Dostlar hırdavattan anlayan varsa yardımınıza ihtiyacım var.

Matkap alacağım, hem vidalama hem duvar delme vs. işlerinde kullanayım diyorum. Bayağı araştırdım DeWalt marka bir matkap beğendim. Biraz güçlü olsun dedim iyilerine baktım bir tane beğendim. Amazon'da 2800₺ (Linkini aşağıya bıraktım)

Sonda Facebook markette tesadüf eseri gördüm bir adam adam 300 liraya satıyor hem de benim beğendiğim 18 Volt iken bunun sattığı 42 V (onun da linkini bırakıyorum)

Doğal olarak insan şüpheleniyor. Bu kadar fiyat farkı nasıl olur diye. Dolandırıcı mı sahte mi nedir yani?

Anlayan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

#TümAkış
#TeknoYardım
#akış

https://www.amazon.com.tr/dp/B01M03RBNL/?coliid=I2PG0QDT5UUZ47&colid=VW2DG465XCL2&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it_im

https://www.facebook.com/marketplace/item/162163499125085/

Dewalt Dcd996P2/Qw Çift Akülü Kömürsüz Profesyonel Darbeli Matkap 18 Volt...

Dewalt Dcd996P2/Qw Çift Akülü Kömürsüz Profesyonel Darbeli Matkap 18 Volt / 5.0 Ah Li/Ion, Sarı/Siyah: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Instagram storylerinde görüyorum video çekerken arka kameradan ön kameraya geçiyorlar. Nasıl yapıldığını bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sahibinden. com ilanları...

içinde RTX 2060 olan full sistem 10.000₺

Sadece RTX 2060 12.000₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı stokçularda ekran kartı var ama fiyatlar düşmesin diye piyasaya damlalıkla salıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Aslında Hükümetin bu düzene bir ayar çekmesi lazım. 3 5 satıra bakar aslında.

 • Barış Ataç @barisatac

  Şöyle oluyor, Mesela ben Türkiyeye ekran kartı getirtiyorum ve perakende satıcılara dağıtıyorum. Ben getirdiğim 10000 ekran kartının hepsini tüm satıcılara hemen dağıtırsam hepsinin elinde 20 şer 30 şar kart olur ve daha çabuk para kazanmak için birbirleri ile rekabete girerler fiyatlar düşer. Bu sefer bir sonraki partide benden daha düşük fiyata almak isterler. Vermezsem bu sefer ben para kazanamam. Ama ben her ay 1000 1000 verirsem ellerinde 2 şer 3 er kart olan perakende satıcı mal az talep çok diyip yüksek fiyattan satmaya çalışır böylece ben de yüksek fiyattan satabilirim. Özetle eğer musluğun başında iseniz ve akışı ayarlama fırsatınız varsa bu şekilde 1 e 1000 bile kazanabilirsiniz. Bunu her meslekte her dalda kullanırlar.
  Şu anda böyle bir şey yapılıyor mu bilemiyorum ama mesleğim gereği bu tiplerle çok uğraştığım için ve canımı çok yaktıkları için gayet iyi biliyorum.

wish.com diye bir site var. Reklamını çok fazla görüyorum. Fiyatlar da şüphelenmeyi gerektirecek kadar düşük. Bu nasıl bir site bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Ekran kartı dolandırıcılarına dikkat !!!

Arkadaşlar, malum dünyada ekran kartı sıkıntısı yaşanıyor. Ortalık dolandırıcı dolu dikkat edin. PC toplayıp ekran kartı arayan arkadaşlarımın yaşadıklarını anlatayım, Özellikle Letgo Ve Sahibinden.com üzerindeki ilanlara dikkat edin. Adamların elinde kart falan yok, internetten buldukları fotolarla ilan veriyorlar. Sonra rastgele bir yeri adres gösteriyorlar. Siz RTX 3070 için aradım dediğinizde "5500TL'ye başkasıyla anlaştık" diyorlar. Burada "200TL fazla vereyim bana sat" derseniz tuzağa düştünüz demektir. Burada sözde diğer alıcı almadan aceleyle size alışveriş yaptırmaya çalışıyorlar. Havale istiyorlar. Paranızı gönderirseniz dolandırıldınız. Çünkü ortada kart falan yok. Arkadaşım üşenmedi 200km yol gitti verdikleri adrese baktı. Diyor ki "kimse yok yalan adres". Zaten ilanın ertesi günü telefon hatlarını kapattırıyorlar. Bir daha arayıp ulaşamıyorsunuz. Bunlardan kaçınmak için öncelikle canlı olarak görmediğiniz hatta canlı olarak çalışırken görmediğiniz karta kanmayın. Sonra kimseye havale ile para göndermeyin. Son olarak da telefonda konuştuğunuz adamın üslubuna biraz dikkat edin. siz güzel bir dille güven sorunu yaşadığınızı söylediğiniz zaman size atar yapan bir öküzse muhtemelen dolandırıcıdır demektir. Üslubu düzgün olan insanlarda bu ihtimal daha düşük.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Dolandırmak isteyen kişiler, genelde dolandırılıyorlar. 3070 ekran kartını 5500 liraya satan adam dolandırıcı, alanda bana göre dolandırıcı. Ürünün ederinin altında bulmuş, anında ürüne atlıyor. Keriz, bu fiyata bu ürün satılır mı, enayi malı gibi laflar ediyordur. Sonunda boş kutuyu eline alıyor. Böyle insanlara hiç acımıyorum.

 • Aykut Elmas @aykutelmas

  Arkadaşlar ben oraya 5500'ü dolandırıcılığın nasıl işlediğini anlatmak amacıyla misal olarak verdim. Adam size kartın gerçek ederini de söyleyebilir. Elbette aşırı ucuz bir şey için şüphelenmek gerek haklısınız. Ama burada bahsettiğim bu değil. Kart hiç yok. ilan sahte. Gerçek değerini söylese de yok.

 • Aykut Elmas @aykutelmas

  Bu siteyi ilk defa görüyorum. Bir şey diyemem.

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  Ya bitane altı üstü 1650super almaya çalışıyoruz evdeki 2.pc ye bizim ufaklık 750ti dan upgrade etsin diye yok kart 3000 den başlıyor 1650s fiyatları şaka gibi ya Çıldırmalık şuanki durum ne sıfır ne ikinci el mantıklı bir rakama kart bulamıyorum

Mass Effect Andromeda Steam'de 65 liraya düşmüş. Kitaplarını okuyup çok beğenmiştim ama hiç oyununu oynamadım. Ne diyorsunuz? alınır mı?

#Oyun
#TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Selam dostlar,

Diablo 3 PC ya da StarCraft 2 PC satın almak istiyorum. Ama fiyatlar çok yüksek.

Bu oyunları uygun bir şekilde alabileceğim yöntemler var mı? Varsa nasıl? Paylaşırsanız sevinirim.

Not: CD sürücüm yok.

#TeknoYardım
#TeknoSeyir
#Oyun
#TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huaweii kablosuz bluetooth kulaklık. Şarj olurken eridi. Çok da memnundum. Teknosa kullanıcı hatası diyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Selam dostlar, PC toplama ile ilgili bir sorum olacak.

İşin acemisiyim.

Kablolama konusunda kafamı karıştıran yerler var.

Mesela fotoğrafta gördüğünüz kablonun 3 tane ucu var.

PSU'ya takacağım ucu 8 pin. Ortadaki ucu 8 pin, diğer ucu da 6 pin.

Anakart MSI X570A-PRO.

CPU güç için 8 + 4 pin yer ayırmış.

Sorum şu: Fotoğraftaki tek kabloyla bu bağlantıyı yapabiliyor muyum? Yani, 8 pin PSU'ya, ortadaki 8 pini anakarttaki 8 pine, uçtaki 4 pini de anakarttaki 4 pine taksam olur mu?

Yoksa anakarttaki 8 pin için ayrı kablo, 4 pin için ayrı kablo mu gerekiyor?

Aynı sorun GPU kablolama için de geçerli.

Sistem toplama videolarında kimse bundan bahsetmiyor.

edit: yanlışlıkla üç ucu da 8 pin olan kablonun fotoğrafını çekmişim.

#akış
#TeknoYardım
#TeknoDestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Aykut Elmas @aykutelmas

  @kurtcuk ekran kartı değil CPU güç beslemesinden bahsediyorum 8+4 pin. Gerçi aynı sorum ekran kartı için de geçerli. Çünkü onda da 4'ten fazla pin olacak.

 • Koray ER @korayerle

  Eğer güç kaynağınızda 2 çıkış varsa ve elinizde 2 kablo varsa ayrı kanallardan beslemek daha sağlıklı olacaktır. Eğer buna imkanınız yoksa aynı kanaldan 8+4 kabloyu da pek tabii kullanabilirsiniz. Ayrıca küçük bir not olarak; işlemciyle yüksek dozda overclock yapmayacaksanız büyük ihtimalle tek 8 pin de yeterli olacaktır.

 • moraral @moraral

  HP 'nin bazı modelleri dışında anakartlarda 6pinlik EPS güç girişi olmaz. Ayrıca anakartlardaki 8 pin ile ekran kartlarındaki 8 Pin de birbirinden farklı sıralamada dizili. Birbiri ile uyumsuzdur. Elinizde 8+6 pin kablo varsa o ekran kartı için, 8+4 kablo varsa o anakart içindir. PSu larda anakart için sadece 1 tane 8Pinlik çıkış da olabilir, bu durumda anakarta sadece 8pğini takmak ekstrem overclock yapmıyorsanız oldukça yeterlidir.

 • Aykut Elmas @aykutelmas

  PowerBoost Rage 750W 80+ full modüler