Paylaş Paylaş

Samsung Galaxy Watch Active Saat İncelemesi

Samsung, Galaxy Watch Active ile, daha küçük, spora daha uygun bir tasarıma geçiyor. Bu tasarımın artı ve eksilerini değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Tansiyon nasıl ölçebilir ki , damarın akışını kesmeden ?

  Edit Bu saat 600e doğru düşerse alırım.

 • Burak A. @carlelias

  Hele şükür geldi şu altaki bar,geç olsun güç olmasın. 🙂

  • moraral @moraral

   Kendi adıma söyleyeyim bu tür izleyiciyi hayatında ilk defa youtube 'u kullanıyor şeklinde düşünen hareketlere karşı antipatim var. nasıl abone olunacağını ve nasıl bildirimlerin açılacağını göstermek teknoloji sitesi izleyicisinin profiline ters. text olarak yazılsın da animasyon ile "şöyle yapılır" tarzına dönüşmüş bir şey bana göre hatırlatıcı değildir. Bir de videonun başında daha videoyu izlemeyi bitirmemiş bir kişiye "abone olun" demek de çok anlamsız. Belki videoyu beğenmeyecek. Nedir bu peşinen abone olun istekleri? 🙂 Oyunları preorder yapmayın ama kanala videoyu izlemeden abone olun

  • Ekrem @huseyinekrem

   @moraral Bilmediklerinden değil, unutuyor ve ya umursamıyorlar. İnsan psikilijisi malesef bunu gerektiriyor.

 • Batuhan @achfighter

  -Himmet ağabey 5bin adım say.

  -Dörtbin doğuzyüz doğsan sekiz
  dörtbin doğuzyüz doğsan doğuz

  -Himmet ağabey bana şehirli karı alacan demi.
  - 😠

 • aegeus @aegeus

  Ağustos'un ilk haftasında, Note 10 ile birlikte, bu saatin ikinci versiyonu duyurulacak; hani günü gününe yayınlamak belki mümkün olmuyor bu cihazları ama onbir ay da biraz geç değil mi kurban olduğum?

  Detayı: https://www.sammobile.com/2019/07/05/galaxy-watch-active-2-elevate-samsungs-smartwatch-game/

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Çok narin ve güzen olmuş. Çok yakışıklı....

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Ekran çerçevesi kötü olmuş ama, ekran zaten küçülmüş. Bir de siyah bantla iyice küçülmüş.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Her ne kadar Levent Bey'in hoşuna gitmemiş olsa da L kaide çok daha iyi bence. Çünkü, bu haliyle dalgınlıkla üstüne bir şey koyabilirsiniz veya bir şeylerin altında kalabilir. Onun dışında, kayışı yer kaplayacak. Halbuki L kaidede böyle bir sıkıntı olmuyor, görüşü göreceli daha kolay ve kayış hemen kıvrılıyor arkaya doğru. Bu nedenlerden dolayı daha kullanışlı, çantanın boyutuna göre değişse de o kadar kabarıklık yapmıyor.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Bu saate neden konuşma özelliği gelmemiş? En büyük eksiklik bu benim için.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Fiziki yapısı el vermiyor. Çok küçük ve ince.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   @lterlemez Genelde yeni sürümde eski sürümde var olan özellik çıkarılmaz. Önemli bir özellik üstelik. Bunun bir yolunu bulup hem küçük hem de o özelliği koyarlardı eskiden.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @kgk; Öyle ama o zaman yine öncekiler gibi kalın ve büyük olurdu. Bende, Levent Bey'in sahip olduğu serinin Galaxy Sport olanı var, mic var ama hoparlör yok. Olmamasına rağmen, yine de büyük, görsellerden karşılaştırabilirsiniz. Sadece mikrofonun olması bile boyutları çok değiştirmiş. Kaldı ki bence, pil yüzünden çok pratik bir kullanıma sahip değil. Yani sürekli arama geliyor/yapıyor iseniz, pili çabuk tüketecek siniz, büyük bir ihtimalle ki Levent Bey de söylemiş; ikisinin de olmamasına rağmen, boyutlarından dolayı, 5 günden 2.5 güne düşmüş pil ömrü.
   Yani, kısaca irdelemek gerekirse, pilden feragat etmemek için (boyutlarına nazaran) mik ve hop'tan vazgeçmişler. Hani şarj şekli telefonlardaki gibi olsa, belki o zaman, sizin dediğiniz gibi eksiklik olarak yorumlanabilirdi ama kendisine özel şarj olunca, ben pek de eksiklik gibi görmem açıkçası. En azından, daha önceki versiyonlarında olduğunu da bildiğimize göre, pil sorunu çözüldüğünde tekrar geri geleceğini biliyoruz.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   @lterlemez mikrofon olup hoparlör olmayınca sıkıntı olmuyor mu? Görüşme yapılmıyor o zaman? Sesli komut için mi var mikrofon ?

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @kgk; Ben kullanmadım ama bildiğim kadarıyla görüşmede, konuşma saatten cevaplama telefon üzerinden oluyor.

 • jaks @jaks

  Levent abi adım sayar özelliğinden bahsetmiş, aynı kola takılıyken bileğe uzak kalıyorsa yanlış ölçüyor olabilir (hem nabız hem adımı) bileğe yakın olan daha iyi ölçüyordur bilek kısmı daha ince olduğu için ve infrared kan akışını daha ince kısımda daha iyi görebildiği için.İki farklı bileğe takıp kullandım diyor o da kalp solda olduğu için sol kol daha avantajlı olacaktır muhtemelen ölçümlerde.Dolayısı ile net ölçüm tek saat sol bilekte belli bir adım sayısı atarak veya belli bir mesafede ikisi de sırayla ölçülmeli.Diğer yandan incelemede müzikten hiç bahsedilmemiş bluetooth ile müzik dinleme buna da yer verilmeliydi bence çünkü spor yaparken bluetooth kulaklık ile saatten müzik dinlemek güzel bir özellik telefonu yanına almadan devam edebiliyorsun.Yani en azından saatten tek tek harf basarak mesaj yazmaya göre çok daha faydalı bir özellik.

 • cro magnon @cro-magnon

  Aynen, spor yaparken içine müzik/podcast atıp dinleyebilmek ve spotify kullanabilmek bence bu cihazın en önemli özelliklerinden biri. diğeri de GPS ve GPS doğruluğu, ve spor yaparken verdiği anlık metriklerin doğruluğu (anlık tempo, ortalama tempo, anlık nabız, ortalama nabız, anlık spm/kadans, yüzmede kulaç ve tur algılaması, gibi. Bunu spor odaklı bir akıllı saat olduğu için söylüyorum, biraz daha spor kullanımına odaklayabilirsiniz incelemeyi. Mesela GPS açık ve spotify kullanarak koşarken pil ömrü yaklaşık kaç saat gidiyor? Bunu hiç bir mecrada bulamadım. Günlük kullanımda kaç gün gittiği bu konuda bir kriter değil, çünkü GPS ve Bluetooth kulaklık+spotify aynı anda kullanmak çok yüksek miktarda güç harcıyor olabilir, belki de bu şekilde kullanırken 2 saatte şarjı bitiyor. E ben bunu alınca mı öğreneceğim peki? Sporcular Garmin/Suunto/TomTom/Polar gibi markalara yönelsin diyebilirsiniz ama Garmin dahil bu markalar spor odaklı olarak daha fonksiyonel olsalar da çok az modelde müzik çalma özelliği var, (Garmin Fenix 5s, Forerunner 645 Music, Forerunner 945, Vivoactive 3 Music gibi) olanlar da bu üründen ciddi derecede daha pahalı ürünler. Suunto zaten bu topa hiç girmedi, girecek çapı da yok. TomTom dandirik bir ürün çıkardı Spark diye, Polar da aynı şekilde. Bir umudum bu saat, anlıyor musunuz? 😀

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  huwai nin saati bu saat ve xiaominin bir saati var. bunlar arasında hangisini almak lazım? daha çok bisiklet sürerken filan kullanılcak. sensör eşleşmesi filan önemli.

 • Mustafa ÜNLÜ @mustafaunlu

  Batarya süresi 4 günün üzerine çıksaydı bu hafta sipariş ederdim ama 2 gün çok az saat için. Koldan çıktımı unutuluyor akıllı saatler.

 • ahmetfx @ahmetfx

  Çerçeve kalın gözüküyor. İnce olsa imiş çok şık olurdu. Fiyatı alınabilir seviyede.