8 yıl sonra tekrar oynuyorum. Muhteşem bir cyberpunk temalı oyun. Çıktığı zamana göre çok iyi olduğunu için eski olmasına rağmen yaşını fazla belli etmiyor. İndirimlerde baya düşüyor, eğer oynamamış olan varsa mutlaka deneyin. Senaryo, müzikler, dövüş sistemi.. her şeyiyle çok iyi. Türkçe yaması mevcut ama ben İngilizce'den daha çok verim aldım 😀 Dontnod Life is Strange yerine şöyle oyunlar yapmaya devam etse keşke #Oyun #RememberMe

https://store.steampowered.com/app/228300/Remember_Me/

Remember Me on Steam

Remember Me™ is a 3rd person action adventure where players take on the role of Nilin, a former elite memory hunter with the ability to break into people’s minds and steal or even alter their...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Size çok güzel bir bilgi paylaşıyorum. Windows Telemetry nasıl durdurulur!

En baştan söyleyeyim, artık eskisi gibi regedit ayarları, O&O Shutup!, Görev Zamanlayıcı, Hizmetler vs. gibi kısımlarda olan ayarlar telemetriyi kapatmıyor. Yani hiç bir şekilde önüne geçemiyoruz. 20H2 de resmen sistemin içine tamamen dahil etmişler. 1909da bu sorun bulunmuyor.

Öncelikle bir virüs programı kuruyorsunuz (Windows güvenlik dışında program lazım). Kurduğunuz programda firewall içerisinden
"C:\Windows\System32\CompatTelRunner.exe" uygulamasının yürütülmesi engelliyoruz. Bu engele arkaplanda çalışma, nete bağlanma vs. dahil yani hiç bir şekilde çalışmasına izin verilmeyecek. Sonra sistemi yeniden başlatmanız yeterli. Bir daha telemetri çıkmayacak.

İlk yeniden başlatmanızda sistem yüksek işlemci kullanabilir ve görev yöneticisinde regedit vs. gibi uygulamaların açılıp işlem yapıp kapandığını görebilirsiniz. Bunu sebebi tamamen windows'un telemetriyi geri açmaya çalışması oluyor.

Şu ekran alıntısında da gün içerisinde kaç defa aktive olmaya çalıştığını görebilirsiniz. Ayrıca uygulama özellikle bazı programları çalıştırdığınızda devreye giriyor. (Bende özellikle origin, uplay, matlab ve chrome da tetiklendi.)

#Windows10 #telemetry

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17
 • Ekrem @huseyinekrem

  Windows Store çalışmayabilir bunu yaparsanız haberiniz olsun. Bazı uygulamaları indirirken telemetri arkada indirme yapıyor görünüyor.

 • altalena @altalena

  Benim haberim yoktu bundan, geçen format attım ve yeni sürüm kurdum. Antivirüs de kurmak istemiyorum, alternatif bir yolu var mı acaba programsız?

  • CKabil @moshck

   O yöntemi ben de arıyorum. Windows firewall ile yapılabilir ama onda da sistemin kendi kendine devre dışı bırakma ihtimali çok yüksek.

   Edit : exe dosyasının sahipliğini devralıp ardından sistemin erişimini kısıtlayabiliriz. Denemek lazım bunu

 • Vefa @buff

  Bazı ayarları bozuyor telemetriyi kapatmak. Resmen bilgi toplatmazsan bozarım sistemini der gibi bu yüzden nefret ediyorum Windows'tan.

 • Cosannimi @cosannimi

  Şu uygulama sayesinde bu dertleri tek tıkla kaldırabilirsniz. https://github.com/Sycnex/Windows10Debloater

  • CKabil @moshck

   İnceledim sildiği eklentileri ama bunların telemetry ile pek bir alakası yok. Feedback ve feedback hub var. Onlar da ek uygulamalar. Yani onlar olmadan da telemetry çalışıyor zaten. Engellediği görevler de Windows içerisinde bulunan diğer görevler. Yani bu kısımda da telemetry ile alakalı bir değişiklik göremedim. Nfo da belirtilenler dışında kısımlara erişiyor mu diye kodu incelemek lazım ama onun için de uğraşmak istemiyorum açıkcası 😀

   Gerçekten işe yarıyorsa bir denemek lazım. Ben Xbox servislerini kullanıyorum sistemde ama bu gönderdiğiniz onları da kaldırıyor

  • Cosannimi @cosannimi

   @moshck yalnızca disable telemetry seçeneği var gui ile başlatınca
   ona basman yeterli

  • CKabil @moshck

   @cosannimi İnceledim ve regedit girdilerine baktım. Bu programda belirtilen değerlerin hepsi bende doğru olarak gözüküyor. Yani normalde win 10 geldiğinde değer 1 se ve bu program 0 yapıyorsa bende değer 0 olarak gözüküyor.

   Programın içinde yorum olarak bırakılmış olan windows update silme kısımları gördüm. Bu kısımlarda belirtilen KB**** değerli updateler telemetry ile alakalı duruyor ama neden bunlar devre dışı bırakılmış onu çözemedim.

   Dosyada belirtilen 2 farklı hizmet bulunuyor. Bu hizmetler genel olarak bilinen "dmwappushservice" ve "DiagTrack". Ancak şöyle bir hata var ki programda dahil edilmesi gereken "DoSvc" adlı bir telemetri hizmeti daha var. Bu hizmet kapatılmaya çalışıldığı zaman Windows erişim engeli veriyor. Asıl bu hizmeti kapatmamız gerekli.

   Gördüğüm kadarıyla yaptıkları genel olarak bunlar. Bende hizmetlerde kapalı olmasına rağmen telemetri isteği gün içerisinde neredeyse 20 defa yapılıyor. Bu en son bahsettiğim servisi kapatmak için bir yol araştırıyorum şimdi. Bulursam yazarım buraya.

   EDİT : Söylediğim DoSvc servisini de devre dışı bıraktım ama tekrar telemetri isteği geldi. Daha detaylı incelemek lazım nereden geldiğini

sn teknoseyir sakinleri bir maruzatımı aksetmek isterim.
Yöneticilerimle sık sık telefonda görüşürüm birçok istekde bulunurlar. yakın zamana kadar görüşme kaydedici apk kayıt altına alıyor, daha sonradan istenilenleri tekrar dinleyerek not alıyor veya kontrol amaçlı dinliyordum.
lakin googleplay in izinleri kaldırması ile artık program çalışmıyor android 9 işletim sistemine sahip bir telefonum var yapacagım birşey varmı görüşmelerimi nasıl kaydederim şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum. iyi geceler diliyorum #TeknoYardım #yardım #MobilUygulama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • cicikuş nazmi @cicikus

  xiaomi miui da vardi bu ozellik bende kullaniyodum ozellikle alisveris yaparken ne soylendigini unutunca acip dinliyodum tekrar hatta unuttugum herseyi dinliyodum rom attik gitti özellik somra bende acryi kullanmaya başladım ama kaydetmeyi birakiyordu hep bana da lazim bi uygulama telefon rootlu

 • Hüseyin H. @hsynn

  Bana da geçen bir durum için lazım oldu. Mağazadan indirdim Call recorder. Sorun çıkarmadan kayıtta etti. (Huawei appgalery)

 • maxemilian @maxemilian

  Android 10 ile geliyor sanırım. Liners os (17.3)da var en azından. Google servisleri yüklü değil.
  Cözüm:Aptoid marketinden bi tane indirirseniz sorun çözülür gibi. Bu uygulama yokmuş ama.

  • harlemmm @harlemmm

   M31 var şu an android 10 çözüm olarak Samsung'un Store indirim dediler Oradan da indirdim yine çalışmıyor istediğin uzantıda ses kaydı yapıyor görünüyor ama kendi oynatıcısı ile veya başka bir oynatıcı ile açtığımda ses yok boşluk birden fazla kod ekle de denedim hani kendi kaydettiğini okuyamıyor bilir diye yok bir ses dosyası var ama boşluğu kaydetmiş gibi hiç kimse konuşmuyor gibi başka 2 telefonda denedim Asus LG çalışmıyor 3 farklı uygulama

 • Omer @omerf97

  Android 10 huawei kendi kaydedicisi çalışıyor

Raised By Wolves 2. bölüm itibariyle güzel bir dizi olmuşa benziyor. İlk bölüm biraz garip geldi başta ama sonra açıldı dizi. 😀 Bilim kurgu severler göz atsın mutlaka.

https://www.imdb.com/title/tt9170108/?ref_=ttls_li_tt

Raised by Wolves (TV Series 2020– ) - IMDb

Created by Aaron Guzikowski. With Travis Fimmel, Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath. Androids are tasked with raising human children on a mysterious planet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününYerliFilmi #5HitlikFilmdir

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006) ‧ Drama/Komedi ‧ 2 saat 15 dakika Filmi uzun aradan sonra izledim. Gerçekten de yapılabilecek en güzel haliyle yapılmış konusu oyunculukları anlatım çekim açıları renkleri vs... Tam olmuş diyebileceğim gözden kaçan bir film. Klişe demeyin izleyin. Ve karakterleri inceleyin.
!!KESİN İZLEMELİSİNİZ!!

Filme 10 üzerinden 9.5 veriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski plakları kullanarak kayıt yapan bi kanal buldum, çok hoş. Farklı ülkelerin müzikleri de var.

#BirazMüzik

CBS: 70's Turkish Anatolian Rock Vinyl Set

All music rights belong to their rightful owners. Please support the musicians and buy their music. 7th episode of the series called Coffee Break Sessions (C...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

⚠ Discord GG? ⚠
Haberlere göre AnarchyGrabber adlı, yeni bir trojan Discord'a bulaşıyor. Bu zararlı yazılım, hem parolanızı çalıyor hem de 2FA (iki aşamalı kimlik doğrulama)yı hesabınızdan kaldırıyor.

Bu trojandan etkilenip etkilenmediğinizi öğrenmek için
Windows kullanıcıları aşağıdaki dosyayı Not Defteri ile açabilirsiniz.

%APPDATA%\discord\0.0.306\modules\discord_desktop_core\index.js

Dosyayı açınca sadece aşağıdaki satırdaki kodu görmelisiniz. Eğer bu satırlar veya kod sizin bilginizin dışında değiştirilmişse muhtemelen trojan sizi de etkilemiş demektir.

module.exports = require('./core.asar');

Okumak isteyenler için dahası: https://www.pocket-lint.com/apps/news/152340-discord-malware-is-stealing-users-passwords
Kaynak: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/discord-client-turned-into-a-password-stealer-by-updated-malware/

Bu trojana yakalanmamak için alabileceğiniz önlem; bilmediğiniz ve beklemediğiniz linklere tıklamamak, yani zararlı olabilecek linklerle aranıza mesafe koymak en etkili yöntemdir.

#anarchygrabber #discord #trojan #malware

Discord malware is stealing user's passwords: Here's how to check yours is safe

Everyone's favourite voice chat app is being subjected to a problematic trojan malware that's rudely stealing passwords from users.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#NaturalVisionEvolved Yeni mod duyurmuslar. Next-Gen GTAV olmuş. 😀 Redux dan ne kadar iyi acaba.

https://youtu.be/-S24gQntcWg

NaturalVision Evolved – GTA V Graphics Trailer

► Early Access: https://patreon.com/razedmods ► Screenshots: https://www.flickr.com/photos/[email protected]/albums/72157711081813101 ► IceVip's Channel: https:/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap