@gamsizm @hkellecioglu
Merhaba. Size daha önceden de mesaj attım ama ulaşamıyorum Murat abi. 🙁 Plus aboneliğimin bitmesine rağmen hala plus abonelerine yönelik içerikleri görebiliyorum. Lütfen sorunumu düzeltirseniz çok sevinirim. Vicdan azabından siteye giremiyorum. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar.
3 pinli 3.5 mm jack için kulaklık ve mikrofonu ayıran jack çoklayıcı öneriniz var mı acaba ?
Biraz baktım ancak 4 pinli olanlarını buldum. Benim telefonumun kulaklığı ise 3 pinli çalışmaz diye düşündüğüm için almıyorum. Bir bilgisi olan var mı ?
Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 24
 • Tahsin @tahsin

  bende öyle düşündüm bir tane 13 liraya buldum onun da yorumlarında cızırtı yapıyor ve seste kayıp oluyor diye yazan olmuş o yüzden buna yöneldim normalde pahallı evet, seste kayıp ve cızırtı yapmayan uygun fiyatlı bişey olsa onu alırım.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  3 çizgi varsa 4 boğum demektir ki mikrofonu olan kulaklıklarda olan uç budur... 2 çizgi yani 3 boğum ya sadece mikrofon ya da sadece kulaklıktır... yukardaki resimde soldaki uç muhtemelen kulaklıklı bir mikrofona ait ya da sağdaki iki uçu birleştiren bir dönüştürücüye... bu cihazlardaki sorun genelde sıkıca oturmaması oluyor... en ufak oynamayı hissedersiniz cızırtı olarak...

 • kurtcuk @kurtcuk

  İki çizik arası kısma ring, ilk çizikten önceki kısma tip, son çizikten sonraki son kısma sleve dendiğini düşünürseniz.
  Her bir katman bir iletişim noktası demektir
  Yani iki çizikli jack tip ring sleve yani trs
  Üç temasa sahiptir. Toprak sağ kanal sol kanal
  Üç çizik trrs olur toprak sağ kanal sol kanal mikrofon
  Tüm bu bilgiler ışığında çoğu telefon tek giriş olduğu için şöyle çalışır:
  Trrs jack hariç takılan fişlerde mikrofon arama. telefon firmaları sadece kulaklıkla mikrofon birlikte kullanılır düşüncesi ile bunu böyle tasarılar.
  Örneğin siz bir şekilde sadece mikrofon takmak isterseniz alacağınız tüm fişler trrs uçludur (halbuki sadece toprak ve mikrofon kısmı iletkenli ama telefon mikrofona trrs için şartlanmış olduğundan fiş kafanızı karıştırabilir). öte yandan sadece trs taksanız kulaklık sorun olmaz çünkü yine telefon toprak dışındaki iki noktayı sağ sol diye şartlanır. Mikrofon aramaz keza tek taraflı ama mikrofonlu bir kulaklık da piyasada olmadığı için bu fikir de normaldir

 • Tahsin @tahsin

  Kulaklığım bu arkadaşlar, Xiaomi Piston Fresh modeli. Sesinden çok memnunum tam bir fiyat performans ürünü. Mikrofonu da oldukça kaliteli. Telefon görüşmelerimi ve multimedya kullanımlarımı bu kulaklıkla yapıyorum, sizlere de tavsiye ederim. İndirimde gördüğünüz de mutlaka alın ihtiyacınız varsa.

Merhabalar.
Türkiye'de resmi Seagate teknik servis var mı acaba ?
Bazı firmalar destek veriyor ancak kendi ürünleri dahilinde kapsama veriyor ki onların da dosya kurtarma destekleri yok. 2 TB Harici USB diskimde dosya kurtarması yaptırmak istiyorum. Disk Bad sector'den geçilmiyor ve hayati önemde verilerim var. Bu durumda nereye başvurmam gerekir. ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Türkiye'den paypal ödeme yöntemiyle ilgili bilginiz var mı ?
İninal kart ile paypala tanımlama yapmak istiyorum ama nedense kabul etmiyor. İninal kart işe yaramıyor mu acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba Dostlar.
Kullandığım 2 TB'lık Harici HDD biçimlendirme istiyor. Sanırım RAW moda geçti. Oysa hiçte USB'den sertçe çekme gibi şeylerde yapmıyorum. 4 yıllık olduğu için kullanım ömrünün sonuna gelmiş olabilir diye düşünüyorum. RAW moddan dosya kurtarmakla ilgili bir kaç şey biliyorum ancak, Bad Sector varsa yine de dosyaları kurtarabilir miyim ? İçerisinde işimle ilgili binlerce değerli dosyalar var, tüm aile hayatının fotoğrafları vs her şey ondaydı. Kısacası önemi çok büyük. Kurtarmak için ne yapabilirim ?

Teşekkür ederim şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15