Ankara Mamak ta deprem oldu. 3.4 büyüklüğünde demek ki ilçe de olunca sağlam hissediliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba, bir sorunum var bu konuda başvuru yapabildiğim bütün her yere başvuruda bulundum ancak sorunum giderilmedi. Bina elektriği kesiliyor Ankaranın göbeğinde, 8 aydır problem yaşıyoruz. Şikayet etmediğim bildirmediğim yer kalmadı. Ekşi sözlük de bunu sorunu dile getirebilecek bir arkadaş var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekşi sözlük deki enpara rezalet olayı nedir entry silinmiş olayı bilen birisi var mı anlatırsa çok memnun olurum. #banka #ENPARA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ardazeytin arda merhaba turknet ile bir ara baya bir maceran olmuştu onun ile ilgili tüm süreci okuyabileceğim bir link var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei mate 10 Lite telefon nasıl arkadaşlar şuan da hali hazırda Samsung j5 kullanıyorum 2016 tarihinde almıştım. Fazla yüksekte gözüm yok mate 10 Lite almayı düşünüyorum fikirlerinizi alabilir miyim. İnternet kullanımı telefon görüşmesi WhatsApp mail falan o tarz kullanacağım. Oyun falan oynamıyorum bütçe 2000 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hamitozlu bir şey sorabilir miyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alican @cancagir

  Bildiğiniz üzere en son 27.03.2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak vergi kanunlarında değişiklik yapıldı, bu kanun ek 17 madde kapsamında SGK teşvikleri ile ilgili düzenlemeler yapıldı. Bu kapsam da Örnek-1: A firmasının 2008/Ekim ayından buyana gerekli şartları taşıdığı halde hiçbir prim teşvikinden yararlanmadığını ve 27.03.2018 tarihinde SGK’ya 5510 Kanun numaralı 5 puanlık prim indiriminden geriye doğru yararlanmak için başvuru yaptığını varsayalım. Bu durumda, A firması 5 puanlık prim indiriminden en fazla 2017/Eylül-2018/Şubat dönemine ilişkin yararlanabilecektir.

  Örnek-2: B firmasının 2011/Mart ayından bu yana sadece 5510 Kanun numaralı 5 puanlık prim indiriminden yararlandığı, gerekli şartları taşıdığı halde bazı çalışanlarından dolayı 6111 ilave istihdam teşvikinden hiç yararlanmadığını ve 24.04.2018 tarihinde SGK’ya gerekli şartları taşıyan çalışanları için 6111 Kanun numaralı ilave prim indiriminden 2011/Mart-2018/Mart dönemi için geriye doğru yararlanmak için başvuru yaptığını varsayalım. Bu durumda, B firması 6111 kanun numaralı ilave prim indiriminden en fazla 2017/Ekim-2018/Mart dönemine ilişkin yararlanabilecektir.

  Yürürlük tarihinden itibaren bir ay içinde SGK’ya başvuranlara önemli avantaj

  Ek 17’inci maddenin yürürlüğe gireceği tarihten önceki dönemlere ilişkin olmak üzere;

  - Tüm şartları sağladığı halde 5510 veya diğer kanunlarla sağlanan prim teşviki, destek ye indirimlerinden yararlanmamış işverenler.
  - Yararlanılan prim teşviki, destek ve indirimlerin değiştirilmesine yönelik talepte bulunan işverenler.

  En son Ek 17’nci maddenin yürürlük tarihini takip eden aybaşından itibaren bir ay içinde SGK’ya başvurması halinde, 6 ay sınırlaması olmaksızın yararlanılmamış olan prim teşviki, destek ye indirimlerinden yararlanılabilecek veya yararlanılmış olan prim teşviki, destek ye indirimlerini başka bir prim teşvik, destek ve indirimi ile değiştirilebilecektir.

  Şimdi bu maddeye dayanarak geriye dönük olarak 7 yıl SGK teşviklerini almak mümkün mü yoksa daha önceden zaten 5510 kanunnda %5 hazine desteğinden yararlananlar sadece 6 aylık dönem için yararlanacağız madde çok karışık anlayamadım.

 • Alican @cancagir

  Madde çok karışık bakalım bizde takip ediyoruz. Teşekkür ederim.

@at beni niye engelledin ki doğruları söyleyen herkesi bu şekilde engelleyecek misin dostum. #akış eleştiriyi kaldıramayan çok mu üstüne gittim yoksa doğrular söylemek suç mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

#akış Arkadaşlar merhaba bu siteyi kullanmak isteyenler ne için kullanıyorlar bu konuya bir açıklık getirelim burada at muhabbeti veya kahve muhabbeti yapıldığı zaman bize bir yararı var mı yok mu bu site kurulurken at muhabbeti yapılsın diye mi kuruldu komik paylaşımlar illa ki yapılır ama burada son aylar da yapılan at muhabbeti gereğinden çok fazla olduğunu düşünen bir tek ben mi varım. Bu durum hakkında yorumlarınız neler bazı arkadaşlar eleştiri kabul etmekte oldukça zorluk çekiyorlar. Bu konunun çözülmesini gerektiğini düşünüyorum burada herkes bir şey paylaşacaksa eğer kafasına göre işimiz var bu site mizahı amaçla kurulan bir site değil, farkındaysanız eğer komik paylaşımlar veya diğer paylaşımları demiyorum bu konuyu aramızda çözelim kimler rahatsız oluyor kimler olmuyor konuyu açıklaya kavuşturalım herkes yetişkin bu siteyi kullanan herkes teknoloji için kullanıyor yalamış olduğu probleme çözüm aramak için veya başka durumlar için, yanlış mı düşünüyorum eleştireye açık durumdayım. Buyrun tartışalım herkes at paylaşımı yapmak devam etmek istiyor musunuz. Yöneticiler bu konu hakkında neler düşünüyorlar merak ediyorum. @hkellecioglu @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20
 • 3dfx @3dfx

  bu paylasimlar oldukca fazla degil aslinda. sitede paylasim yok muhabbet az, bu yüzden göze batiyor. Ben cin telefonu görmek istemedigim icin 1-2 kisiyi engelledim mesela. Sende at görmek istemiyorsan engelleyebilirsin. Surada zaten ayni kafada 50-60 kisi birbirimizi bulmusuz, makaramizi döndürelim. Hani intel yeni islemci cikardi, nvidia 2000 serisini cikardi da sitede tek konusulan sey @at mis gibi konusuyorsunuz.

  Iphone X yada Note 8 gibi bir cep telefonu cikincada birileri cikip "Her yer telefon oldu" falan diyor. Aslinda bu sitenin tarzi ile alakali bir sorun. Akis sistemi ne yazikki cok dogru bir sistem degil. Biz burayi her seyin tek konuda paylasildigi bir forum gibi kullaniyoruz. Düzen yok, tertip yok.

  dandik bir vbullettin forumda bile kaybolmuyor hicbir sey.

  • bosu @bosu

   evet doğru normalde forumlarda kategoriler olur ve üyeler gidip uygun kategorilerin içerisine mesajlarını atarlar. Burada ise sanki tek bir ana kategori var ve bu kategoride "GENEL" kategorisi. Her yazılan herkesin önüne direk çıkıyor.

   Ama forum sisteminde hangi kategorinin içerisine girersen o kategori ile alaklı bir konu çıkıyor, forumlarda bazan üyeler yanlış kategorilere yanlış konular açabiliyor, bu durumda ilgili kategorinin yetkilisi (admin yada moderatör) konuyu ilgili başka bir kategoriye taşıyabiliyor. Hiç bir kategoriye uymuyorsa siliniyor yada çöp adlı kategoriye taşınıyor.

   Yani bu sitenin gerçektende yapısı itibari ile böyle sorunlar oluşuyor.

 • Alican @cancagir

  Evet bu şekilde daha mantıklı olabilir.

 • emre87gs @emre87gs

  Engelle, görme gitsin.
  Adam eğleniyor kendince.
  Cevap vs gelmemeye başlayınca yeni hesap açar en fazla.

  At esprisi yapılmayacak diye bir ön kabul vs ile üye olmadık buraya sonuçta.
  5 espri varsa 3 şikayet başlığı görmeye başladım, bu da hoş değil.

İnternet taahhütlü olarak kullanıyorum 30.11.2017 tarihinde taahhüt yaptırdım. Öiv kanunu maliye bakanlığı tarafından değiştirildi ve 01.01.2018 geçerli olmak üzere %5 olan öiv %7.5 yaptı hepsini aynı tutar da belirledi şimdi ttnet bana bu tutarı tarafıma yansıtıyor. Maliye Bakanlığı tarafından tebliğ yayınladı ama ben taahhütlü kullandığımdan dolayı benden bu ücreti alma hakları var mı? #akış #ttnet avukat olan arkadaşlar var mı bu konuda yardım istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap