Paylaşabilirseniz sevinirim. İş arayan arkadaşlar bu fırsatı kaçırmasın. Burada mail adresi paylaşmak spam açısından riskli geliyor o yüzden ilgileniyorsanız @plegus ekleyerek yazın lütfen:

Nerede çalışacaksın?
http://www.kazanciholding.com.tr/
http://www.aksaenerji.com.tr/tr/ana-sayfa/

Kiminle çalışacaksın?
https://www.linkedin.com/in/batuhan-ayka%C3%A7-36a86a38/

Arkadaşlar merhaba,

Çalıştığım şirkette (Aksa Jeneratör/Enerji/Doğalgaz/Elektrik Dağıtım - İstanbul/Kavacık) yerime yetiştirmek üzere bir eleman almam gerekiyor. Bilişim teknolojilerine yakından ilgili, uzun süredir piyasayı takip eden, genç ve enerjisi yüksek bir arkadaşa ihtiyacım var. Teknoseyirin bir çok takipçisi bu profile uyuyor. O nedenle @gamsizm izniyle burada iş ilanımı paylaşmak istiyorum.

Aşağıda işin "kurumsal" ilanını eklleyeceğim. Ancak benim için en kritik özellikler şu şekilde:

Tecrübe kısıtı yok, yeni mezun ya da kısa süredir çalışıp işten pişman olan varsa buyursun 🙂
Kendi hobisi dahilinde uzun süredir bilişim teknolojileri piyasasını araştıran,
Değişen teknolojiyi sürekli takip eden ve fiyatlardan her daim haberdar,
Yaptığı işi sürekli sorgulayarak süreçleri kısaltacak, riskleri azaltacak geliştirmeler yapacak,
Halihazırda MS Excel bilgisi olan ve SAP kurumsal kaynak yönetimi uygulamasını öğrenecek.

Burada yapılacak işin özünde aslında pazarlık kabiliyeti de var ancak ben bunu da bir prosedüre bağlamak istiyorum. Ben de hiç pazarlık yapamazdım ama zamanla edilinebilecek bir kabiliyet olduğunu düşünüyorum.

İLAN:

Temeli 1950’li yıllarda atılan, jeneratör üretimi, doğalgaz dağıtım faaliyetleri ve enerji santralleri kurulum / işletimi ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olan Kazancı Holding bünyesinde görev almak ve yetiştrilmek üzere aramıza katılacak 'Tedarik Uzman Yardımcısı' arayışımız bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER

• Üniversitelerin fen veya mühendislik fakültelerinden mezun,
• Excel bilgisine sahip,
• İyi derecede İngilizce bilgisi olan,
• İletişimi ve temsil gücü kuvvetli,
• Analiz ve problem çözme yetkinlikleri gelişmiş,
• İşbirliği ve ekip çalışmasına değer veren,
• İstanbul'da ikamet eden/edebilecek.

İŞ TANIMI

• Bilgi Teknolojileri ihtiyaçları doğrultusunda, Tedarik Zinciri Direktörlüğü tarafından yapılacak mal ve/veya hizmet alımları ile Holding stratejileri ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda; şeffaflığı, rekabeti, eşit muameleyi, ticari sırlarının gizliliğini, denetlenebilirliğini ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak.
• İş birimlerinin açmış olduğu bilgi teknolojileri ile ilgili gelen taleplerin ihtiyaç analizinin yapılarak gerekliliğini ve uygunluğunu kontrol ederek sonrasında piyasa araştırması, satın alma ve sevk süreçleri dahil olmak üzere baştan sona tedarik operasyonunu gerçekleştirmek.
• SAP SD ve MM Modüllerini kullanarak tüm tedarik sürecinin elektronik ortamda ve prosedürlere uygun olarak kayıt altına alınmasını sağlamak.
• İçinde bulunduğu iş süreçlerini; döviz, tedarikçi, stok vs risklerini minimize etme ve operasyon yükünü azaltıp uçtan uca tedarik sürecini kısaltma hedefleriyle sürekli olarak geliştirmek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burhan @epsilon

  Bilmediğimden soruyorum Mühendislik mezunu (End. Müh. hariç) TZY'den ne anlar, malzeme yönetimi ve yine satış yönetim modüllerini anlayıp kullanması için mühendis değil işletmeci olması lazım? Tedarik zinciri Yönetimi Üretim yönetiminin alt konusu olduğundan yine işletmeci olması lazım. Mühendisin görevi bu mudur ülkedeki mühendisler bunlar mıdır genelde iş ilanlarından anladığım kadarıyla mühendis olmayana ampul bile taktırmıyorlar.

  • darth @plegus

   Biraz haklısın, biraz yanlış anlamışsın. Açıklamaya çalışayım.

   Bu ilan özelinde mühendislik veya fen fakültesi yazmamın sebebi; bilimsel altyapısı olan, sorgulamayı bilen ve karşılaştığı mantık problemlerine matematiksel yaklaşarak, kontrollü deneyerek ve çıkarım yaparak sorunları çözebilecek vizyona sahip birisini arıyor olmam. Mühendis olmasına gerek yok, ben de değilim o yüzden fen ve mühendislik fakültesi yazdım zaten. Dikkat edersen en baştaki kritik özellikler arasında yer almıyor. Aslında bunların eğitimini tamamlamış her insanda olması gerekiyor ancak gerçekler böyle değil.

   Peki mühendis TZY yapar mı? Evet yapar. İşletmeciden daha iyi yapar. En azından bizim şirketimiz özelinde bu şekilde. Çünkü tedarik edilen mal ve hizmetler; elektrik üretim-dağıtım, doğalgaz dağıtım ve jeneratör üretim alanlarına ait ve ileri derecede teknik yeterlilik istiyor. Yeri geldiğinde ihtiyaç sahibinin elinden tutmak, yeri geldiğinde ise yanlış yoldan döndürmek gerekiyor. Anladığım kadarıyla sen tamamen yönetsel bir iş olduğu varsayımıyla böyle bir çıkarım yaptın.

   Bunların dışında biraz daha genel bakarsak duruma, ülkemizdeki mühendislerin hangisinin ne kadar mühendis olduğunun ölçümünü yaparsan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda üniversiteler hariç hiçbir mezunun yeterli seviyede çıkamadığını görürsün. Kendi kendini geliştiren, elinden iş gelen, meraklı çıkıntı tiplere saygım sonsuz tabii ki 🙂 Ama genel durum bu şekilde. Ancak lütfen ODTÜ ya da Bilkent mezunu mühendisle apartman üniversitesi mezunlarını aynı kefeye koyma. Zaten bu ilana ODTÜ EE Mühendisi bakmaz bile, adamlar 3 sene Aselsan-Havelsan-GE-Siemens-SAP-Oracle vsde çalışıp daha sonra hayatını taşıyıp göçüyor memleketten.

   Umarım açıklayıcı olmuştur.

   Not: İşletme mezunu ne yapar onu ben de bilmiyorum. Sanki daha çok yüksek lisans programı olması gerekiyormuş gibi geliyor bana.

  • Burhan @epsilon

   @plegus Güzel açıklamışsınız daha anlaşılır oldu. Evet ben yönetsel kısım için söyledim ama ilanda yetiştirilecek ibaresi olduğu için bunu sorma gereği duydum. Yine de ne kadar mühendislik okumuş olsa da sahada görmediği için pek bir şeyden anlamayan çok kişi var ya da farklı sahalarda çalıştığı için sizin alana uymayan kişiler de olabilir. Teknik bilgiler zamanla öğrenilir, ortada teknik hesaplamalar yapılacak bir durum olduğunu pek zannetmiyorum. Benim sitemim size değil yanlış anlamayın en basit işler için bile mühendislik mezunu arayanlara.