Selamlar
Çözemediğim bir problem hakkında yine sizleri rahatsız ediyorum.
Yaklaşık 3-4 gündür internete girerken belirli sitelerin dışındaki sitelere ulaşamıyorum.
Mesela youtube da 4k videoyu çok rahat izleyebiliyorken, teknoseyir.com'a ve neredeyse geriye kalan hiçbir siteye giremiyorum. Vpn kullandığımda her siteye girebiliyorum, şu anda da vpn kullanıyorum.

Çözüm olarak:
Dns ayarlarını bilgisayarında değiştirmeyi
Dns ayarlarını modemin arayüzünde değiştirmeyi
Modemi fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurmayı (3-4 sefer)
Modeme en güncel yazılımı asus un sitesinden çekip tekrar yüklemeyi
Başka bir modemle aynı şeyleri tekrarlamayı
Türknete bu konu hakkında yazmayı
Telefon tablet vb başka cihazlarla bağlanmayı

denedim ancak hiçbirinde başarılı olamadım.

Hat değerlerim çok iyi, snr margin değeri 30db seviyelerinde. Diğer değerler de gayet iyi.
Modemim Asus Dsl-Ac51, İnternet sağlayıcım Türknet, Vdsl kullanıcısıyım.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Mi Box S 4k satın aldım 1-2 ay önce. Telefonumun ve diğer tüm cihazların çok rahat iletişim kurabildiği noktalarda mi box ağa bağlansa da internet olmadığını söylüyor. Bu galiba genel bir hataymış. Böyle bir hatayla karşılaşıp bu durumu çözebilmiş olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhaba
Türk telekom ankastresinden eve yeni kablo çekeceğim.
Mesafe 60 metre civarında ve açık mekan. Bu kablo yağmura rüzgara vs. maruz kalacak. Kablo komşu evlerin çatılarından bizim çatımıza ve oradan da modeme gelecek. Vdsl için konuşuyoruz. Alacağım hız zaten 35 mbps.

Ne kablo önerirsiniz?
Cat5 yeterli olur mu?
İlgilenen herkese teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Herkese merhaba
Dizüstü bilgisayar almam gerekiyor. Bütçem 10.000 tl.
Mimarlık programları için kullanacağım.
3ds max, autocad, sketchup, lumion, revit vb.
Fiyat performans olarak önerebileceğiniz bir ürün var mı?
Pazartesiye kadar satın almalıyım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Herkese şimdiden çok teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Herkese Merhaba
Türknet kullanıyorum, geçen ayın 23 ünde türktelekom yetkilileri sokaktaki dağıtım kutusunu değiştirdiler. O tarihten beri hiç düzgün internete giremedim.
Problemin benden kaynaklanmadığından emin olmak için, evimin bahçesinde bulunan ttnet kablosundan modemime bağlantı yapan iç tesisatı komple değiştirdim. Türknete her gün yazıyorum ancak bir çözüm bulamıyorum.
Abartısız söylüyorum, 1 ay önce 16mbps kullandığım internet şu an 8 mbps ve her 3 dakikada bir bağlantı kopuyor.
Abartmıyorum, her üç dakikada bir.
En son çare olarak, 4 ev ötedeki türk telekoma ait kutunun içinden kendi evime gelen kabloyu değiştireceğim ancak kutunun kendisi kilitli ve üzerinde türk telekom ibaresi var.
Öyle bir durum ki bu kutunun anahtarının kimde olduğunu dahi öğrenemiyorum. Türk telekomu aradığımda müşterileri olmadığım için hizmet veremediklerini söylüyorlar.
Ne yapsam bilemedim. Ne yapabilirim, kime gidebilirim? Yazılı dilekçe verebileceğim bir üst kuruluş var mıdır?

Çok uzun oldu, okuyan herkese teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar.
Türknet kullanıyorum, türk telekom çalışanları 1 sokak yukarıdaki internet kutusunu değiştiriyorlar, neredeyse 1 haftadır evde internet yok. Bu durumu yaşamış başka biri var mı? Ortalama kaç gün daha sürer? Türk telekom da Türknet de bir bilgi paylaşmıyor.
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese iyi akşamlar.
1000-1500 TL’ye kadar medya tüketimi için kullanabileceğim tablet önerisi olan var mı? İkinci el de alabilirim. Yeter ki ekranı iyi olsun ve internette gezinirken çok hantal kalmasın. Oyun vb. bir şey için kullanmayacağım.
Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Merhaba
Bir hafta kadar önce dizüstü bilgisayarımın ekranı bozuldu. Ben de tamir ettirene kadar tvlere bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Ancak bir problem yaşıyorum ve ne yaptıysam çözemedim, benzer bir durumla karşılaşmış arkadaşlar yardımınızı esirgemezseniz çok sevinirim.

Evde iki adet tv var. Aynı hdmi kablo ile beko tv’ye dizüstünü bilgisayarımı bağlıyorum ve hiçbir problem olmadan kullanıyorum. Kendi odamdaki lg tv de ise, bilgisayarımı bağladıktan 30 saniye sonra görüntü gidiyor ve bilgisayara reset atana kadar bir daha gelmiyor.
Lg tvye giden çözünürlüğü 800x600 piksele kadar düşürdüğümde, görüntü geliyor ve 30 saniyeden uzun ekranda kalıyor ancak, herhangi bir medyayı yürütmeye çalıştığımda görüntü gidiyor ve reset atana kadar tekrar gelmiyor. Videoyu bırakın spotify’i açınca dahi görüntü gidiyor.

Problem ne olabilir, ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Herkese teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar herkese
Genelde kendi telefonumu kendim tamir ediyorum, ufak tefek basit işler için. Bugün büyük bir hata yaptım ve telefonu geri toplarken önce pili anakarta bağladım ve sonra ekranı bağlamak için uğraştım. Sonucunda da o bağlantı noktasından duman çıktı. Bütün hatanın benim olduğunun farkındayım ve inanın epey üzgünüm.
Fotoğraflarda anakarttaki ve ekran kablosundaki tahribatı göstermeye çalıştım. Şu an telefonumu açınca ekrana görüntü gelmiyor sadece arka ışık çalışıyor.
Bu işlerden anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz? Anakartın değişmesi mi gerekir? Yoksa yeni ekran ile düzelebilir mi? Özellikle @orcun bey siz bakabilirseniz çok sevinirim.
Herkese teşekkürler..

BeğenFavori PaylaşYorum yap