Paylaş Paylaş

HarmonyOS 2.0'lı Akıllı Saat / Huawei Watch 3 Pro İncelemesi

Huawei'nin HarmonyOS 2 işletim sistemi ile gelen ve tam akıllı hale gelen saati Watch 3 Pro'yu inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • enginva @enginva

  Geldi. 😀 @mr-paramedik
  Düzenleme: Watch GT2 Pro kullanıcısı olarak saati değiştirmek için yeterli bir geliştirme göremedim. Gelen mesajları sesli cevaplama özelliği bile gelmemiş. Huawei'nin en önemli özelliği olan pil ömrü de geri gitmiş üstelik. Fiyatı da maşallah üç katı.

 • Papa Emeritus @pope

  Neye güvenerek Apple Watch’tan daha pahalıya çıkarttıklarını gerçekten merak ediyorum.

  • catpower @catpower

   neye güvenerek mi ? Huawei özgüven Kral Arthur yok 🙂 , Cihaz satın alacaksın ve en önemli servisler bir markada yok ama fiyatı diğer markalardan daha yüksek bunu güven, özgüven felanla açıklamak imkansız gibi bir şey .

 • kirazerik @kirazerik

  Bu kurda bu vergiyle kimse almaz bunları geçin. Neyse klasik teknoseyir tepkisini vereyim. Ne olur ne olmaz taşlanırız. Güzel inceleme imiş ellerinize sağlık. Bu tarz ürünlerde en iyisi teknoseyir

  • Papa Emeritus @pope

   Saatlerde ekstra vergi yükü yok hatta AB’den daha ucuz çoğu saat. Mesela Apple Watch S6 440 EUR AB’de fakat bizde 3.800. ABD, Kanada gibi ülkelere göre pahalı sadece.

  • kirazerik @kirazerik

   @pope yok açıkçası parası umrumda değil benim. Saat kullanmayı sevmiyorum. Ama @gamsizm bu tarz akıllı saat veya bileklik denilen cihazları aktif kullandığından güzel inceliyor. Hatta bu konuda referans alırım kendisini sadece Türkiye’de değil. Almak isteyenlere veya soranlara teknoseyir murat gamsiz ne diyor ona bakın diğer incelemelere bakmayın diyorum. Bu basit bir şey değil. Bir ürün gamını hakim bir şekilde inceleyecek insan çok az. Sırf bu konu üzerine kanal açabilir Konuya hakimiyeti çok belirgin. Yoksa alıcı değilim ama zaten olmak da gerekmiyor. Saat ile telefon numarası çevirten bir nesil nasıl tepkisiz kalabilir bu teknolojiye 😄😄Tebrikler👍👍

  • emkdrl @emkdrl

   @pope Uzatmaya gerek yok ancak belirtmeden geçemeyeceğim bir konu var "Alım Gücü". Alım gücü evrenseldir ve ürünün pahalı olup olmadığını belirler. Matematiksel olarak alım gücü; ürün fiyatı/aylık gelir(istenirse yıllık gelir de seçilebilir) şeklinde hesaplanabilmektedir. Unutulmaması gereken en önemli nokta, birimlerin eşitliğidir yani ürün fiyatının para birimi ile bahsi geçen ürünün para biriminin geçerli olduğu ülkedeki para birimi ile aynı olmalıdır. Ayrıca almak istenilen ürüne ne kadar kısa sürede sahip olabileceğinizin de bir ölçüsüdür. Ve yapılan işlemin sonucu ne kadar küçükse alım gücü o kadar yüksektir. Bu kadar basit gerisi kalem kağıt ya da hesap makinesi. Uzatmak gibi bir niyetim olmadığından gelme ihtimali yüksek olan yorumlara cevap vermeyeceğim. İyi forumlar.

  • kirazerik @kirazerik

   @emkdrl bahsettiğiniz şeye purchasing power parity deniliyor. Ama çok daha tanımlayıcı bir istatistik değil.

 • Umit Bulbul @umitbulbul

  Huawei servisi kadar kötüsü yok başka marka deneyin. Garantideki cihazdan para ister

 • Gözlüklü Şirin @gozluklusirin

  Telefonu sürekli yanında taşıdığımızı varsayarak, akıllı bileklik dışında kola telefonumsu bir şey takma kafasını anlamıyorum. Takanlar kusura bakmasın.

 • Orcun @orcun

  Bu saate bu para inanılmaz yüksek. Hiç gerek yok. Bütün gt serilerine ne kadar destek verdi de buna da verecekler ? bütün gt gt2 ailesi sürünüyor forumlarda kullanıcı topluluklarından giydiren giydirine. Destekte olmadı kaç aylardır o garip gureba reklamlı appgallery'e yönlendiriyor vs. saatlere destek kesildi yok. Bunu alırsınız yani diyeyim 6 ay destek olursa olur 6. aydan sonra o garip gureba appgallery desteğini de keserler ortada kalırsınız. Bütün gt gt2 sülalesine ne yaptı neye destek oldu da buna olacak bu herifler ?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Benim GT'de bir sürünme olmadı. Güncelleme de aldı kaç defa. Watch fit e geçtim ama aynı şeyin küçüğü. Hiç sorunum yok.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm https://forum.donanimhaber.com/huawei-watch-gt2-ana-konu--140272587 Dolu var Murat hocam. Ha alınan fw güncellemeleri var, var ama ne farketti ? detaylı hava durumu geldi en son onun harici hiçbir özellik gelmedi. 1 sene önce alınan saat şuan aynı yani, ilk bu hongmeng os çıkacaktı dediler ki alacaksınız. https://www.youtube.com/watch?v=3LHoeDr3CrQ&t şu video üzerinden bütün huawei kanalları şeyleri reklam yaptı alacaksınız rahat olun yok şöyle yok böyle. Huawei'e mail atıyoruz cevap dahi verilmiyor. Çinlilere kadar mail attım zerre kaale alınmıyoruz.

   Hadi dedik google bunları banladı kendi marketini kuralım. Appgallery idi değil mi ? kurduk dediler ki hms core güncellenecek health sağlık güncellenecek vs. vs. e saat ? ona daha yok. Birde her uygulamayı açışta böyle 5 saniyelik dayatmalı reklam çıkıyor. Ya şu '' olayı '' mecburen yumuşatıyorum en adi en ucuzlukçu böyle hindistanda merdivenaltı üretim yapan telefonların arayüzleri dahi yapmıyor.

   Bu saatlere özelleştirme namına yapılan tek şey kadran değişimi onda da telegram grupları var. https://t.me/hwatchfacesturkey böyle gruplar buradan hwt uzantılı arayüzü indirip uygulamadan yüklüyorsunuz. Başka hiçbir özelleştirme yok. https://www.akakce.com/akilli-saat/en-ucuz-huawei-watch-gt-2-pro-fiyati,785695118.html 2 bin liralık saatten bahsediyoruz değil mi Murat hocam ? https://www.akakce.com/akilli-saat/en-ucuz-huawei-watch-gt-2-46mm-sport-edition-fiyati,543715887.html veya bu da olur. E günün sonunda bu cihazlar akıllı saat değiller. Tamamen xiaomi'nin mi band 4 5 6 cihazlarının arayüzünde kalitesinde ama tipi şekli şemali olan ekranı güzel olan cihazlar.

   2 bin tl'e yakın para ver, kocaman resmen 1.5 inçlik ekranda birisi smiley atsın o çıkmasın bomboş ekrana bak. Cevap yazıyor birisi geri bari hazır mesajlar olsun ya ? klavye çıkıp yazmayalım yani o kadar istemiyoruz da, seçtirsin yani dersin ki 10 tane ön yüklü mesaj var bunlardan birisiyle cevap vereyim mi ? seçeyim cevap versin ? yok.

   Ondan sonra niye huawei tutunamıyor ambargo var şu var bu var öyle böyle vs. e satma bu paraya o zaman ? e böyle beklenti yaratma o zaman ? yazık günah değil mi yani bu ? havaya atılan para resmen.

  • ozturka @ozturka

   @orcun güncelleme geliyor ama fark yok. Önceden huawei dışındaki cihazlarda müzik kontrolü pause/play tuşu denklaşör görevi görüyordu, o bug ı fixlediler. Telefonum huawei değil ve bin tl verdiğim cihazı denklaşör olarak kullanamıyorum. Teşekkürler havayi.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Tamam da her incelemede söyledim bu akıllı saat değil diye. Siz bence yanlış ürün seçmişsiniz. Siz Samsung ya da Apple Watch alacakken nedense bu saate yönlenmişsiniz. Bu saatlerde gerekli temel özelliklerin hepsi var ve bir tane ekstra özellik eklenmesine gerek yok. App Gallery olayı da ABD engelinden sonra mecburen çıktı. Ona yapacak bir şey yok. Bu eleştirilerin hepsi bu Watch 3 serisine yapılacak çünkü artık tam akıllı saat.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Ama işte Murat hocam problem bunlar akıllı saat diye satılıyor. Teknomarkette internette vs. bakın isterseniz. Ben almadım yani para verip alsaydım şayet tüketici hakem heyetine kadar uğraşırdım geri vermek için o derece alet işlevsiz sadece spor modları olan geri kalan herşeyde neredeyse başarısız bir alet. Güya altimetresi var deniz seviyesindeyim 100 küsür metre yukardasın diyor. Pusulası var güya sapıtıyor ara ara, yürüyüş yapıyorum mesela hergün ortalama 5 km yürüyorum. Bazen çok feci sıcak oluyor yokuşu çıkmayayım diye otobüse biniyorum, egzersiz modunda alet farketmiyorsun yada o anlık şey ile bakmıyorsun bu alet otobüste olduğumu da algılayamıyor. Otomatik egzersiz modunun ben düzgün çalıştığını dahi hatırlamıyorum. Yürüyüşteyim algılamıyor koşuyorum algılamıyor hepsini manuel ben seçeceğim vs. yersen '' akıllı saat '' diyorlar ondan sonra, ben mi band 4 kullanıyordum kız arkadaşım hediye almış yani olay bu yani benim mi band 4'den sonra bana ekstra tek kattığı şey gps ile takip ve de spo2 o kadar. Ha bak güzel yanı gps ile takip ediyor nerede ne zaman kaç nabız atmış hızım vs gösteriyor detaylı, spo2 yavaşta olsa baya güzel çalışıyor. İyi yanları var ama bu alet bileklik yani band diye geçen cihazlardan o kadar. Siz bile gt2 pro varken şekli şemali rahatsız ediyor pratik değil rahat değil oraya buraya çarpıyor diye watch fit'e geçmişsiniz değil mi ? e demek ki arada hiçbir fark yok ki geçmişsiniz watch fit bile işiniz görüyormuş. Ama işte gt2 pro 2 bin liracık fit modeli de 700 liracık alet. Demek ki sizin için hiçbir fark olmamış yada değecek fark olmamış ki fit ile takılıyorsunuz. Yani bilemiyorum 5 6 bin liraya yakın para verip alan olur mu ? sanmıyorum. Çünkü var olan gt2 veya pro dahil kendi kullanıcısı bile almak istemiyordu. Zamanında lg'nin g4 modeli ile nasıl kendinden kullanıcılarını uzaklaştırdı sonrada ufaldı ufaldı en son da yok oldu gitti aynı şeye benziyor. Ha alan olursa alsın kullansın o ayrı konu zaten.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Evet zaten bunları da hep anlattım 🙂

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Murat hocam yalan yok biraz atlaya atlaya izledim. 😀

 • umitt @umitt

  apple watch 6'dan çok daha pahalı, belki beklenen apple watch 7 serisinden bile pahalı. bu fiyatlara hiç satma şansı yok. yeni eklenen deri sıcaklığı o kadar önemli bir gelişme değil maliyete önemli bir etkisi olduğunu sanmam. huaweinin daha önce çıkardığı saatlerle bile rekabet edemez fiyatları hızlı bir şekilde düşebilir.

 • Mustafa ÜNLÜ @mustafaunlu

  22 dakika güzel bir video. Ama video süresi çok uzun geldi bana. Teknoseyiri yaklaşık 8 yıldır falan takip ediyorum. Önceden inceleme videoları 1 saat olsa yine izlerdim. Ama zaman geçip, iş güç aile hayatına ayrılan süre arttıkça videolara ayırabileceğim vakit çok azaldı. Eskisi gibi teknolojiyi takip etmekte zorlanıyorum. Keşke inceleme videolarını 10ar dakikaya indirseniz. Tabi bu kendi görüşüm. Diğer arkadaşlar sanırım istemezler böyle birşey. @gamsizm

 • IQRI @iqri

  26mm Garmin fenix 6x kayışı taktım şekli değişti.