Paylaşabilirseniz sevinirim. İş arayan arkadaşlar bu fırsatı kaçırmasın. Burada mail adresi paylaşmak spam açısından riskli geliyor o yüzden ilgileniyorsanız @plegus ekleyerek yazın lütfen:

Nerede çalışacaksın?
http://www.kazanciholding.com.tr/
http://www.aksaenerji.com.tr/tr/ana-sayfa/

Kiminle çalışacaksın?
https://www.linkedin.com/in/batuhan-ayka%C3%A7-36a86a38/

Arkadaşlar merhaba,

Çalıştığım şirkette (Aksa Jeneratör/Enerji/Doğalgaz/Elektrik Dağıtım - İstanbul/Kavacık) yerime yetiştirmek üzere bir eleman almam gerekiyor. Bilişim teknolojilerine yakından ilgili, uzun süredir piyasayı takip eden, genç ve enerjisi yüksek bir arkadaşa ihtiyacım var. Teknoseyirin bir çok takipçisi bu profile uyuyor. O nedenle @gamsizm izniyle burada iş ilanımı paylaşmak istiyorum.

Aşağıda işin "kurumsal" ilanını eklleyeceğim. Ancak benim için en kritik özellikler şu şekilde:

Tecrübe kısıtı yok, yeni mezun ya da kısa süredir çalışıp işten pişman olan varsa buyursun 🙂
Kendi hobisi dahilinde uzun süredir bilişim teknolojileri piyasasını araştıran,
Değişen teknolojiyi sürekli takip eden ve fiyatlardan her daim haberdar,
Yaptığı işi sürekli sorgulayarak süreçleri kısaltacak, riskleri azaltacak geliştirmeler yapacak,
Halihazırda MS Excel bilgisi olan ve SAP kurumsal kaynak yönetimi uygulamasını öğrenecek.

Burada yapılacak işin özünde aslında pazarlık kabiliyeti de var ancak ben bunu da bir prosedüre bağlamak istiyorum. Ben de hiç pazarlık yapamazdım ama zamanla edilinebilecek bir kabiliyet olduğunu düşünüyorum.

İLAN:

Temeli 1950’li yıllarda atılan, jeneratör üretimi, doğalgaz dağıtım faaliyetleri ve enerji santralleri kurulum / işletimi ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olan Kazancı Holding bünyesinde görev almak ve yetiştrilmek üzere aramıza katılacak 'Tedarik Uzman Yardımcısı' arayışımız bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER

• Üniversitelerin fen veya mühendislik fakültelerinden mezun,
• Excel bilgisine sahip,
• İyi derecede İngilizce bilgisi olan,
• İletişimi ve temsil gücü kuvvetli,
• Analiz ve problem çözme yetkinlikleri gelişmiş,
• İşbirliği ve ekip çalışmasına değer veren,
• İstanbul'da ikamet eden/edebilecek.

İŞ TANIMI

• Bilgi Teknolojileri ihtiyaçları doğrultusunda, Tedarik Zinciri Direktörlüğü tarafından yapılacak mal ve/veya hizmet alımları ile Holding stratejileri ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda; şeffaflığı, rekabeti, eşit muameleyi, ticari sırlarının gizliliğini, denetlenebilirliğini ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak.
• İş birimlerinin açmış olduğu bilgi teknolojileri ile ilgili gelen taleplerin ihtiyaç analizinin yapılarak gerekliliğini ve uygunluğunu kontrol ederek sonrasında piyasa araştırması, satın alma ve sevk süreçleri dahil olmak üzere baştan sona tedarik operasyonunu gerçekleştirmek.
• SAP SD ve MM Modüllerini kullanarak tüm tedarik sürecinin elektronik ortamda ve prosedürlere uygun olarak kayıt altına alınmasını sağlamak.
• İçinde bulunduğu iş süreçlerini; döviz, tedarikçi, stok vs risklerini minimize etme ve operasyon yükünü azaltıp uçtan uca tedarik sürecini kısaltma hedefleriyle sürekli olarak geliştirmek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burhan @epsilon

  Bilmediğimden soruyorum Mühendislik mezunu (End. Müh. hariç) TZY'den ne anlar, malzeme yönetimi ve yine satış yönetim modüllerini anlayıp kullanması için mühendis değil işletmeci olması lazım? Tedarik zinciri Yönetimi Üretim yönetiminin alt konusu olduğundan yine işletmeci olması lazım. Mühendisin görevi bu mudur ülkedeki mühendisler bunlar mıdır genelde iş ilanlarından anladığım kadarıyla mühendis olmayana ampul bile taktırmıyorlar.

  • darth @plegus

   Biraz haklısın, biraz yanlış anlamışsın. Açıklamaya çalışayım.

