Dün PS4 oyunu olan Journey'e bir göz atayım dedim ve hemen arkasından bitti. Özellikle PS Vita ile uyumlu oyunları elimden bırakamıyorum. Sony'nin bu işin üzerine yeterince gitmemiş olması beni çok şaşırtıyor.

Uzun lafın kısası Journey ( https://www.playstation.com/tr-tr/games/journey-ps4/ ) henüz oynamadıysanız bir akşamınızı mutlaka ayırın.

@nuguryurtsever senin ilgini mutlaka çekecektir.

Journey™

Unutulmuş bir uygarlığın kumlar içinde kaybolmuş efsanelerini ortaya çıkarmak için uçsuz bucaksız çölleri ve tarihi harabeleri keşfedin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Uğur Yurtsever @ugury

    PS3 zamanında oynamıştım. Gerçekten etkileyici bir oyundu, ki üzerinden neredeyse 5 yıl geçmiş olmasına rağmen tadı hala damağımda. Aynı arkadaşın önceki oyunu olan Flower'ı da tavsiye ederim. Ayrıca bu iki oyunun sanat yönetmeninin, yine benzer temaları keşfettiği, Abzû adında bir oyunu var. İsminden de anlaşılacağı gibi "su" ile ilgili bir oyun, okyanus altında geçiyor ve Sümer mitolojisi ve kozmolojisinden de hafif izler taşıyor. O da nefis bir yapım. Hem Steam'de, hem de PS4 de olması lazım Abzû'nun. Flower sadece Playstation'a özel, Journey gibi.

  • darth @plegus

    Flower, Journey ve Flow collector's edition olarak bebraber satılıyor şu anda sıradan onuyorum. Arkasından Abzu'ya da mutlaka bakacağım.

    O kadar aksiyondan sonra kafayı rahatlatıyor. Hatta Journeydeki saldırgan solucanlar bile fazla geldi bana.