Arkadaşlar Sahibinden gibi sitelerde get ilan hakkında bir bilgi paylaşmak istiyorum sizinle.
1-Satış yaparken, kargo görevlisine ürün hakkında genel bilgi yazan tutunak elinizde olsun,Sağlam hasarsız gibi kelimeleride ekleyebilirsiniz hatta belkide.
2-Satın alırken satıcı kişiye mutlaka şunu belirtin: ^^ Kontrollü teslimat yapılabilir'' seçeneğini işaretlesin form kağıtta.
(PTT de açıkça kontrollü teslimat seçeneği var ,internette bu bilgiye ulaştım.Ama diğer kargolarda var mı bilmiyorum.)

3- İşaretlemez ise size o kargoyu açtırmıyorlar.Sadece imza atabilirsin ve alırsın. Taşınma esnasında bozuk veya kırık görünüyorsa belki o zaman tutanak tutturabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben uğraştım siz uğraşmayın diye anlatayım.

Diyelim ki bir kağıttaki yazıları worde aktararak değiştirmek istiyorsunuz.

Bunu önce taratıp pdf olarak kaydettim. Sonra pdf to word işlemi yapan sitelerde denedim fakat çok bozuk ve eksik çeviriyor.

Çok daha kesin ve basit bir yöntem var. Gmail.

O pdf’i kendinize mail atın. Daha sonra gmailden o maili üst sekmeden birlikte aç diyerek documents seçeneğini seçin. Pdf tamamen seçilebilir oluyor ve seçip kopyalayıp worde aktarabiliyorsunuz.

#BilgiPaylaştıkçaÇoğalır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Bilgisayardan Youtube TV Kullanmak

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere bilgisayarınızı Youtube Tv 'ye çevirmeyi anlatacağım.

Peki bunu neden yapıyoruz, ne işimize yarayacak?

Telefonumuzdan sanki tvye bağlanıyormuş gibi bilgisayarda açık olan Youtube TV'ye bağlanıp istediğimiz videoyu uzaktan oynatabiliyoruz. Üstelik Wi-Fi veya Mobil Veri üzerinden bağlantı kurmanız da farketmiyor.

Lafı uzatmadan nasıl yapılacağına geçiyorum.

Masaüstüne sağ tıklayın ve "Yeni" -> "Kısayol" u seçin. Açılan sihirbazda, konum kısmına aşağıdaki kodları yazın. Ardından "İleri" yi tıklayın ve bir ad seçin, örneğin "YouTube TV".  Son olarak ise Bitir'i tıklayın.

Chrome İçin Gereken Kodlar:

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.77 Large Screen Safari/534.24 GoogleTV/092754" youtube.com/tv#

Yeni Microsoft Edge İçin Gereken Kodlar:

"C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.77 Large Screen Safari/534.24 GoogleTV/092754" youtube.com/tv#

Opera İçin Gereken Kodlar:

"C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe" --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.77 Large Screen Safari/534.24 GoogleTV/092754" youtube.com/tv#

Kısayol oluşturmakla falan uğraşamam direkt link yok mu?

Yeni Microsoft Edge İçin Youtube TV Kısayolu: https://bit.ly/2MXp8WV

Chrome İçin Youtube TV Kısayolu: https://bit.ly/3hkWhd7

Bunlarla uğraşmak istemiyorum tarayıcı eklentisi yok mu?

Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-tv/deikaacecjfbpclgkdlhnknlpjjcloef

Firefox: https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/youtube-for-tv/

Ekran Görüntüsü:

DİPNOT:

Kısayolları çalıştırmadan önce tarayıcınızı tamamen kapatıp ondan sonra kısayol aracılığıyla tarayıcıyı açmanız gerekiyor. Aksi takdirde Youtube sizi pc arayüzüne atacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 28

Bir kenara not alın 🙂 Epic oyunu çıktığı anda 24 saat için bedava verecek. Kalıcı olarak hesapta kalacak. 13 Ağustos'ta çıkıyor. Epic isminin hakkını veriyor gerçekten... #Oyun #OyunGündemineMalzeme

https://youtu.be/4ZR3DGFwehw

Total War: TROY / Official Trailer / A Total War Saga

SIGN UP FOR ACCESS TO BE REMINDED WHEN TROY IS FREE (plus FREE music & more) @ 🔗https://bit.ly/TROY4FREE 🔗 (Tick the box to subscribe to our newsletter and r...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @electric

  Arkasında Tencent var adamların. Unreal Engine falan tabii ki sebeplerden bir tanesi ancak Tencent dediğimiz firma Asya'da oyun dünyasının en kolu uzunlarından. Biz Avrupa, ABD gibi ülkelerin oyun sektörüne hakimiz az biraz biliyoruz ama Asya'nın firmaları da oyun kültürü de çok değişik. Tencent firması çoooook büyük bir firma ve çok paraları var.

