Herkese merhaba
Qcy T1 Pro bluetooth kulaklığımı satıyorum.
27.12.2018 tarihinde incehesap.com üzerinden satın aldım ve çok az kullandım. Faturası ve kutusu duruyor.

Dürüst olmak gerekirse, büyük beklentilerin bulunmaması gereken bir kulaklık. Hatta ve hatta, teknoseyir sosyalde övüldüğünden (!) daha kötü olduğunu söyleyebilirim. Almak isteyen arkadaşlar göz önünde bulundursun.

Bu ara teknoseyirde çok revaçta olduğu için, almak isteyen olabilir diye yazıyorum.

Fiyat: 180TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Ablamın kullandığı apple watch 1. jenerasyon cihazın ekran altında bulunan pili fazlaca şişmiş ve en sonunda da ekranı yerinden çıkarmış, hatta ekran ve cihazın arasındaki bağlantı kabloları bile kopmuş. Şu an iki ayrı parça halinde evde duruyor ürün. Tekrar ekranı cihazın üstüne koymaya çalıştığımda neredeyse 2-3 mm boşluk kalıyor. Fotoğraflarını ekledim.
Bu cihaz 3-4 yıllık ve haliyle garantisi bitti ama ekranın ayrılmasının bir tasarım hatası olarak kabul edilmesi gerekmez mi? Bu cihazı ücretsiz değiştirebilmem gerektiğine inanıyorum ama apple'ın destek hattı da pupa gibi başka servisler de işi yokuşa sürüyorlar. Cihazın garantisi bittiği için ücretli değişim yapabiliriz diyorlar. (1400TL)
Cihazı yurtdışından satın aldığımız için tam olarak nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum. Apple yurtdışından satın alınmış ürünlere kendi mağazalarında servis bile vermiyor. Pupa da ticari firma değiştireceğini sanmam. Ama ablamın bir hatası da yok ortada, pil için gerekli boşluk tasarlanmamış ve zamanla şişip ekranı yerinden çıkartmış, üstelik patlama riski de oluşturmuş.
Böylesine tasarım hatalarının olduğu bir üründe nasıl bir yol izleyebilirim? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 31

Selamlar, aramızda lifestraw kullanan var mı? Kullandıktan sonra çeşme suyunun kötü tadı gidiyor mu? #konudışı #lifestraw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • elwray47 @elwray47

    Benzer ürünü askerde kuyu suyu içmek için kullanmıştım kuyuda mikrop yoktu ama mineral fazlaydı. Daha sonra dibinde çökelti olan içme suyunu temizlemek için kullandım. Tadını baya bi' düzeltmişti. Ama Ankara'nın musluk suyunun tadı arıtılsa da kötü o yüzden damacana alıyorum.

Merhaba, eve gelen bakır kabloyla ilgili bir şey sormak istiyorum.
Evime gelen kablo (ttnet'e ait olan) bir kutu içerisinde değil, açıkta duruyor ve ben de onu açıktan cat6 bir kabloya bağlayarak odama getiriyorum. Çok yağmur yağdığında o kablonun birleşim yerinde parazitlenme oluyor galiba ve internet hızım çok düşüyor. Ayrıca çok sık kopma yaşıyorum. Böyle içeri alınması mümkün olmayan bağlantılar için yağmurdan koruyacak bir bağlantı tipi var mıdır?
Ben klasik olarak bakır kabloyu cat6'ya elektrik bandıyla bağlayıp iyice sarıyorum ama yine de su alıyor. Başka ne yapabilirim?
Bu arada bakır kabloyu içeri almam pek mümkün değil, epey kısa ve yağmurun altında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Arkadaşımdan Asus N750J dizüstü bilgisayarının ikinci elini 2500TL’ye satın alma niyetindeyim. Bilgisayar gayet iyi durumda, belki toplam 100 saat bile çalıştırılmamıştır.

Bir başka arkadaşımın ilk bilgisayarı olacak. İnternete girmek dışında pek bir şey yapmayacak aslında.

Fiyat kırma niyetinde değiliz, yani o işler için çok daha basit bir şey alınabilir tabi ama niyetimiz o değil, gelecekte de uzun süre idare etsin istiyoruz.

Sizce bu fiyat nasıl? Yorum yapabilirseniz sevinirim.

4700hq işlemci
16 gb ram
128 gb ssd 1 tb hard disk
Gtx 850m ekran kartı
17.3 inç ekran
Win 10 lisanslı
Garanti yok

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n750jk-core-i7-4700hq-24ghz-16gb-ram-256ssd-15tb-hdd-4gb-173-w81.html

ASUS N750JK CORE İ7 4700HQ 2.4GHZ-16GB RAM-256SSD+1.5TB HDD-4GB-17.3"-W8.1 -...

Asus N750jk Core İ7 4700hq 2.4ghz-16gb Ram-256ssd+1.5tb Hdd-4gb-17.3"-W8.1 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Merhaba, uzun süre problem yaşatmayacak Microsoft Office yazılım kodunu nereden satın alabiirim? N11 de var ama eskiden 35 TL'ye satın aldığım kod 85 lira olmuş, fikri olan var mı?Teşekkür ederim şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yakın zamanda Frostpunk'ı oynadım ve çok beğendim. Oyun kültürü iyi olan biri değilim, oyunlarla ilgili arkadaşlar benzer nitelikte tavsiyelerde bulunabilir mi? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Öğrenciyim ve okuduğum bölüm sebebiyle bazı yazılımları kullanmak zorunda kalıyorum. Hepsini finanse etmem pek mümkün olmuyor, bu sebeple bazen cracklı yazılım kullanmak zorunda kalıyorum.
Crackli yazılım olmayan, temiz kurulum haliyle ortalama işlemci kullanımı %10 olan bilgisayarım, cracklı uygulamalarla beraber ortalama %30larda geziyor.
Özellikle bilgisayarımı açık bırakıp bir 5 dk kadar dokunmamam halinde direkt fan yüksek hızda çalışıyor.
Ben de haliyle bu durumu çözebilmek için; malwarebytes, eset, avast vb. programlarla bilgisayarımı tarıyorum ancak sorun çözülmüyor. Sonucunda da 2-3 haftada bir format atmak zorunda kalıyorum.
Böyle işlemci gücünü sömüren zararlı yazılımlara karşı kullanabileceğim bir program öneriniz var mıdır acaba?
En doğrusunun ve etik olanının crack yapmamak olduğunun farkındayım ancak her programı edinmem mümkün değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Dizüstü bilgisayar kullanıyorum, bilgisayarımı ne zaman ethernet kablosu aracılığıyla modeme bağlasam, internette kopma yaşıyorum. Modemin dsl ışığı sönüyor, bir 2 dk sonra tekrar internete girebiliyorum ve tekrar 5 dk sonra internet kopuyor.
Laptopum sarja takılıyken bu durum daha çok yaşanıyor.
Bir alakası olabilir mi sizce ?
Dipnot olarak söyleyeyim, bilgisayarım sarj olurken böyle hafif bir elektrik kaçağı varmış gibi bir çarpma oluyor çok çok nadir. Yani sinek ısırığı kadar bile yok his olarak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap