Salih Aktaş paylaştı.

ESP8266 negzel bir şey yav, bir abim nodemcu verdi o zamana kadar esp8266-01 modül vardı elimde (hani şu seri uart modül) ama duruyordu kenarda nodemcu ile oynarken sevdim bu işi ben. ESP 8266-01 ile (elinizde uart adaptör varsa direkt programlanabiliyor esp8266-01 modülü gpio sınırlı ama ufak işler için ideal 🙂 )
Bi röle, bide DS18B20 dijital ısı sensörü kullanarak ev ağına bağlı kombi termostatı yaptım 😀 ilk açılışta telefondan termostatın kendi açtığı wifi ağına bağlanıp wifi ağlarını aratıp ev ağını bularak şifresini girip ağa bağlıyorsun, sonra sıcaklığı ayarlıyorsun bi kere, eeprom emulasyonu yapıp belleğe yazıyor altına düşerse kombiyi açıyor üstüne çıkarsa kapatıyor. Sistemin toplam maliyeti 20 lira + 24 saat oldu bana 😀 Bide android uygulaması yaptım mı buna bitiyor işi, şimdilik web interface ile tarayıcıdan ayarlıyorum. mDNS işini yapamadım ama bi o kaldı :/ ip ile bağlanıyorum şuan cözersem tarayıcıya kombi yazınca gelecek arayüz çözümü bilen varsa yorum beklerim 😀

@gamsizm Zamanında teknoseyir benzer bir ürün incelemişti onun fiyatı neydi hatırlıyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sketchup Pro'da mevcut 2015 full+full MacBook Pro ile acı çektiğim için yeni br dizüstü bakmaya başladım. Nedenini de anlamıyorum ama RAM her zaman dolu.

Ekosistem bütünlüğü ve garanti olayını (2,5 yaşında ekranı ücretsiz değişti) sevsem de, istediğim konfigürasyon MacbookPro 16'nın 25 bine dayanması nedeniyle Windows içeren seçenekleri de değerlendiriyorum. Telefonda da Huawei'ye geçmiştim zaten (iyi ki geçmişim demedim ama :D).

3D tasarım programı ile acı çekmesin, işlemci güçlü olsun, 32GB bellek olsun, ekran kartı da RTX 2070 olsa fena olmaz. Önerileri alabilirim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

iş yaparken internette kaybolmamayı nasıl başarabiliriz. az önce iş için bir siteye faceden login olmam gerekti. faceye bir girmemle 15 dk puff oldu. gerçekten bunun eğitimini almak lazım artık. dikkat dağıtıcı şeylerden nasıl korunabiliriz bi fikriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Google anketlerden kazandığım 18.59 tl'yi harcamak istiyorum, uygulama tavsiyelerinize açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Bu 2 site kullanım kolaylığı dolayısıyla hoşuma gitti. Doğa seslerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. #TavsiyeSiteler

-https://asoftmurmur.com
-https://www.moodil.com

A Soft Murmur

Mix ambient sounds together to wash away distraction and help you focus or relax
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

3d printer almak istiyorum. Tavsiyesi olan varmı bütçe çok değil 1500 civarı verebilirim. Tarantulalar var, kendi üretip satanlar var. Ne tavsiye edersiniz. Kendim evde parça basıyorum, ayrıca başkalarına basıp satmak isterim.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube'a arka planda oynatma özelliği gelse güzel olacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arızalı Ekran Kartları Alınır (Alınık)

Merhaba,
Fanları çalışan, ekrana görüntü vermeyen veya çizgili-bozuk görüntü veren ekran kartlarını ve
Takıldığında bilgisayar çalışmayan, fanları dönmeyen arızalı ekran kartlarını alabiliriz.

E-Posta: ismailkaantopal@gmail.com
E-Posta yolu ile ulaşabilirsiniz.
E- posta atarken; Kartın marka modeli, kutu durumunu belirterek mesaj atınız.
NOT: BGA chip değişim işi ile uğraşıyorum, şu anlık dışarıya tamirim yoktur.
GTX , R9 , R7 , RX , HD7xxx modelleri önceliğimizdir.
İlginiz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16