   Bu ilan özelinde mühendislik veya fen fakültesi yazmamın sebebi; bilimsel altyapısı olan, sorgulamayı bilen ve karşılaştığı mantık problemlerine matematiksel yaklaşarak, kontrollü deneyerek ve çıkarım yaparak sorunları çözebilecek vizyona sahip birisini arıyor olmam. Mühendis olmasına gerek yok, ben de değilim o yüzden fen ve mühendislik fakültesi yazdım zaten. Dikkat edersen en baştaki kritik özellikler arasında yer almıyor. Aslında bunların eğitimini tamamlamış her insanda olması gerekiyor ancak gerçekler böyle değil.

   Peki mühendis TZY yapar mı? Evet yapar. İşletmeciden daha iyi yapar. En azından bizim şirketimiz özelinde bu şekilde. Çünkü tedarik edilen mal ve hizmetler; elektrik üretim-dağıtım, doğalgaz dağıtım ve jeneratör üretim alanlarına ait ve ileri derecede teknik yeterlilik istiyor. Yeri geldiğinde ihtiyaç sahibinin elinden tutmak, yeri geldiğinde ise yanlış yoldan döndürmek gerekiyor. Anladığım kadarıyla sen tamamen yönetsel bir iş olduğu varsayımıyla böyle bir çıkarım yaptın.

   Bunların dışında biraz daha genel bakarsak duruma, ülkemizdeki mühendislerin hangisinin ne kadar mühendis olduğunun ölçümünü yaparsan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda üniversiteler hariç hiçbir mezunun yeterli seviyede çıkamadığını görürsün. Kendi kendini geliştiren, elinden iş gelen, meraklı çıkıntı tiplere saygım sonsuz tabii ki 🙂 Ama genel durum bu şekilde. Ancak lütfen ODTÜ ya da Bilkent mezunu mühendisle apartman üniversitesi mezunlarını aynı kefeye koyma. Zaten bu ilana ODTÜ EE Mühendisi bakmaz bile, adamlar 3 sene Aselsan-Havelsan-GE-Siemens-SAP-Oracle vsde çalışıp daha sonra hayatını taşıyıp göçüyor memleketten.

   Umarım açıklayıcı olmuştur.

   Not: İşletme mezunu ne yapar onu ben de bilmiyorum. Sanki daha çok yüksek lisans programı olması gerekiyormuş gibi geliyor bana.

  • Burhan @epsilon

   @plegus Güzel açıklamışsınız daha anlaşılır oldu. Evet ben yönetsel kısım için söyledim ama ilanda yetiştirilecek ibaresi olduğu için bunu sorma gereği duydum. Yine de ne kadar mühendislik okumuş olsa da sahada görmediği için pek bir şeyden anlamayan çok kişi var ya da farklı sahalarda çalıştığı için sizin alana uymayan kişiler de olabilir. Teknik bilgiler zamanla öğrenilir, ortada teknik hesaplamalar yapılacak bir durum olduğunu pek zannetmiyorum. Benim sitemim size değil yanlış anlamayın en basit işler için bile mühendislik mezunu arayanlara.

Uber is under criminal investigation for building software to avoid regulators

Uber is facing a criminal probe from the US Justice Department over a piece of software it used to evade law enforcement and transportation regulators, according to Reuters. The program, known...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
darth paylaştı.

Sosyal Pazar araştırması
Arkadaşlar bir e-ticaret sitesi hazırlıyoruz mallar hazır neredeyse karsız diyecek kadar isim tutulana kadar ucuz tutmayı planlıyoruz.

İçerik teknoloji, bilgisayar ekipmanları, Notebook akıllı telefon Vs

Şimdi size soru?
Bilmediğiniz adını duymadığınız bir site fiyatı da diğerlerinden uygun. Bu siteden alışveriş yapar mısınız alışveriş yapmak için ne gibi güvenilirlikler istersiniz.
(ssl sertifika, 3D security gibi güvenlik önlemleri var)
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31

Kınanmayacaksam şurada paylaşmak istiyorum.

Konsol demek kafa rahat demekmiş.

İlk kez 95 yılında PC, 99 yılında ise PS1 sahibi oldum. Önce PC ile başlamış olmanın verdiği alışkanlıkla olsa gerek bir daha konsolun yüzüne bakmadım. Yıllar sonra Horizon Zero Dawn yüzünden PS4 aldım. 1 ay kullandıktan sonra yanına bir de Vita aldım. Oyun oynamaktan muazzam keyif alıyorum.

Sadece oyun açısından bakacak olursak (Aşığı olduğum izometrik RPGleri bir kenara bırakalım) konsolda oyun oynamanın "keyfi" bambaşka. Tak - Çalıştır. Her şey yerli yerinde; kontroller, ayarlar.

Bundan sonra iki senede ekran kartı, 4 senede PC güncelleme formülümden uzaklaşmaya karar verdim. Eğer toplarsam da ekran kartı günümüzün GTX1050 seviyesinde ve dolayısıyla da diğer bileşenleri ona uyumlu olacak minimum hacimdeki PC'lere yöneleceğim. Halen kararsızlık yaşayan iş-güç sahibi ve zamanı dar olan herkese öneririm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19
 • Ekrem @huseyinekrem

  Aylık üyelik zırvalığı yüzünden uzak duruyorum konsollara. Bir de tuzlu fiyat işte hep ekonomik 😀

 • Kvothe @kvothe

  Hayatimda surekli oynadigim 3 tane oyun var. Dota 2, WoW ve Football Manager serisi, bunlar konsola gelene kadar konsol benim icin öldü. Ps4 disinda sonynin cokartmis oldugu butun konsollara sahhibim. Portablelar dahil.

  • darth @plegus

   TI6'in hemen arkasından W ve S harflerim bozuldu kahve dökülünce. O sıra da Invoker'a çok sarmıştım. W bazen hiç basmıyor bazen 2 kere basıyor, sen düşün 500MMR kaybettim 1 haftada, sonra bıraktım DOTAyı zaten 15 senedir tuta bıraka bir hal olmuştum artık sadece izliyorum 😀 Dotanın konsolda oynanması imkansız. Anca işte Smite var ama Dota oynayan adam da gidip başka muadili RTS oynamaz.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @plegus Hangisiyle başlarsan onla gidiyor. Çünkü çooooooook fazla şey var öğrenmen gereken 😀

 • darth @plegus

  Okurken başım döndü. Babam muhabereci olduğu için (o zamanlar) donanımla çok içli dışlı büyüdüm dediklerinin çoğu benim için de geçerli sadece bu kadar emek verip de yazamadım 😀 Dediklerine aynen katılıyorum, özellikle 3. paragrafın 2. bölümü. Evet zaman bolken çok keyifli uğraşması ancak artık külfet olarak gözüküyor daha çok.

  Kasayı açıp temizlemek gibisi de yok ama ya 😀

 • darth @plegus

  Çok ütopik düşünüyorsun bence. XBOX tamam ama Japon o dediğin işe girmez. Adam kablosuz kulaklığı bile benden alacaksın diyor. Ortak işe girmesi zor gibi görünüyor bana.

#akış

Child of Light, Ori And the Blind Forest'tan beri oynadığım en sürükleyici platform oyunu oldu, hem de RPG öğeleri içeriyor, herkese tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün PS4 oyunu olan Journey'e bir göz atayım dedim ve hemen arkasından bitti. Özellikle PS Vita ile uyumlu oyunları elimden bırakamıyorum. Sony'nin bu işin üzerine yeterince gitmemiş olması beni çok şaşırtıyor.

Uzun lafın kısası Journey ( https://www.playstation.com/tr-tr/games/journey-ps4/ ) henüz oynamadıysanız bir akşamınızı mutlaka ayırın.

@nuguryurtsever senin ilgini mutlaka çekecektir.

Journey™

Unutulmuş bir uygarlığın kumlar içinde kaybolmuş efsanelerini ortaya çıkarmak için uçsuz bucaksız çölleri ve tarihi harabeleri keşfedin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Uğur Yurtsever @ugury

  PS3 zamanında oynamıştım. Gerçekten etkileyici bir oyundu, ki üzerinden neredeyse 5 yıl geçmiş olmasına rağmen tadı hala damağımda. Aynı arkadaşın önceki oyunu olan Flower'ı da tavsiye ederim. Ayrıca bu iki oyunun sanat yönetmeninin, yine benzer temaları keşfettiği, Abzû adında bir oyunu var. İsminden de anlaşılacağı gibi "su" ile ilgili bir oyun, okyanus altında geçiyor ve Sümer mitolojisi ve kozmolojisinden de hafif izler taşıyor. O da nefis bir yapım. Hem Steam'de, hem de PS4 de olması lazım Abzû'nun. Flower sadece Playstation'a özel, Journey gibi.

 • darth @plegus

  Flower, Journey ve Flow collector's edition olarak bebraber satılıyor şu anda sıradan onuyorum. Arkasından Abzu'ya da mutlaka bakacağım.

  O kadar aksiyondan sonra kafayı rahatlatıyor. Hatta Journeydeki saldırgan solucanlar bile fazla geldi bana.

@mr-paramedik geçen sene PSN kredi kartı eklerken problem yaşamışın, çözebildin mi? İnternette tonla farklı sebep sayılıyor ben bir türlü halledemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap