Logitech Z333 2+1 Ses Sistemi İncelemesi

Logitech Z33 2+1 Ses Sistemi İncelemesi

 

Öncelikle merhabalar,
20.07.2018'de aldığım Logitech Z33 2+1 ses sistemini sizlere kısaca anlatıp artı ve eksi yönlerini aktarmaya çalışacağım.

Sıradan ev kullanıcıları için çok yeterli olarak gördüğüm bu ses sistemini webdenal.com'dan aldım. 1 gün içerisinde sistem elime geçti ve sorunsuz bir şekilde kurulumu yaptım.

Kutu İçeriği
1 adet subwoofer
2 adet hoparlör
1 adet yuvarlak biçimde tasarlanmış ses kontrolcüsü
Kullanım kılavuzu

Ürün Kabloları
Kablo uzunluğu 1.5 metre ve kablolar orta kalınlıkta, eğer bilgisayar masası üzerine kurulum yapıp subwooferı yere koymayı düşünüyorsanız kablolar fazlasıyla yetiyor. Kablo kalabalığı yapmadığını söyleyemem, tüm çıkışlar subwoofer üzerinde ve tüm bağlantıları subwoofera bağlayarak ürünü kullanabiliyorsunuz.

Subwoofer ve Kalitesi 
Subwoofer neredeyse 30 cm'lik bir cetvel boyutunda ve 5 inçlik bir içbükey sürücüye sahip. Üzerinde hoparlörleri bağlamak için kullanacağınız girişler dışında bir adet RCA girişi mevcut. 24 Watt'lık bir güçte olan bu subwooferı arkasında bulunan bass denetimi ile kontrol edebiliyorsunuz. Son ayarda gerçekten çok iyi işler çıkardığını söyleyebilirim, müzik ve film gibi genel amaçlı kullanımlarda gayet yeterli geliyor.

Hoparlörler
Hoparlörler yaklaşık olarak 19 cm yüksekliğinde ve 8 cm derinliğinde. Bu boyutlar ortalama bir çalışma masası için bana orta-büyük geldi, kabloları ise gayet uzun ve orta kalitede. Ses kalitesi olarak bass odaklı olduğunu, tiz seslerde biraz soluk ve boğuk kaldığını söyleyebilirim ancak bir ekolayzer programı ile tizleri daha iyi duymak için ayarlamalar yapabilirsiniz. Hoparlörler 8 wattlık bir güce sahip ve son seste komşuları şikâyete davet gayet mümkün bu yüzden son ses açmak pek olası değil.

Yuvarlak Tasarımlı Ses Kontrolcüsü
Bu kontrolcü 1 adet 3.5 mm kulaklık girişine, açık olduğuna dair bir yeşil ışığa, yuvarlak bir ses düzeyi kontrolcüsüne, 1 adet açma kapama tuşuna sahip. Masaya konulduğunda çok bir kalabalık oluşturmuyor, siz oynatmadığınız sürece kaymıyor.

 

Artıları

  • Bass müzik severler için gayet yeterli.
  • Fiyat olarak çok pahalı değil.
  • Malzeme kalitesi olarak gayet yeterli.
  • Kablo uzunluğu yeterli.
  • Ev kullanıcıları için ideal.

Eksileri

  • Tiz seslerde ayarlama yapmadığınız sürece yetersiz.
  • Küçük bir masaya sahipseniz hoparlörler büyük.
  • Taşınması ağırlığından ötürü pek mümkün değil.
  • Bluetooth desteğine sahip değil, bunun için bir bluetooth ses adaptörüne ihtiyacınız var.
  • Hoparlörler ve içbükey sürücü üzerindeki siyah tül çok dayanıklı değil.
BeğenFavori PaylaşYorum yap