Buradaki arkadaşların tavsiyesiyle QCY T1 Pro kullanıyordum. Epeyce de memnundum. Lakin geçen hafta kulaklığımı kaybettim. Şimdi idareten telefonun kendi kablolu kulaklığını kullanıyorum ama izolasyon sıfır, tatmin etmiyor. Sizce tekrar T1 Pro mu almalıyım? T1 Pro'dan daha iyi tüm maliyetler dahil 100 dolara kadar önerebileceğiniz başka BT kulaklık var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Burada genelde herkes sıkıntısını dile getirir ama ben bir memnuniyetimden bahsetmek isterim.
1 Mayıs AKN düzenlemesinden mutluluğumdan bahsedeceğim size. Eskiden verdiğim tarife ücretine 2 lira ekleyip VDSL'ye geçtim. Eskiden 3 mbit AKN ile 720 30p videoyu zar zor izlerken, şu an 8 mbite düşen netle 1080 60p'ye kadar içerikleri sorunsuz oynatıyorum. Evin interneti resmen rahatladı. Evde iki üç kişi aynı anda içerik tüketirken dahi zerre tıkanma yaşamıyoruz.
"Hiçbir şey değişmedi herşey daha kötü oldu. 2019'da yanacağız" yaklaşımını doğru bulmuyorum. Ben kotalı bir bağlantı çeşidinin o tarih ardından yaygınlaşacağını zannetmiyorum. Kötü olan şeyleri eleştiriyoruz bu güzel ancak, iyiye giden şeyleri de görebilmek lazım. #internet #ttnet #turktelekom #vdsl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • Paralelport @paralelport

  Sorun şu: birisi operatörümün tarifeleri "değiştireceğini" sızdırmasa idi epey kazık yiyecektim. Hayal dünyasında 1 Mayıs günü çıkacak yeni tarifeleri bekliyordum. Böyle rezillik olur mu? Şikayetimiz bunaydı. Değiştiremeyenler, taahhüt bozamayanların canı yandı.

  Yoksa evet BTK'nın düzenlemesi ile 3Mbit dip hız saçmalığından kurtulduk, şimdi 16'ya düşen bir hattım var. Şükrediyorum ama vatandaş olarak niye bu saçma duruma düştük diye de soruyorum. Genel olarak da tarifelerin zamlanmış olması taahhüt vermeyen birisi olarak canımı epey sıkıyor. İnternetin ucuzlaması gerekirken bu manzara hoş değil. BTK'nın ek bir düzenleme daha yapması şart.

  Piyasada tekel olursa ki hala var, regülasyon olmazsa ki BTK yapıyor ama operatörler etrafından dolaştı ve Telekom bu kadar borcu ile elimizde kalırsa durumumuzda bir düzelme beklemek çok zor. Tüketici olarak siyasilere bu sıkıntıları aktarmamız gerek, hangi parti olursa olsun. BTK düzenlemesi zaten bu sayede ortaya çıktı.

  • Tarık Behlül Karagöz @tarik

   İnternetin ucuzlamamasının sebebi maalesef yıllar önce tüm altyapının tekel bir yapıyla özelleştirilmesidir. Sadece işletim hakkı verilip 2. bir operatör o gün kurulsaydı bugün çok daha iyi şeyler konuşurduk. Ben o yıllarda çocuk yaşlardaydım ama nasıl yapıldığına aklım almamıştı.

   Yeni tarifeler konusuna geince, operatörler sen madem artık 3'e düşen bağlantı istemiyorsun bunun için ekstra para vereceksin diye düşündüler. Yıllardır zam yapamadıkları için bu yolla zam da yapmak istediler. Ancak tepki olunca geri adım attılar. BTK burada ne yapabilir? Düzenleme ile bir sınır verilebilir mi? BTK istese elbette her hız için bir taban ve tavan fiyat belirleyebilir. Nitekim akaryakıt piyasasında uzun yıllar bunu görmüştük. İnternet için neden söz konusu olmasın? Bunların konuşulması lazım ama benim bahsettiğim biraz parasını verince en azından daha hızlısını alabileceğimiz durumu idi.

   LP'nin sokak başında benzini biten Ferrari benzetmesi durumu tam olarak aşılmasa da biraz yumuşamış oldu. Parasını veren artık telekomda bile ek akn alabilecek daha yüksek hızlı paketlere geçmesi de anlam ifade edecek.

 • arandur @arandur

  Hocam senin için güzel ama çoğunluk için değil.

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  10-15 lira fazla öderim diye tahmin ediyorum. O da benim için önemsiz. Seneye bakacağız duruma.

 • Batuhan @achfighter

  Hızı zaten yüksek olanın hızı ve kotaları değişti. 4 mbit alana bir şey yapılmadı çünkü herkes kendine müslüman. İnternet örgütleri dahil.

  Türk Telekom bana hızınızı arttıralım mı diye sorarlarsa ayrıca başkalarının hızlarını da düşürün diyeceğim. Bir aktivist olmak bunu gerektirir!

Aylar önce bölgesel bir arıza sebebiyle #ADSL bağlantım sürekli kopuyordu. Kayıt bıraktık ancak TT çareyi 7 mbite hızımı sabitlemekte buldu. O günden bugüne internet deneyimimiz rezaletin ötesine geçti. Kopmuyor ama pingler yüksek hız acayip dengesiz. Sürekli birşeylerde sorun var hissi yaşatıyor. Geçen günlerde AKN sürecinin değişmesinden gaz alarak "paketimin hızını belki eskisi gibi alabilirim bide VDSL var mı soralım" diyerek çağrı merkezini aradım. İlk aradığım kişi kısıtı ancak AKN sıfırlandığında açabileceğini söyledi bölgenizde VDSL var dedi. Tamam deyip kapattım. Sonraki kişiler ise hız limitlemesi olmadığını söylediler. Ancak modeme baksan kabak gibi her seferinde 7 mbit hızı görüyorsun. Üstelik eskiden bu 16 mbiti sonuna kadar da alabiliyordum yani. 4. yada 5. kişi ise problemi anlayarak merkezden hızımı tekrar kendi paket hızıma yükseltti. VDSL konusunda da yok diyen ve var diyenlerin ardından mevcut olduğunu anladık. Şimdi 8 mbit AKN'li 24 mbit VDSL'e geçiş kısmı kaldı. Hızımı yükselten müşteri temsilcisi "onu ben yapamam kayıt açıyorum" diyerek ikinci bir görüşmeye pasladı. Maalesef her müşteri temsilcisi önündeki ekranları kullanmayı bilmiyor, müşterinin neyi anlatmak istediğini anlamıyor ya da anlamak istemiyor. TT gibi kurumların çalıştırdıkları elemanları doğru dürüst eğitmesi lazım. Modemde 7 mbit bağlantı var deyince "bilgisayarınızda problem mi var" yaklaşımı hala devam ediyor. #akış #AKK #AKN #internet #ttnet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kıymetli Teknoseyir üyelerinden 5 kişiye şirketimiz logosu bulunan 007'yi kıskandıracak özelliklere sahip 2016 hediyesi göndermek istiyoruz. 8Gbyte hafızaya sahip kalemin tepe kısmında dokunmatik ekranlarda kullanabileceğiniz touch pen özelliği bulunmakta.

Talihliler @hkellecioglu yardımları ile "bu iletiyi paylaşmış ve yorum yazmış olanlar arasından rastgele 5 hesap seçilecek şekilde bir SQL cümlesi" çalıştırılarak belirlendi.

@serhatsoylemez
@mhmmdy
@cingibi
@exxory
@merttrtz

E-Posta adreslerinize gerekli bilgi gönderildi. Sizlerden gelen yanıtlar bekleniyor...

#hediye #2016 #promosyon #akış #dgnteknoloji #dgn

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 231

Dün PC'de kullanmak için Xbox 360 gamepad for pc sipariş ettim. Alternatif olarak 35 lira daha ucuza Logitech F710 vardı ama forumlarda hep Xbox kontrolcüsü önerildiği için risk almak istemedim. Bakalım memnun kalacak mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Hocam ikisi de vardı (dı, Logitech'i arkadaşa verdim çünkü).

  Açıkça söyleyebilirim ki Logitech'in alıcısının nano olması ve pil ömrünün daha uzun olması dışında artısı yok Xbox 360 kolu karşısında. Analogların PlayStation gibi tasarlanması gözümde eksi, kimilerinin hoşuna gidiyor olabilir ama sol analoğu kullanırken aynı anda sağ analoğu değil butonları kullanıyoruz. Aynı şekilde sağ analoğu kullanırken solda D Padi kullanıyoruz. Bundan dolayı Xbox tasarımı garip görünse de oynarken ideal olduğunu anlıyorsunuz. Ayrıca Xbox 360 kolu daha rahat. Zaten bu yüzden Logitech olanı hediye ettim. 😛 Ama Logitech'in de iyi yanları vardı. Xinput modunda takınca bilgisayar onu Xbox kolu zannedip direkt tanıyor. Ya da istemezseniz "Logitech Profiler" kurup kolu tanıtıp kişiselleştirebiliyorsunuz. Xbox'ta bu yok. Ha bi de aklıma gelmişken, Logitech 3-4 metre sonra sinyal çekmemeye başlıyor. Gerçi PC başında ne kadar mühim bilmiyorum. Ama Xbox kolu ile odanın köşesinden köşesine, tahmini 10 metre kadar uzaklaştım ama hiçbir sorun olmadı.

 • Kemal B. @calimera

  İyi bir tercih yapmışsınız. Ergonomi olarak Xbox 360 Controller çok daha iyi. Aynı tasarıma sahip olan F310 kullanıyorum tutarken elimde emanet gibi duruyor, uzun kullanımda serçe parmaklarıma kramp giriyor.

 • Harun. @ht

  Hocam kutudan salatalık çıkmasın ?

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Daha bugün F310 deneyimleme fırsatı buldum. Sonra dua ettim iyi ki Xbox 360 Gamepad'i almışım diye. Sen düşün gerisini. En iyisini yapmışsın Xbox 360 gamepad sipariş vererek.

Tasarım öncekine nazaran daha iyi. Videolar olması gerektiği gibi ön plana çıkmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kataloga bakarak inceleme yapanlar, 2-3 satır inceleme yazıp sonunda cihaz tavsiyesi isteyenler var. İnceleme denilen şey bunları yapmak olmamalı. Rica ediyorum bu tarz incelemeler yazmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap