#istanbulbilişim #HaftalıkGündemeMalzeme

Herkese iyi günler dilerim. İstanbul Bilişim firması üzerinden alışveriş yapmamanızı öneririm. Ciddi sayıda mağdur var. Bunlardan birisi de benim. Genel merkeze giderek sorunu çözüme kavuşturuyorlar ancak uzaktan hiç bir şekilde ne paranızı ne de ürününüzü gönderiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#PTT #Kurye
Dün yaklaşık olarak 20 dk kadar evden ayrıldım. Şansıma, gelmeyen kargo o anda eve geldi. Ptt kurye arayıp bilgi verdi. Diğer dairelerin zilini çalmasını ve oraya bırakmasını istedim. Şansıma onlar da evde olmayınca kurye malum geriye gitti.

Gelelim asıl probleme:

* Ümraniye bölgesinde oturuyorum ve evime yakın da dahil olmak üzere neredeyse ilçe merkez hariç bütün şubeler kapanmış.

* Bugün yaklaşık 15 dk bekledim ve 800 metre uzunlukta ki sıra hayatta bana gelmezdi. Zaten polisler de sayım yapıp belli bir yerden sonra ki kişileri geriye gönderdi.

* Koskoca şube içerisinde 1 kişi veznede 1 kişi arka planda çalışıyordu.

Gönderiyi tekrardan adrese yönlendirebilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Bende çok uğraştım ve geri gitti, gittiği yerden de alamadım haliyle kişiye geri iade oldu. Sonra o da başka firmayla bana tekrar yolladı. Ama sende tabi ürün birşeyse satıcı geri gelince kargosu direkt işlemi iptal edip paranı geri öder.

#KonuDışı
Aramızda Ekonomi eğitimi almış ya da İşletme / İktisat gibi bir alanda mezun olmuş arkadaşlar var mı?
Yakın bir arkadaşım ufak bir kaza geçirdi. 24 saatlik gözlem için hastanede tutuyorlar. Sağ kolu kırıldı. Hocası gün içerisinde ödev vermiş. Hocasını aramış. Durumu anlatmış ancak hocası verilen ödevi yapmasını söylemiş. Rapor süreçleri korona sebebiyle sorun olacağından ödevi bana gönderdi. Aşağıya bırakıyorum. Konudan anlayan arkadaşlardan ricam çözebilirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#RAM #Asus
Herkese iyi günler dilerim. İ5 4570 işlemci, Rx 570 ekran kartı, Asus H81m-Plus anakart ile kombin edilmiş bir pc sahibiyim. 8 Gb ram mevcut. Anakart üzerinde 2 adet bellek slotu var. 2X8 olarak konfigüre etmek istiyorum. 16 gb ve 1600 Mhz olarak destek sunan bu anakart yorumlarına bakınca 2x8 800 Mhz veya 1x8 1600 Mhz olarak kullanılabilir yazıyor. Asus https://www.asus.com/tr/Motherboards/H81MPLUS/HelpDesk_QVL/ adresi ile uyumlu bellek listesi oluşturmuş ancak pek bişey anlaşılmıyor. bu konuda sizlerin önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

H81M-PLUS Bellek / Cihaz Desteği | Anakart | ASUS Türkiye

ASUS,PC Bileşenleri,Anakart,Intel Socket 1150,H81,H81M-PLUS,ASUS,Laptop,VGA,Tablet,MB,android phone,PC Components,Motherboards,assassins creed,PC Gaming hardware,Gaming motherboard,overclocking...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#karacuma
İyi günler dilerim. 4K TV alma arefesindeyim. Tavsiyeleriniz benim için önemli.

Dipnot: 55" civarı yaklaşık bütçe 5.000 civarı. Netflix ve günlük kullanım olarak kullanılacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

#ETS2
Herkese iyi akşamlar dilerim. İ5 4570 3.2 GHZ, Rx 470 Ekran kartı ve 8 Gb 1600 Mhz ram ile 1920X1080 ve orta seviye özelliklerle 98-120 fps bir görüntü alıyorum. Ancak sorun şu ki oyunda akıcılık yok. Takılma var ancak fps'e yansımıyor. Garip bir durum. Neden olabilir?

Dipnot: Bazı forumlarda benzer durumlardan şikayet edip oyunun optimizasyon sorunu olduğunu yazanlar gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17

Şunları yapamıyoruz, yapılmışını satın alacak ya da yaptırabileceğimiz yerleri bilen var mıdır? Çok iyi dekoratif eser meydana geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=DM2kYhBGkOU

Diorama "Desert hero" How to make

MY INSTAGRAM https://www.instagram.com/dreadcraftstation/?hl=ru PATREON https://www.patreon.com/dreadcraftstation ●HELLO GUYS ↓ IN THIS VIDEO, YOU WILL SEE H...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GTAVPC #Rx570
Aramızda gta v exited unexpectedly hatası alan var mı? Bir türlü bu hatayı çözemedim. Denemediğim yöntem kalmadı. Oyun açılıyor gibi yapıyor ve başa dönerek aynı hatayı gösterip duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

#Trendyol
Bilgisayarım için 1 Temmuz Sabah saat 09:52'de PSU siparişi verdim. Trendyol üzerinden yaptığım bu sipariş Konya'da ki bir satıcı üzerinden tedarik edilecekti. 1-5 Temmuz civarı teslim tarihi süresi gösteriyordu. Ayın 5'inde sabah saatlerinde kontrol ettiğimde halen ne bir kargo numarası ne de sayfa üzerinde ürüne ait hareketlilik görünüyordu. Çağrı merkezi zaten algoritma üzerine kurulmuş hazır sistem. Canlı destek ise bana aynı mantık ile kurulmuş bir sistem olduğu izlenimini verdi. Siparişi iptal edip aynı gün yeni bir sipariş verdim. İstanbul içerisinde bir satıcı tarafından tedariği sağlanacaktı. Ancak bugün itibariyle benzer durum da burada söz konusu. Sizlerin de başına böyle bişey geldi mi? Trendyol sayfasından kaynaklı bir sorun mu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Neticede n11 gibi düşünebilirsin. trendyol bir aracı firma sen sipariş geçiyorsun o da firması atıyorum bilmemne bilişim oraya sipariş geçiyor falan. Eğer bu konularda hassas isen, ya yerel mağazadan gidip alman lazım, ya da Gittigidiyor gibi satıcıya max 3 iş günü süre verdiği sistemlerden alman lazım. N11 falan o olay işlemiyor ama gittigidiyorda baya dikkatliler vs. mesela çoğu satıcı aynı gün kargo diyor harbiden aynı gün kargoluyor bir sorun olmuyor malı alıp deniyorsun sıkıntısı yoksa onayı veriyorsun paran satıcıya geçiyor.

  • Özkan Tokgöz @12ozkan123

    Ben bugün sipariş verdim saat 5te kargoya verildi siparişim