Bu hangi oyun bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu fiyat doğru mu 🙂 Çok ucuz sanki
#BattlefieldV #xboxone #İndirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Geçen gün #n11 den aldığım bir ürünü iade etmek istedim. Ürünün yanında gelen faturasının kopyasını göndermeyip sadece aslını gönderdim. Satıcı eksik fatura gönderilmiş diyerek iadeyi reddediyor. Faturanın fotokopisini de göndermek zorunda mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Evet geldiyse göndermen lazım, çok lazımsa tarayıp bir kopyasını saklayabilirsin.

  • Talip @talip

   Daha önce farklı bir yerden yaptığım alışverişte faturadaki iade alanını doldurup sadece aslını göndermiştim ki faturanın üzerinde de o şekilde yazıyordu. Gönderilen faturada iade alanı yoktu ama prosedür aynıdır diyerek kopyasını alayım dedim.

  • Orcun @orcun

   @talip Ben hep yolladım, sonuçta iade ediyorsun işlem iptal ediliyor otokopisinin sende olmasının bir anlamı da yok. Prosedür yani adam diyebilir n11'e canlı yardımdan sordun mu ?

  • Temp 🔴 @temp

   @orcun @talip @kemalboran
   Ben çok yorumu olan bi satıcıdan ürün aldım ama adam fatura kesmiyormuş meğer.
   İade ederken nasıl olacak peki?
   Yada garanti açısından nasıl olacak?
   Yurtdışından getirtilen ürünlere sahtede olsa 2 yıl garantili diyorlar da hani sonuçta o da bi züğürt tesellisi olabiliyor.
   Napmak lazım.

  • Orcun @orcun

   @temp Siteye şikayet sonra site bir aksiyon almazsa maliyeye şikayet edilecek. Böyle böyle elimde kayıt var ürün satın aldım faturasını vermedi diye adamın gırtlağına yapışırlar.

  • Talip @talip

   @orcun n11 direkt satıcıya yönlendiriyor zaten. İşlem iptal ediliyor ama satıcıyla yüz yüze yapılmıyor bu işlem. Mesafeli satış dedikleri olaya giriyor.

  • Temp 🔴 @temp

   @orcun Valla hiç sanmıyorum.
   N11 deki müşteri hizmetleri robot gibi.
   Yorumlarda faturanın olmaması bir çok kişi tarafından belirtilmemesine rağmen adamın umrunda değil.

  • Talip @talip

   @orcun Bugün biraz araştırıp okuduğum kadarıyla faturalarda iade alanı olması, olmasa bile satıcının kendisinin faturaya eklemesi gerekiyormuş. Ama tam olarak net bir cevap bulamadım gönderilmesi gerekir yada gerekmez diye

  • Orcun @orcun

   @talip Gittigidiyorda başıma geldi masaj aleti aldım, adam faturasını yollamadı. GG bildirdim uyardı adam gene yollamadı, benim işlemi iptal etti, satıcıyı da siteden sildi, adam bana özelden telefonla ulaştı ürünü yolladım ( pille çalışan dandik birşeydi) kargosu 28 lira tuttu vs. seve seve geri almıştı, 10 liralık https://urun.n11.com/masaj-cihazlari/mimo-mini-titresimli-masaj-aleti-asorti-usb-kablo-hediyeli-P295748575 bunun gibi bir şeydi. Keza saç kurutma makinesi aldım 40 lira herif gene fatura yollamadı msj attım mail atayım dedi atmadı siteye bildirdim uyardı vs. adam kargoyla harici sadece faturayı yollamıştı. Hani ciddi iş bunlar efaturaya geçildi ama ortada fatura yok mal kaçırmaya kadar gider bu hadise.

  • Talip @talip

   @orcun tüketici tarafında iş bu kadar büyüyebilir mi ki. Sonuçta faturada nal gibi kopya yazıyor 🙂

  • Orcun @orcun

   @talip N11 çok boşluyor, daha çok aracı gibi mal satılmış mı ? evet satılmış koy ... rahvan gitsin. Gibi işliyor, başıma geldi biliyorum. Adam yanlış şeyi yolluyor kapıdan daha açmadan iade ediyorum kabul etmiyorum satıcı geri alıyor ama onay vermiyor, reddediyor. Ben sonra telefonla arıyorum abi böyle böyle ne iş ? kapıdan almadım ya ? hani açıp iade etsem eyvallah hem alıyorsun geriye malı hem onay yok, işte değiştirelim şöyle böyle ya dedim istemiyorum almışsın zaten onayı vermemişin. N11'e yazıyorum merak etmeyin paranız bizimle güvence altında vs. vs. birdaha iade talebi açın onaylar diyor vs. vs. herifle 10 dk görüşüyorum da ondan sonra 2. iademe onay veriyor. Olumsuz yorum yazdım yayınlanmamıştı. O dk'dan sonra n11 ile irtibatı kestim, aylık nereden baksan 500 liralık alışveriş yapıyordum ekran parçaları yedek parça şu bu kestim almıyorum artık. Toptancı buldum anlaştım daha uyguna alıyorum boyna whatsapp'dan konuşuyoruz vs. vs. bayi fiyatına satıyor parçaları bana artık.

 • zaalt @zaalt

  H&M, iadelerde tek kopyayı istiyor.

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Kanunen cayma hakkının kullanılması durumunda mal ile birlikte her türlü evrakın da iadesi gerekir.Garanti belgesi faturası varsa kullanım klavuzu vs. Bu sebeple kargoyla birlikte ne gelirse iadesi gerekiyor, sizin durumunuzda fotokopi bir belgeyi bahane ederek biraz işi yokuşa sürmüşler anlaşılan.
  Ama tabi biz onların sistemini bilmiyoruz belki fotokopi belge iade işlemleri sırasında muhasebecilik açısından bir önem arz ediyor olabilir ya da iade alınan malların firmaya iadesi için bir fotokopisi de gerekiyor olabilir. Müşteriyi mağdur etmemek için bir fotokopisini çektirmek zor olmasa da bu işi yapan kişiler için eksik belge deyip reddetmek muhtemelen daha kolay ve kârlı olduğundan siz yine de fotoğraf veya bir fotokopisini çektirerek kargo ile gelen her şeyi iade edin.

#Vodafone #dolandırıcılık Bugün beni Vodafone'dan arayıp faturalı hatta geçmek ister misiniz diye sordular. Şuan kullandığım tarifeden daha yükek bir tarifeyi aynı fiyata verelim dediler. E iyi güzelde bir gün önce yükleme yapıp paketimi yeniledim o ne olacak dedim. O paket iptal edilecek ilk ayı ben size göndereceğim ve paket tutarı yeni faturalı tarifenizden düşecek denildi.Hatta kalan bakiyeniz de faturadan düşecek denildi. Ben de kabul ettim. Akşam üstü paket iptal olup yeni faturalı tarife aktif oldu. Bir kurcalayayım hesabı dedim Kasm ayı için 18 liralık fatura çıkarmışlar. Müşteri hizmetlerini aradım sordum yok dedi eski paketiniz iptal oluyor sadece kalan bakiyeniz düşüyor dedi. Hiçbir şey anlamadım gitti. Şikayet talebi de oluşturamıyormuşuz. Ben bu durum için ne yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Geçen gün superonlinenın taahhütü bitmişti. Bu sabah interneti tamamen kestiler. Öğlen 2 gibi Vodafone nete telefondan başvuru yaptım ve şansıma teknik ekip bizim bölgedeymiş. 2 saat içinde gelip modemi takıp bağladılar interneti. SO nun hattından gelen kabloyu takmışlar zaten. Hız ve ping değerleri de iyi. Bu ay bir sorun çıkmazsa eğer daha da bir şey olmaz sanırım 🙂 Olursa da Vodafone'un kendi teknik ekibi ilgileniyormuş. @melburg ve daha önceki yazdığım durumda fikir verenlere teşekkürler. #vodafonenet #superonline

ekleme: Seçtiğim paket 50mbit hız 150gb akn li paket. ilk 12 ay 72 sonraki 12 ay 82 liraya geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 53

Aramızda Vodafone fiber interneti so altyapısında kullanan var mı? Varsa hizmetten memnun musunuz? So sözleşmesi 2 güne bitiyor ve bana sundukları paketler hiç hoşuma gitmedi. Vodafone fiberde paketler cazip gözüküyor ama pratikte nasıl çok merak ediyorum. Hattı bağlama açma işlemleri vs. kaç günde hallediliyor, ping değerleri nasıl, taahhüt ettikleri hızı verebiliyorlar mı?
#vodafonenet #Superonline

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 19