Paylaş Paylaş

Samsung Gear S2 incelemesi

Piyasadaki en iyi akıllı saatlerden biri olan Samsung Gear S2'yi inceliyoruz. Tizen işletim sistemine sahip olan akıllı saat, birkaç eksik noktasına rağmen, doğru yolda atılmış bir adım.
Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

Web Sitemiz: http://teknoseyir.com/

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye'nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir'in teknolojiyle ilgili son gelişmeleri verdiği YouTube hesabıdır. Teknolojik ürün incelemelerine, teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu hesaptan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ISA @isasntrk

  ilk yorum uleeeen 😀 Madalyamı verinnn 😄
  Saat gerçekten çok güzel, alınası moto 360 dan sonraki bence ikinci ürün

 • Emre @emre64

  Beklediğim inceleme 🙂 Her ne kadar kullanışsız bulsam da merak ediyor insan 🙂

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Video kalitesi sadece 360p olan bir benmiyim acaba :/

 • daldiy @daldiy

  Bu sefer youtube vicdana gelmis guzel video .Yeni samsung a serisinide bekliyoruz .

 • Endoskop @endoskop

  saat dediğin böyle olmaz,casio garmin gibi gerçekten baktığında saat olarak görülmeli özellikle erkek için tek aksesuar olan saat böyle saatlerler heba olmamalı

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Bilgisayarımda yok 512 GB ram. 😀 😀

 • FlashLight @flashlight

  Murat abi saatte otomatik parlaklık özelliği var.

  • Paralelport @paralelport

   Kendim kullanmış değilim: kendin oto parlaklık diye bir şey seçemiyorsun diye biliyorum. Kendi ayarlıyor ama senin bir parlaklık seçmen gerek.

   Burada güzel olan Moto 360'ta altta patlak lastik dedikleri ekran olmayan bir kısım kalıyordu: sensör için. Bunda ekranın göbeğine ekrana eklemeyi başarmışlar deniyor. Bir innovasyon öyle ise.

  • FlashLight @flashlight

   Evet otomatik parlaklığı sen seçemiyorsun ama 10 üzerinden belirlediğin parlaklık seviyesine göre dışarı çıktığında ekran parlaklığını arttırıyor. Buna saati kullanan birisi olarak bizzat şahit oldum.

  • BraVe @brave

   @paralelport Evet Moto360'daki o altta bulunan boşluk çok sinir etmişti beni. Hiç estetik durmuyor. Benim gibi simetri hastalığı bulunan kişiler için çok can sıkıcı.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Ben 7'ye ayarladım değiştiğini görmedim. Belki kapalı alanda kullandığım içindir.

 • tolga d. @tolga-d

  Asli amacı bildirimleri haber vermek olan cihazda ne bildirim ışığı var ne de bildirim sesi. Adamlar resmen eksik ürün yapmışlar. Herhalde titreşim bu ikisinden daha fazla şarj götürüyordur, ayrıca sürekli kolunda titreyen bir cihazı kim ister vibratör mü bu arkadaş? Bu Kore'lilerin kafası biraz az çalışıyor sanırım.

 • darth @plegus

  Yetmez ama evet sdfsdfsf.
  Şaka bir yana neredeyse olmuş, 1-2 jenerasyona hallolur bu saat işi.

 • INFERNO @inferno

  Malzeme kalmadı😄 idare et..

 • BraVe @brave

  Yaptığı işlere göre 250₺ - 300₺ değerindeki cihazlar bence.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Adamlar inceleme sırasında oyunun Bug'ını bulmuş 🙂

  Her neyse, özellikle klasik olanın tipi çok güzel ama 1000 tl buna vermek benim açımdan hala mantıklı değil.

 • Agab @agab

  Ram bunda da 512GB @gamsizm 😀

 • lterlemez @lterlemez

  Güzel ürünler ama daha çoook yol almaları lazım:...

 • Orcun @orcun

  İnceleme için teşekkürler.
  Şahsi fikrim daha akıllı saatler emekleme aşamasındalar. Bundan önceki örnekleri tasarımsal facia iken yeni yeni kol saati formunda oldular. Tasarım bile daha yeni yeni oturuyor. O yüzden şahsen 1- 1.5 gün giden akıllı bildirim veren saate benzeyen şeyi şahsen 900-1000 tl verip almam.
  Şahsen telefondan bildirim için ben mi band kullanıyorum.
  Azami 1 ay pil ömrüm var.
  Gene bildirimleri seçebiliyorum işte biri msj atınca titresin. Rengini vs. Telefon çalarsa sessizdeyken vs. kolumda titresin. Alarm,uyku takibi,çok kesin çalışmasa da olan bir adım sayar gibi özellikleri var.
  Bildirimleri kapatırsam sadece telefondan uygulamadan girip bakarsam pili en kötü 50 gün gidiyor.
  Ve ben 59 liraya aldım. O yüzden diyorum akıllı saatler yada bildirim ekranlı şeyler için daha pil süresi vs. çok az. Baya bir gelişmesi lazım. Yetmiyor bilgisayar,tablet,telefon + birde bu cihazlara şarj derdi başlıyor. şöyle bir bakındım saat işi ayrı bir dünya ama 1000 lira civarı seiko,orient,tissot,fossil,citizen gibi adı sanı duyulmuş genelde köklü saat markalarında harika saatler alabilirsiniz. Bu işin tabi bütçesi yok. Milyon dolara kadar çıkıyorsunuz. Saat işi biraz mekanik bir şey özen işçilik bunu kolunda taşımak falan güzel bir his. Ben de dededen kalma kurmalı saati hala kullanıyorum. Bakımı yaptırıyorum devam. Pil derdim dahi yok. O tıkırtısı sesi harika dediğim gibi saat işi başka bir dünyaya gidiyor. Aksesuardan saati göstermekten çok daha farklıdır.

 • İbrahim @fidotrr

  @gamsizm Apple watch taki gibi bildirimin sadece saate gelmesi özelliği varmıydı acaba.

 • aslanmurat @aslanmurat

  Bu saatlerin en büyük sorunu pil en az 1 ay olmalı

 • Kala Mazoo @kzoo

  Vayyy 10 numara video gelmis.. Samsung saati baya guzel yapmis.. Neden android wear yerine kendi isletim sistemlerini kullandilar acaba? Bi turlu bi standart oturmuyor androidde 🙁

 • Mert Türköz @merttrtz

  saat dendimi son sözü casio söyler 🙂 Casio Smart Outdoor Watch içerisinde birçok sensör bulunduruyor ve casio 30 gün pil süresi olacağını söylemiş

 • INFERNO @inferno

  Bana göre akıllı saat dediğin budur..😀

 • tbpmlk @tbpmlk

  akıllı saatler ciddi anlamda olgunlaşmış anlaşılan. kadran mekanizması çok güzel olmuş.

  ama daha güzeli her şeye rağmen @gamsizm 'nin yorumu oldu: "kolumdan çıkardığımda eksikliğini hissetmedim"

  çok teşekkürler

 • lterlemez @lterlemez

  Ama 1000 liradan aşağıya da satılmıyor işte. Teknoloji makul fiyatlarda satılmalıdır, herkes ulaşamaz ise bir anlamı kalmıyor. Teknoloji lüks olmamalıdır. Zamanın hızlanarak akıp gitmeye başladığı günümüzde, işleri hızlı yapmamızı sağlayan tek şey dijital teknoloji....

 • Zibrokan @zibrokan

  Ben o saatle telefona cevap veremeyeceksem, sesli arama yapamayacaksam o kadar parayı ona niye vereyim ki? Sony'nin smart talk'u bu söylediklerimin tamamını 3'te 1 fiyata yapıyor. Akıllı saat dediğin önce gelen telefona yanıt vermeyi sağlayacak. Ben sahilde yürüyüş ve koşu yapan biriyim ve Sony Smart Talk sayesinde gelen aramayı çok güzel yanıtlayabiliyorum telefonu cepten çıkarmadan. Bu saatler arasında Apple Watch sadece bu özelliğiyle bile Gear S2'den daha iyi.

 • Zibrokan @zibrokan

  Ben de teknoseyir takipçisiyim benim ilgimi çekti. Niye bu kadar çoğul konuşmayı seviyoruz ve herkesi kendimiz gibi sanıyoruz ki???

 • Kaan Taylan @kantaylan

  Dizayn olarak klasik model kesinlikle apple watch'dan çok daha başarılı. Daha kompakt bir ürün olmuş. Açıkçası apple watch'u gördüğümde bu nedir yahu? demiştim, fakat samsung'u görünce fikrim değişti. Dairesel kontrol çok akıllıca olmuş. Hassasiyeti, menü düzeni, içindeki uygulamalar, işlevselliği; rahat bir kullanım sunması bakımından güzel bir ürün. Samsung alınabilir bir ürün yapmış. Bence samsung'un saati şu an için en başarılısı gibi görünüyor.

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Siri dediğiniz sisteminde altyapısı da Nuance dır, Nuance'ın türkçe dil desteği vardır fakat bu telefona eklememişler.

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Ek olarak bir konu daha var, saati yatarken takamamak çok ciddi bir dezavantajdır, çünkü titreşimli alarm gibi mükemmel bir özelliği kullanamamış oluyorsunuz. Titreşimli alarm neden mükemmel; evdeki başka kimse uyanmıyor ve kesinlikle uyandırıyor 🙂 Yine dayanamayacağım forever #pebble 🙂

 • Mikail toretto @mikail-toretto

  15 gün dayananı çıktığında alıyorum

 • Burakzdnr @burakzdnr

  sürekli olarak "akıllı saatler şu an için gereksiz, bunlara para verilemez" diyorum ama sonra bundan 20 yıl öncesi aklıma geliyor, harçlığımla haftalarca kupon biriktirip "databanklı saat" aldığım zamanlar aklıma geliyor ve kendimi kandırdığımı fark ediyorum. ne kadar eksik ve yetersiz olursa olsun ilk başta gereksiz gelen bu ürünler tasarımlarında oturması ile giderek ilgimi çekmeye başladı. moto 360 ve gear s2 modelleri kabiliyet oalrak olmasa da tasarım olarak başarılı ürünler. editörler beğenmemiş ama ben özellikle s2 nin spor versiyonunu çok beğendim, ürünün tasarım dili apple cihazların ilk dönemini hatırlatır şekilde sade ve kullanışlı. gear s2 de menüyü kontrol etmek için kadranın kullanılması çok güzel düşünülmüş, bunun en büyük rakibi olan apple ın kullandığı çözüme göre daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum (ah apple ah samsung sana baka baka adam oldu sen bunlara baka baka bozdun, bu kadar estetik ve kullanışlı çözümleri senden beklerken sen kütük gibi bir saat çıkardın ortaya).

  bunun dışında ses algılama, sesli arama v.s. sesli hiç bir şey yapamamak kötü olmuş. türkçe desteği olmaması büyük eksiklik. Lg nin web os tv lerinde bile kumanda üzerinden türkçe olarak sesli arama yapabiliyorsunuz. hatta "ikinci el skoda octavia dsg şanzıman" gibi bir aramayı tv üzerinden yapıp görüntüleyebiliyorsunuz. yıllardır tizen ile uğraşan, telefonda, televizyonda ve saatte kullanan samsung un bu işi kotarmaması çok büyük eksiklik.

  kablosuz şarj istasyonu ise pratik bir kullanım sunuyor, saati diğer standart kablosuz şarj üniteleri ile kullanmak mümkün mü? bunu çok merak ettim. çünkü her hangi bir özel durum görünmüyor. s6 ile birlikte samsung kablosuz şarj üzerine eğilmeye başladı. bunun için reklamlar yapıyorlar. aynı ünitenin üstüne hem telefonu hemde saati bırakmak büyük konfor olurdu. bu ortak kullanımı sunan firma yarışta bir adım öne geçecektir.

  başta da dediğim gibi biz kupan biriktirip databanklı saat alan, casio F91 ve çakmalarının krornometreleri ile ilk multiplayer oyunları oynayan bir nesiliz, bu saatleri bize satmak çok kolay. tek yapmaları gereken şu aletin kullanım süresini en az 4-5 güne çıkarmak.

  • Paralelport @paralelport

   TV'den 2. el araç arayan da ilk defa görüyorum :mrgreen:

  • Burakzdnr @burakzdnr

   elektronik ürünlerin iliğini kurutmazsam olmaz 🙂 aslında bu konuda bana bizim çocuklar örnek oldu, kumandaya "pepee" "arkadaşım eşşek" diyerek dillerinin döndüğü her şeye ulaşıyorlar. bende özellikle eşime de göstereceğim bir şey olursa tv den açıyorum. büyük ekranın rahatlığı işlemcinin hantallığına rağmen önemli bir artı oluyor. zaten sahibinden.com daki tek bir ilanı bulunca gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

  • Paralelport @paralelport

   Hmm. Doğrudan Google'da mı arıyor? Güzelmiş, evdekiler duymasın.
   TV sürekli Kore'deki evini aradığından aldığımız Samsung'u internete çıkartmamıştım 🙂 Akılsız TV olarak gidiyor.

  • Burakzdnr @burakzdnr

   sesli arama arayüzü google ı kullanmıyor. aradığın şey için önce tv üzerindeki uygulamaları kullanıyor. örneğin "avengers" ı aradığınızda bunu satın alabileceğiniz yada kiralayabileceğiniz servisleri öneriyor. bir şarkı aradığınızda youtube u öneriyor. onun önerilerini beğenmezseniz her zaman bir "web de ara" alternatifi kenarda mevcut. burada ki tek sıkıntı arama motoru olarak "bing "i kullanması. ama zaten basit şeyleri aradığınız için iş görmekte.

 • Murat @mrt1986

  Kısaca güzel bir saat ama Akıllı saat olarak Gereksiz. Türkçe dil bile desteklemiyorsa neyleyim bunu.

 • Batuhan @achfighter

  Saat mi aksesuar yoksa akıllı saat mi? Akıllı saatin aksesuar olduğuna katılıyorum.

 • onikidokuz @onikidokuz

  1 ay şarj etmeden dayanabilen çıkarsa belki düşünülebilir...

 • Paralelport @paralelport

  Bu arada bu bezel dedikleri dönebilen çerçeve şahane fikir. İnnovasyon.

  Apple bunu niye yapamamış hayret ettim. Kesin bir patenti vardır, onlar cesaret edemezken Samsung "ne olacak altı üstü 400 milyona hallederiz ağalar" demiş olabilir.

  Patent yok ve Apple akıl edemedi ise epey acı onlar adına.

 • Ertuğrul Öztürk @ertugrulozturk

  Şu ramlari niye GB yazıyorsunuz ya 😀 512 GB maşallah.

 • bloyjack @bloyjack

  tasarımı şık güzel bence; uzaktan kumandası da olsaydı efsane olurdu 😛

 • srknlvnt @srkn_lvnt

  Hala bir Pebble değiller. LG G4 ile Pebble Classic kullanıyorum, tüm bildirimleri ve adım sayarı açık halde 6-7 gün kullanım süresi sunuyor. Yakın zamanda gelen yeni Time arayüzü güncellemesi ile çok daha kullanışlı oldu. Mağazası da epey geniş. Üstelik 80 dolara. 🙂

 • İbrahim @finalkenpachii

  Videonun başında yapmış olduğunuz eleştiriye katılmıyorum. Ben çoğu zaman yolda yürürken çalan telefonumu bile duymuyorum araba sesleri yüzünden. Uzun bir zaman Xiaomi MiBand kullandım. Ve kolda titreyen bir saat/bilekik olduğu zaman gelen bildirimleri görmemeniz imkansız. Bu yüzden ses olmaması bana göre büyük bir eksiklik değil. Zaten ses olsa bile duymazsınız yoğun gürültü olan yerlerde. Yani titreşim tek başına yeterli.

