TeknoSeyir anahtarlıkları çarşamba saat 23:00'da muhabbet bölümünden hemen sonra satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 46

İlk on anahtarlık için buyurun mağazaya 🙂

https://teknoseyir.com/magaza/anahtarlik

Anahtarlık

TeknoSeyir logolu numaralı koleksiyon anahtarlık Malzeme: Alüminyum
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 49
M.Can paylaştı.

Lihit Lab Teffa Bag in Bag (A4) İncelemesi

Herkese selamlar. İçinde bulunduğumuz salgın şartlarından dolayı günlük olarak yanımızda taşıdığımız eşyalara kolonya, dezenfektan, hijyenik mendil, maske gibi yenileri eklendi. Haliyle çantalarımız bir hayli kalabalıklaştı. Öyle ki emektar Columbia sırt çantam sağ askılığın dikiş kısmından kendini salıvermeye başladı geçtiğimiz ay. 😒

Laptop, defterler, kitaplar, tezler, makaleler, kalemler, şarj aletleri, kulaklık ve daha sayamadığım bir sürü ıvır zıvır arasında aradığım şeyleri de bulamamaya başlamıştım son zamanlarda. Neredeyse 2 günde bir online bir toplantı oluyor ve geç kalmamak için toplantıdan 15-20 dakika önce çantayı açıp ihtiyacım olan şeyleri bulup masaya koyuyordum. Şöyle elimi attığım anda kapabileceğim ve içinde ihtiyacım olan her şeyin olduğundan emin olabileceğim bir minik çantam olsa fikri iyiden iyiye beynimde yankılanmaya başlamıştı. Hayret ki aynı şeyi hocam da düşünüyormuş. Evde balkon - mutfak arası bir yerde çalışıyor ve tabiri caizse her şey her yerde. Kendisine Teffa Bag in Bag'den bahsettikten 15 dk sonra amazon.com.tr'den siparişi vermiştik. 😄

Biraz uzun bir girizgah oldu, özür dilerim. Sadede geleyim.

Lihit Lab Japonya'nın bağrından kopup gelmiş ve çanta, kalemlik, defter kılıfı vb. minvalde muhteşem ürünleriyle tanınan güzide bir firmamız. Teffa kalemliğini birkaç aydır kullanıyorum ve kalitesi cidden çok iyi. Teffa Bag in Bag ise adı üzerinde başka çantaların içerisinde taşınmak üzere tasarlanmış bir çanta düzenleyici. A4 ve A5 boyutlarında iki çeşidi ve birçok renk seçeneği mevcut. Kaliteli polyester malzemeden üretiliyor ve işçiliği üst düzeyde.

Ben stealth bir duruşu olan koyu gri-siyah eşyalara karşı zaafım olduğu için siyah rengi, boyut olarak da laptopumu da koyarım düşüncesiyle A4 olanını tercih ettim. Ana bölme dışındaki en büyük bölme A5 boyutlu defter-kitaplarınızı veya tabletinizi rahatlıkla alabiliyor. İnce şarj aletlerinizi de belki buraya koyabilirsiniz. Bunun dışında birer adet A7 ve B7 boyutunda cırtcırtlı göz bulunuyor. Powerbank, küçük not defteri veya hesap makinesi gibi şeyler için ideal. Bir de genişlik olarak B7 ancak uzunluk olarak daha büyük olan bir göz daha var, buraya ne koyacağıma hala karar verebilmiş değilim. Çantanın yapısı gereği kalın şeyler koyamıyorsunuz. Şekli şemali biraz kayıyor ve cırtcırtlar bazen açılabiliyor çok zorlarsanız. 3 adet kalem gözü var. Dışardan bakıldığında geniş gibi gözükse de kullanılan malzeme kalın olduğu için resimdeki Tikky 3 in 1 ancak sığıyor. Dolma kalem gibi kalın kalemler ise sığmıyor maalesef.

Bütün göz ve bölmelerin iç kısmı kahverengi. Tüm renk seçeneklerinde durum  böyle. İlk başta biraz yadırgasam da kullandıkça bunun doğru bir tercih olduğu kanısına vardım çünkü günlük kullanımdan ileri gelen lekeleri güzel gizliyor.

A4 boyutlu çantaya 14" laptoplar sığabiliyor. A5 boyutlu olana ise tabletlerinizi rahatlıkla koyabilirsiniz. Bu ana bölmeler içerideki eşyaları koruyan 'cushion' dediğimiz yastıklarla desteklenmiş, dolayısıyla içiniz rahat oluyor. Bu bölmeye pek tabii büyük defter veya benzeri şeyler de koyabilirsiniz. Çift fermuarlı bir yapısı var ve 180 derece açılarak içeridekileri rahatça görüp almanıza olanak veriyor.

Çantanızı organize etmenin yanı sıra benim gibi sık sık çanta değiştiren biriyseniz Teffa'yı alıp kullanacağınız çantaya koyduğunuzda en gerekli şeyleri yanınıza almış oluyorsunuz; bayağı vakit ve emek tasarrufu sağlıyor. İlla çanta içinde taşımak zorunda da değilsiniz. Tek başına da gayet kullanışlı oluyor ve çok şık duruyor. Son birkaç gündür böyle kullanıyorum, inşallah ileride öğretim üyesi olursam bunu alıp derse gitmek hayalim. 😄

Sonuç olarak işlevini yerine getiren ve bunu yaparken şıklıktan ve dayanıklılıktan ödün vermeyen bir ürün. Lihit Lab ürünleri genelde 15-20 dolar bandında oluyor. Teffa Bag in Bag de 15 dolarlık bir ürün. Ancak ülkemizde maalesef yok. Amazon sağ olsun Amazon Germany üzerinden getiriyor. Kargo ve gümrükle birlikte 230 liraya satın aldım ve 10 günde elime ulaşmıştı. Böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Amazon olmasa şu ürünleri ancak yurtdışına gittiğimizde veya giden arkadaşlarımız aracılığıyla alabilecektik. Amazon ❤

"Teknoseyir'de bir başka incelemede görüşmek üzere..."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fincanı bile beni mutlu etmeye yetiyor... #HalfLife #BlackMesa #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Half-Life serisinin hayranıysanız mutlaka deneyimlemelisiniz. 10 yıldır Valve'ın hangi projelerle uğraştığını, neler yaşadığını, nelerden vazgeçtiğini görmek; HL3 ve Episode 3'e dair serpiştirilen bilgi kırıntılarını havada kapmak; gözümüzde efsaneleşmiş olan oyun yapımcılarının samimiyetle anlattıkları iyi-kötü tecrübeleri dinlemek muhteşem bir deneyim. Harika hazırlanmış, daha önce görülmemiş birçok görsel ve videonun yanında tekrar o eşsiz atmosferi solumanızı sağlayan duygusal sekanslar da içeren bir interaktif roman. 13 yıldır bizi Half-Life'sız bıraktığı için çok kızsam da Valve hala -açık ara- en çok sevdiğim ve beni en çok heyecanlandıran firma; bu firmanın duvarlarından içeri girmek zaten başlı başına bir deneyimdi benim için.

Fiyat: 13.85 TL. HL fanlarının alacağı haz: paha biçilemez.

#oyun #HalfLife #steamindirimleri

https://store.steampowered.com/app/1361700/HalfLife_Alyx__Final_Hours/

Save 25% on Half-Life: Alyx - Final Hours on Steam

THE FINAL HOURS OF HALF-LIFE: ALYX is an interactive storybook, written by Geoff Keighley, that takes fans inside Valve Software to chronicle the company’s past decade of game development, including...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yalnız bu nasıl bir güzelliktir... Muazzam olmuş, bayıldım.
Kaweco Special Blue Edition.

Rotring renk seçimi konusunda Kaweco'dan ders almalı bence. 😀

@dogan_mcan @raist

BeğenFavori PaylaşYorum yap
M.Can paylaştı.

Platinum Preppy Dolma Kalem İncelemesi

Herkese selamlar. Bütün kalem meraklılarının sonu bu mudur bilmiyorum ama bu merak önünde sonunda sizi dolma kalemlere götürüyor gibi. Kurşun ve mekanik kurşun kalemlerle başlayan kalem maceramda jel, ballpoint, rollerball vs derken dolma kalemlere kadar geldik. Diğer kalem türlerinde rahatlık ve kullanışlılık ön plandayken dolma kalemde bunlar tamamen bir hobiye dönüşüyor. Her ne kadar kağıda çok bastırmadan yazabilme, istediğiniz renk ve doygunluktaki mürekkebi kullanabilme gibi artıları olsa da dolma kalemler ballpoint ve rollerball gibi rakiplerinin karşısında pratiklik ve kullanım rahatlığı anlamında çok gerideler. Buna karşın farklı materyallerden üretilen uçlarıyla, bin bir çeşit mürekkepleriyle ve diğer kalem türlerine fark atan klas görünümleriyle dolma kalemler koleksiyoner ve kalemseverlerin vazgeçemediği bir yazım ekipmanı olmaya devam ediyor.

Yukarıda da bahsettiğim gibi dolma kalemlere genellikle koleksiyon eşyası gözüyle bakılıyor ama bu durumun yavaştan değişmeye başladığını söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda kırtasiye dünyasını iyi anlamda domine eden Japon markalarının öncülüğünde dolma kalemler günlük işlerde de kullanabileceğimiz birer yazı ekipmanına dönüştü. Özellikle Pilot ve Platinum gibi üreticilerin günlük ve okul kullanımına yönelik 3 dolar ile 15 dolar arasında değişen fiyatlara sahip çok geniş ürün yelpazeleri bulunuyor. Bu ürünlerden popülerlik anlamında altın çağını yaşayan model ise tartışmasız Platinum Preppy. 4 dolarlık fiyat etiketine karşılık sunduğu malzeme ve yazım kalitesi ile dolma kalem dünyasına adım atmak için en uygun kalemlerden birisi olan Preppy'e gelin yakından bakalım.

İlk olarak malzeme kalitesinden bahsetmek istiyorum. İnternetteki çoğu kaynakta kullanılan malzemenin plastik olduğu söylense de reçine olduğunu söyleyen kaynaklar da var. Ancak reçine olması şahsen bana pek olası gelmiyor çünkü reçine genelde 30 dolar üstü kalemlerde görebildiğimiz bir malzeme. Dolayısı ile plastik olduğunu varsaymak daha doğru olacaktır. Ancak bu plastik gayet güzel işlenmiş ve iyi bir hafiflik-sağlamlık dengesi tutturulmuş. Kullanım esnasında elinize zarar verebilecek çapaklar veya sivri köşeler yok. Ucuz bir Çin malı kalem havası da vermiyor. Kalemin uç (nib) kısmı ise 100 dolar altı hemen hemen bütün dolma kalemlerde olduğu gibi paslanmaz çelik. Hatta Platinum yaklaşık 12-15 dolara satılan Plaisir ve Prefounte modellerindeki besleme+damak+uç kombinasyonunun aynısını Preppy'ye koymuş. Dolayısıyla malzeme kalitesi olarak şikayet edilecek hiçbir şey yok. Yine de özellikle kalem gövdesini uç kısmına bağlarken fazla sıkmanızı önermem çünkü plastik yapısı gereği çok çok dayanıklı bir malzeme değil. Preppy modellerinin 0.2 mm uca sahip extra fine olanları dışında hepsi transparan gövdeyle geliyor ki bence çok şık duruyor. Kalem üzerinde bu şıklığı baltalayan çokça (çıkarması pratik olarak mümkün olmayan) etiket ve yazı var ancak Platinum, crystal clear adı altında tamamen temiz gövdeli Preppy modellerini de piyasaya sürdü. 0.2 mm modellerde ise değişen bir şey yok, gövdenin büyük bir kısmı opak bir boya ile kaplı.

Preppy 0.5 mm (medium), 0.3 mm (fine) ve 0.2 mm (extra fine) uç kalınlığı seçenekleriyle geliyor. 0.5 mm uç oldukça pürüzsüz ve kağıda bol miktarda mürekkep bırakıyor, dolayısıyla oldukça keyifli bir yazım deneyimi sunuyor. Avrupa markalarına göre daha ince bir medium olsa da günlük kullanım için bana biraz kalın geldi bu uç. Bu nedenle fine uçlu bir kalem daha aldım ancak uç sorunlu çıktı. Satın aldığım Panel Kırtasiye'ye ulaştım ve değişim yapılacağını söylediler ancak ürünü kendilerine kargoladıktan yaklaşık 1 ay sonra bana aynı kalemi geri gönderdiler (hata olduğunu söylediler ama bilemiyorum). Özür dileyip paramı iade ettiler ama hevesim de kursağımda kaldı. Belki başka bir kırtasiyeden satın alırım ileride. Dolayısıyla 0.3 mm uç için bir yorum yapamıyorum ancak internetteki yorumlarda en sevilen uç da gördüğüm kadarıyla kendisi.

Kalem temel olarak bir kartuş/dönüştürücü. İçerisinde 1 adet kalemle aynı renk Platinum kartuşla geliyor. Maalesef standart dolma kalem kartuşlarıyla uyumlu değil; Platinum kartuş almak zorundasınız. Ya da yine bir Platinum dönüştürücü (converter) alıp takabilirsiniz, böylece şişe mürekkeplerinizi kullanma şansınız oluyor.

Benim önereceğim şey ise kesinlikle eyedropper dönüşümü yapmanız. Kalemin gövdesi plastik olduğundan ve hava deliği vs olmadığından gövdeyi tamamen mürekkeple doldurabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey kalemin besleme kısmıyla gövde kısmı arasındaki bağlantıya uygun bir o-ring takarak bu kısımdan mürekkep sızmasını önlemek. Bazı kaynaklarda yiv kısmına silikon gres (ülkemizde bulmak zor) sürmek de önerilmiş ama ben bunu yapmadım ve bir sorun da yaşamadım. Eyedropper dönüşümü yapmanın bir diğer artısı da mürekkep kapasitenizin bir anda yaklaşık 3-4 katına çıkması. En güzel yanıysa harika görünmesi ve bir o yana bir bu yana akan mürekkebin kaleme muhteşem bir hava katması. Dolayısıyla bu işlemi şiddetle tavsiye ediyorum. 🙂

Platinum'un övgüyü hak ettiği konulardan bir tanesi kesinlikle kalemin boyutu. Kullanım rahatlığı ve taşınabilirlik dengesi çok çok iyi. Kapağı çıkarttığınızda ele çok güzel oturuyor ve uç kısmı ağır bastığından dolayı çok tatlı bir yazım deneyimi sunuyor. Kapağı arkaya taktığınızda kalem gereksiz bir boyut ve ağırlığa ulaşsa da bu şekilde kullanmayı sevenleri rahatsız etmeyecektir. Mesela ben. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fiyat konusuna gelecek olursak, daha dün PS5 etkinliğinde konuştuğumuz şeyler kırtasiye ürünlerinde de geçerli elbette. Yurt dışında 3 dolar gibi para bile denemeyecek bir fiyata bulunabilen bu kalemin ülkemizdeki en ucuz fiyatı kargo dahil 38 lira civarı. Kabullenmek zor olsa da Preppy'nin bu fiyatı sonuna kadar hak ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Hem kendisinden 3-4 kat pahalı kalemlerle aynı yazma bloğunu kullanması, hem kaliteli işçiliği hem de mürekkep doldurma konusunda çok farklı yöntemleri bünyesinde toplayabilmesi ile eksiksiz bir kalem olma özelliğine sahip. Hele ki kullan-at türündeki rakipleri olan BIC Kullan-at ve Pilot V-pen (yurt dışındaki ismiyle Varsity) gibi rakiplerinin fiyatları da 30 liralara yaklaşmışken bu fiyat segmentinde rakipsiz bir konumda. Kusursuz üretim kalitesi kalemle olan yazım deneyiminizi baltalamayacağı için dolma kalem dünyasına adım atmak isteyip de çekinen arkadaşlara da gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

"Teknoseyir'de bir başka kalem incelemesinde beraber olmak üzere..." 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 21

Selamlar dostlar,
Ben sözelci olduğum için çözemedim,
bir arkadaşım sınava hazırlanıyor,
Onun için çok önemliymiş
eklediğim sorulara bir göz atabilirmisiniz?
Şimdiden çok teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28

Sadece bir kalem beklerken kırtasiye malzemesi dolu küçük çantayla yaşadığım mutluluğu anlatamam 😊@dogan_mcan 'a jesti için teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiyle ve sağlıcakla kalın 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9
M.Can paylaştı.

Staedtler Noris, Dixon Ticonderoga, Helix Oxford ve Deli Ergonomic Kurşun Kalem İncelemesi

Herkese selamlar. Yaklaşık 5 yıl önce mekanik kurşun kalemlere ilgi duymaya başladım ancak koleksiyon yapmaya başlayalı 2 yıl oluyor en fazla. Aslında koleksiyon demeyi de sevmiyorum çünkü sadece sevdiğim kalemleri almak hoşuma gidiyor, hepsini toplamak istemiyorum. Son zamanlarda ise silgili kurşun kalemlere, özellikle de köklü firmaların klasik modellerine aşırı ilgi duymaya başladım. Kullanmaktan çok keyif aldığım 3 tane kalemi inceleyecektim ancak hem kalitesi hem de yazım rahatlığıyla beni oldukça şaşırtan bir kalemi daha ekleyerek 4 kalemi kıyaslamalı bir şekilde incelemeye karar verdim ve bu akşamki boş vaktimi bu incelemeye ayırayım dedim. @dogan_mcan gibi bu konuda kendisini çok geliştirmiş bir arkadaş kadar olamayacağımı biliyorum ancak elimden geleni yapacağım. 😀

Staedtler Noris 122 HB

Staedtler'i uzun uzun anlatmaya gerek yok sanırım. En köklü yazım ekipmanı üreten firmalardan birisi ve hayranı olduğum bir Alman firması. https://en.wikipedia.org/wiki/Staedtler adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz. Noris serisi kurşun kalemler ise sarı-siyah renkleriyle tam bir klasik. Silgili - silgisiz seçeneklerinin yanında yanılmıyorsam 6 farklı sertlik seçeneği de sunuyorlar ancak HB dışında sertlik seçeneği sunan silgili bir modeline hiç denk gelmedim. Aslında bu durum incelediğim 4 kalem için de geçerli. Sanırım silgili modeller daha çok okul kullanımını hedeflediği için sanatçılar tarafından kullanılan yumuşak kurşunları bu modellerde kullanmıyorlar.

İncelediğim 122 modeli Staedtler hissini çok güzel yaşatıyor. Ağırlık olarak ideal ancak ağırlık merkezi silgi olan tarafa biraz daha yakın; benim gibi kalemi ön tarafa yakın tutanlar için biraz olumsuz. Yazı yazarken bunu hissedebiliyorsunuz. Malzeme kalitesi çok iyi, kullanılan ağaç da iyi kalitede diyebilirim; kalemtıraş ile açarken düzgün yüzeyler veriyor, dağılmıyor. Silgisi gayet güzel siliyor, genelde kullanmazsınız ama lazım olduğunda güvenebilirsiniz. Silgiyi kaleme tutturan aparat gayet sıkı, silgi oynamıyor veya çıkacakmış hissi vermiyor.

Uzunluğu yaklaşık 19 cm. İncelediğim 4 kalem de hemen hemen aynı boydalar. HB olmasına rağmen kullanılan kurşun gayet yumuşak. Akıcı ve koyu çizgiler veriyor. Hiç sevmediğim 'hışırtı' hissi neredeyse yok, bu bakımdan çok beğendim. Fiyatı amazon.com.tr'de 3.20 lira civarı.

9/10

Dixon Ticonderoga HB

Bu kalem resmen bir tarih. Amerikan Dixon firmasının kuruluşu 1795'e, Ticonderoga kurşun kaleminin üretimi ise 1815 yılına uzanıyor. Solganları da çok iddialı: 'The World's Best Pencil'. 🙂 Birçok Amerikan filminde sarı rengiyle gözünüze çarpmıştır. https://en.wikipedia.org/wiki/Dixon_Ticonderoga_Company adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ticonderoga ağırlık olarak Noris'ten daha hafif ve ağırlık merkezi ortaya daha yakın. Dolayısıyla yazım konforu olarak daha önde. Malzeme kalitesi çok çok iyi. 3 yıl güneşte kurutulmuş sedir ağacından üretiliyor. Kollu kalemtıraşla açarken çıkan sesin tokluğundan ve verdiği çok düzgün yüzeylerden kullanılan ağacın kalitesini anlayabiliyorsunuz. Mükemmel de bir kokusu var. Kullanılan boya kaplaması hem pürüzsüzlük sağlıyor hem de kayganlığı azaltarak tutuşu kolaylaştırıyor. Silgisi çok iyi, Noris ile başabaş, yolda bırakmıyor. Yeşil rengiyle beni benden alan tutucu aparat da çok sağlam ve sıkı.

Ticonderoga'nın belki de beni en çok şaşırtan yönü kullanılan kurşunun kalitesi. Adını da aldığı New York'un Ticonderoga bölgesinden çıkan ve kalemin de üretilmesine vesile olan kurşunun kalitesi ve işlenme yöntemi sayesinde Faber-Castell'in 2B kurşunlarından daha koyu ve pürüzsüz bir yazım deneyimi sunuyor.

Yalnız burada bir konudan da yeri gelmişken bahsedeyim. Ticonderoga şu an Meksika ve Çin'de üretiliyor ve bariz bir şekilde Çin üretimi olan kalemler daha kaliteli. HB modeller genellikle Çin'de, 2B modeller ise Meksika'da üretiliyor ve internette başvurduğum birçok kaynakta HB modelinin 2B modelden daha akıcı ve koyu çizgiler sunduğu belirtilmiş. Alırken buna da dikkat etmenizi öneririm. Hatta HB modeli gözünüz kapalı alabilirsiniz, dediğim gibi çok kaliteli bir kurşun kullanılıyor.

12'li kutusunu n11'den 39 liraya almıştım.

10/10

Helix Oxford Premium Grade HB

Silgili kurşun kalem merakımın son meyvesi Helix firmasını keşfetmem oldu. 1800'lü yıllardan beri faaliyet gösteren ve Maped gibi diğer İngiliz firmalarıyla ortaklıkları olan köklü bir firma. Merak ediyorsanız https://en.wikipedia.org/wiki/Helix_(stationery_company) adresine uğrayabilirsiniz. Firmanın Oxford Premium Grade kalemleri de gayet kaliteli ürünler. Kalemin parlament mavisi rengine bayıldığımı da özellikle belirtmeliyim.

Kalem ağırlık olarak Noris ve Deli 37014'ten daha hafif, Ticonderoga ile aynı. Ağırlık merkezi ise ortaya yakın. Ancak kullanılan boya kaplaması yeterince tutuş sağlamıyor, benim gibi bastırarak yazan biriyseniz yazı yazarken eliniz kayıyor. Onun dışında gayet başarılı. Kullanılan ağaç orta kalitede diyebilirim; tıraşlandığında düzgün yüzeyler veriyor ve homojen bir görüntüsü var. Silgisi orta-iyi, lazım olduğunda işinizi görür. Silgiyi gövdeye tutturan aparat ise oldukça sıkı ve sağlam, güven veriyor.

Kurşun kalitesi olarak ise 4 kalem içinde en kötü olanı diyebilirim. Biraz heterojen bir yapısı var. Bazen çok koyu ve akıcı çizgiler verirken bazen çok pürüzlü ve solgun çizgiler veriyor. Hışırtı hissi var. Sıradan bir HB kalemden ise tabii ki daha iyi. Sonuç olarak karakter sahibi ve kaliteli bir kalem olduğunu belirtmek istiyorum.

12'li kutu halinde gittigidiyor'da 12 lira (kargo bedava), n11'de 6 lira (+ kargo).

7/10

Deli 37014 Ergonomic Triangular Barrel HB

Deli 1988'de kurulmuş bir Çin firması. 12000 çalışanı ve 1500'e yakın mağazası olan büyük bir firma. Kalemi ise D&R'da görüp rengini çok beğendiğim için satın almıştım, iyi ki de almışım.

Kalem incelediğim kalemler arasında en ağırı ancak yine de sizi yormayan, ideal bir ağırlığı var. Ağırlık merkezi ortaya yakın ve bunu kalemin üçgen yapısıyla birleştirdiğinizde çok konforlu bir kalem çıkıyor ortaya. Şahsen üçgen kalemlerin altıgen olanlara kıyasla daha ergonomik olduğunu düşünüyorum. Kalemin malzeme kalitesi diğer 3 kalemin gerisinde olsa da fena değil. Yapımında hangi ağacın kullanıldığı bilgisine ulaşamadım ancak kırmızımsı bir rengi var, biraz şüphe uyandırıyor. 🙂 Kullanılan kaplama tutuşu arttırma konusunda çok başarılı ve renk seçimi gerçekten harika. Silgisi ise pek yüz güldürmüyor (Son bölümdeki kıyaslama fotoğrafına bakabilirsiniz). Silgiyi tutan aparat da -biraz da kalemin üçgen yapısı nedeniyle- gövdeye tam oturamamış hissi veriyor.

Kalemde beni en çok şaşırtan özellik kesinlikle kullanılan kurşunun kalitesi oldu. Bu kadar akıcı, pürüzsüz ve koyu çizgiler oluşturmasını hiç beklemiyordum. Helix'e kıyasla çok daha konforlu ve keyifli bir yazım deneyimi yaşadığımı söylemeliyim. Sonuç olarak fiyatını da göz önüne alırsak (1.5 TL idi yanılmıyorsam) çok güzel bir ürün.

8/10

Karşılaştırma Fotoğrafları

Çizgi Rengi: Orta şiddette baskı uygulayarak yazdım.

Silgi: Her bir silgi ile 5 kez o kalemle yazdığım yazının üzerinden geçtim.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap