Merhaba arkadaşlar, hat değerlerim nasıl değerlendirebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Merhaba, binamızda Vodafone fiber altyapısı mevcut, binanın altında şu kutudan var, ben Vodafone fiber hizmetinden yararlanmak için abonelik başlattığım zaman eve kadar fiber kabloyu getirecekler. Aklıma takılan bir konu var, fiber kablo ile beraber gpon cihazı da bağlanacak mı? Fiberi ethernete çevirip ben istediğim router ile kullanabilir miyim yoksa eve kadar gelen fiber kablo Vodafone kendi getirdiği routere direkt olarak mı bağlanacak. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? #internet #fiber #Vodafonefiber

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Barış Ataç @barisatac

  Onlar izin vermiyor ama onların izin vermemesi senin yapamayacağın anlamına gelmiyor. Ben şifreyi dolaylı yollardan öğrenip kendi routerımı kullanıyorum. SO nun 2 günde bir şişen wifi yı düzgün çalışmayan ve durmadan SO nun merkezinden resetlenen routerından kurtuldum.

 • Tarık @xahve

  Telekom Gpon'u ayrı bir cihaz olduğu için kendi routerini takabiliyorsun, ama Vodafone'da Gpon ile router aynı cihaza gömülü olabilir, eğer öyleyse değiştiremiyorsun

 • kei @kei

  bu sabah aynı kutuyu bizim apartmana turknet için taktılar. vodafone zaten var, kullanıyoruz. turknetçi kabloları kutuyu falan binanın önüne bırakıp gitmiş. 20 metre dibinde çöp kutusu var halbuki.

 • sarpuli @sarpuli

  Bizimde kapıya SO gelip fiber istermisiniz demiş. Normal de kablonet ve VDSL den başka bir şey yok apartmanda... Merakla bekliyorum 🙂

Mesafeli sözleşme yönetmeliğinde aşağıdaki fıkra eklenerek cayma hakkı cep telefonları için kaldırıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba Hat değerlime bakabilir misiniz?
SNR ayarlaması yapabilir miyim?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

DSL bağlantı tanılama
Standart
ITU G.993.2 (VDSL2)
Hat durumu
showtime
Mod
VDSL2 CPE
VDSL profili
17a
Bağlantı hızı
65364 kbit/s 8191 kbit/s
Atanabilir hız
81771 kbit/s 13064 kbit/s
Gürültü marjı
8.1 dB 11.8 dB
Sinyal gücü seviyesi
14.4 dBm 9.2 dBm
Sinyal zayıflaması
11.8 dB 1.7 dB

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Excel de bir tarihi formülle ilgili tarih arasında olup olmadığını kontrol etmek ve tarih aralığına göre bir veri yazmak istiyorum.

Örnek seçtiğim hücrede ki tarih, 01.01.2020 - 12.06.2020 bu tarihler arasında ise bu tarihlerde dahil, B7 hücresindeki veri yazsın, seçtiğim tarih 13.06.2020 - 30.09.2020 tarih aralığında ise bu tarihlerde dahil, B8 hücresinde veri yazsın. Formül konusunda yardımcı olabilir misiniz? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bütçemiz 8.000 TL monitör hariç, oyun bilgisayarı toplayabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçtiğimiz günlerde kredi kartını iptal ettiremeyen arkadaşlar vardı. Durumlarını dile getiriyorlardı. Banka kredi kartı kapatma talebini işleme almıyor şubeye yönlendirme yapıyor gibisinden,

Bugün resmi gazetede yer alan 800 adetlik ek vergi uygulanmasının dışında, bankaların çağrı merkezleri ile ilgili yönetmelik yayınlandı.

Yönetmelik ilgili maddesi şu şekilde;

(5) Banka çağrı merkezleri kullanıcıdan gelen kart iptal taleplerini farklı bir kanala yönlendirmeden almakla yükümlüdürler.

Yönetmeliğin tam haline buradan ulaşabilrsiniz.
Bilginize,

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200520-9.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizin de fikirlerinizi ve yorumlarınızı almak istiyorum. En düşük emekli maaşı 1500 TL oldu, ama resimde yer alan kişiye neden 1000 TL ödendi. Bilginiz var mı? Ben biliyorum. Yorum yapmanızı rica ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BTK tarafından, 15.09.2020 tarihinden itibaren, e-Devlet üzerinden abonelik sözleşmelerini fesih etme imkanımız getirilmiştir. İlgili usul ve esaslar yayınlanmıştır. Okuyunuz inceleyeniz hakkınızı ve hukukunuzu biliniz.

Nisan ayında Usul ve esasların taslak halinde yayınlanmıştı. Kamuoyundan ve işletmeciler tarafından görüşler alındı. Bende taahhütlü aboneler için bazı tavsiyelerde bulunmuştum. Nispeten benim üzerinde düşündüğüm gibi bazı maddelerde değişiklik yapılmış. Kafanıza takılan bir işlem olursa ise iletişime geçebilirsiniz. https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/e-devlet-kapisi-uzerinden-abonelik-sozlesmesi-fesih-basvurusu-yapilmasina-iliskin-usul-ve-esaslar/139-2020-web.pdf @gamsizm #BTK
#BTKÇalışıyor #taahhüt #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18
 • Mr.Tekin @tekin224

  Cezayı ödedikten sonra 🙂 Bunun artısı artık faxla falan uğraşmadan e devletten iptal edebileceğiz.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Güzelmiş. Keşke böyle şeyler için bir demo alanı olsa da devreye girmeden görebilsek formları vs.

  • Alican @cancagir

   Form var abi, EK1 formu var sadece bu form ile aboneliği fesih edebiliyorsunuz. Usul ve esasları incelediğiniz zaman olayın nasıl olduğu daha iyi anlaşılıyor. Şunu da belirteyim e-Devlete şifre ile girişlerde abonelik feshi yapılamayacak. Haftalık gündem değerlendirmesinde durumu anlatırsanız eğer insanlara yanlış bilgi vermiş olmayın.

   Şöyle ki;

   (1) Aboneler, e-Devlet Kapısına güvenli elektronik imza, Kimlik Kartı veya internet
   bankacılığı/mobil bankacılık yöntemlerinden birisi ile giriş yapmış olmak şartı ile abonelik sözleşmesi fesih
   başvurularını işletmecilere iletebilirler.

   Yani e-Devlet şifresi ile girerseniz eğer ben sana abonelik fesih hakkı tanımam diyor. e-Devlet kapısına güvenli elektronik imza, Yeni nesil cipli Kimlik kartları veya internet ve/veya mobil bankacılık kanalları ile giren kişiler abonelik fesih başvurusunu iletebilir diyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @cancagir Valla güzelmiş ama o fesih bedellerinin hesaplanmasında kan çıkar. Keşke otomatik olarak gözükse ve ödenebilse.

  • Alican @cancagir

   @gamsizm (6) Abonelere, fesih başvuruları sırasında varsa taahhütlü abonelikleri için cayma bedeli çıkabileceği konusunda e-Devlet kapısı üzerinden bilgi iletilir.

   Murat abi yukarıdaki madde hükmüne göre düşüncem, cayma bedeli çıkabileceği konusunda bilgi iletilir maddesine istinaden, çıkacak olan bedelin tüketicinin bilgisi dahilinde olunması ve gelecek olan faturayı online olarak ödenmesi senin dediğin işlem ile uyuşmaktadır.

  • ad33p @ad33p

   @cancagir Çıkabileceği konusunda bilgilendirilir diyor. Bana daha çok, şu şu tarihe kadar sözleşmeniz bulunmaktadır, iptali durumunda cezai işlem uygulanacaktır gibi bir uyarı çıkaracaklarmış gibi geliyor. Ama sözleşme bilgilerine göre ceza gösterseler şahane olurdu.