Merdiven altı bir firma gibi görünebilir (-ki bana da öyle geliyor 🙂 ) fakat aylık 60 TL'ye AKN olmadan ve altyapınızın desteklediği ölçüde (100 mbit'e kadar) + her yöne 1000 dk sunan (türknet gibi) Oris Telekom'u bir denemenizi tavsiye ederim arkadaşlar. Reklam gibi oldu ama değil. Daha önce Netspeed kullanıyordum 65 TL'ye (75 Mbit 200 GB kota) fakat maalesef CGN uyguluyorlardı. İP'lerde sürekli sıkıntı oluyordu.

Bu operatörde taahhüt de yok. Biraz sancılı bir geçiş oldu yaklaşık 5 gün internetsiz kaldım ama buna değdi bence 🙂 Ping biraz yüksek gibi (Netspeed'de 6-10 arası ping çıkıyordu) ama CGN uygulaması yok. Türk Telekom altyapısını kullanıyor tamamen resimde de görüleceği üzere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress'den aldığım mi band 3 tam 13 gün de elime ulaştı. Hemen dilini türkçeleştirdim ve şu an mutlu bir şekilde kullanmaya başladım. Mi band 2'ye göre ekranı kesinlikle daha parlak ve tasarım olarak da çok daha şık olduğunu söylemeliyim 🙂 126 TL'ye aldım bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Dün 5 seneden beri kullandığımız ve bir türlü bakımını yaptıramadığımız klimamızın bakımını yaptırdık. İçindeki kirle bu zamana kadar nasıl yaşadık hayret ettim. Resmen mikroplarla, bakterilerle nefes alıp vermişiz 🙁 Klima temizlendikten sonra verimi %100 arttı diyebilirim.

Normalde 3 fan şeklinde çalışan klimayı (yavaş,orta,en yüksek) biz hep en yavaş modda yani tek fan da ve 20 derece de çalıştırırdık. Şimdi temizlendikten sonra yine aynı değerlerle çalıştırıyorum ama inanılmaz bir üşüme ve soğukluk geldi, sanki yeni klima almışız gibi oldu 🙂

Tavsiyem en az 2 senedir bakım yaptırmadığınız bir klimanız varsa kesinlikle bakımını yaptırın, verimi inanılmaz artıyor ve resmen yeni bir soluk getiriyor odanıza ferah ferah 😉

BeğenFavori PaylaşYorum yap

27 Mayıs'ta satın almış olduğum iPhone X yaklaşık 20 günde pilinde %1 düşüş yaşadı 🙁 Bu 20 günde 12 Watt'lık apple adaptörü ile şarj ettim, kutudan çıkan adaptörü hiç kullanmadım. Apple desteğe bağlandım 15 döngü olmuş dedi. 20 gün de küçük gibi görünen bu kayıp çok canımı sıktı, bendeki de şans işte 🙁 Ürünü Media Markt'tan almıştım, gitsem ne yaparlar acaba direk teknik servise mi yönlendirirler ? Bu konuda bilgisi olanlardan yorum bekliyorum. @joevitti @electric @cydia @ozakin70 @koraysuna

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23
 • Yiğit @yigit1

  Endişelenmeyin. Aslında bu durum birçok nedene bağlı. En büyük sebeplerinden birisi telefonlarda kullanılan pil durumu ölçme sisteminin hata oranının baya yüksek olması. Tıpkı şarj yüzdesi gibi. Bir diğeri ise Apple, size %80 altında ücretsiz değişim sağlıyor ki bu oranın belirlenme sebeplerinden birisi hata oranı yüksek üretimler için yapıldığını düşünebilirsiniz. Bu arada bu söylediğimden, Apple kailtesiz üretim yapıyor anlamı çıkmasın. Bu bütün ürünler için geçerli. Aynı üretim bandından çıkan 2 ürünü karşılaştırdığınızda kalite farkı gözlemlenebiliyor, bunun en iyi örneği aldığınız işlemcilerdeki O.C. farkı diyebiliriz 🙂 Aldığınız aynı modeldeki 2 işlemcinin biri -atıyorum- 5 GHZ çıkabilirken, diğeri 4.5 GHz de kalabilir. Biraz şans işi yani 🙂

 • cicikuş nazmi @cicikus

  anlamadım ben bunu niye anlamadım :D??
  pil sağlığı mı düşmüş öyle ise nereden bakılıyor

 • Veysel @spectrum

  İlk %1 hızlı olur, sonralarına bakmak lazım. 6000 tl’lik telefon, 2 yıl sonra ödeyecrğiniz 300 tl için canınızı sıkmayın.

 • furkan1zek @furkan3ze3

  Benim bu markayı kullanmama rağmen nefret etmemin bir sebebi de bütün kullanıcılar apple'ın yeni cihaz verme hizmetini suistimal etmesi. Garantinin bitimine kısa süre kala bir de ben şansımı deneyeyim mantığıyla ürünü servise gönderip "0" cihaz alıp fiyatları yarıya bölün zaten yenisini veriyorlar diyen bile var . Bizim millet kadar marka fanatiği , düşkünü yoktur. Elindeki 5 inch ekran ile textbook okuduğunu iddia eden üniversite öğrencisinden tut ikinci el değerini kaybetmediği için tercih edene kadar her çeşit insan gördüm. Zaten telefonun ikinci el değerini düşünen adam net fakirdir. Elinden kaysa düşse ekranı kırılmasıyla olay bitecekken bu cihazlara bu kadar anlam yükleyip de kafa bulandrmanın anlamı yok. Çok mu işsiziz çok mu dertsiziz acaba diye bazen düşünüyorum. Sanki boşluktan kafayı yemiş gibiyiz.

iPhone X için iOS 12’yi yüklemeli miyim sizce geçmeye değer mi şimdilik ? Kuran ve deneyen arkadaşlar cevap verirse memnun olurum, hayırlı bayramlar bu arada 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Çok yeni beta olduğu için ufak tefek buglar var. Ama yüklemeye değer bir değişiklik yok, telefonlar hızlandı evet ama zaten iPhone X ne kadar daha hızlanabilir. Birkaç güncelleme daha alsın öyle yüklersiniz, hatta tam sürümü çıkana kadar bekleyin bence.

 • Pickle Rick @picklerick

  İyi bayramlar. Şöyle söyleyim; 11.4 ten 12’ye geçince telefonun gündelik kullanımındaki kadar ekran açık süresi verdiğini görüyorum. (Ki herkes memojiyi denemek istediğinden günde en az 1-2 saat mesajlar uygulaması açık. Otomatikmen kamera ve yüz tarama sensörleride.) Cihaz hızlandı ve yeni gelen düzenlemelerle ya şurası şöyle olsun olsaydı denilen kozmetik sorunları gidermişler gibi geldi. Çok nadir olarak sarj %5’in altına indiğinde filan bug oluşabiliyor veya uygulama çöküyor ama bir kaç kere denk geldim. Bunun dışında 11.4’ten daha iyi geldi bana. Kısaca ilginç derecede memnunum. 😄

 • Koray @koraysuna

  Yeni bir özellik pek yok geçip fark edeceğiniz bir şey olmayacak. Kullanımda pek bir hatası yok gayet seri çalışıyor ancak iphone x zaten çok hızlı bir telefon. 3. Beta da geçin bence tam sürüm gibi olur zaten o.

Cümleten Selamın Aleyküm arkadaşlar. Bir dostum laptop tavsiyesi istiyor maksimum bütçe 4000 TL. Kriteri performanslı olması ve güzel oyun oynatması ve HP ya da Lenovo marka olması. (Sebebi ise alacağı yerde sadece bu iki markanın olması) En az GTX 1050 Tİ 4 GB veya buna yakın benzer performans verebilecek bir gpu olması şart. Bu kriterlerde önerebilceğiniz bilgisayar tavsiyelerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap