iPhone'da Spam SMS'leri(İsim Şeklinde Olanları) Engelleme

Bir çoğumuzun büyük sıkıntısı bu. iOS işletim sisteminde bu işlem biraz zahmetli gibi görünse de internette yaptığım araştırmalar sonucu bunun çok basit olduğunu öğrendim ve sizlerle de paylaşmak istedim 🙂 İnanın bu yöntemi öğrendikten sonra kafam o kadar rahat ki sizlere bu sevincimi tarif edemem 😀 Siyasi parti reklamları, büyütme reklamları, bahis reklamları valla hepsinden kurtuldum hem de program felan olmadan 😀

Numara şeklinde olanları artık çoğu telefon program dahi kullanmadan engelleyebiliyor ama söz konusu iPhone olunca işler biraz daha zorlaşıyor diyebilirim. Neyse hemen anlatıma geçeyim. Adım adım anlatacağım sizlere. Bu anlattığım yöntem isim şeklinde gelen mesajlar ve engellenemeyen mesajlar yani engellemesi imkansız gibi görünen mesajlar için. (Ama imkansız değil 🙂 )

1-) Önce isim şeklinde kamu kurumundan veya başka bir yerden gelen mesaj size spam olarak geldi diyelim, yani siz istemediğiniz halde geliyor ve gelmeye devam ediyor. Önce resimdeki gibi gönderen kurum veya oluşumun ismine dokunuyoruz:

2-) Ardından bilgi yazan yere basıyoruz:

3-) Daha sonra resimdeki gösterdiğim yere giriyoruz:

4-) Şimdi ise "Yeni Kişi Yarat" butonuna tıklıyoruz:

5-) Ad, Soyad bu kısımların hiçbirisine dokunmadan sadece "e-posta ekle" butonuna tıklıyoruz:

6-) Bu önemli madde. Çünkü bu kısımda size gelen mesajdaki aynı ismi yazıyoruz büyük/küçük harf uyumuna dikkat edecek şekilde. Yani misal olarak bana gelen mesajda "GuzelHsting" diye gelmiş ben de buna dikkat ederek "GuzelHsting" yazmak durumundayım yoksa engellemez. Size de size gelen başlığın aynısını harfiyen yazacaksınız.

7-) Ve son olarak "Bitti" dedikten sonra alt kısımda "Bu Arayanı Engelle" yazısının aktif olduğunu göreceksiniz:

Veee hepsi bu kadar 🙂 Artık siz de saçma sapan mesajlardan, belki de her geldiğinde başka umutlarla mesaj beklediğiniz kişilerden değil de bu andavallardan gelen mesajlara sövüyorsanız bu yazıyı paylaşmayı çok görmeyin değerli TeknoSeyir ahalisi 🙂 Hayırlı günler dilerim efendim selametle..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone ve iPad'lerin Pil Döngüsünü Doğru Gösteren Program: iBackupBot

Başlıkta da belirttiğim gibi iPhone ve iPad'lerin pil döngüsünü %100 doğru gösteren bu program normalde ücretli ama ücretsiz de kullanılabiliyor. Sağolsun buradan bir arkadaşın yorumundan görmüştüm. Kendi iPhone X ve iPhone 5S'imin döngüsünü doğru bir şekilde gösterdi. Doğruluğunu da apple'ın müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme sonucunda teyit etmiş oldum. Program ücretli ama ücretsiz versiyonu da iş görüyor.

Bu adresten indirebilirsiniz: https://www.icopybot.com/download.htm

Kullanımı da çok basit. Kendi sitesinde anlatmış ama ben buradan resimleri ekleyerek sizler için amme hizmeti yapmış olayım 🙂

  • 1. iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızı bilgisayara bağlayın, ardından iBackupBot uygulamasını başlatın.
  • 2. Aygıtlar penceresinde iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızı seçin , ardından sağ penceredeki Daha Fazla Bilgi'yi tıklayın :

3. iBackupBot, iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızla ilgili birçok bilgiyi göstermek için bir pencere açacak, pil şarj döngüsü sayımı, pil kapasitesi ve daha fazlasını içeren. Pil kapasitesini tam doğru göstermiyor ama yaklaşık bir değer veriyor bunu pek dikkate almayın.

Hepsi bu kadar 🙂 Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama umarım birilerinin işine yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone'a Flac Müzik Atma Rehberi

Öncelikle selamın aleyküm. Ne zamandır flac müzikleri bilgisayarımdan dinliyorum fakat iPhone'da maalesef flac müzik dinlemek zahmetli bir yöntem gibiydi. Zira apple zaten flac müzik formatını desteklemiyor bir kere. Ben de biraz araştırınca flac müzikleri iPhone telefonlarımıza nasıl aktaracağımızı buldum ve bu yöntemi siz sevgili arkadaşlarım ve kardeşlerimle paylaşmak istedim 🙂

Yukarıda da dediğim gibi Apple Flac formatını desteklemiyor. Bu durumda ALAC yani Apple Lossless Audio Codec formatına çevirmemiz gerekiyor flac müziklerimizi. Ben herhangi bir flac müzik dosyasını ALAC formatına çevirince bitrate'ından kayıp verir diye düşündüm ama bu konuda da yanıldığımı gördüm. Resimde örnek bir flac şarkıyı koydum Burak Balkan'ın "Fi Ha" isimli şarkısını. Orijinali 1029 kb/sn'ye olan bu flac müziği ALAC formatına çevirince 1107 kb/sn olduğunu gördüm, yani çevirme kısmında eksiğimiz yok fazlamız var 😀  Adım adım anlatıyorum:

1-) Öncelikle bu adresten gerekli ücretsiz programımızı indiriyoruz: (Üzgünüm ama sadece mac ve windows için var sürümler, linux için yok 🙁 )

Windows için: https://www.mediahuman.com/download/MHAudioConverter.exe

Mac için:         https://www.mediahuman.com/tr/download/MHAudioConverter.dmg

2-) Programı kurduktan sonra programın en sağındaki ayar çarkına basarak resimdeki gibi ayarımızı yapıyoruz:

3-) Daha sonra tek tuşa basarak ALAC formatına çevirmiş oluyoruz:

 

Eveeet hepsi bu kadar 🙂 Artık tek yapmamız gereken oluşturduğumuz bu ALAC formatlı müziğimizi iTunes yardımıyla iPhone'a atmak. iTunes'a müzik atmayı artık çoğu kişi biliyordur, eğer hâla bilmeyen varsa birkaç aramayla bulabilir. Benden şimdilik bu kadar, takıldığınız yer olursa yorumlarda belirtmeniz durumunda yardımcı olmaya çalışırım. Hepinize bol güneşli günler dilerim efendim, hoşçakalın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iOS'da YouTube Reklamlarını Engelleme(Uygulama içi Reklamlar Dahil)

Selamın Aleyküm değerli TeknoSeyir kullanıcıları 🙂 Uzun zamandır aklımda olan bu uygulamayı sizlere anlatmak istedim. Resimlerle anlatamazdım bu uygulamayı o yüzden ben de video çekmeye karar verdim. Video'da da bahsettiğim gibi bu video'yu sizler için çektim. İyi seyirler dilerim efendim, hayırlı akşamlar 🙂

 

Video: iOS'da YouTube Reklamlarını Engelleme

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Chrome 1080P Çözünürlük Sorununun Çözümü

Arkadaşlar belki bilenleriniz vardır. Özellikle Google Chrome'un .53 sürümünden itibaren ve genellikle laptoplarda (Full HD çözünürlüklü laptoplarda) meydana gelen üst kısım yani yer imlerinin olduğu bölge anlamsızca büyüyüp görüntü estetiğini bozuyordu.

Ben de araştırmalarım sonucu ufak bir kod yardımıyla bu sorunun çözümünü buldum. Demek istediğimi resimlere bakınca daha iyi anlayacaksınız.

 

Resim 1:  (Resmi daha detaylı görmek için bu linke tıklayın: https://teknoseyir.com/wp-content/uploads/2016/12/e527efa3187a330-9.jpg)

 

 

Resim 2:  (Resmi daha detaylı görmek için bu linke tıklayın: https://teknoseyir.com/wp-content/uploads/2016/12/e527efa3187a330-9.jpg)

 

 

Resim 3:

Resimde yapmanız gereken yeri anlattım. Eklemeniz gereken kod ise şu şekilde:

/high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1

 

Bu sorunu yanlış hatırlamıyorsam @erkanozdemir de yaşamıştı. İnşallah sorunu olanlara katkımız dokunur 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap