#Dark
Herkese iyi günler dilerim. Dark dizisinde sürekli arka planda olan bu tabloyu arıyorum ama bulamadım. Fikri olan var mı acaba?

Düzeltme: https://www.reddit.com/r/Kulturel/comments/l8kb6m/lanetlilerin_d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9F%C3%BC_peter_paul_rubens/

Google görseller araması ile buldum. Çözünürlük falan düşük olduğundan bulamam dedim ama neyse ki iyi çalışan bir sistem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nefrit @nefrit

  Merhaba diziyi baştan sona izlediniz mi ? Beğendiniz mi ?

  • Ergin GİRGİN @ucandoktor

   3. sezon son bölüm harıcı izledim. Dizi gerçekten güzel ancak biraz karışık. Ciddi odaklanmak ve gerekirse internette ki kaynaklara göz atmakta fayda var.

  • Nefrit @nefrit

   @ucandoktor Ben diziyi yeni izlemeye başladım. Özellikle 2. sezonda herşeyin birbiri ile ilişikili ve sanki bir örümcek ağı gibi birbiri ile bağlı olduğunu anlıyor ve kimi sahnelere oldukça şaşırdım. Yüzü yanık adam ve sarı yağmurluk giyen çocuğun aynı kişi olması çok enteresan. Çünkü her ikisininde çok farklı düşünceleri var.

   Ancak dizi film için şunu diyebilirim ki, son zamanlarda izlediğim en ilgi çekici en sıra dışı film budur. Hâla izlemeye devam ediyorum. Son bölümü izlemedim demişsiniz belki izlemeye gerek yoktur 😛 İnternette yorumlardan birinde "kendisi gibi sonuda bilinmezlikle bitti "

  • Ergin GİRGİN @ucandoktor

   @bosu gerçekten de dediğiniz gibi. Çok ilginç ve zaman kavramını çok iyi ele alan bir yapım. Özellikle bazı bilimsel metodolojiye ve paradokslara da göndermeler mevcut.

  • Echo @echo

   @ucandoktor Sonlara doğru küçük bir eğitim bölümü bile var anlaşılsın diye 😀 Quantum 101

  • Nefrit @nefrit

   @ucandoktor @echo diziyi bitirdim artık güzel bir yorum yapabilirim. Öncelikle 1. sezon gayet güzeldi, akıcı bir konu merak uyandırarak gidiyordu. 2. sezonda ise artık bazı gerçekler gün yüzüne çıkmaya başlıyordu bu da çok güzeldi. Dizide gerçekten güzel bir bilimkurgu işlenmiş diyebilirim.

   Ancak 3. sezona geldik, paralel evrenler / alternatif evrenler teoremi ortaya çıktı ve dizinin tüm tadı tuzu kaçtı son sezonda. O kadar şeye inanırım, kimsenin inanmayacağı ama şu paralel evran kadar bana saçma gelen başka bir şey daha yok.

   3. sezon nedense bana biraz daha hareketsiz geldi. Son sezonda gördüğüm en büyük sürpriz polisin karısı kocasını kurtarmak için geçmişe gidiyor ve geçmişte kendi manyak annesi tarafından öldürülüyor. Bu cidden beklenmedik tatlı bir sürpriz oldu. Dizinin sonuna doğru ise herşey ve herşeye sebep olan durum ortaya çıkıyor saatçi. Kesinlikle herşeyin başlangıcına sebep konusu tam bir hayal kırıklığıydı, beni mutlu etmedi.

   Genel olarak dizi film güzel, izlemeyenler varsa izlemeye değer.

  • Echo @echo

   @bosu Temelsiz değil. Sicim teorisi galiba bu yoruma sevk eden bilimsel görüş. 11-12 boyut olabileceği söyleniyor ama bu fiziksel boyut olarak algılanmıyor. Zaman da bir boyut. X, Y, Z, gibi. Diğerleri de sanırım quantum seviyesinde maddeyi tanımlayabilmek için şimdilik bilinmeyen boyutlar diyeyim. Bu tabiki benim kendimce anladığım yorum. Beni referans almayıp kendiniz bakın derim.
   Diyelim ki fiziksel boyutlar var ve illaki bunun bir kırılma noktası başlangıcı olmalı. O yüzden saatçi gerekliydi bence. Birde burada sonsuz bir döngü var. Başı ve sonu bir bütünün parçası, iç içe geçmiş iki zaman birbirine tamamen bağımlı ne yaplarsa yapsınlar döngüyü değiştiremiyorlar.