bilinenin aksine tuz çoğu zaman gerekli olmuyormuş. Belki o çiziklerin sebebidir. Finish quantuma geçmeden önce de kir bırakıyordu makine o da sorunsuz şu an. Arçelik 6588 model kullanıyoruz tavsiye edebilirim.

Aliexpressteyken yaptığım alışverişin sevkiyat kısmında TC kimlik numaramı da istediler. Ben de son hanesini bilerek yanlış girdim. Fakat meğerse orada,

"Sağlanan bilgiler gümrük tarafından doğrulanacaktır, lütfen doğru olduğundan emin olun."

diye bir ibare varmış. Ben de artık iptal etmekle falan uğraşmadım siparişi. Sizce bir sıkıntı yaratır mı bizim gümrükte?

BeğenFavori PaylaşYorum yap