 • Yavuz @61yavuz1967

  @gamsizm saatte klavyeden yazarken basılı tutup harf seçmemiz mi lazım hep yoksa eski tuşlu telefonlardaki gibi bi kaç kere bas çek bas çek yapıp sıradaki harflerden seçebiliyormuyuz? basın çekerek yazmak daha seri olurdu bence

  • Deniz @darkblack

   Eski telefonlardaki gibi. T9 benzeri bir sözlüğü var, siz bastıkça o tahmin üretip kelimeyi oluşturuyor. Sürekli basılı tutarak harf seçmenize gerek yok. Eski tuşlu telefonlardaki kadar hızlı yazı yazılabiliyor.

 • delidenazhallice @yazarfen

  Oooo Levent abi teknoseyire konuk olmuş 😃

 • revix @revix

  Ooo levent bey siz teknoseyirin yolunu bilirmiydiniz

 • BOd De @burakoguzdemirci

  Bileği ısıtmıyor mu bu saatler?

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Hiç olmamış. Tasarım olarak sonunda samsung düzgün bir cihaz yapmış ama hiç olmamış cihazlar. Bildirim sesi yok, ses yok, illa bluetooth kulaklık lazım (e zaman zaten telefona eşleştiririm kulaklığı?) ve ekran anormal küçük. AppleWatch rakibi olarak konumlandırmışlar muhtemelen ama olmamış.

 • Gokhan Ozdemirel @gokhanozdemirel

  Gear S2′ yi 1 haftadır kullanıyorum. Sony Xperia Z2 ile tüm özellikleri çalışıyor ancak bir sorun var. Gear S2′ nin internet üzerindeki tüm incelemelerinde dairesel menü üzerinde mevcut olan mesaj ve email uygulaması Xperia Z2 ile eşleştirdiğimde gelmedi. Telefonuma gelen mesajlar ve emailler bildirim ekranına düşüyor ve buradan cevap ta yazılabiliyor ancak tüm mesajlarıma veya maillerime ulaşmamı sağlayacak olan 2 uygulama dairesel menüde yok. Yabancı forumlarda aynı sorunu yaşayan insanların araştırmalarına göre bu 2 uygulama Gear S2′ yi sadece Samsung marka bir telefon ile eşleştirdiğinizde geliyormuş. Bunun dışında bu 2 uygulama malesef gelmiyor. Belki ilerde 3. parti yazılımlarla halledilebilecek bir durum ancak şu an için resmen Samsungun bir kazığı olarak görüyorum bu durumu.

  Ayrıca buna benzer bir durum gelen aramayı kabul etme konusunda da yaşanıyor. Şöyle ki telefonunuza bir arama geldiğinde saat tittriyor ve arayanı da gösteriyor. Ancak saat ekranı üzerinde sağ tarafta kırmızı renkte sadece aramayı reddet tuşu çıkıyor. İnternetteki örneklerde açıkça görünen sol tarafta çıkması gereken yeşil renkte olan aramayı kabul etme tuşu da yabancı forumlarda söylendiğine göre Samsung marka telefon dışında bir telefonla eşleştirilmiş olan saatte gözükmüyor. Bu yüzden aramaları bluetooth kulaklığımdan kabul ediyor ve sonlandırıyorum.

  Bu konularla ilgili olarak Samsung online müşteri desteği ile yazıştım ve rahatsızlığımı belirttim. Ertesi gün Samsung müşteri desteğinden beni aradılar ve sorunumu kayıt altına aldıklarını ve teknik ekiplere ilettiklerini söylediler. 1 hafta içinde bu sorunlarla ilgili güncelleme almazsanız bizi arayın dediler. Şimdi beklemedeyim. Samsung dışında telefonlar ile eşleştirildiğinde bezel halka üzerine email ve mesaj uygulamaları gelene kadar da uğraşacağım.Bu sorunlarla ilgili önerisi olan varsa gerçekten memnun olurum.

 • Deli Kadir @akilli_kadir

  Liseliler bilmez!
  80'ler sonunda şu saate sahip olanın arabaya sahip olandan daha çok forsu vardı.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Casio_Databank

  • INFERNO @inferno

   O kadar eski değil bence yaa. 93 94 yılı gibi takıyordum ben bundan. Yani 90 lı yıllarda popülerdi.

  • YasinC @yasinc

   Bunun bir başka versiyonunda infared verici vardı. Kumandanın tuşlarını tanıttiydik. Hoca tv'yi açtıgında kapatir, sesi kısar yada kanal degistirirdik. Muzurluğun tavan yaptığı zamanlardı. 🙂

  • NZHKYK @nzhkyk

   Benim için efsaneydi bu saatler. Soldakini 90'larda kullandım. Sağdaki iki binlerin başında hizmet verdi. Hala bunu mu takıyorsun tepkileri karşısında veda etmek zorunda kaldım. Hala saklarım.

   Benim açımdan şu Galaxy Gear S2, eskiden kullandığım Casio Databank'ın eline su dökemez. Çok işime yarardı zamanında. Alarmı, ajandası, takvimi, hesap makinesi... sonradan cep telefonları tahtından indirdi bunları..

  • Tarık Behlül Karagöz @tarik

   Bunun TV kontrol eden versiyonu vardı. Çok pahalıydı, aldıramamıştım annemlere. 🙂

  • Hasan Türkyılmaz Altmışdörtoğl @likestrom

   En az 7 sene kullandım bu saatlerden. Bende akıllı saat alamyı düşünüyordum ama telefongibi sürekli şarj edilmeleri beni bu teknolojiden uzaklaştırıyor.

   Açıkçası şu pil olayına çözüm bulmak zorundalar. Hani pc ler çok güçlü idi zamanında ama hdd ler yavaşlatıyordu ssd çıktı çıkalı performans daha iyi oldu. Pilde teknolojinin çok gerisinde kaldı. Telefon işlemcileri pc ayarına geldi neredeyse inanılmaz performanslı vede üreticiler pil teknolojisi yerine nerden kıssak pili az harcasak kısmında arge yapıyorlar sanki.

   Uzun süreli pili kim bulursa paranın gözüne vuracak. Tam bir ihtiyaç oldu şu elektronik dünyada.

   İşin özü kinect saat kullanıyorum ve pil derdim yok. Şu akıllı saatlerin pil ömrünün çok uzun olması gerek neden akıllı saat alayımki telefon zaten hep yanımda. Aksesuar da hergün kimse şarj etmek istemez sonuçta aksesuar.

  • Umut Arslan @lowe_celestial

   kordon takılan kasasındaki yerleri kopmasaydı iyidi 🙁 yıllardır yatıyor bi kenarda. İlk okulda bi şeklim vardı sormayın 😀 yeşil ışıklı casionun yanında ferrari gibiydi. Gear 2 kullanıyorum 1 senedir. Kamera mikrofon hoparlör her şey var. s2 biraz eksiklerle gelmiş ama alıcısı olacaktır.

 • Deniz @darkblack

  Samsung Gear S modeli de Tizen işletim sistemine sahipti.

 • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

  Bugün yeni firmware çıktı. Şu an için gözle görülür bir yenilik yok. Ufak hata düzeltmeleri yazıyor.

 • dx486 @dx486

  Alınabilir bir saat olmuş. Telefon hep yanınızdayken ihtiyaç olduğu söylenemez ama zevk meselesidir, isteyen de alıp memnuniyetle kullanabilir. Uyarı için bip sesi bile çıkaramaması ve telefonda kriptolamaya izin vermemesi benim için önemli eksiklikler.