  Neredeyse bütün Asya pazarında çıkan oyunların kıyısında köşesinde adını görebilirsin bu markanın.

  Ana sebep Tencent.

Asus FA506II-BQ150 AMD Ryzen 7 4800H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı

Asus FA506II-BQ150 AMD Ryzen 7 4800H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MOUNT&BLADE BANNERLORD EN İYİ ASKERLER

Evde kal günlerinin ve sokağa çıkma yasaklarının da yardımı ile 1,5 ay gibi bir sürede 500 saat civarinda mesai harcayarak M&B yi iki kere bitirdim. Hatta simdi bazı modlar yükleyerek yeni bir kayıt açtım ama artık her gün oynayacağımı sanmıyorum. Belki oyun tam sürüme geçtiğinde...

Her neyse! Konuyu çok uzatmadan bu oyuna harcadığım 500 saatin üzerine bazı deneyimlerimi anlatıp daha önce de yazdığım önerileri kısa maddeler halinde yazacağım ve bu bloğun konusu olan oyundaki bana göre en iyi askerleri listeleyeceğim.

Daha önce iki kez durumda oyun ile ilgili tavsiyelerimi yazmıştım. O yüzden tekrar madde madde bu tavsiyeleri verip yazıyı uzatmak istemiyorum. Ancak tavsiyelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

1- https://teknoseyir.com/durum/1253617

2- https://teknoseyir.com/durum/1253617

Çok uzatmadan geleyim asıl konumuza. Yani oyundaki en iyi askerlere. Aşağıda vereceğim askerler tamamen benim oyun tecrübelerimin sonucudur. İtiraz ettiğiniz veya şu askeri unutmuşsun dediğiniz bir asker çeşidi varsa yorumlara yazarsanız sevinirim.

1- İMPARATORLUK ELİT KATAFRAKTI

Seviye : 6 (31)
Türü : Süvari
Zırh : Ağır Zırh.
Yevmiye: 21 Dinar
Gelişim: İmparatorluk Vigla Acemisi -> İmparatorluk Equite -> İmparatorluk Ağır Süvarisi -> İmparatorluk Katafraktı -> İmparatorluk Ağır Katafraktı
Edinilebileceği Krallıklar : İmparatorluğa bağlı köyler.

Oyunda en kolay bulunabilen en üst seviye asker türüdür. Çok iyi at binicisi (200), çok iyi tek elli silah kullanıcısı (260) ve çok iyi gönderili silah atıcısı (260) dırlar. Çok ağır zırhlı olduklarında 7-8 tane oktan aşşağı ölmezler. Cellat baltası bile tek seferde tam kafasına okkalı oturtamazsanız indiremiyor adamları. Varın gerisini siz düşünün. En güzel özellikleri de en kolay bulan elit asker türünden olmalarıdır.

2- BATANYALI FİAN ŞAMPİYONU.

Seviye : 6 (31)
Türü : Okçu Piyade
Zırh : Orta.
Yevmiye: 21 Dinar
Gelişim: Batanyalı Soylu Genç -> Batanyalı Asil Savaşçı -> Batanyalı Kahraman -> Batanyalı Fian -> Batanyalı Fian Şampiyonu
Edinilebileceği Krallıklar : Batanya Köyleri

Oyundaki en iyi okçular bu arkadaşlar. Okçuluk yetenekleri maksimum seviyedir (260). Ayrıca çift elli silah kabiliyetleri de 220 dir. Bir de inanılmaz hızlı hareket ederler. Eğer altınızda bir at yoksa yakalamanız mümkün değildir. Ancak iki dez avatanjları var; Birincisi çok zor bulunurlar. İkinicisi ise ağır zırhları olmadığından öldürülmeleri görece kolaydır. Fakat özellikle kale kuşatmalarının olmazsa olmazlarıdır bu birlikler. Elde etmek veya bulmak gerçekten çok zor. Ben en kolay Batanyalılar ile yaptığım savaşlardan esir olarak elde edebildim. En sonunda ordumda 30 tane Batanya Fian Şampiyonu vardı. Deneme maksatlı 8 tanesi ile 53 kişilik haydut sığınağı bastım. Tek birini bile kaybetmeden tek seferde temizledik sığınağı. Gerçekten inanılmazlar. Mesela savaşa giriyorsun. Savaş ekranı geldiğinde düşman ordusu 300 metreye geldiğinde ok atmaya başlıyor bu manyaklar. Karşılaştırma olsun diye belirteyim; mesela Kuzait Ağır Atlı Okçusu birliği 200 metreye girmeden ok atmaz atsa bile sallamış olur. 😀

3- STURGİA DRUZNİK ŞAMPİYONU.

Seviye : 6 (31)
Türü : Süvari
Zırh : Ağır Zırh.
Yevmiye: 21 Dinar
Gelişim: Sturgiyalı Savaşçı oğlu -> Varyag-> Tecrübeli Varyag -> Sturgiyalı Druznik -> Strugiyalı Druznik Şampiyonu
Edinilebileceği Krallıklar : Strugiya Köyleri

Druzniklerin en önemli özellikleri Elit Katafrakt kadar ağır zırhlı olmaları, maksimum seviye gönderili silah kullanabilmeleri, çok iyi binici olmalarıdır. Ancak bunları da temin etmek oldukça zor.

Köylerde yeterince bulamazsanız (ki bulamayacaksınız) denize yakın yerlerdeki haydut sığınaklarını (deniz akıncı sığınakları) basarak oradan esir alacağınız her tip haydut; eğer liderlik özelliğiniz 125'i geçmişse ve "Haydutları Normal Askere Çevirme" yeteneğini seçmişseniz Druznik askerine dönüştürülebiliyor. Özellikle Vlandiya ve Sturgiya topraklarının denize yakın kısımlarında bol bol deniz akıncı sığınakları mevcut. Sığınaklarda haydut esir alıp Druznik'e çevirebilirsiniz.

4- KUZAİT KAĞANIN MUHAFIZI

Seviye : 6 (31)
Türü : Atlı Okçu
Zırh : Ağır Zırh.
Yevmiye: 21 Dinar
Gelişim: Kuzait Asil oğlu -> Kuzait Qanqli-> Kuzait Turgutu -> Kuzait Keşiği -> Kuzait Kağanın Muhafızı
Edinilebileceği Krallıklar : Kuzait Köyleri

Oyundaki en iyi okçular Batanyalı Fian Şampiyonlarıdır demiştim ya. Kuzat Kağanın Muhafızları hem Fian Şampiyonu kadar iyi okçu (260) hem de Elit Katafrakt kadar ağır zırhlı, Sturgiyalı Druznik kadar iyi Gönderili silah ustası hem de çok çok iyi at binicidirler. Yani uzak ara oyundaki en iyi askeri birim bunlar. Yalnız bunların da sorunu köylerden zor bulunmaları. Daha kolay bir yöntem yine haydut sığınakları. Ama tabii bunun için yukarıda da söylediğim gibi liderlik özelliğinizin 125 i geçmiş olması ve 125 geldiğinde "Haydutları Normal Birliğe Çevirme" yeteneğinin seçilmiş olması gerekiyor. Kuzait topraklarında bolca buunan haydut sığınaklarından esir edeceğiniz Soyguncu, Çapulcu ve Akıncı haydutları Keşiğe çevirebiliyorsunuz. Keşik'ten sonrası da Kuzait Kağanın Muhafızı Zaten. Ancak bu sığınaklardaki Akıncı Haydut Elebaşı birimini çeviremiyorsunuz.

5- ALTERNATİF BİRLİKLER

Siz herhalükarda yukarıda sıraladığım askerlerin peşinden koşun. Ancak elbette bunları elde etmesi elit katafrakt hariç pek kolay değil. Hele de haydutları çevirecekseniz epey bekelemeniz gerekecek. Liderlik özelliğinizin 125 e vurması bayağı bir sürüyor çünkü. O yüzde liderlik özelliğini gelişene ya da bu askerlerden yeterince bulana dek alternatif önerebileceğim askerler şunlar;

Kuzait Ağır Atlı Okçusu (Kuzait Göçebesi-Aşiret Savaşçısı-Akıncısı-Atlı Okçusu)
Memlük Ağır Süvari (Aserya Memlük Askeri - Düzenli Memlük - Memlük Süvarisi)
Sturgiya Şok Askeri (Sturgiya Acemisi - Askeri - Mızraklısı )
Aseray Usta Okçusu (Aseray Acemisi - Avcısı - Aseray Okçusu)
Vilandiya Sancak Şovalyesi (Vlandiya Yaveri - Yiğidi - Şovalyesi - Şampiyonu)
Elit Menavliation Piyadesi veya İmparatorluk Lejyoneri

Hepinize iyi eğlenceler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Salih Aktaş paylaştı.

AKINCI BELGESELİ

Türkiye’nin savunma sanayiinde kritik bir eşiği daha aşmasına neden olacak önemli projelerden biri olan Bayraktar AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Ara...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • PhoeniXim @phoenixim

  Suriye'de kullanılan Anka'lar bunlarınkinden çok daha gelişmiş ama tüm şan şöhret bunlara gidiyor nedense. Suriyede Anka'larla operasyon düzenleniyor, basın ihalarımız vurdu yazıyor, farklı bir yerde bayraktar kullanılıyor, yer gök inliyor

  • civilization @civilization

   Şöyle düşünebiliriz anka f22, tb2 ise f35. Anka çok daha gelişmiş evet ama hem sayısı az hem de pahalı tb2 ise hem sayısı fazla hemde ucuz bundan dolayı da çok kullanılıyor ve bütün işi tb2 yapıyormuş gibi bi algı oluşuyor.

  • PhoeniXim @phoenixim

   Bunun işi tb2 yapıyormuş gibi oluşmasındaki neden sadece çok olması değil. Troller, Medya, Hükümet desteği de var bunlarda.
   Dediğim gibi Suriye operasyonlarında hep Anka kullanıldı. Anka kullanıldığı zaman yerli ihalarımız şov yaptı diye haberlere çıkıyor. Arada bir Bayraktar kullanıldığında ise Bayraktar ismini kullanarak yere göğe sığdıramıyorlar. Halkın büyük çoğunluğunun aklına iha diyince direkt Bayraktar geliyor, daha gelişmiş olan Anka'dan sektörü takip edenler dışında kimsenin haberi yok neredeyse

Bayram bilmecesi. Fotoğrafta kaç kedi vardır ? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
Windows PC 'me uzaktan bağlantı için Google 'ın https://remotedesktop.google.com/ denen harika bir sitesi var. Bir eklenti ekliyor ve aktif ettiğiniz anda her şey bitiyor kendi mail adresinizle mobil uygulamasına giriş yapmanız yeterli. O kadar kolay ve pratik. Ayrıca Chrome vs açık olmasına gerek yok.
Microsoft 'unda microsoft remote desktop adında bir uygulaması var hani bu işlerden de biraz anlıyoruz modunda biri olarak bile ayarlarını anlayıpta bağlanamadım. Arkadaş sen kendi işletim sistemine bile adam gibi basit pratik bir uygulama yazamaz mısın anlamıyorum...

(Uzaktan bağlantı için çok alternatif var biliyorum ben direkt MS 'nin böyle pratik bir şey yapamamasına şaşıyorum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Drone(iha) lisansı almak isteyenler varsa sivil havacılık internet üzerinden veriyor. 20 soruluk online bir sınav var ona giriyorsunuz sadece bu ay ücretsiz yapmışlar.
1200tl idi sonrada 480 tl ye düşmüştü şimdi bedava olmuş.
iha.shgm.gov.tr
Ye girip
1. Kayıt oluşturun
2. Hem telefona hem emaile kod gelecek
3. Bilgilerinizi yazdıktan sonra
Çıkış yapın
4. Tekrar şifrenizle girin
5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçiyoruz
6. IHA 1 - Seçeceksiniz
7. Sınav ol seçiyoruz
Cevaplar sırayla :point_down: aşağıda
20 soruyu cevaplayın bu şekilde
Vesikalık foto yükle diyecek, bilgisayarda fotonuz hazır olsun.
Onuda yükleyin bitti
Onay geliyor 1 gün sonra
IHA 1 - Seçeceksiniz
İHA 01. Seçeneği 0-25kg ya kadar İHA uçurabilirsiniz demek :+1:
1- EVET
2- HAYIR
3- EVET
4- HAYIR
5- EVET
6- EVET
7- HAYIR
8- EVET
9- EVET
10- HAYIR
11- HAYIR
12- EVET
13- EVET
14- HAYIR
15- EVET
16- EVET
17- EVET
18- HAYIR
19- HAYIR
20- HAYIR

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 83