Yahû güzelce kaynaklarını vererek tenkit yazıyoruz, kabul etmemekten midir nedir bir bakıyoruz paylaşım silinmiş. Belli bir ihtisas sahasında "bence şöyle olacak" gibi fikir belirtmek risklidir, özellikle bu konu "dil" ise. Alev Alatlı'nın bir kitabı vardır sadece ismini söyleyip bırakacağım: "Ben Böyle Düşünüyorum!" Demekle Olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HepsiJet müşteri temsilcileri 1 haftadır her gün diyorlar ki: ''Kargonuzu bugün teslim edeceğiz.'' Bugün öğrendim ki kargo daha transfer merkezindeymiş! 1 haftadır da oradaymış... Artık en son ''gönderin geldiği yere paramı da yollayın'' dedim, ''iade talebinizi oluşturduk'' dediler. Bugün bir de ne öğreneyim, iade talebi falan oluşturulmamış. Çileden çıktım artık, bugün de iade talebi oluşturdular bakalım. Aslı varsa... 🙂
Aynı ürünü Amazon'dan istedim acaba onlar da böyle yapacak mı göreceğiz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada & HepsiJet insanı yoruyor... Bir daha alışveriş yapamayacağım sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Tam Vodafone Net'e geçiş yapmak üzereydim, Superonline'a dilekçemi falan yolladım internetim kesildi derken aradılar: ''Neden ayrılmak istiyorsunuz efendim?'' dediler. Anlattım pahalılığı falan, ''İsterseniz şöyle yapalım'' diye başladılar Vodafone ile aynı fiyatı çektiler. ''Hani maksimum yapabileceğiniz 15 mbit 89 liraydı ne oldu?'' dedim, ''şimdi yapabiliyoruz efendim'' diye ikna ettiler. Blöf işe yarıyor sanırım bunlara. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone'un fiberini kullanan var mı? 24 mbit'i 12 ay taahhütle modem ücretini de katarsak 72 liraya veriyorlar. Hâlihazırda Superonline kullanıyorum ama taahhüt bitmek üzere, yenilemek istediğimde fena fiyat çekiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows' 7'de Adobe dışında PDF okuyucu önerir misiniz? Kitap okumak amacıyla kullanacağım, dosyaların üzerinde vurgu (fosforlu kalem), not alma vs. de yapmak istiyorum. Bunları içeren bir program var mı?
Acrobat'ta yapamıyorum maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

İşlerinizi halletmek için (yazılar, notlar, bağlantılar, ofis uygulamaları vs.) bir ekosistem tercih edecek olsanız bu Google mı Microsoft mu olurdu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Orcun @orcun

  Apple olurdu, ne ms ne de google apple gibi bir ekosistemi sunamıyor. Muadili benzeri oluyor ama apple gibi iphone tablet macbook olayı gibi bir ortam yok. O yüzden de hep kel kör çalışıyor.

 • rozabay @rozabay

  Aslında ekosistemi çalışılan firmalar belirliyor. Siz libre office ile yaptığınız dosyayı karşıya yollayınca bu dosya açılmıyor yada düzgün görüntülenmiyor şeklinde geri dönüş almanız olası.
  Şahsi olarak her zaman açık kaynak yanlısı olmuşumdur.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Karışık hepsinin üstün olduğu bir konu var.
  Apple bilmiyorum @orcun söylemiş.

 • Paheli @paheli

  Genelde google ile çözüyorum. İki bilgisayarımda da google drive yüklü. Google drive'dan 100 gb yer satın aldım. Üzerinde değişik yaptığım ya da sirkülasyonda olan dosyalarımı oraya atıp iki cihazdan ve telefondan da ulaşıyorum. Google docs da var mesela drive ile otomatik kuruluyor ama işe yarıyor. Fakat başka kişilerle paylaşırken format sıkıntısı çıkmaması için Microsoft office online sürümünü kullanıyorum. Telefona da kurdum çünkü bilgisayardan yazdığım bir şeyi telefon uygulamasıyla paylaşmak çok basit. Geçen haftalarda arkadaşlarıma ders notu gönderirken online word üzerinden yazdım mobil uygulamadan da hemen dağıttım hızlı şekilde farklı kaydet vs yapmadan. One note'a da bir türlü ısınamadığım için kullanmıyorum bir ara istemiştim kullanmayı. Telefonda yıllardır color note kullanıyorum basit ve senkronizasyon özelliği var ama yine de önemli notların yedeğini drive'a alıyorum. İlerde kendi cms sistemime geçme isteğim var. Şimdilik bireysel olarak bu düzen her işimi görüyor. Güvenlik için çift aşamalı doğrulamalar açık.

Enteresan bir şekilde evdeki lambalar yanıp yanıp sönmeye başladılar, sadece bir yerde değil bütün evde böyle. Sebebi ne olabilir acaba?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Annemin Grand Prime Plus telefonunun bataryası bozulmuş, internette arattım ama bulamadım. Acaba Grand Prime'ın bataryası uyumlu olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap