Adblock vs yok ama reklamsız izliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 61

Al Gore'dan iyimser bir küresel ısınma konuşması. Konuşmanın ilk başında durum tespiti yaparken insanın içi sıkılıyor durum gerçekten kötü görünüyor. Ama sonraki kısımlarda önemli bir değişimin gerçekleştiğinin ipuçlarını veriyor. Umarım diğer bazı TED konuşmalarında olduğu gibi Türkçe'ye çeviren birileri çıkar.

Bu arada Al Gore'un konuşma tarzına ve sunum yeteneğine hayran kaldığımı da son bir not olarak belirteyim.

The case for optimism on climate change

Al Gore has three questions about climate change and our future. First: Do we have to change? Each day, global-warming pollution traps as much heat energy as would be released by 400,000...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Hakan Göktürk @kendersbook

  Küresel ısınma “sayesinde” erimeye başlayan buzullar bu güne kadar geçilmez sanılan deniz yollarını ve kara parçalarını ulaşıma açıyor ve bu kuzey yarı kürenin zengin ülkeleri için mükemmel bir haber.

  Madenler ve petrol

  Öncelikle Kanada ve Rusya, bir ölçüde de ABD ve Danimarka şimdiye kadar -50°’ye varan aşırı soğuklar nedeniyle kullanamadıkları bir kaç milyon kilometre karelik alanı kullanıma açıyorlar. Altın, gümüş, petrol, doğal gaz, kurşun, elmas, çinko kaynayan bu bölgenin yeraltı zenginlikleri Kuzey Kutbu’na kıyısı olan ülkeler için son derecede önemli bir gelir kaynağı olacak. Birçok maden için dünya rezervlerinin üçte birinin bu bölgede bulunduğunu söyleyebiliriz. Meselâ Rusya’nın Sibirya’daki kömür, petrol ve doğal gaz yatakları enerji karşılığı olarak dünya rezervlerinin %30’unu teşkil ediyor. (FELDEN Marceau, « la confrontation océanique : Arctique contre Pacifique », la revue maritime, 1992. ) Bu konuda Rusya Bilimler Akademisi üyesi Igor Tomberg’in Doğu Sibirya ve Uzak doğu Rusya’nın geleceğidir” başlıklı makalesi okunabilir. (« La Sibérie orientale et l’Extrême-Orient sont l’avenir de la Russie », Russian News and information agency Novosti, 24 ocak 2006.)

  Kanada’nın da Kuzey Kutup dairesine yakın toprakları sayesinde uranyum ihracatında dünya birincisi, doğal gazda ise dünya ikinci olduğunu hatırlayalım. Aynı ülkenin kuzey adalarındaki elmas rezervleri ise dünya rezervlerinin %15’i kadar. Haliyle bu bölgelerin ısınması yeraltı zenginliklerinin işletme maliyetlerini düşürüyor.(http://www.canada.gc.ca/)

  Küresel ısınmanın zevkten havalar uçurduğu bir başka ülke de ABD demiştik. Alaska’nın karadaki petrol rezervleri 10.4 milyar varil yani ABD’nin 16 aylık tüketimi kadar. (SAUMURE Eric, « États-Unis et pétrole : l’Alaska et l’Arctique en ligne de mire », La Grande époque, ocak 2006.) işte bunun için eriyen buzların boşaltacağı açık denizde petrol aramak, çıkarmak ve boru hattı döşemek çok daha ucuz olacak.

  http://www.derindusunce.org/2007/07/11/kuresel-isinma-cok-iyi-bir-seydir/

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Öncelikle dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi, büyük şehirlerin bina bakımından çok yükselmemesi gerekiyor. Bu bölgelerde CO2'nin çabuk dağılması gerek. Dağılmadığı için birikime neden oluyor, doğal sirkülasyona girmesi uzun sürüyor. Bunun yanında, bu bölgelerde yeşil alanların arttırılması gerekiyor, özellikle çam vb dayanıklı ağaçlık alanların artması lazım.

Sevenleri kaçırmasın.

Lord of the Rings in Concert

Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM), Londra - West End'den sonra Avrupa'da dünyaca...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Star Wars fan toplulukları ve koleksiyonculuk

Star Wars Force Awakens filmine doğru giderken, biz de iki değerli konuğumuz, Niko Fenerli ve Ateş Çetin ile Star Wars evrenine dalıyoruz. İlk bölümde fan topluluklarından bahsediyoruz. Yeni bölümlerde ise koleksiyonculuğa gireceğiz. Filmden beklentilerimizle de noktalayacağız.

Ateş'in sitesine linkten ulaşabiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • tbpmlk @tbpmlk

  "force choke" fotoğrafına çok güldüm :)))

 • CaptainCombo @captaincombo

  Ben Yüzüklerin Efendisi dublajını da beğenmişimdir. "Balrog; kadim dünyadan bir iblis." "Bu andan itibaren kılıçların bir hükmü yok" gibi ...

 • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas

  pek yararlı bulmadım bu videoyu, yani 500 dolarlık kostümler, biraz abartılı buluyorum
  tamam fan yada aşırı beğenmek olabilir, hasta çocuklar için yada festivaller olur anlarım, ama bu nereye gidiyor
  filmini çok sevdim ara ara da seyrediyorum, olabildiğince de takip ediyorum ama daha fazlası gereksiz, açıkcası bu videoyu pek faydalı bulmuyorum

 • Idefix @idefix

  Güzel bir bölüm olmuş. Bölüm 1-2 yüzünden seriden soğumuş, 3'ü seyretmemiş olsam da 7. bölüme karşı bir umudu olan, KOTOR I ve II'yi filmlerden başarılı bulan bir Star Wars sever olarak hoş bir seyirlik oldu.
  Kendim kolleksiyon yapmayacak, 501. Lejyon veya Asilere katılmayacak olsam da böyle monotonun dışına çıkmış uğraşlar hoşuma gidiyor. Bol bol Stormtrooper görmek de işin bonusu:)

Honda Spacy Alpha motosiklet incelemesi

Bir sonraki yemek siparişinizde kapıya gelen motora dikkat edin: Honda Spacy 110i düşük fiyatına rağmen enjeksiyonlu tek silindirli motorunun müthiş düşük yakıt tüketimi ve Çin malı mekaniğinin kurşun geçirmez dayanıklılığıyla piyasayı domine eden model oldu. Honda'nın tek sorunu, iş dünyasını cezbeden modeli sivillere satamamaktı; yeni çıkan Alpha donanımıyla albenisi arttırılan modeli Hamdi Abiye sattım. Bakalım sizin de aklınızı çelebilecek miyim? İyi seyirler!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 111

#teknoseyir_Montaj
@gamsizm @hkellecioglu @leventp

"Bu üçlüyü gördünüz mü? Ah, hala yadaşığınıza göre..."

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 42

Şu fotoğrafla beraber TeknoSeyir'in meşhur çekim odası tarih oldu. Saklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 48

Buyrun 🙂

Sana telefon öneremem

Levent Pekcan'ın 'sana telefon öneremem' yorumundan uyarlanan şiir. Orijinal yorumu video içinde bulabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 42

TeknoSeyir'in yeni dekoru nasıl olmalı? Beğendiğiniz örnekleri ya da fikirleri paylaşabilirsiniz. Aranızda bize yardımcı olabilecek mimar arkadaşlar varsa onlara yeni ofisi birebir gösterebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 56