Paylaş Paylaş

Amazfit GTR 2 Akıllı Saat İncelemesi

Amazfit'in GTR2 akıllı saatini inceliyoruz. Saatin bizdeki versiyonu klasik modeli. Ancak özellik olarak tüm spor modlarını destekliyor. Ek olarak 14 güne varan pil iddiası da bulunuyor. Tüm bu özellikleri deniyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sametyukcll @sametyukcll

  Uzun zamandan sonra tasarım olarak bana vay be dedirten ilk akıllı saat oldu ama @orcun 'un dediği gibi bu modeller hala akıllı saat kasasındaki Mi Band oldukları için çok pahalı kaçıyorlar.

 • Serdar Semercioğlu @serdarth

  Neslinin son versiyonu ancak nispeten eski bir model incelenmiş. Henüz piyasaya sürülen görece fazlalık özelliklerin kırpıldığı (dahili hafıza, hoparlör vb.) GTR2e/GTS2e modellerinde söylenen pil ömrünü 2 katına kadar uzatmak mümkün. Notify uygulamasına değinilmesi iyi olmuş. Yıllardır kullandığım, tek kişi tarafından geliştirilen Amazfit saatlere tam olarak yeni ufuklar getiriyor. Tek sıkıntısı beyin yakacak kadar fazla ayar sunması, arayüz de tam olarak kullanıcı dostu dizayn edilmediğinden yıllar yılı tecrübeyle dahi kaybolmak işten değil.

  Bir de yorumlarda AMOLED nesli saatlerin pil ömrünü Zepp ile entegre kullanmaya göre ciddi oranda azalttığı söyleniyor. Kendi kullanımımda henüz edindiğim GTS2 Mini'nin ilk bir kaç şarjını Zepp ile test ediyorum, Notify'ı bugünlerde aktif edip deneyimleyeceğim. Bip S Lite gibi zaman geçtikçe pil ömrü uzayan (ekran kasadan ayrılıp emekliliğini istediği zaman tek şarj 40 günü deviriyordu en son) bir batarya canavarında bu tip bir olumsuzluk gözlemlemedim. Kullanacak olanlara bilgi açısından eklemiş olayım.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Güncellemeleri alıyor. Huawei'nin kendi mağazası üzerinden. Onu kurunca tüm güncellemeler gelecek.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @orcun Ben hava durumunu kullanmadığım içn aklımda değil ama konu o değil. Huawei Google üzerinden güncelleme vermeyi kesti. Kendi yazılımlarını kurduktan sonra güncellemeleri alacak. Aldığı güncelleme sorun çözer mi çözmez mi ayrı konu.

 • cro magnon @cro-magnon

  Yazılıyor çiziliyor inceleniyor ama bu cihazların işlevselliğinde yıllardır gerçek bir ilerleme görebilmiş değilim. Biraz evirip çevirip tasarımını değiştirip oyuncak özellikler ekleyip ittiriyorlar. Tasarım noktasında baya iyileştiler ama bu olumlu.