Arkadaşlar lazer, çift taraflı baskı alan, üstten beslemeli tarayıcısı olan ve toneri doldurulabilen, macos ile çalışabilen tercihen de wifi bağlantısı olan bir yazıcı ihtiyacım var. Önerileriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vergi matrahı 1.500TL’yi aşan telefonlardaki ÖTV oranı %25’ten %50’ye çıkarıldı. Teşekkürler yeni Türkiye, Teşekkürler!

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/05/20190501-1.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  @muaddib kararda sadece değişime mi karar verilmiş? Olmazsa Bedelinin ödenmesi ile ilgili bir kısım yok mu?
  İcradan doğrudan o malı talep edersiniz de uygulaması pek olmadığı için biraz uğraşabilirsiniz. Hukuk bilginiz ya da icra işleriyle uğraşmışlığınız yoksa biraz zor olur. Kararda eğer bedelinin ödenmesi ile ilgili bir husus yoksa 2 yol kalıyor;
  1.si Migros'tan resmi başvurunuzu reddettiğine dair yazı alarak tekrar hakem heyetine başvurarak bedelin iadesi yönünde karar talep edebilirsiniz, ya da
  2. kararı icraya koyup doğrudan o malın teslimini talep edersiniz. O mal yoksa ve kararda malın bedeli yazıyorsa kararda yazan bedel tahsil olunur, kararda bedel hiç yoksa icra memuru haciz tarihindeki rayiç bedeli takdir eder, bu bedele mahkemeye yine itiraz edilebilir.

  Aşağıdaki linkte biraz daha ayrıntılı açıklamış taşınır icrasını;
  https://barandogan.av.tr/iik-24-madde-tasinir-teslimi-ilamlarin-icarasi-yargitay-kararlari.html

  Ancak icradan o malı veremiyorsa misli üst model versin diyemezsiniz. Rayiç alınır.

  Bu tip olaylarda hakem heyetinden değişim yerine faturayı göndererek fatura bedel iadesi OLMAZSA değişim talep edilmesi daha doğru olur tüketici için. Yoksa değişim kararı bazen böyle sakıncalı olabilir.

  not: dosyanızı görmeden, evrakları görmeden sadece yardımcı olmak ve genel fikir vermek amacıyla bilgilendirme yapılmıştır. Hiçbir şart altında bu mecrada açıklanan görüşlerim bağlayıcı değildir!

 • Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  @muaddib hakkınız. Ama hakka sahip olmak başka, hakkınızı tahsil ve icra etmek başka. Adamlar vermiyorum derse ne yapacaksınız? İşte yukarıda sayılan 2 yoldan birini yapmak mantıklı geliyor bana.

  Tabi burada bazen de göz korkutmak da önemli. Bakın icradan hacze gelirim, mal bedelini hacizle alırım, üstüne masraf ve vekalet ücreti ödemek zorunda kalırsınız diye biraz göz korkutabilirsiniz. Mümkünse hukuk birimi ile görüşmeye çalışın. Genelde başka birimler cevap veriyor böyle mantıksız mantıksız. Biraz işi bilen hukukçu ürün yok bedelini iade edin malı alın der zaten.

 • Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  @oguzhanbilgay sizde mal bedeli yazmış kararda.icraya koyarsam bu bedeli doğrudan alırım diye daha güçlü savlarınız olur.
  Yalnız bu bedelde mi 6 var mı? Yani zam geldiyse adamlar nasılsa icra takibi yapsa 2000 alacak diye size 2000tl’lik tel öneriyor alabilirler.

 • Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  @muaddib rayiç bedel kararda yazıyor. O yüzden icra yoluyla ancak 2000+ masrafları alabilirsiniz.

Arkadaşlar geçen sene iPhone’um (iPhone 5S) arızalandı. Batarya şişti ve ekran kalktı böyle kullanıyordum ama en sonumda birden sim kart okumadı. Bunun üzerine telefoncu tavsiye ettiler götürdüm. Bataryayı değiştirdi. Ama batarya değişimine gidene kadar ses açma kapama tuşları çalışıyordu, adımsayar çalışıyordu ve ekran yatay dikey algılıyor dönüyordu tutuşa göre. Tamir sonrası batarya düzeldi ama tüm bunlar bir anda gitti. Sonrasında adama bunlar çalışmıyor diye götürdüğümde bu tuşların batarya ile ilgisi olmadığını, batarya şişmesinden dolayı anakarta zarar vermiş olabileceğini söylediğini(söylemişti Allah’ı var) söyledi. Ben de pek üstelemedim birkaç ay daha kullanır satarım nasılsa diye ama bu fiyatlarla zor satıp yenisini alacağız gibi. Hala satamadım.

Şimdi sorum şu: acaba bu ses tuşları, adımsayar ve ekran dönmesini sağlayan, algılayan zımbırtı bataryaya yakın mı? Bunlar gerçekten zarar görmüş olabilir mi? Acaba sadece kablo bağlantısı yapılmamış olabilir mi?(belki de tamirci işine yarar parçaları aldı bilmiyorum)

En önemlisi ben bir tamir kiti alsam bunu açıp durumu öğrenip gerekirse bağlantıları tekrar yapıp telefonu sağ salim kapatabilir miyim? Tamir konusunda becerikli birisiyimdir. Artık tamircilere güvenim kalmadı kendim yapayım diyorum. Fikir verebilecek olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11