Söylemeye çalışırken yalnız olmaya dikkat edin 😀

Loituma - "Ievan Polkka" (Eva's Polka)1996

Finnish: Nuapurista kuulu se polokan tahti jalakani pohjii kutkutti. Ievan äiti se tyttöösä vahti vaan kyllähän Ieva sen jutkutti, sillä ei meitä silloin kie...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Bleach isimli animenin 2. bölümünde, Orihime isimli karakter pırasa almış ve yemek yapmak üzere eve gitmektedir. Bu sırada karşısına hoşlandığı çocuk Ichigo çıkar, 2 kelimeyi bir araya getiremez ve elindeki pırasayı sallamaya başlar.
  O sahneyi keserler, bir de bu kadının şarkısının bir kısmını arkaya loop olacak şekilde yerleştirirler ve ortaya Loituma Girl doğar:
  https://www.youtube.com/watch?v=GCO62VNm67k
     
  Yamaha isimli Japon firması, "Vocaloid" isimli bir yapay ses motoru yapmıştır ama pek iyi değildir. Bunun iyileştirilmiş ve güzelleştirilmiş "Vocaloid 2" versiyonunu çıkarır ama bunu duyurması gerekmektedir.
  Üstte bahsettiğim internette meşhur olmuş Loituma Girl'e gönderme yapmak için, "Hatsune Miku" isimli geçici bir karakter çıkarırlar, üstteki Orihime'nin elinde olduğu gibi bunun da eline bi pırasa tutuştururlar, Loituma şarkısını Vocaloid 2 motoruyla söyleterek internete sürerler:
  https://www.youtube.com/watch?v=jrgO_9ey53M (Orijinal versiyonu sildirildiği için altyazılı olan bu versiyonu kaldı)
     
  Fakat Hatsune Miku isimli karakter inanılmaz ilgi görür. Daha sonra bu karaktere başka şarkılar da söyletirler, acayip derecede ünlenir ve hologram şeklinde konserler vermeye başlar:
  https://www.youtube.com/watch?v=dhYaX01NOfA
  Konserdeki insanların ellerinde ışıklı pırasa sallamaları da taaaaaa bu attığınız videoya gönderme yapan Bleach'teki sahnedeki Orihime'nin heyecandan pırasa sallamasından gelir bu şekilde.
     
  Hatsune Miku'nun 7 yıldır büyük takipçisiyim, kendisinin olmadığı wallpaper kullanmam, en sevdiğim albümleri Electronic Heartbeat ile Pulse isimli albümleridir. Evimde figürleri vardır. Telefonumun kılıfında bile kendisinin resmi vardır. Kendisini aşırı derecede çok severim.