Arkadaşlar geçen sene iPhone’um (iPhone 5S) arızalandı. Batarya şişti ve ekran kalktı böyle kullanıyordum ama en sonumda birden sim kart okumadı. Bunun üzerine telefoncu tavsiye ettiler götürdüm. Bataryayı değiştirdi. Ama batarya değişimine gidene kadar ses açma kapama tuşları çalışıyordu, adımsayar çalışıyordu ve ekran yatay dikey algılıyor dönüyordu tutuşa göre. Tamir sonrası batarya düzeldi ama tüm bunlar bir anda gitti. Sonrasında adama bunlar çalışmıyor diye götürdüğümde bu tuşların batarya ile ilgisi olmadığını, batarya şişmesinden dolayı anakarta zarar vermiş olabileceğini söylediğini(söylemişti Allah’ı var) söyledi. Ben de pek üstelemedim birkaç ay daha kullanır satarım nasılsa diye ama bu fiyatlarla zor satıp yenisini alacağız gibi. Hala satamadım.

Şimdi sorum şu: acaba bu ses tuşları, adımsayar ve ekran dönmesini sağlayan, algılayan zımbırtı bataryaya yakın mı? Bunlar gerçekten zarar görmüş olabilir mi? Acaba sadece kablo bağlantısı yapılmamış olabilir mi?(belki de tamirci işine yarar parçaları aldı bilmiyorum)

En önemlisi ben bir tamir kiti alsam bunu açıp durumu öğrenip gerekirse bağlantıları tekrar yapıp telefonu sağ salim kapatabilir miyim? Tamir konusunda becerikli birisiyimdir. Artık tamircilere güvenim kalmadı kendim yapayım diyorum. Fikir verebilecek olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap