Millipiyango biletlerine çıkan ikramiye adedinde büyük düşüş olmuş. Geçen gün piyangocu ile konuşurken söyledi. Bunu üzerine millipiyango internet sitesinden baktım. Gerçekten de verilen ikramiye adedi çok azalmış. Aşağıda iki ayrı çekiliş için sonuçlar var. Farkı siz de görebilirsiniz.
Ayrıca artık sayısal loto bayilerinden, loto makinesi ile piyango bileti alınabiliyor.
Acaba bu değişikliklerde amaçlanan nedir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • 3dfx @3dfx

    Ülkede her seyin icine hile girmisken, hele particilik bu seviyeye gelmisken, üstüne sasirtici derecede arka arkaya ankaranin bir ilcesine büyük ikramiye cikiyorken kim gidip alir ki? Büyük ihtimal satamadiklari icin dagitilan ikramiyeyi azaltmak zorunda kaldilar.

Tüm Vodafone'lu arkadaşların dikkatine! (faturalı+faturasız). Vodafone sizin talebiniz olmadığı halde, hattınıza "Güvenli Depo 100 GB" Aylık 4.90TL tanımlıyor. Ailemdeki 4 hattan 2'sine bunu yaptılar. Siz de kontrol edin. Bu paket kendini otomatik yeniliyor. Her ay sizden 4.90TL alacaklar. Çevrenizdeki arkadaşlarınızı da uyarın. Online işlem merkezinden "Tarife ve Paketlerim" e baksınlar. Eğer tanımlı ise burada gözüküyor. İptal edilip paramı iade etmeleri için vodafonu aradım. Bakalım iade edecekler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Türk Telekom Mobil kullanıcısıyım. Düne kadar bir problemim yoktu. Fakat dünden beridir "mobil ağ kullanılamıyor" diye uyarı alıyorum. Hattım sanki bloke olmuş gibi. Telefonla hiçbir arama yapamıyorum. Beni arayanlar da ulaşamıyor. *123# benzeri kodları da çalıştıramıyorum. Sim kartımı başka telefona takınca hat çalışıyor. Başka bir sim kartı (yine Türk Telekom) bu telefona takınca telefon da çalışıyor. Fakat o simkart benim telefonda çalışmıyor. TT müşteri hizmetlerini aradım suçu telefona attılar (LG G4). Ama telefon başka sim kartla çalışıyor. Aranızda yakın zamanda benzer sorunla karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

XIAOMI 90 Spor ayakkabı (Powered By Intel)

Adamlar spor ayakkabı da üretmişler. Daha önce sitede paylaşılmış, yağmurluğu da varmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitede bir çok arkadaş saat dilimimizin +2'den +3'e alınması (diğer bir bakış açısıyla; yaz saatinde kalmamız) konusunda çeşitli fikirler dile getirmişler. Olaya coğrafi bilgiler ışığında da bakabiliriz.
Daha evvel bulunduğumuz +2 saat dilimi için hesap edersek
2 saat X 60 = 120 dakika
Meridyenler arası 4 dakika zaman farkı vardır. (Yerel saat için)
120 dakika / 4 = 30. meridyen yapıyor. Buda yaklaşık İzmit üzerinden geçen meridyene denk geliyor.
Şu an +3 saat dilimindeyiz.
3 saat X 60 = 180 dakika
180 dakika / 4 = 45. meridyen.
Sizce 45. meridyen (boylam) Türkiye’nin neresinden geçiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Merhaba. Dün yaşadığım bir olay sonrası bunu sizlerle paylaşmak istedim. Çevre dostu (doğada kendiliğinden çözülen) plastik market poşetleri var. Uzun bir süre geçtiğinde, poşetin yapıldığı malzemeden dolayı plastik bozulur. Poşeti ellemezseniz olduğu gibi durur. Fakat elleyecek olursanız küçücük parçalara ayrılıp un ufak olur.
IKEA’dan yalaşık 8 yıl önce aldığım sarkıt lambayı tavandan sökmem gerekti. Resimdeki işaretli kısım yaklaşık 2 mm civarında kalınlığı olan plastikten yapılmış hafif esnek bir parçadır (IKEA’dan benzer lambalardan almış olanlar bilir). Lambayı sökerken, bu parça yukarıda bahsettiğim poşet misali en ufak bir ellemede kıtır kıtır parçalanmaya başladı. Bu durum beni çok şaşırttı. Bu ürünler evlâdiyelik değil. Bir süre sonra kullanılmaz hale geliyorlar bilginiz olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç gün önce aldığım Creative A250 Speaker içerisinden çıkan garanti kartının üzerindeki yazıyı görünce çok şaşırdım. Sizlerle paylaşmak istedim. En üstteki satıra dikkat. Kullanım ömrü 3 yıl. Sanki araba aküsü yada lastiği gibi. 3 yıl sonra işlevini yitiriyor. Bence bu süre çok kısa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Aşağıdaki linkte 'En iyi 5 media player' listesi yer almakta. Gom player için verilen ekran görüntüsü beni şaşırtı. Sizlerle paylaşmak istedim.
http://lifehacker.com/five-best-desktop-video-players-1503859883

Five Best Desktop Video Players

Watching movies and TV shows on your computer is easy, but if you do a lot of downloading or ripping, you need a video player that's lightweight, can handle virtually anything you throw at it, whether it has subtitles, was encoded a long time ago with some obscure codec, or came in a strange file...
BeğenFavori PaylaşYorum yap