Paylaş Paylaş

Amazfit GTR 2 Akıllı Saat İncelemesi

Amazfit'in GTR2 akıllı saatini inceliyoruz. Saatin bizdeki versiyonu klasik modeli. Ancak özellik olarak tüm spor modlarını destekliyor. Ek olarak 14 güne varan pil iddiası da bulunuyor. Tüm bu özellikleri deniyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BraVe @brave

  Hep alsam mı acaba diye düşünüyorum.

 • Orcun @orcun

  Yaklaşık bir 7-8 aydır galiba watch gt2 yani honor magic watch 2 olanını kullanıyorum. Bu cihazların gt2 gt2 pro dahil dermansız dertleri var. Öncelikle bunların hepsi '' AKILLI '' saat DEĞİL. Değil diyorum çünkü huawei efendi bunları bile bile sakat bırakmış. Bu saatlerin hepsi cicili bicili görünen ama temelde mi band 4'ün birebir aynısı olan cihazlar ne yazık ki ve istenen paralar korkunç.

  Bakın gt2 serisine huawei üvey evlat gibi davranıyor. Gt2 pro ile donanım ekran herşeyi birebir aynı olmasına rağmen güncellemeleri aylardır vermiyor. Firmware update'i gt2 ve mg2 serisi ALMIYOR. O da yetmezmiş gibi gt2 pro'da harmony veya eski adıyla hongmeng os sadece ÇİN pazarında var. Türkiye veya dünyanın geri kalanında harmony os'i huawei dağıtmıyor, vermiyor.

  Bunun yanı sıra bu saatler tamamen bildirim açısında KALAS, bildirim ya hiç gelmez ya da gelse bile 10 tane 5 tane ard arda gelir tekrarlı olarak vs. biri size mesajlaşma uygulamasından en basit 🙂 bu gülüğü dahi atsa o güzelim 1. bilmemkaç inçlik ekrandan bit kadar emojiyi GÖSTERMEZ. Bomboş ekran geliyor. Sadece yazı gösteriyor o da sınırlı hepsini göstermiyor.

  Hiçbir şekilde gelen mesajlara önceden atanan bir geri cevap verme mekanizması YOK. Biri sormuş mesela wp'dan neredesin geliyor musun şu bu vs vs vs vs ya en basitinden o mesaja geri cevap olarak önceden atayabildiğim kelimeleri atabileyim değil mi ? yok yaptırtmıyor. Ya bari emoji olarak cevap atayım ? YOK YOK YOOOOOOOOOOOOK.

  Huawei efendi temmuzdan beri https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.health&hl=tr&gl=US bu saatlerde zorunlu olarak kullandırttığı health yani sağlık uygulamasını GÜNCELLEMİYOR. Niye güncellemiyor ? android google şu bu ile arasında abidik kubidik hesapların kavgası var olan sana bana tüketiciye oluyor.

  Peki bu saatlerde özelleştirme namına ne var ? gt2 muadili gt2 pro mw2 için konuşayım. Kadranları özelden yüklemek custom kadran yüklemesi ÖLÜM. Cidden ölüm. Kendi health sağlık uygulaması harici hiçbir custom uygulaması YOK. İşte bu yüzden de birinin yazılımsal olarak bu orjinal uygulamayı hackleyip bir açığından yararlanıp custom kadran yükletmeye izin verir hale getiriyorlar. Peki kadranları bol mu ? yapan eden var mı ? telegramda grupları var yapıyorlar ücretsiz bir şekilde .hwt uzantılı kadranları indirip telefonunuza uygulamasından gösterip açtırırsanız saate atıyor ve saatten seçip kullanırsınız. Bunun harici bu saatlere hiçbir şekilde ekstra bir özelleştirme imkanı yok.

  Huawei güya harmony os'i bu saatlere 3-4 aydır verecek, verdiği zaman ise uygulama desteği gelecek gelişecek vs. ancak daha kendi uygulamasını güncellemeyen adam ne zaman verir ? işte orasını da allah bilir. Daha sayılacak çok sakatlık sıkıntılar var ama bunları şu yüzden yazıyorum bu saatlere akıllı saatmiş gibi pazarlanıp hiçbir aklı olmadığı anlayınca resmen kazıklanmış hissediyorsunuz. Bana hediye geldiği için gene bu kadar yumuşak davranıyorum ama para verip satın alsaydım eğer tüketici hakem heyetine başvurup dava açıp bu saati iade etmek için elimden gelen herşeyi yapardım.

  Almayın diyorum başka da birşey demiyorum. Muadili ucuz mi bandleri alın bin kat daha iyidir. Saat tipli mi istiyorsunuz ? gene muadilleri var çok ucuzlara vs onları alın geçin. Bunların amoled ekranlarına yok işte paslanmaz çelikmiş denilen gövdesine 15 gün 20 gün pil ömürlerine kanıp binlerce liranızı vermeyin.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Güncellemeleri alıyor. Huawei'nin kendi mağazası üzerinden. Onu kurunca tüm güncellemeler gelecek.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Murat hocam saatin peki firmware'i güncelleniyor mu ? 1.0.11.20 olarak görünüyor. Ve buna da takribi bir 3-4 aydır güncelleme gelmedi. En son birtane güncelleme geldi mesela bu cihazda bildiğiniz gibi hava durumu var ancak detaylı göstermiyordu. Sağ sol menüler arası geçişlerde hava durumunu bildiğiniz gibi sadece günlük anlık şekilde gösteriyordu. Bunu daha sonrasında hem böyle hem de ana menü içinde hava durumu sekmesi koyup oradan hem 7 günlük hem de saatlere göre ne kadar olacağını tahmin olarak gösteriyor ama saçmalık şurada sağa sola baktığımın kısımda hava durumuna basıp detayı gösterecekken üst kırmızı tuşa basınca oradan menüden hava durumuna girince gösteriyor. Yani bu kadar saçmalık olamaz. Ben huawei'nin yetkililerine kadar mail attım. Hatta çinceye bile çevirip attım. Neden yani bu gt2 serisine üvey evlat muamelesi yapılıyor ? ne farkı var yani ? zamanında bunu alanlara huawei markası en üst segment diye satmadı mı ? sattı. Ha ama özelliğe gelince yan çiziliyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Ben hava durumunu kullanmadığım içn aklımda değil ama konu o değil. Huawei Google üzerinden güncelleme vermeyi kesti. Kendi yazılımlarını kurduktan sonra güncellemeleri alacak. Aldığı güncelleme sorun çözer mi çözmez mi ayrı konu.

 • sametyukcll @sametyukcll

  Uzun zamandan sonra tasarım olarak bana vay be dedirten ilk akıllı saat oldu ama @orcun 'un dediği gibi bu modeller hala akıllı saat kasasındaki Mi Band oldukları için çok pahalı kaçıyorlar.

  • Orcun @orcun

   500 600 liraları geçmeyin bu akıllı saatimsi cihazlar için sakın geçmeyin derim. Ne var mesela ? gene amoled ekranlı saate benzeyen amazfit verge olması lazım 500-550 liraya yakındı. KEza illa huawei isterseniz illa ki yani 🙂 watch fit modeli vardı apple watch'a benziyor daha böyle dikdörtgenimsi ekranlı birşey. Ama onun harici sakın öyle 900 1000 1200 1500 tl falan kattiyen vermeyin gram değmiyor.

 • Serdar Semercioğlu @serdarth

  Neslinin son versiyonu ancak nispeten eski bir model incelenmiş. Henüz piyasaya sürülen görece fazlalık özelliklerin kırpıldığı (dahili hafıza, hoparlör vb.) GTR2e/GTS2e modellerinde söylenen pil ömrünü 2 katına kadar uzatmak mümkün. Notify uygulamasına değinilmesi iyi olmuş. Yıllardır kullandığım, tek kişi tarafından geliştirilen Amazfit saatlere tam olarak yeni ufuklar getiriyor. Tek sıkıntısı beyin yakacak kadar fazla ayar sunması, arayüz de tam olarak kullanıcı dostu dizayn edilmediğinden yıllar yılı tecrübeyle dahi kaybolmak işten değil.

  Bir de yorumlarda AMOLED nesli saatlerin pil ömrünü Zepp ile entegre kullanmaya göre ciddi oranda azalttığı söyleniyor. Kendi kullanımımda henüz edindiğim GTS2 Mini'nin ilk bir kaç şarjını Zepp ile test ediyorum, Notify'ı bugünlerde aktif edip deneyimleyeceğim. Bip S Lite gibi zaman geçtikçe pil ömrü uzayan (ekran kasadan ayrılıp emekliliğini istediği zaman tek şarj 40 günü deviriyordu en son) bir batarya canavarında bu tip bir olumsuzluk gözlemlemedim. Kullanacak olanlara bilgi açısından eklemiş olayım.

 • cro magnon @cro-magnon

  Yazılıyor çiziliyor inceleniyor ama bu cihazların işlevselliğinde yıllardır gerçek bir ilerleme görebilmiş değilim. Biraz evirip çevirip tasarımını değiştirip oyuncak özellikler ekleyip ittiriyorlar. Tasarım noktasında baya iyileştiler ama bu olumlu.