#filmseyir Zengin Mutfağı, aslen bir tiyatro oyunu olduğundan, kısa ve tek mekanda geçen bir film, ama oldukça akıcı izleniyor.
Şener Şen zengin patronun evinde aşçı rolünde, zaten bütün film bu mutfağa gelip giden karakterler etrafında dönüyor, yardımcısı olarak evin hizmetçisi olan saf bir kız var, aşcımız da ondan azcık akıllı. Bu ikisinin çevrelerinde olan olaylara karşı tepkisizlikleri gerçekten inanılmaz. İşte bu saf kızın sevdiği bir de Selim karakteri var.
Korkak bir karakter olan Selim'in arkadaşlarını sattıktan sonra gidecek bir yeri kalmayınca bu konağa geliyor ve mutfağa sığınıyor. Konağın sahibi Kerim bey, Selim'in şerefsizliğinden etkileniyor ve onu kendi köpeğine dönüştürüyor.

https://youtu.be/cTZM64JHztQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows ve Ofis İso indirmek için güncel link veren site paylaşayım.
Önceden https://tb.rg-adguard.net/ kullanıyordum ama o artık güncellenmeyen bir proje oldu.
Bir şekilde indirilebiliyor hala ama pratik değil.
Yeni sitesi de (https://files.rg-adguard.net/) tüm isoların linkini vermiyor, daha çok hash değerleri falan var.
Bu site aslında KMS için çıkan bir scriptin sitesi ama ek özellik olarak eklenmiş.
Microsoft'un mobil ara yüzde izin verdiği iso seçim seçeneklerini web ara yüzden seçtiriyor ve doğrudan Microsoft sunucu linklerini çekiyor indirmek için.

https://massgrave.dev/msdl
https://massgrave.dev/office_c2r_links.html
alternatif olarak da bu link var
https://massgrave.dev/genuine-installation-media.html
#iso #WindowsISO #Windows10 #windows11

Microsoft Software Download Listing

Microsoft Software Download Listing lets you browse and download products from Microsoft Software Download.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, monitörü kapatıp kendi bilgisayarıma uzaktan bağlanmaya çalıştığımda çözünürlük otomatik olarak 800x600e düşüyor. Bunun için "Dummy Plugs" üretilmiş ama böyle bir şeyi yazılımsal olarak çözmek de mümkün olmalı diye biraz araştırma yaptım ve https://www.amyuni.com/forum/viewtopic.php?t=3030 bu ürünü buldum. Sanal monitör oluşturmak isteyen olursa diye paylaşayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://imgupscaler.com

Başarılı bir yükseltme sunuyor. İmaj ne kadar iyiyse o kadar sonuç veriyor. Piksel piksel anadolu bir imaj var ise olduğunca makyajlıyor. 4 tane bedava yükseltiyor.

AI Image Upscaler - Upscale Photo, Cartoons in Batch Free

Free image upscaler to upscale image by 400% and upto 16000*16000. Upscale and enlarge images without losing quality. Support JPG/PNG/JPEG
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GPUBenchmarks2022 Adamlar çok güzel tablo hazırlamışlar.
https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

GPU Benchmarks and Hierarchy 2022: Graphics Cards Ranked

We've run hundreds of GPU benchmarks on all the current Nvidia and AMD graphics cards and ranked them in our comprehensive hierarchy.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

harika bir fan control uygulaması, hemde free. cpu, gpu, anakarta takılı tüm fanları kontrol edebiliyor, her birisi için ayrı ayrı grafik eğrisi düzenlenebiliyor. şahane.

https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB türleri tam liste, isimlendirmeler bu kadar çorba olmuşken el altında bulundurmak lazım.

https://fabiensanglard.net/usbcheat/index.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir grafik olmuş bu. AMD’nin kartlarını kafamda Nvidia eşlenikleri ile konumlandıramıyordum, böyle kolay oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Birde şöyle birşey var, amd arap atı gibi sonradan açılıyor. Nvidia daha hazırlıklı stabili koruyor ama amd de bir uyuz eşek olayı var. +1 sene sonra falan oturuyor. O driverları tam bir keşmekeş. 😀

  • Boba Fett @bobafett

   Sırf yazdıklarından dolayı AMD kart bakmıyorum. Nvidia yancı uygulamalar ile güzel bağladı beni. 😀

  • Orcun @orcun

   @brkadgn Ya daha amd ray tracing'i çözecekte nvidia atı almış yürüyor zaten. O rtx voice işte yayın yaparsan arkaplanı istediğin gibi yeşil ekransız değiştirme falan büyük özellik aslında pratikte yani işe yarıyor. @umtk Umut agamız böyle yayın yapıyor mesela adamın yeşil perdesi yok arkasında duvar var. 😀 Rtx voice'i de açıyor ortamdaki başak sesleri engelletiyor arada onun eskiden yayınlarda kapı gıcırtısı sesi gelirdi hane halkının sesi gelirdi falan onlar yok artık. 😀

  • Mustafa N. @mustafanr

   Driver olayı almamak için yeterli sebep. Nvidia kaç senelik kartlara hala destek vermeye devam ediyor amd tak diye kesiyor, whql driverleri bile sorunlu bu firmanın.

 • Rotten Pizza @pizza

  Çok iyiymiş. Ben 6800 XT'yi 3070 Ti eşdeğeri sanıyordum, daha yüksekmiş.

 • KUTALP @kutalp

  1080 ne zaman eskidi daha dün çıkmış gibi hissediyorum.

  • Boba Fett @bobafett

   İki yıl öncesine kadar şirket bilgisayarı olarak 1366x768 çözünürlüklü dizüstü kullanıyordum. Böyle olunca FHD hala güncel geliyor tabi. 😀

  • Tarık @xahve

   @brkadgn ben 5 ay önceye kadar 1080p ile tanışmamıştım. 1080p de 60 fps şu an benim için hala mucize bir olay

  • Boba Fett @bobafett

   @xahve Teknolojik ekipmanlarla fazla haşır neşir olmayanlar veya eldeki ekipman ölmediği sürece değiştirmeyenler için normal bir durum. Zaten sık değişim de mali açıdan genelde zarar vermekte.
   Zamanında ürünlere ulaşmak daha kolay gibiyken 2014'te 1080p monitörü alabilmiştim. 1050p denilebilecek ara çözünürlükten sonra hoş gelmişti. 2019'da Tv ile 4K panele sahip oldum. TV yayınlarının hali ortada, servis üyelikleri dışında pek etkileyici değildi. Geçen sene 2K 165hz monitör alınca dediğiniz etkiyi yaşadım. Bir senenin sonunda etkisi azaldı, bir süre düşük seviye ürün kullanırsam fark edebiliyorum sadece.

  • Tarık @xahve

   @brkadgn ben teknoloji ile çok haşır neşirim, günde 12 saatim bilgisayar başında boş boş takılarak oyun oynayarak geçiyor. Ama 2015 yılında 720p kullanmaya başladım. İlk defa 1080p ekranlı ve oyunları 60fps açabilen bir bilgisayara 2022de sahip oldum. Benim için 1080p ekran ve GTX1650 çok güzel şu an 😀 . Rekabetçi oyunlarda da 144 hz alıyorum bu bir mucize gibi.