Günaydın arkadaşlar. Sahibinden'de bir ilanım var ve açık bir şekilde dolandırılmaya çalışılıyorum. Başta sadece şüphelendim ama bilinen bir yöntemle denediği için kısa süre içinde emin oldum. Mesajları siz de görebilirsiniz. Bilerek hiç bozuntuya vermedim çünkü bunları şikayet etmek istiyorum. Polis falan bir şey yapar mı yoksa kanıt yok mu der acaba? Suç üstü falan yapılır mı acaba? Öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 38

Muhabbet bölümünde LP'ye Apple gözlüğü alınır mı abi deye soracağım. Cevap tahminlerinizi alayım?😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Alınır diyenler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Hayalimdeki masaya yakın bir masayı kurdum.

Ben speaker'ları Klipsch'in Bookshelf tarzı kendinden ayaklı hayal ediyordum ama olmadı. Creative Pebbles Pro koydum beklediğimden iyi çıktılar.

Bir de dikey monitörüm 2k ve 32'' Eski monitörüm boşa gitmesin diye koydum ama 4k 27'' ile uyumunu sevmedim.

Bakalım ilerde fırsat olursa değiştiririz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://teknoseyir.com/durum/1641671

Güncelleme ve Lenovo Servis Rezaleti:
Burada sorun bulamadıktan sonra bilgisayarı servise yolladım. Normalde evde servis ama birden fazla sorun varsa teknisyenin yerinde görmesi gerekiyormuş, mantıklı. Bilgisayar 5 iş gününde servisten geldi. Üstünde ‘Yazılım Yüklenerek Sorun Çözüldü’ yazıyordu. Ben bilgisayarı yollamadan BIOS dahil tüm sürücülerini güncelledim, üstüne 1 kere dosyaları tutarak sıfırladım sorun çözülmedi, üstüne 1 kere de USB'den format attım sorun çözülmedi, bunlar nasıl çözdü diye düşünürken korktuğum başıma geldi. Kargo kutusunun üzerine detaylı şekilde yaşadığım problemleri ve denediğim çözümleri yazdım faydası olur belki diye, kutuyu aldığınızda ilk gördüğünüz şey bu, kaçırma ihtimaliniz yok. Bi baktım açılmamış bile. Neyse dedim çalışsın da..

Bilgisayarı açtım, Lenovo diye kullanıcı oluşturmuşlar, giriş yaptım. Bilgisayar ağlıyor beni güncelle diye. Dedim ki nasıl olur? Bilgisayarı güncellemeden mi denediler sorun çözülmüş mü diye? Bu bilgisayarı PRO etiketiyle satıyorsan böyle bir şey yapamazsın ama neyse dedim çalışsın da..

Bilgisayarı güncelledim, yeniden başlata tıkladım, bir de ne göreyim. Bir Error mesajı çıktı 1 saniye civarı kaldı ve gitti, bilgisayar yeniden başladı. Hangi program verdi o mesajı göremedim ama yeni format atılmış bilgisayarda ne Error’ü? Neyse dedim çalışsın da.. Bilgisayar açıldı, başka güncellemeler de varmış onları da yaptım falan sıra geldi denemeye. Fişi taktım, kabloyu bağladım.. Yok yine olmamış. Tamir etmeden yollamışlar (6 ayda garantiye yolladığım 3 üründe de servis tamir etmeden yolluyor ama tamir ettik yazıyor. Bıktım bunlardan, tamir başına mı para alıyorlar artık bilmiyorum ne çıkarları var ama lanet olsun dedirtiyorlar.)

Kafayı yiyeceğim artık 15 yıllık Packard Bell laptop ile idare etmeye çalışıyorum. Oradan gerekli belgeleri alıp diğer bilgisayarda düzenleyip geri buna atıyorum. Dedim ki hangi sürücüleri yüklemişler bakayım, yüklü programlara bir girdim, içinde AMD’den başka bir şey olmayan bilgisayara Nvidia Geforce sürücüleri yüklenmiş, Intel Display sürücüleri yüklenmiş.

Yahu bu nasıl iş? Bunların heralde bir klasörü var, komple yüklüyorlar her sorunda. Kendi kafalarına göre deniyorlar ve geri yolluyorlar. Ben bu sürücüleri ne yapayım? Ayrıca yarın bir gün bunlarda güvenlik açığı olursa ve ben de gereksiz yere etkilenirsem? PRO diye sattıkları mala ve servisine bak.

Neyse aradım çağrı merkezini ürünü geri aldılar.. Bakalım ne olacak.. Yazayım da rahatlayayım dedim arkadaşlar hem de bilin Lenovo servisini işte.

Hepinize iyi akşamlar.

Sevgili Teknoseyir takipçileri. Yardımınıza

Sevgili Teknoseyir takipçileri. Yardımınıza ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim. Geçen sene iş için Lenovo Yoga Slim 7 Pro aldım, 5800H işlemcili bir makina, görüntü işlemcisi de...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Millet boşuna apple cihaz almıyor. 🙁 Globalde okey marka iyi olabilir amerikadaki servisi mesela harikadır da türkiye kardeşim burası ? buraya gelen markaların yüzde 90'ı tüketici eziyor ki ? hem yurtdışından pahallıya ürün satıyorlar burada, ama hizmete gelince malı satana kadar hizmet. Ha okey apple da da yaşanabilir ama çok az işte.

  • Mustafa Göktuğ Yılmaz @goktug

   2 sene önce satıp Windows'a dönmüştüm. 2 ay önce indirim yakalayınca geri döndüm MB Pro'ya. Yine olsa yine dönerim 😀 Toplamda 5 sene MacBook Pro kullandım hiç sorun yaşamadım. Benim bu saatten sonra istediğim şey ürünlerde sorun yaşamamak. İşime odaklanayım bunlarla uğraşmayayım istiyorum.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   Windows PC tarafında farklı bir sorun var aslında, PRO diye sattıkları bilgisayarlara HP/DELL/Lenovo kendisi servis vermiyorlar. Servis agini farklı şirketler ile anlaşıp onlar uzerinden oluşturuyorlar. Simdi bu partnerlerine passladiklari isin kalitesini ne kadar kontrol ediyorlar bilemiyorum. Apple konusunda kendi magazasinin olmasının avantajı var, direk markanın kendisinden destek alabiliyorsun. Bence müşteri deneyimi acısından fark yaratan bu.

 • Elixir @elixir

  Yıllar önce Lenovo dizüstü yüzünden mahkemelik olmuştum. İki yılın sonunda mahkemeyi kazanmıştım. O gün bu gündür her ne kadar f/p ürünü olsada Lenovo dedikleri zaman tüylerim diken diken oluyor.

  • Mustafa Göktuğ Yılmaz @goktug

   Dün arkadaşla konuşuyoruz, klavyesi bozulmuş. o da ücreti mukabilinde orijinal taktırmak istemiş ve yollamış Lenovo'ya. Gelen klavyenin eskisiyle alakası yokmuş, hem aynı değilmiş hem de tuşları yapışıyormuş basınca. Lenovo geri almamış bu da gitmiş diğerini WD40 la uğraşmış halletmiş kendi takmış. Zamanında 100 TL verdiği klavye evde yatıyormuş. Kafayı yersin ya. Tüylerin diken diken olmakta haklı:D

Teknoseyir'in kapanma ihtimali mi var? Bir kaç yoruma denk geldim anlamadım. Bir şey mi kaçırdım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sevgili Teknoseyir takipçileri. Yardımınıza ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim.

Geçen sene iş için Lenovo Yoga Slim 7 Pro aldım, 5800H işlemcili bir makina, görüntü işlemcisi de dahili AMD Graphics. Eve geldim, 2K 144hz ekrana taktım, kullanmaya başladım.

Ben bunu sadece monitöre bağlı kullanıyorum, HDMI çıkış yok, USB-C to Displayport adaptörü ile kullanıyorum. Aradan bir kaç hafta geçti, bir baktım ekrana görüntü gelmiyor. Kendi ekranında görüntü var ama monitörde yok. Kabloyu çıkartıyorum tekrar takıyorum yok, PC yeniden başlatıyorum yok. Monitöre başka PC takıyorum görüntü alıyorum, bunda yok. İnternette biraz araştırdım, monitörün fişini çek 15 sn bekle tak olur diye birbilgi buldum ve gerçekten de işe yaradı.

Bu tamamen rastgele, ayda 2-3 kez olmaya başladı. İş için PC'ye oturuyorum hayda kablolarla uğraşıyorum sinirim bozuluyor. Bundan önce aynı ekranı 10 yıllık Casper laptop'la kullanıyordum hiç sıkıntı yoktu. Onun yanında arada MacBook'u bağlıyordum onda da sorun yoktu. Bundan neden vardı??

Neyse ben yapacak bir şey yok bir ton para bayıldık daha da AMD chipset'li makina almam diyip yoluma devam ettim. Ayda 2-3 küfürbaz oluyorduk ama yapacak bir şey yoktu.

Geçen hafta annemin yanına kalmaya gittik. Ben de bu bilgisayarı da götürdüm tabi çalışacağım. Çok güzel çalıştım ettim derken tekrar eve döndük ama o da ne? Yine ekrana görüntü gelmiyor. Hayda dedim tekrar uğraştım ama tık yok, her şeyi kapadım açtım yok olmuyor. 1 saat uğraştım, kafayı yedim yok olmuyor. Dedim ki artık ya monitör bozuldu ya kablo. Aldım laptop'u diğer monitöre bağladım yine tık yok. Aha dedim portlar mı bozuldu acaba. Şarja taktım şarj oluyor iksinden de. USB-C to USB-C ile ekrana bağladım görüntü geldi. Aha dedim kablo bozulmuş durduğu yerde ama kafama da yatmıyor yani. Giderken ne güzel çalışıyordu, durduğu yerde kablo mu bozulur. Ama her şey ona işaret etti.

Ertesi gün gittim yeni bir USB-C to Displayport kablo aldım geldim taktım.. Yine tık yok. Aynı kabloyla diğer monitöre bağladım yine tık yok. Kafayı yiyeceğim.

Özet olarak,
Kablo 1 ile monitör 1'e USB-C to Displayport bağladığım zaman görüntü yok.
Kablo 2 ile monitör 1'e USB-C to Displayport bağladığım zaman da görüntü yok.
Kablo 1 ile monitör 2'ye USB-C to Displayport bağladığım zaman görüntü yok.
Kablo 2 ile monitör 2'ye USB-C to Displayport bağladığım zaman da görüntü yok.
Portlar çalışıyor, şarj oluyor ve USB-C to USB-C ile görüntü veriyor ama monitörde öyle tek giriş var ve başka pc kullanıyor o girişi.

Dedim ki yazılımsal bir sorun olabilir. Laptop'a Lenovo Premium Care almıştım ama haftasonumu çalışmıyorlarmış.

Windows'u güncelledim. AMD sürücülerini güncelledim. Hem Windows Update'de hem de Lenovo Vantaga programında girdim BIOS'a kadar her şeyin güncel olduğunu teyit ettim.

Aygıt Yöneticisinden USB portlarında sürücüyü güncelle dedim zaten güncel dedi.

Tek yol format atmak kaldı ama bu iş bilgisayarı ve dosyalar, programlar ve programların hafızası benim için önemli. Artık yapacak bir şey yok dedim ve dosyaları tutarak sıfırlama işlemini başlattım. Bilgisayar sıfırlandı, açıldı bir baktım touchpad çalışmıyor, aygıt yöneticisi klavyeye hata veriyor. Lenovo sitesinden driver çekiyorum olmuyor kendi auto update'ini çalıştırıyorum olmuyor, her şey güncel diyor. Asıl sorun olan kabloyu taktım ve yine görüntü yok. Yok ya kıracağım laptop'u az kaldı.

Ben hayatımda böyle bir şey yaşamadım. 1 hafta önce çalışan şey 1 hafta içinde nasıl hiç çalışmayacak şekilde bozulur. Nasıl olur kafam almıyor. Yıl 2023 internet bilgi denizi ama ben ne Türkçe ne İngilizce bu işin çözümünü bulamadım.

Yardımınıza ihtiyacım var hem de çok. Bu işlerden anlayan biri varsa aranıza rica ediyorum yardım etsin. Bursa'nın en iyi restoranında yemek sözü.

Yardım etmek istiyorsunuz ve bilgiye mi ihtiyacınız var, dilediğiniz gibi sorun hemen cevaplayayım. PC'ye mi bağlanacaksınız, TeamViewer kurayım. Ne isterseniz ya yeter ki çözelim şunu.

İyi akşamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22

Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir PS5 aldım fakat açılırken CD okuyucusundan bir ses çıkıyor. Ben ve kardeşim hiç normal olmadığını düşünüyoruz fakat servise vermeden önce diğer PS5 kullanıcılarının fikrini almak istedik. Aranıza PS5 kullanıcısı olan ve açılırken CD okuyucusundan ses gelen var mı? Ne video olarak ne de ses olarak örnek ekleyemedim buraya o yüzden biraz hayal gücünüzü kullanamnızı rica edeceğim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Merhaba TeknoSeyir ailesi.
Yakın zamanda telefonumu değiştirdim. Murat Abi gibi seçimden önce hallettim, riske atmadım. Eski telefonum, Galaxy Note 20 Ultra boşa çıktı. Bazı ismini unuttuğum, Instagram'da karşıma çıkan ikinci elci ya da yenilenmiş telefon satan firmalar 15300 TL verdi.

Piyasası 18-19 bin. Telefonun garantisi devam ediyor, 29 Mart'ta almışım (Fatura ekte). 11 ay daha garantili ayrıca MediaMarkt'tan sınırsız ekran koruma aldım, istediğiniz anda gidip değiştirebilirsiniz.

Kutusu var, şarj makinası yok. İçinden çıkmadı galiba hatırlamıyorum, belki de çıkmıştır.

Telefondan çok memnundum fakat Apple ekosistemine geçtim, satmamın tek sebebi bu.

Telefonun fotoğrafları ekledim. Telefonu kılıfsız kullandım fakat her yerine koruma taktırdım. Telefon efsane yakışıklı olduğundan kılıfla bozmak istemedim bu havasını. Kalem çalışıyor, şarj bütün gün gidiyor hatta artıyor. Benim kullandığım şarj makinesi ve kablosuyla (Gücünü bilmiyorum ama Super Fast Charging özellikli bir adaptör.) 1 saat 15 dakikaya 0'dan 100 e şarj oluyor.

Kısacası telefonun çalışmayan ya da eksik çalışan hiç bir yeri yok.

Arka ve yan taraflarda gördüğünüz kusurlar, şeffaf korumanın kusurları. İsterseniz çıkarıp jilet gibi kullanırsınız ama ben hiç rahatsız olmadım. Hatta farketmedim bile. Ön taraf zaten koruma, istediğiniz zaman MediaMarkt'tan ücretsiz değiştirebilirsiniz. Tek şartları eski korumayla beraber gitmeniz, siz çıkarıp gitmeyin yani.

Telefon Bursa'da. İstediğiniz zaman gelip görebilirsiniz. Numaram 5078439646.

İyi akşamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Dostum imei görünüyor onu kapat istersen, biri görür alır klonlar bu telefon da klon imei'den dolayı kapanır gider alan olursa sonrasında çok büyük sıkıntı çıkar.

  • Mustafa Göktuğ Yılmaz @goktug

   Abi IMEI nerede gördün? Kapadım bir fotoda ama başka yerde de mi var ben bulamadım.

  • Orcun @orcun

   @goktugy Fatura resmi eklemişsin ya orada açıklama kısmında yazıyor. 😀 Bu arada easycep'e mi baktın ? o ön teklif tutarını bu arada çok nadir veriyorlar. Birde 3 iş gününde alırsan başka 1 iş gününde alırsan başka fiyat veriyorlar 13 lere kadar düşürüyorlardır. Baya uyanık bir firma, bunu yollasan büyük bir ihtimal denilecek ki sana '' KARDEŞ BUNUN BURASINDA BÜYÜTEKÇE BAKTIK BİZ USTADA MİKROSKOPLA BAKTI ÇİZİK VAR 10 VERELİM '' diye teklif edecekler çok ölücüler. İşte içinde '' KARDEŞ BUNUN ADAPTÖRÜ YOK YA, BAKSANA ŞU KABLOSUNU TUTAN METAL BAĞ YOK O, KİTAPÇIĞI DA EKSİK GALİBA YIPRANMIŞ '' gibi gibi saçma salak şeylerle iyice öldürecekler bilgin olsun.

  • Mustafa Göktuğ Yılmaz @goktug

   @orcun Aynen biri easycep'ti. Hatta biri satış fiyatı ayrı, takas fiyatı ayrı verdi. Heralde easycep'ti. Faturadaymış, çok şaşırdım ve kaldırdım. Teşekkürler uyarı için.

 • KRAK3NN @passenoir

  Piyasa derken siz tam olarak hangi piyasaya baktınız acaba? Ben piyasayı ortalama 14-15k civarında gördüm, ki 12k civarına yurtdışı cihazlar da var kayıtlı olarak

  • Mustafa Göktuğ Yılmaz @goktug

   1 yıl garantili cihazlara bakmıştım piyasa bu gibiydi. Kayıtlılara bakmadım tabi. Fiyatta yazmadım zaten piyasa neyse ona vereceğim.

  • Orcun @orcun

   @goktugy Bu arada bu note 20 ultralarda yurtdışı olanlarda snapdragon 865 5g olan modeli. Samsunglara server imei kayıdı oluyor, server demelerinin sebebi de odur mesela. Öyle olduğu için imei kayıt derdi yok. İster güncelle ister sıfırla içindeki imei de uçmuyor bu arada. Baya fabrikasyon imei bu server kayıt. Tabi normalde exynos 990 çipsetlilerin garantililerin piyasasını bu baya düşürüyor. Piyasası kaçsa o fiyata sat zaten. Bazen eayscep gibi yerler elden alıyorlar, mağazalara stand kurmuşlar öylede teklif alırsan direkt ver bu arada.

  • Mustafa Göktuğ Yılmaz @goktug

   @orcun Tamamdır. Sağ ol bilgiler için, bende server kayıt ne diyordum..

RSS Reader kullanan var mı aranızda? Haber sitesinden haber okumak insanı deli ediyor artık. Twitter'da eksik kalıyor bazen. RSS'e geçen var mı benim gibi aranızda merak ettim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7