Onur ARICAN paylaştı.

Annemi bugün kaybettik. Tüm süreçte iyi dileğiyle, güzel sözüyle, gerektiğinde ilacıyla, kanıyla destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu hafta TS akışı aksayabilir, şimdiden haber vermiş olayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Onur ARICAN paylaştı.

https://eksisozluk.com/facebook-avataria-tehlikesi--5090020
Okuyunuz efenim
@gamsizm ekşisözlük önizlemeleri neden çıkmıyor ki

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • steelfiist @steelfiist

  okumazlar yorum yapmazlar. fazla önemli konu.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bu tip insanların sözlüğe yazmak yerine ya da ilave olarak bizlere ulaşması lazım. Ben bu kişiye yer verirdim mesela.

 • civilization @civilization

  yaklaşık 2 yıl öncesine kadar annemin babamın sosyal medya hesapları olmasına karşı çıkıyordum. zira vakit kaybından başka birşey değil. ama gördüm ki yeni nesil çok uyanık ve saf(salak)lar ve kontrolsüzler. yasaklamak bi anlam ifade etmiyor. herkesin elinde bir akıllı telefon var. internete ulaşımları çok kolay.

  bir örnek vereyim. dayım aldığı akıllı telefonlar fb manyağı olmuş. sürekli orada. geçenlerde konuşuyoruz, bi baktım ben şöyle takip ediyorum böyle kontrol ediyorum diyor. göster bakim nasıl takip ediyorsun dedim durumu içler acısı. kendi kızı engellemiş kızının bir hesabını olduğunu bilmiyor garibim bi de seviniyor bizim kız uğraşmıyor böyle şeylerle diye. başka bir kuzenim milleti eklemiş ama hiç bir gönderisi yok. bakıyorsun 500 arkadaşı var. konuşunca incileri saçılıyor anlıyorsun ki sen hiç birşeyini göremiyorsun. anandan babandan amcandan teyzenden saklarsın ama ben kül yutmam edasıyla herkesin ne halt karıştırdığını biliyorum.

  bir çözümüm yok. çünkü yasaklamak bi anlam ifade etmiyor. ne olacağını gerçekten merak ediyorum. ailelerin daha çok bilinçlenmesi lazım. gençlerin ve çocukların da akıılı olup sebep sonuç ilişkisini iyi yapması lazım.

  hadi burada 9 yaşında çocuk var daha idrak yeteneği gelişmemiş ama girin inci sözlüğe bi kaç tane kızla konuşun eğer klavyeniz biraz iş yaparsa telefon numarası almanız hiç zor değil. kaç tane kız denk geldi ya sohbetin çok iyiymiş numaram şu mesaj at bana diyen. bir çoğu da lise bebesiydi. nesil bozuluyor ve kontrol etmesi de çok zor.

  biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Onur ARICAN paylaştı.

Bir süredir blogum Bumerang Network'de bulunmaktaydı. Sonunda bir reklam teklifi geldi. Şuan aklıma bu networkü incelemek geldi. Yakında Teknoseyir'de bubu inceleyip paylaşacağım. Nedir ne değildir göreceğiz.

İlk verilen reklam çok minik bir ücret oluyormuş öyle de oldu.

Bilen arkadaşlara sorum: illa reklamları içerik olarak mı girmek gerekiyor?

Misal ben yazı olarak girdim ( http://hur.so/dbzwa8 ) başka bir yöntem var mıdır? #Akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 29
Onur ARICAN paylaştı.

2016 Google 1 nisan şakaları.
1. Şeffaf plastik Cardboard 😀

https://www.google.com/get/cardboard/plastic/

Google Cardboard Plastic - Google

The future is clear. Experience actual reality with Google Cardboard Plastic.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
Onur ARICAN paylaştı.

Tesla Model 3 çıkmış. 35 bin USD diğer modellerine göre ucuz bir fiyat ama 2017'yi bekleyecek sıraya giren. Devlet teşviki ile 27 bin USD'ye doğru fiyat düşüyor (baz model). Gerçi devlet teşviki o firma 200 bininci elektrikli aracını satana kadar. Sonra bitecek. Bu araç 2018'e doğru çıkacağına göre fiyatı halkı etkiler deniyor.

- Önce bir Elantra'yı andıran fotosunu gördüm ama şu foto çok daha şık. #otoseyir #akış
- 115 bin kişiden ön sipariş almışlar. Depozito alıyorlar bu elemanlardan. 1000USD adam başı. Geri iade var. Son çeyrekte ettikleri zarar kadar parayı kasaya koymuşlar.
- 215 mil gider demiş 346 km diyelim.
- Autopilot için ek ücret ödenecek gibi.
- Bolt 37 bin papel ve bu yıl çıkacak.
- Bu arada Tesla’nın önü çok çirkin bakmamaya çalışın. Izgara yok. Yerine de bir şey koyamamışlar. Porsche'ları andıran bir ön tip var.
- İç tasarımı da çirkin.
- Ortada artık kocaman bir ekran var. İçindeki ekranı görmek isteyen varsa:
https://twitter.com/steve_cars/status/715776781421309952
- İnternette bilhassa ABD kökenli kullanıcılar hype'a yani balon şişirmeye başlamışlar 🙂 Aldanmayın.
- Tesla Türk sitesini işletenler 1000 Euro depozito ile Türkiye'den de ön sipariş verilebiliyor demişler. Veren birkaç kişi belli ki olmuş 🙂 Alem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22
Onur ARICAN paylaştı.

Cry Engine 5'te Direct X 11 ve Direct X 12 benchmark karşılaştırılması yapılmış. Testte DirectX 11 daha iyi performans gösteriyor 🙂 #akış
https://www.youtube.com/watch?v=4dOe0zxC7ZQ

CRYENGINE 5 - DirectX 12 vs DirectX 11 Benchmark

Music: In Your Arms by Nicolai Heidlas https://www.youtube.com/watch?v=63LqZCboHIU Not surprised anymore. Note i could not disable vsnc in dx12 mode so it wi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
Onur ARICAN paylaştı.

#akış#teknoyardım

250 tl. Civarında Ac router önerebilir misiniz? Sinyal kalitesinin güçlü olması ilk tercihimdir.
250tl. yi fazla aşmaz ise çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkür ederim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
Onur ARICAN paylaştı.

Eski laptobumu LCD televizyonunun arkasına saklayıp bir nevi akıllı televizyon haline getirmistim ancak power tuşu dün koptu herhangi bi tetikleyici olmadığı için laptopu calıstıramıyorum acaba laptop anakatına kısa devre yaptırmak mümkünmüdür #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Onur ARICAN paylaştı.

#Oculus #akış #VR resmi kutu açılışı.

New User Experience - Welcome to Rift

Congratulations on your Rift! Let's take a look at what's inside the box and start setting up. For more information on Rift set up, please visit http://suppo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Onur ARICAN paylaştı.

Dikkat dikkat, Arzum, TeknoSeyir üyeleri için %35 indirim kodu gönderdi. TEKNOSEYIR35 kodunu kullanarak http://www.arzum.com.tr/ sitesinden alışveriş yaptığınızda Okka hariç tüm ürünlerde bu indirimi kullanabiliyorsunuz. Son kullanma tarihi 31.12.2016.

Arzum Küçük Ev Aletleri | Online Alışveriş - ARZUM

Aradığınız Küçük Elektrikli Ev Aletleri Arzum’da! Gıda Hazırlama, Mutfak, Ütü, Temizlik, Kişisel Bakım konularında kaliteli ürünler sunmaktayız.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30
 • Alp @acpcore

  Bayi indirimi diye birşey var. Ayrıca ana dist. veya üretici direk satıp tek tek müşteri ile uğraşmak yerine bayiler satsın onlarda sadece bayi ile iletişimde olsun ister. Yani arzumun durumunu bilemeyeceğim ancak bizim için duru bu.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Siz satıcı olsanız ve üretici firma sizden ucuza satsaydı siz ne düşünürdünüz 🙂 ??? O yüzden adamlar en pahalıya satmak mecburiyetinde 😀 Bu arada %35 indirimle 142 liraya geliyor yani HB'den ucuza

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  Firmalar genelde kendi mağazalarında ürünü ucuza satmaz. Öyle olursa dışarı mal verdiği satıcıyı baltalamış olur. O açıdan normal karşılamak lazım.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  @woxed bu firmaya özel bir savunma değil, genel olarak böyle farklı uygulama yapan firma var mı bilmiyorum. Örnek veriyorum firma bir ürüne 100 liraya satıcıya veriri resmi satış fiyatı da örnek 200 TL der. firma istediği fiyata satar. Ben satarken 199 TL'ye satarım sen karından feragat edersin 135 TL'ye satarsın 🙂 Üretici firma tutar da düşük fiyatlara satarsa ben ne oluyo derim 🙂 Mesela Petin mağazacılık işine girdiğinden beri toptacılar ve parekendeciler de penti ürünler bulunmaz oldu, adamlar boykot ettiler, ararsan bulursun ama bir kaç tane kaldı. Samsung telefonlarda amiral gemileri ilk çıktıklarında eskiden çok pahalı olurda bir kaç ay içinde pat diye fiyat düşerdi. Sonra Samsung Apple fiyat politikasını uygulamaya başladı ve fiyat olayına müdahale etti eskisi gibi 2-3 ay içinde 500-600 lira birden düşmüyor 🙂 daha yavaş ve kontrollü düşüyor muhtemelen kendi karlılığını artırıp satıcıların karlarını düşürmüştür 😀