NFS Underground 2 Remaster görüntüleri sızdı! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BNviYMEQrf4

#NFS #NeedForSpeedUnderground2

Need For Speed in Real Life

This is a fan-made video with real cars made purely for fun. This is not a game and not a trailer.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Hwinfo7.30 sürümü yayınlanmış.
https://www.hwinfo.com/download/
Bazı MSI X670 ve B650 serilerinde gelişmiş sensör izleme.
ASUS Pro WS W790E-SAGE üzerinde gelişmiş sensör izleme.
NVIDIA GeForce GTX 1630 eklendi.
Bazı ASUS Z790 serilerinde gelişmiş sensör izleme.
GIGABYTE X670 ve B650 serisinde gelişmiş sensör izleme.
AMD RDNA3 GPU'ların gelişmiş desteği.
Intel Arc GPU'lar için geliştirilmiş destek.
Sensör ayarları GUI'sindeki bazı hatalar düzeltildi.
HWiNFO Gadget'ı için optimize edilmiş kayıt defteri yazma işlemleri.
Bazı ASUS dizüstü bilgisayarlarda geliştirilmiş fan hızı izleme.
İngilizce olmayan karakterler içeren klasörde bulunduğunda HWiNFO'nun otomatik olarak başlatılması düzeltildi.
GIGABYTE Z790 ve B760 serisinde gelişmiş sensör izleme.
Intel Arc GPU'ları için GPU Maksimum Saati (Sınır) ve Ürün Yazılımı Sürümü raporlaması eklendi.
AMD Zen CPU'larda BCLK hesaplamak için yeni bir yönteme geçildi.
ASUS X670 serisinde eCLK1 modunda hassas saat raporlaması eklendi.
Raptor Lake-S PCH SMBus desteği eklendi.
MSI Z790 ve B760 serisinde gelişmiş sensör izleme.
Geliştirilmiş NUMA farkındalığı.
Bazı MSI Z590/Z690/Z790 serilerine VRM izleme eklendi.
VR13 ve SVI3 PWM kontrolörlerinin tanınması iyileştirildi.
Bazı ASRock X670 serisi anakartlarda gelişmiş sensör izleme.
DDR5 DRAM Kalıp revizyonunun raporlaması eklendi.
ASRock Z790 ve B760 serisi anakartlarda gelişmiş sensör izleme.
Corsair HX1000i ve HX1500i PSU'ların (2021 modelleri) izlenmesi eklendi.

Free Download HWiNFO Sofware | Installer & Portable for Windows, DOS

Start to analyze your hardware right now! HWiNFO has available as an Installer and Portable version for Windows (32/64-bit) and Portable version for DOS.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Bilgisayar İçin Program Önerileri 2023

#ProgramÖnerisi

Yeni Bilgisayar İçin Program Önerileri 2023

Web Tarayıcı: Opera Tarayıcısı ( Tıklaİndir )  Bu tarayıcısı Twitter, Facebook, Youtube, E-Devlet, Youtube Music, Teknosayir, PrimeVİdeo gibi olağan ve sürekli kullandığımız sitelere ziyaret için kullanalım. Önerdiğim Eklentiler: Channel Bloker, Youtube HD + FPS, Google Translate

Mozilla FireFox ( Tıklaİndir )  Bu tarayıcıyı da webde gezmek, sörf yapmak 🙂 🙂 at yarışları izlemek vs.. için kullanabilirsiniz. Sıkça gezinme geçmişini komple seçenekleri seçerek silebiliriz. Bir nevi maraba zihniyetiyle kullanabiliriz. Önerdiğim eklentiler: Video DownloadHelper, Browsec VPN - Free VPN for Firefox,

Tarayıcıları kullanıma göre ikiye ayrırsanız hesap güvenliğiniz çok daha sağlam olacaktır. Eğer işin kurdu değilseniz Windows Edge kullanmak saatlerinize neden olacak sıkıntılar doğurabilir güvenlik açısından. (TSciler yorumlarda kafamı ütülemeyin. Bu gönderi sizin için değil.)

 

Windows İçin Programlar:

1.)  IObit Unlocker  Windows sisteminde, disklerde, sabit disk bölümlerinde silinmeyen, değiştirlemeyen dosyaların izinlerini açarak düzenlemenize veya silmenizi sağlar.

2.)  Defraggler   SSD değilde SATA Harddiskler de ki dosyaların alana parçalı yazılmış olanlarını tek parça olarak birleştirmenizi ve yazma, okuma hızının yükselmesini sağlayan bedava program.

3.)  Revo Uninstaller  Windows sisteminde program kurdunuz. Artıksız kaldırmak için kullanılan ve arayüzün de bir çok araç barındıran çok faydalı bedava türkçe arayüz programdır.

4.) K-Lite Codec Pack   Eski video uzantılarına sahip veya yeni codeclerle hazırlanmış videoları Cinema Home Media Player ile izleyebilirsiniz. Eski videolara sahip değilseniz kurmaya da bilirsiniz. (İndirenler Ful yazan paketi indirsin.)

5.)  FxSound   Bu program ile alternatif ses çıkışı sağlayan programdır. Bedava Türkçe arayüzdür. Windows mağazadan indirebilirsiniz. Mağaza arama çubuğuna FxSound yazarak kolayca kurabilirsiniz.

6.)  7-Zip   ve Winrar Çok çok uzun yıllardır kullandığım dosya boyutlarını küçülten, büyük dosyaları bölen arşivleme programıdır.

7.)  Quick Restore Maker 4   Bu 250 KB programcık 🙂 🙂 tek tıkla Windows Sistem Geri yükleme noktası oluşturmanızı sağlıyor. Eğer Windows güç seçeneklerini kullanıyorsanız ŞU LİNKTE yer alan kısa yolları kullanarak tek tıkla güç seçeneğini vites gibi değiştirebilirsiniz.

8.)Waifu2x SD videoyu 4K ya yükseltme programıdır. Bedavadır. Ve özelleştirme seçenekleri çoktur. Açıkçası 2 haftadır kullanıyorum. Çok yüksek özellikli bilgisayar ister. 1 dakikalık 320p videoyu 1080p ye 2.5 saatte yükseltiyor.

9.)  LibreOffice 7.4  Windows Office programının açık kaynaklı ve bedava alternatifi olan program. Az yer kaplar ve seri çalışır.

10.)  Audacity  Ses düzenleme programı, Bedava ve Türkçe. Baya yeteneklidir.

11.) SwitchPowerScheme: Sağ tık menüsüne Güç seçenekleri listesini ekliyor. Yapmanız gereken şey çok basit. Uygulamayı indirin. Çalıştırın. Menü butonuna tıklayın. İlk seçenekte ki Sağ tıka ekleyip seçin. Bu kadar. Güç planları arasında kolayca değişim yapabilirisiniz.

12.) TrafficMonitor: İnternet hareketlerini taskbar da gösterem mink bedava uyglama. Windows 11 desteği de mevcut.

Windows Arayüz Yardımcı Programları:

Senelerdir beğenerek kullandığım bu 3 programı da ekleyeyim. Nasıl GÖrünüyor (Video)

İnternete baktığınızda baya uygun olduğunu görebilirsiniz.

https://store.steampowered.com/app/1815630/Fences_4/ https://store.steampowered.com/app/1811010/Start11/ https://store.steampowered.com/app/431960/Wallpaper_Engine/

Windows Tema değiştirme konusu (TIKLA)

 

Windows Yedekleme:

Windows sisteminde diski klonlamak veya tekli klasör dosyaları yedekleyebileceğiniz iki program.

Acronis True Image for Western Digital Bu program WD ve Sandisk diskleri bilgisyarıana takıp kullanan kullanıcılarına bedava sunduğu programdır. Bedava. Kuruyorsunuz. Otomatik diski tanıyor takılı olan ve çalışmaya başlıyor. 8 çekirdekli bilgisayarın altı çekirdeklere sahip sistemde yavaş çalışacaktır. Ama disk yedekleme kurduğunuzda hiç anlamazsınız çalıştığını. Windows 11 desteği şuanlık yok. Ne yaparlar bilemiyorum. 

 

EaseUS Todo Backup Home (Steam de 50 TL lisansı)   Bu programı deneyimledim. Güzel çalışıyor. Acronisten aşağı kalır yanı yok. Hem sistemde hem de WinPe yanı Live USB den çalışan sürümü mevcut. Yedek şifreleme, yedeklerken dosya ve klasörleri harici tutma, Maksimum sıkıştırma, Yedeğin dosyasını 1DVD boyutunda bölme, Seri çalışması, Wİndows 10 ve Windows 11 e optimize edilmiş olması insanı cezbediyor.

Güncelleme: 17$ Oldu. Web sitesinden alın.

 

Twitter  -- Youtube TurHiLL Kanalım  --  TeknoSeyir Profilim

#turhill #turhillvideo #turhillteknoseyir #teknoseyir #Yenibilgisayariçingerekenprogramlar  #ProgramÖnerisi #Yenipciçinbprogramlar

Not: Konu Güncellencektir.

12-12-2022 01:51

İyi günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kedi bakmanın görünmeyen masraflarından birisi yapışkan rulo. 1 yıl için 3 paket 600 lira fln gider tahmini. Halılardan keyi tüyünü süpürge çekemediği için rulo ile alıyorum Ve elbiseler için kullanıyorum mecburen. Başka alternatifi de yok Ikea dışında, diğer markalar daha pahalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 30

Bugün yine eski yazdığım kodları gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raspberrypi resmi instagram hesabı, "Create Graphical User Interfaces with Python" isimli kitabın bağlantısını paylaştı. Python uygulamalarda grafik arayüzler oluşturmakla ilgili kaynak arayanlar bir göz atabilir, kitap ücretsiz indirilebiliyor ama destek olmak için ücretli satın alma imkanı da var:

https://magpi.raspberrypi.org/books/create-guis

#Python
#programlama

Create Graphical User Interfaces with Python — The MagPi magazine

Add buttons, boxes, pictures and colours and more to your Python programs using the guizero library, which is quick, accessible, and understandable for all. This 156-page book is suitable for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap